Прескочи до съдържание

Малта - летищен трансфер


Georgie

Препоръчани мнения

На 2017-3-15 в 10:44, Tedy каза:

Малта е приятна, но повече от 3 дена не бих останала.

Tedy,в началото на юни ми предстои Малта за три (не повече!:)) дни.Изяснявам трансфера летище-Слима.Ясен ми е номера на автобуса до Слима,но взех да се обърквам с предлагания shuttle service с автобус за 2.52 евро отиване-връщане,който открих на  https://www.shuttledirect.com/en/quote.html.Не мога да си отговоря на въпроса различен ли е(по-скоро да) от автобусите Х1-4.Цената на споделения шатъл автобус или микробус ми се струва подозрително ниска.Кой вариант е по-удачен,можеш ли да ме ориентираш?Благодаря ти предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според този сайт https://www.publictransport.com.mt/en/route/X2 номерът на автобуса до Слима е X2. Цената на билета в началото на юни е 1.50 евро. Имайки предвид, че автобусът е през час, може да се наложи да го чакаш. Не съм ползвала този шатъл, но предполагам, че е съобразен като часове с полетите, а и те оставя директно до хотела или много близо до него, според информацията на сайта. Затова според мен е по-удобен, ако хотелът ти е далеч от автобусна спирка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам въпрос за трансфер от летището до град в Малта. Някой ползвал ли е обявените таксита? Има фиксирани цени от летището до определени точки, която в нашия случай е 10 евро. Цената ми се вижда съвсем прилична, предвид това, че сме 4 човека, а автобусите са нарядко. Но не знам дали мога/трябва да запазя такси предварително или да го направя на място. Ще се радвам на съвети в тази насока!  

Връзка към мнение
преди 19 часа, Georgie каза:

Tedy,в началото на юни ми предстои Малта за три (не повече!:)) дни.Изяснявам трансфера летище-Слима.Ясен ми е номера на автобуса до Слима,но взех да се обърквам с предлагания shuttle service с автобус за 2.52 евро отиване-връщане,който открих на  https://www.shuttledirect.com/en/quote.html.Не мога да си отговоря на въпроса различен ли е(по-скоро да) от автобусите Х1-4.Цената на споделения шатъл автобус или микробус ми се струва подозрително ниска.Кой вариант е по-удачен,можеш ли да ме ориентираш?Благодаря ти предварително.

Този шатъл излиза по-евтино и от автобуса :) Слима е една от най-популярните дестинации, така че предполагам дори няма да се наложи да чакате много докато се напълни. И на мен ми изглежда леко съмнително заради цената, но пък досега в Малта каквото сме буквали, не сме имали проблем. Така че пробвай. Ако резервираш, можеш да ми пратиш малтийския номер и ще се обадя да ги разпитам как точно се случват нещата с трансфера.

 

преди 7 минути , pamela каза:

И аз имам въпрос за трансфер от летището до град в Малта. Някой ползвал ли е обявените таксита? Има фиксирани цени от летището до определени точки, която в нашия случай е 10 евро. Цената ми се вижда съвсем прилична, предвид това, че сме 4 човека, а автобусите са нарядко. Но не знам дали мога/трябва да запазя такси предварително или да го направя на място. Ще се радвам на съвети в тази насока!  

Ние си резервираме предварително и досега не сме имали проблем. Повечето фирми предлагат опция за предватителна резервация, с оглед на това, че тук ако се обадиш за такси, обикновено чакаш около 20 минути докато дойде :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Алекс каза:

Този шатъл излиза по-евтино и от автобуса :) Слима е една от най-популярните дестинации, така че предполагам дори няма да се наложи да чакате много докато се напълни. И на мен ми изглежда леко съмнително заради цената, но пък досега в Малта каквото сме буквали, не сме имали проблем. Така че пробвай. Ако резервираш, можеш да ми пратиш малтийския номер и ще се обадя да ги разпитам как точно се случват нещата с трансфера.

 

Ние си резервираме предварително и досега не сме имали проблем. Повечето фирми предлагат опция за предватителна резервация, с оглед на това, че тук ако се обадиш за такси, обикновено чакаш около 20 минути докато дойде :) 

Благодаря ти!

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 6 часа, Mimka каза:

Според този сайт https://www.publictransport.com.mt/en/route/X2 номерът на автобуса до Слима е X2. Цената на билета в началото на юни е 1.50 евро. Имайки предвид, че автобусът е през час, може да се наложи да го чакаш. Не съм ползвала този шатъл, но предполагам, че е съобразен като часове с полетите, а и те оставя директно до хотела или много близо до него, според информацията на сайта. Затова според мен е по-удобен, ако хотелът ти е далеч от автобусна спирка.

