Прескочи до съдържание

Мечтаното пътуване към слънцето - моят план


Verginia

Препоръчани мнения

Пътуването ми е вече на прага, а надпреварата с времето все не е в моя полза. Едва сега имам един свободен час да формулирам плана.

 

1.       Период 2-10 юни

 

2.       Летище Ханеда

 

3.       Транспорт- JR Pass и суика?

 

4.       Нощувки –8

Киото - 4,

-          https://www.booking.com/hotel/jp/ms-est-shijo-karasuma.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYATLCAQNhYm7IAQ_YAQHoAQH4AQuSAgF5qAIE;sid=bc8cd825b77e50ec8d73eb691bb58a54;checkin=2017-06-02;checkout=2017-06-06;dest_id=-235402;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hpos=1;raw_dest_type=hotel;room1=A%2CA;sb_price_type=total;soh=1;soldout=0%2C0;srfid=5bc9d06e5d392cfec78fc817afcdb25c472d9be2X1;type=total;ucfs=1&#map_opened-show_id2149284

 

Токио-4

-          https://www.booking.com/hotel/jp/flexstay-gotanda-inn.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYATLCAQNhYm7IAQ_YAQHoAQH4AQuSAgF5qAIE;sid=bc8cd825b77e50ec8d73eb691bb58a54;all_sr_blocks=30866512_100089873_0_0_0;checkin=2017-06-06;checkout=2017-06-10;dest_id=-246227;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;highlighted_blocks=30866512_100089873_0_0_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;show_room=30866512;srfid=db4e7188c2ad5f28ec927d2af19a1a4d83384901X1;type=total;ucfs=1&#map_opened-show_id308665;ucfs=1&#hotelTmpl

 

5. Планирани градове за посещение

-Киото

-Нара

-Осака

-Химеджи

-Токио

-Нико

 

6.       Програма по дни

 

Ден1-петък

1.1.Пристигане по обяд на Ханеда

1.2 Активиране на JR, купуване на суика, интренет карта, изпращане на багаж до  хотела-дано стигнат 3 часа

1.4 Пътуване до Киото с шинкансена

1.5 Информационния център на гарата – ако не е затворил

1.6 Настаняване в хотела и разходка- gion -района с гейшите, Pontocho Area-уличка с храна

 

Ден 2-събота

Разглеждане на Киото

Ryōan-ji храм с каменна градина, златния храм-Kinkakuji, (Daitoku dji-храмов комплекс)

Arashiyama Bamboo Grove - бамбукова гора

Higashiyama квартал, Nijo castle,

 

Ден 3-неделя

Фушими Инари, Нара и Осака –

Както го е описала Самурайка

 

Ден 4 –понеделник

Киото- останалото не разгледано плюс

Kiyomizu dera -будиски храм, Yasaka-jinja- шинтоиски храм, Nishiki market

 

Ден 5- вторник

5.1 Химеджи-

5.2 Освобождаване на хотела

5.3 Пътуване Токио

5.4 Настаняване в Токио

5.5 Разглеждане на Odaiba -изкуствен остров, шоурум на Тойота,Big Sight,Fujitv

 

Ден 6 – сряда

6.1 пътуване към Нико

6.2 разглеждане-shodo-статуя, храмове,Tosho-gu Shrine,Yakusido, Futarasan Shrine, Rinno-ji temple, shinkyo bridje-свещен мост

6.3 пътуване към Токио

6.4 разглеждане Токио - Tokyo station- сграда и район, Гинза - лукс магазини, театър

 

Ден 7 –четвъртък

7.1 Императорски дворец и източни градини, парламент, държавни сгради

7.2 Akihabara – електроника

7.3 Asakusa-старо токио, 2 храма Senso-Ji, уличка със сувенири Nakamise, Tokyo Sky Tree

7.4 Ropponji hill- нощен живот

 

Ден 8 – петък – без JR pass

8.1 Shinjuku - кметство Tokyo Metropoliten Government Building ,  Shinjuku NS Building-часовник,ресторант,  ,хотел Хаят -гледка,  ,  храна,

8.2 квартал Harajuku shinjuku meiji shrine

8.3  Shibuya - магазини, куче, заведения

 

Ден 9 -събота -без JR pass

Отпътуване от Ханеда

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това го видях като препоръка от Самурайка. Не е проблем да преместя Фушими Инари в друг ден. Но то май проблемът не е в това, а че според плана на Самурайка се пътува от Нара към Осака след 17 часа заради красивата гледка вечер и остава малко време за Осака.

 

Връзка към мнение

Фушими Инари ти отиват 2-3 часа, след това път до Нара и гледане още 3-4 абсолютен минимум.

