Прескочи до съдържание

Търся съмишленици за автопоход до Балтийско море


Препоръчани мнения

От скоро ме занимава идеята да се разходя до Балтийско море с автомобил и да науча най-сетне, коя столица на коя държава е. 2500 км за 10-12 дена не е много, но искам да си спестя прибирането. За това предлагам, някой със сходни интереси да върне или закара колата до Талин. Аз ще отида или ще се върна от Хелзинки, защото има директни полети до Бургас. Предлагам собствения си автомобил - достатъчно комфортен за четирима пасажери, но приемам и други предложения. Моят маршрут ще е през Молдова, Украйна и Беларус, никога не съм посещавал тези държава, и съм любопитен да видя Припят. Гъвкав съм с времето, но предпочитам да е през късният август или началото на септвмври.

Редактирано от altanev
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Въртял съм автомобилно кръгче България - Скандинавието - Русия - Прибалтийски държави и обратно, та по този повод да обърна внимание на едно-две неща от планирания ти маршрут.

За Молдова, Украйна и Беларус - застраховката Каско не важи.

В Беларус сме без визи, ако кацаш на летището в Минск - иначе по стандартната процедура за виза.

 

Иначе сигурен съм, ще се получи страхотна разходка, пък ако можеш пускай и по някоя снимка :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, да... има си някои рискове, но точно в тези три държави ще разчитам на съдействие и напътствия от членове на местните Couch Surfing общества. Приютил съм доста хора от там, а и имам добър опит с набавяне на информация по този начи. За реверсният маршрут - всеки си решава, дали по същия път или през Полша и т.н. Ако си пътувал през тези месеци - как е трафика?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, altanev каза:

Ако си пътувал през тези месеци - как е трафика?

Баш август съм пътувал, трафикът не ме е затруднил с изключение на Полша - магистрали няма много по направлението север-юг, а обикновените пътища са доста ползваеми. А с необходимият запас време трафикът не е чак такава грижа.

Връзка към мнение
На Saturday, May 13, 2017 в 11:15, altanev каза:

Аз ще отида или ще се върна от Хелзинки, защото има директни полети до Бургас.

  Това, че има сезонни доректни полети, не означава че са евтини. Точно в края на август и  началото на септември наистина евтини ще бъдат от Хелзинки към България (има директни и от/до Варна), респективно посока Хелзинки ще бъдат много скъпи. Освен това има и директни от Варна и Бургас до Талин.

Връзка към мнение
12 minutes ago, epetkov said:

  Това, че има сезонни доректни полети, не означава че са евтини. Точно в края на август и  началото на септември наистина евтини ще бъдат от Хелзинки към България (има директни и от/до Варна), респективно посока Хелзинки ще бъдат много скъпи. Освен това има и директни от Варна и Бургас до Талин.

Това с Хелзинки го изтърсих малко неволно, имам познат и съм летял до там с Norwegian. Естествено, определено от Талин ще е по-добре. И да, не бях се замислял, но полетите от България за там са два пъти по-скъпи - около 180-200 евро.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.