Прескочи до съдържание

Кола под наем в Санторини + застраховки ???


Препоръчани мнения

Август 2014 бяхме взели от една местна фирма, която се намираше на главната улица в Периса. Без предварителна резервация. 50 евро на ден с пълна застраховка.

 

Ще е добре да дадеш повече информация, от къде искаш да я вземеш, за колко време, какви застраховки и т.н. и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Във всяко градче на острова има малки местни фирми - отдаващи коли, бъгита и моторчета.

По добра, стара гръцка традиция на място с пазарлък е по-евтино отколкото онлайн с резервация.

Бих прескочил тези на летището. За септември може да спазариш и за 35-40 евро/ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами всъщност не се бяхме замисляли да вземеме на място..,а явно е добре като идея.. в брой ли се плаща или с кредитна карта?

За застраховки имам предвид всички за колата, които биха могли да бъдат направени.. :)

 

Връзка към мнение

Аз пък точно за септември си букнах през economycarrental за около 40 лв на ден ,но без пълна застраховка.

По-удобно ми е да я взема от летището и да не се налага да мисля и за трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
34 minutes ago, christuff said:

Аз пък точно за септември си букнах през economycarrental за около 40 лв на ден ,но без пълна застраховка.

По-удобно ми е да я взема от летището и да не се налага да мисля и за трансфер.

И след това какви застраховки направихте, чувала съм ,че е много важно колата да бъде застрахована?

Връзка към мнение

Когато бяхме в Санторини /май 2016 г./, взехме кола под наем от местна фирма без предварителна резервация. Цената беше около 35-40 евро на ден за седем местен автомобил. Просто нямаха петместен. Казаха, че са включени всички застраховки, но не съм убедена. Движението по острова не е натоварено. Платихме в брой, не са искали кредитна карта, което за нас в случая беше предимство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, galab4eto89 каза:

И след това какви застраховки направихте, чувала съм ,че е много важно колата да бъде застрахована?

Ако нямаш никакъв опит с кола под наем, прочети първо тази тема:

за обща представа. По принцип по малките островчета са по-лежерни и позволяват неща, които няма да станат иначе, като да не ти искат кредита карта например. Ако ползваш посредник или някоя от големите фирми за резервация, там си пише каква застраховка е включена и на място може да договорите пълна. Ако отидете на място, направо питайте там. Аз на Санторини взех АТВ и дори не се сетих да питам за застраховка

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, galab4eto89 каза:

И след това какви застраховки направихте, чувала съм ,че е много важно колата да бъде застрахована?

Имах предвид идващия септември.Още не сме стигнали до там. :)

Колкото за застраховката е въпрос на вътрешно усешане.Аз на място преценям,но в повечето случаи съм без пълна застраховка.Преценил съм си риска за себе си.

Разбира се в никакъв случай не ви съветвам да правите същото.Ако искате по-голямо спокойствие по-добре си направете пълна застраховка.

 

И както neuromancer  казва по-горе ,пробвайте атв-та.Цените са като да си наемеш кола пък кефа е несравним.Аз точно това се чудя още-дали да вземем атв-та за 1 или 2 дни или за целия престой,а пък да откажа колата.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, neuromancer said:

Ако нямаш никакъв опит с кола под наем, прочети първо тази тема:

за обща представа. По принцип по малките островчета са по-лежерни и позволяват неща, които няма да станат иначе, като да не ти искат кредита карта например. Ако ползваш посредник или някоя от големите фирми за резервация, там си пише каква застраховка е включена и на място може да договорите пълна. Ако отидете на място, направо питайте там. Аз на Санторини взех АТВ и дори не се сетих да питам за застраховка

ще прочета темата,много благодаря! :)

Връзка към мнение

Аз като бях АТВ беше на половината цена на кола. Но едно АТВ събира до двама души и в дъжд предполагам че не е много приятно. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

 Но едно АТВ събира до двама души и в дъжд предполагам че не е много приятно. 

Плюс, че е доста шумно :wacko: ... за околните. 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Фил каза:

Плюс, че е доста шумно :wacko: ... за околните. 

Плюс, че като паднеш на врата си поради неопитност, е меко казано неприятно... Миналата година станхаме свидетели на един такъв инцидент - турист беше подал много газ и беше изправил АТВ-то на задни гуми, при което беше паднал лошо на асфалта... Линейки, яки... и почивката отиде по дяволите. Отделно, че там е изключително ветровито и прашно.

 

Ние бяхме наели кола от Economy Car rentals, а доставчикът на услугата беше AVANCE CAR RENTAL (имат гише на летището) - 3 дни за 40.50€ без застраховки. За застраховка ние обикновено се спираме на WorldWideInsure - за 3 дни е около 6-7 паунда.

 

П.С. Грешно се изразих... Не, че нямаше застраховки, а просто имаше самоучастие. Имах предвид, че не взехме пълна застраховка от рент-а-кар компанията.

 

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.