Става, но трябва да тръгнете от Китото в 8 най-късно

Връзка към мнение

Мен по-скоро ден 5 ме притеснява - но колкото-толкова. Най-вероятно няма да имате време за нищо в Одайба, ако изобщо стигнете до нея.

За Фушими тръгнете много рано сутринта - хем да изпреварите тълпите и да снимате хубави снимки а не море от глави. Може и да не се качвате чааак до най-горе. Ще ви стигне времето, но само за най-основните неща в Нара. Но там поне всичко е компактно и може ходом да се орязва.

Иначе като цяло - много спретната програма. Да си изкарате страхотно!

Връзка към мнение

5 също е претоварен, колкото и да са бързи влаковете, само едно влизане или излизане от някоя жп гара отнема 15-20 мин понякога и времето се изчезва

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, Alexander said:

5 също е претоварен, колкото и да са бързи влаковете, само едно влизане или излизане от някоя жп гара отнема 15-20 мин понякога и времето се изчезва

А и паса не покрива най-бързите влакове като Нозоми и ще трябва от Химеджи да се взимат по-бавните Кодама и да се сменя на Шин-Осака за Токио. Ама за колкото им стигне времето в крайна сметка...Ясно е, че ще наместват в ход.

Връзка към мнение

Много благодаря за мненията. Ще се опитам да оптимизирам нещата. За ден 5 може да тръгнем рано с багажа, да го оставим на гара Киото и да продължим до Химеджи и после по същия път към Токио. Хотела в Токио е в Готанда изглежда не далеч от Одайба. За Фуджими Инари може да остане време в някои от другите дни в Киото. Там ще бъдем през уикенда и може да опитаме с туристическите автобуси хоп он хоп оф

Не видях да има работно време за фуджими инари. Дали не може да се отиде по залез след като затворят храмовете?

Връзка към мнение

Точно на гарата в Киото ни отне 1 час оставянето и взимането на багажа. Накрая се наложи един служител да  търси къде точно са нашите локери по индексите на ключа в една голяма карта на гарата. Има 2 или 3 места с шкафове!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вълшебството започнааааа!

За по-малко от час след кацането

 

1. Багаж изпратен до хотела

2. Интрернет бисквитка взета

3. Купена Пасмо карта

4. Активиран JR pass

5. Взети запазени места за Хикарито към Киото

 

Време за наслада!

Може ли някой да каже след колко време от тръгването с влака е възможно да се види планината Фуджи? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
11 minutes ago, Verginia said:

Може ли някой да каже след колко време от тръгването с влака е възможно да се види планината Фуджи? 

 

Час и половина...<_< Нали не сте с Нозоми, горе-долу толкоз го сметнах...Гледай на жипиесата!

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Уви времето прекарано в района на Киото свърши :)

Докато пътуваме обратно към Токио ще направя кратък отчет преди да съм затрупала преживяното с нови впечатления.

1. В деня на пристигането - Yasaka shrine, Pontocho area

2.ден 2- Кинкакуджо златният храм, Риоан-жи, Арашияма бамбуковата гора, Фушими Инари до върха и вечерен Гион

3.ден 3- традиционни костюми, киомозу-дера, кодай-жи тъмпъл, маруяма парк, хейан-жигу шрин, еикан-до тъмпъл, нишими маркет

4. ден 4- до обяд Нара-безплатната храдина, храма с голямата буда, музея на играчките, реставрираните къщи

След обяд Осака-замъкът отвън, (градините бяха затворени), небесната градина на Харукаси на дневна светлина и обсерваторията на Умеда скай за нощна гледка, районът около Осака стейшън и прибиране в Киото

5.ден 5-Химежи (заедно с багажа - има много удобни шкафове точно под перона на шинкансена-работят само с монети по 100 иени) влязохме в замъка в 9.30. После градината Коко-ен и обратно на хикари шинкасена за Токио

До тук отлично! Сега чакаме нова срещс с Фуджи (през прозореца ) и здравей Токио :)

Редактирано от Verginia
допълнена
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вече сме в БГ и ще продължа с краткия отчет за престоя в района на Токио първо и после ще се опитам да обобще нещата, които са ме впечатлили лично и които биха били полезно допълнение на всичко вече казано в темата.

 

1. Ден 5 - пристигане в Токио към 5, настаняване в хотела и вместо Одайба направихме разходка в района на Shinjuku - качихме се до обсерваторията на кметство Tokyo Metropoliten Government Building  и влязохме в Shinjuku NS Building да видим часовника и после по уличките с кръчмичките.