Да,съобразен е с полетите-поне за тези на Wizz съм сигурен.Разгледах сайта по-подробно и съм склонен да се доверя на офертата.Пък и евентуалната загуба на 2.60 евро е лесно прежалима. 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Използвах шатъла https://www.shuttledirect.com/en/ за придвижване от летище Малта до хотела ми и обратно.Много съм доволен от услугата,още повече,че платих за трансфер с автобус 2.50 евро,а превоза се осъществи с кола (с цена 30 евро) ,която ме чакаше персонално мен.Получила се е някаква грешка,от която аз спечелих. Така или иначе шофьорите, и на отиване и на връщане, бяха много точни и коректни.На  летището бях посрещнат с табела,на която ясно беше обозначено името ми,и не се наложи да чакам изобщо.Директно се качих в добре поддържана кола,която ме остави пред хотела ми.За трансфера към летището шофьорът дойде навреме,беше паркирал колата на 30-на  м.от хотела,но лично дойде да ме  вземе. 

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да похваля и аз шатъла https://www.shuttledirect.com/en/ 

Много коректни и любезни. Букнах онлайн. Бях си объркала номера на полета и ми звъннаха още на същия ден за уточнение. В деня на полета ни взеха 2 часа преди самия полет с кола. Шофьорът ни чакаше пред блока. Навръщане полетът ни беше променен и даже закъсня. Обадих се да предупредя. Казаха ми като кацнем да отидем на гише 6 (намира се вдясно на Голдкар по коридора). След около 5 минути дойде шофьорът да ни вземе. Пак бяхме с кола, този път с една друга българка. Всичко ни излезе 9 евро - 2 трансфера за двама. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 28.07.2017 г. в 23:53, Алекс каза:

Да похваля и аз шатъла https://www.shuttledirect.com/en/ 

Много коректни и любезни. Букнах онлайн. Бях си объркала номера на полета и ми звъннаха още на същия ден за уточнение. В деня на полета ни взеха 2 часа преди самия полет с кола. Шофьорът ни чакаше пред блока. Навръщане полетът ни беше променен и даже закъсня. Обадих се да предупредя. Казаха ми като кацнем да отидем на гише 6 (намира се вдясно на Голдкар по коридора). След около 5 минути дойде шофьорът да ни вземе. Пак бяхме с кола, този път с една друга българка. Всичко ни излезе 9 евро - 2 трансфера за двама. 

Радвам се, че си останала доволна. Между другото, в Малта ли? Прави ми впечатление, че другаде  трансферите на shuttledirect са по-скъпи, да не говорим за това, че трансфер с бус (което означава ниска цена) има на много малко места или поне  в повечето държави в Европа. Разбира се не съм се запознал с всички летища, за които компанията предлага услугата. 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Да, в Малта. Още веднъж ги ползвахме. Полетът беше в 7 сутринта, затова им се обадих да попитам за часа, в който ще ни вземат. Дойдоха в 4.30. Пак кола. На връщане обаче явно имаше някаква група и се наложи да ги чакаме да се съберат. Прибраха ни с мини ван. Даже ни бяха приготвили информационен пакет за забележителностите в Малта и карта. 

Иначе за други страни не знам. Една приятелка гледа информативно за Прага и каза, че излиза малко по-евтино от трансфера, който те си бяха букнали.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, кацам в Малта на 16.01, може би в 21:30. Може би, защото гледам че този полет не се хвали с особено спазване на времето за пристигане. Хотела ми е в Слима, и има автобус на гр.транспорт в 22:00 и в 23:00, следователно има голям шанс да вися до 23:00 пред летището... Така че, разумният избор е трансфер. До тук щедро хвалените shuttledirect дават оферта около 11,40€ за двама възрастни, malratransfer искат кръгло 12€. НО, открих:

https://www.hoppa.com/en

Които искат 6,58£.

Сега да попитам някой ползвал ли е тези hoppa, защото принципно бих пропуснал много евтина оферта от непозната компания? И дали някъде мога да намеря работещ код за намаление за malratransfer?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! 

И на нас ни предстои пътуване на 25.01 и имам въпроси за shuttledirect - виждам, че има доста позитивни мнения, но те са за трансфер с кола - някой ползвал ли е шътъла, който е най-евтиният вариант и дали сте доволни, понеже виждам, че има условие, че самият шътъл тръгва с до 45 минути след обявеният час в зависимост от хората, които са го букнали и не винаги спира до вратата на хотела..


Някой има ли мнение за eCabs ? -> https://www.ecabs.com.mt/ - виждам, че с тях излиза 3 евро по-скъпо отколкото този шатъл, дали това би бил по-добър вариант според вас ? 
 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.