Прескочи до съдържание

Отблокиране на сума при отменена резервация


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 2 минути , Zaro каза:

При анулиране на резервация, след колко време се възстановява платеното?

Ако си платил, вероятно е без право на анулиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Дани Магелани каза:

Ако си платил, вероятно е без право на анулиране.

Не, с предплата, но с безплатно анулиране.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

Не, с предплата, но с безплатно анулиране.

Влез в резервацията и прочети общите условия, трябва да е описано всичко. Предполагам, че сумата ще бъде възстановена в интервала между 5 и 10 календарни дни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Duke каза:

Влез в резервацията и прочети общите условия, трябва да е описано всичко. Предполагам, че сумата ще бъде възстановена в интервала между 5 и 10 календарни дни...

Да, аз анулирах на 30 април, безплатното анулиране е до деня преди пристигането. Сумата не е дръпната, само е оторизирана. Дните ме интересуваха.

 

You can cancel for FREE until 3 May 2017 23:59.

Cancellation cost
  • Until 3 May 2017 23:59 [Prague]: € 0
Връзка към мнение
преди 11 минути , Zaro каза:

Да, аз анулирах на 30 април, безплатното анулиране е до деня преди пристигането. Сумата не е дръпната, само е оторизирана. Дните ме интересуваха.

 

You can cancel for FREE until 3 May 2017 23:59.

Cancellation cost
  • Until 3 May 2017 23:59 [Prague]: € 0

По-вероятно е тогава да ги получиш на 30 май. 

Връзка към мнение

Ако е само блокирана сумата вероятно ще оставят блокировката да падне сама след един месец или колкото там...

Връзка към мнение

Ако ти е спешно и сумата е по-голяма, можеш да се обадиш в твоята банка да ти съдействат. Имал съм два случая с рент-а-кар компании и блокирани суми. След обаждане и представяне на доказателство, че нямаш задължения към отсрещната страна, веднага освобождават сумата. При мен в първия случай - на часа и с охота, във втория - без желание и с мрънкане, но пак в рамките на деня. Иначе може до месец да седят. Предполагам, че за оторизирани суми от хотели е същото.

Банката е ДСК.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 16 минути , П.Кръстев каза:

За българските  банки мисля, че обиконвено периода, за който отблокират сумите е 10 работни дни.

Ами сумата още си стои блокирана. Аз знам, че срокът е 30 дни, в който ако търговецът не заяви сумата, банката я отблокира. Поне така е в ОББ.

В интерес на истината, не съм се занимавал да питам в банката дали могат да я освободят по-рано, нещо нямам време.

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 48 минути , Zaro каза:

Ами сумата още си стои блокирана. Аз знам, че срокът е 30 дни, в който ако търговецът не заяви сумата, банката я отблокира. Поне така е в ОББ.

В интерес на истината, не съм се занимавал да питам в банката дали могат да я освободят по-рано, нещо нямам време.

Сумата трябва да бъде отблокирана от търговеца. Банката може да направи нещо след 45 невния срок. Тогава тя има право да направи това нещо по служебен път. Пиши на букинг не на банката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Zaro каза:

Ами сумата още си стои блокирана. Аз знам, че срокът е 30 дни, в който ако търговецът не заяви сумата, банката я отблокира. Поне така е в ОББ.

В интерес на истината, не съм се занимавал да питам в банката дали могат да я освободят по-рано, нещо нямам време.

На мен са ми отблокирали преди 30-я ден, но ми искаха разпечатка от кореспонденция, от която е видно, че търговецът няма претенции към тази сума и дори ме съветваше да се обърна към банката, за да ми я отблокират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно. Твоята банка не може да направи нищо преди да изтече срока на различните видове карти - мастър/виза - за едните беше 30 дни, а за другите 45 дни. Единствено търговеца може да отблокира сумата по-рано, но обикновено от моя опит знам, че рядко отговарят на такива запитвания и не освобождават сумите предварително.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, cybersimo каза:

Единствено търговеца може да отблокира сумата по-рано, но обикновено от моя опит знам, че рядко отговарят на такива запитвания и не освобождават сумите предварително.

При добро желание от търговеца всичко може. С един имейл може да стане.

Когато хотел ми блокира сума за депозит, преди да съм им казала, че искам да го дам кеш, изисквам да го отблокират още при напускането на хотела, което понякога е на следващата сутрин. Обяснявам, че ми е важно.  Явно успявам, защото после в банковото извлечение за месеца е само цената на стаята, а са минали по-малко от 30 дни. 

Връзка към мнение
23 minutes ago, Дани Магелани said:

Когато хотел ми блокира сума за депозит, преди да съм им казала, че искам да го дам кеш, изисквам да го отблокират още при напускането на хотела, което понякога е на следващата сутрин. Обяснявам, че ми е важно.  Явно успявам, защото после в банковото извлечение за месеца е само цената на стаята, а са минали по-малко от 30 дни. 

Моят опит показва, че в месечното извлечение не са отразени блокираните суми, а само изтеглените. Блокираните се виждат само онлайн в отделен раздел при транзакциите, а също влияят и върху разполагаемата наличност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 33 минути , maybe каза:

Моят опит показва, че в месечното извлечение не са отразени блокираните суми, а само изтеглените. Блокираните се виждат само онлайн в отделен раздел при транзакциите, а също влияят и върху разполагаемата наличност.

Да, но и наличността ми не е намалена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах много блокирани суми, които си стояха блокирани доста време след  като търговецът ги беше отблокирал. Това което ми обясниха - срокът зависи от политиката на банката - за Алианц е 45 дни. Ако се представи документ, че търговецът няма претенции към сумата, може и по - рано. 

Връзка към мнение

Значи ... в последно време отмених резервации от 4 различни места.

Homeaway - моментално връщане, на секундата. При тях сумата не беше дръпната, а само блокирана, ама на други и това им отнема много време.

Airbnb - 1 ден.

MakeMyTrip - 2-3 дни.

Booking - ще се чака 30 дни.

 

Не съм сигурен доколко е политика на банката или на търговецът не му се занимава. Първият ми такъв случай беше с една покупка от Амазон, на които им извадих червата, ама си получих сумата на втория ден, след като започнах битката. Нека да си обясняват, че не зависи от тях, ами от банката.

Връзка към мнение

При мен със сигурност не беше от търговеца - бележката за анулация беше у мен и самото анулиране стана пред мен, (депозит при наем на кола). Като се върнах в България, отидох в банката и ми обясниха това за 45те дни, показах си бележката, обадиха се и освободиха парите.Поне за Алианц това им е схемата...

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 5 минути , Ilian359 каза:

Отблокирането е задължение на търговеца. И банката може да го направи след като се увери в правотата на клиента.

Абсолютно вярно .  Единственото, което може да направи Банката преди определения срок е и тя да се свърже с търговеца и да поломи да отблокира сумата по-бързо.

В повечето случай дори да разполагаме с докмент доказващ правотата ни, Банката не отблокира на база на това, което сме и показали и прави и контакт с търговеца.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Щастливеца каза:

да се свърже с търговеца и да поломи да отблокира сумата по-бързо

А банката наистина може да го поломи :vinsent:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Банката би могла да съдейства и да се свърже с търговеца. За резервации в България, които съм отказвала, освобождаването беше след няколко дни, но след разговор с банката, защото стандартния срок е 45 дни.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.