2. Ден 6 - сутрешна разходка в източните градини / беше точно пикът на цъфтежа на ирисите/, останалото е просто парк, после малко снимки пред двореца / от източните градини гледката към двореца не си заслужава, според мен/  така че отидохме до централния вход, за снимки пред моста. Следва Акихабара - място само за маняци на видео игри за мен, от там Asakusa-храма Senso-Ji, уличката със сувенири Nakamise (всичко ми се видя китайско), обяд, малко раходка посока Tokyo Sky Tree но не стигнахме до него. Разходка в Уено парк около езерото и по пазра близо до гарата и накрая вечерна Гинза .

3. Ден 7- Нико- от Токио стейшън с шинкансен до Utsunomiya после с JR Nikko line. Пеша / може и с автобус поне в едната посока/ до свещенния мост, Rinno-ji temple - в момента е в ремонт и освен 3-те златни пана зад олтара няма нищо. Храмът в момента е само скеле, за което те карат да изкачиш 7 етажа стълби за да видиш как го коват :(. Градината кън мего е симпатична , но не е must to see. Храмът Tosho-gu Shrine -e нещото за което си заслужава да се пътува до Нико, може би най-впечатляващият. Futarasan Shrine - място с множество ритуали за какво ли не, и ако нямаш водач едва ли ще ги разбереш- няма почти нищо на английски. Мемориалa на шогуна Tokugawa - красиво място, връщане обратно в Токио. Вечерна Шибуя .

4. Ден 8 - Преди обяд се отдадохме на пазар на подаръци в района на хотела /Готанда/ а следобяда отделихме на Одайба. Позабавлявахме се в шоурума на Тойота, разходка по брега с гледка към рейнбоу моста и връщане по тъмно с Yurikamome Line влакчето.

5. Ден 9 - Отпътуване по обяд от Ханеда

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някои допълнителни детайли:

1. Първо да похваля Луфтханза - метални прибори, порцелан, японски готвач, изобилие от напитки, пенливо вино, джин с тоник и т.н. - в економи клас :), е малко тясно, но ...

2. Летище Ханеда много уобно- близо, не голямо, макар и разположени на 3 етажа всички необходими неща може да се свършат в рамките на половин час, ако няма много пътници, разбира се.

3. Изпращането на багажа- голяма благина, чакаше ни направо в стаята в Токио, а го пратихме от летището преди да тръгнем за Киото.

4. Хотелът в Готанда се оказа много удобен ако летиш през Ханеда. Близо до гарата /5-6/ минути, която е на JR Jamanote,малка е, а се намира през една станция от възловите за пътуване Shinagawa/за шинкансените и Hamamatsucho/ за Ханеда/. От пероните на JR минаваш през мол с хранителен магазин на първия етаж работещ от 9 до 25 часа :) ( ето защо са токлова напред) с изобилие от всякаква храна и дори микровълнова да си я стоплиш. А по улицата към хотела е пълно с места за хапване.

 

Уви времето пак ме притиска и ще спра до тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди да продължа искам да благодаря на Самурайка и Георги за съветите, които ми помогнаха да пренаредя програмата си.

И на ВСИЧКИ публикували своите впечатления и преживявания, заради които в пътешествието ми нямаше нито една издънка / може те ли да повярвате?!!/ .

Е,  разбира се, имаше две три неща, които не успяхме да видим, но първо те бяха от резервните и второ бяха жертвани в името на много приятни преживявания :)

БЛАГОДАРЯ!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

5. Много от японците, наистина не говорят добре английски, но четат и пишат много по-добре! Та ако имате проблем опитайте в писмената форма.

6. Обличането на традиционно облекло /макар и много по туристически меркантилизирано/ си е преживяване! Има магазини, от които може да си купите ново кимоно точно на половината цена от тази за немане, но ще изпуснете целия ритуал по обличането на  пласт след пласт, редувано от вързанки, коланчета и т.н. И макар да се почувствах малко като китайска туристка, на мен ми беше изключително интересно :).

7. Не мога да не спомена перфектанат работа на hyperдia - безценно за придвижване от гара до гара, независимо дали в или извън града с всички необходими детайли, перон, изход и т.н.! Особено ако предварително си запишете планираното, за да избегнете, забиване на интернета в най- неподходящия момент :)! Знам, че това вече е коментирано, но се се сдържах :). В комбинация с google maps за останалото придвижване всичко става много лесно.

8. Ползването на предплатени карти за транспорт също много улеснява нещата.

9. Добре е предварително да се проверява за храмовете в ремонт, защото макар и да са отворени не винаги си заслужава.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ех, как съм забравила да препоръчам тортите на Ginza Cosy Corner, аз ядох една с милион платки / е може би 20-тина/ и супер лек крем между тях. Предлагат ти ги  за вкъщи в кутийка с лед :). Жалкото е, че ги открих чак последния ден :(.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.