Прескочи до съдържание

Сао Томе и Принсипе


Alexander

Препоръчани мнения

Не бях чувал за това място.

Поразгледах го, прилича на Кабо Верде, говорят португалски и е много спокойно място, води се "Африка за начинаещи".

Всичко било много евтино, храна от сорта на 1-2 евро.

Лично на мен много ми допадна.

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 27 минути , master_of_germs каза:

Като гледам на картата - една от държавите непосетени от магеланци досега

Гледам, че това скоро ще се промени, та даже и знамето ще бъде с него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
3 minutes ago, Мирослав Василев said:

Гледам, че това скоро ще се промени, та даже и знамето ще бъде с него.

... което не пречи да спретнем магеланска инвазия'2018 "По следите на капитан Матеев" :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Задължително планирайте за януари и февруари, когато е сухо и подходящо за туризъм. През март, април и май е дъждовен сезон.

 

Иначе най-добрите месеци за посещение по принцип са юни, юли и август. При предната промоция на TAP съвсем умишлено взех малко по-скъп билет за края на юни, че не ми се рискуваше да попадна на някакви мъгли и да не мога да видя нищо.

 

Спане се намира евтино (MMT ми продаде 3-звездно настаняване за по 16 евро на вечер). Колите под наем гравитират по около 40 евро на ден, доставят ги директно на летището, а местните фирми признават българска шофьорска книжка. Туровете са доста скъпи, с кола е най-изгодно да се разглежда, дори и за сам човек.

 

А мястото наистина изглежда прекрасно и си струва, на мен лично ми прилича на интересен микс от Азорските Острови, Кабо Верде и Фарьорските острови.

преди 30 минути , master_of_germs каза:

... което не пречи да спретнем магеланска инвазия'2018 "По следите на капитан Матеев" :biggrin:

Ще ви оставя жокери тук-там из основния остров :)

 

Между другото сега се загледах в заглавието на темата и трябва да отбележа, че Сао Томе и Принсипе е напълно самостоятелна държава, която не е част от Португалия.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
3 minutes ago, Георги Матеев said:

:)

 

 

Между другото сега се загледах в заглавието на темата и трябва да отбележа, че Сао Томе и Принсипе е напълно самостоятелна държава, която не е част от Португалия.

Имах предвид, че офертата е за полети от Португалия.

Благодаря за информацията за сезоните. Тъкмо това търсех сега. На мене и без друго от средата на февруари до края на юни ми е невъзможо да мисля за дълги пътувания. А това, че е по-сухо през януари и февруари, не го очаквах; мислех, че точно на екватора едва ли има сух период.

Връзка към мнение
1 hour ago, Фил said:

Това е почти на самия екватор :)

Съвсем! Има маркер на екватора на остров Даш Ролаш.  :)

Снимка от нета:

 

 

das rolas.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз точно четох, че дъждовния период е от октомври до май ..... има ли кратък сух период януари - февруари? И да екватор е, опитът ми досега е само с тропиците .....

 

Връзка към мнение

За януари и февруари не откривам много информация, освен че и тогава водата е средно 28 градуса - "чорбичка" по моите представи... Аз и на 19 градуса нямам проблеми. Може би не е чак сух период, но за северната страна на острова пише, че падат в пъти по малко валежи, отколкото на юг, планината явно играе голама роля.

А на Сао Томе най-високият връх е над 2000 м, не е като да няма за катерене :biggrin:

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пише, че извън столицата нямало ток постоянно, направо ще е приключение.

За сметка на това, по кръчмите всичко е съвсем прясно, понеже нямат хладилници.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Съвсем! Има маркер на екватора на остров Даш Ролаш.

das rolas.jpg

Маркерът отдавна го гледам и точа лиги по него, остава да върви и някое фериботче до Даш Ролаш :) Ще се ориентирам на място.

 

преди 10 минути , temporary каза:

Аз точно четох, че дъждовния период е от октомври до май ..... има ли кратък сух период януари - февруари? И да екватор е, опитът ми досега е само с тропиците .....

 

Януари и февруари се водят за кратък сух период, като тогава пак има валежи, но все пак доста по-малко от март-май. Идеята е, че ако трябва да се избират дати за пътуване в периода януари-май, то е препоръчително да са в първите 2 месеца на годината.

 

преди 3 минути , Alexander каза:

Пише, че извън столицата нямало ток постоянно, направо ще е приключение.

За сметка на това, по кръчмите всичко е съвсем прясно, понеже нямат хладилници.

Еее, то това звучи като рай. Решено: няма да излизам от кръчмите :laugh:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ваксина за жълта треска? Някой проверявал ли е дали трябва? Няма я в списъка ... ама да не са я пропуснали просто ....
Визи за самата страна?

Връзка към мнение

 

4 minutes ago, temporary said:

Ваксина за жълта треска? Някой проверявал ли е дали трябва? Няма я в списъка ... ама да не са я пропуснали просто ....

https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/sao-tome-and-principe

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Георги Матеев said:

Маркерът отдавна го гледам и точа лиги по него, остава да върви и някое фериботче до Даш Ролаш :) Ще се ориентирам на място.

https://books.google.bg/books?id=wTCyVLanWZwC&pg=PA219&lpg=PA219&dq=how+to+reach+das+rolas&source=bl&ots=RAl-HBz9Ld&sig=EbPQN6KH3Sd52drPooVnLRgvbB4&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiS7Miph6XUAhXL2SwKHSVoCTkQ6AEIaTAN#v=onepage&q&f=false

 

В този пътеводител намирам следното (на страница 221): Ilhuas Rolas Beach Resort осигуряват безплатен трансфер с лодка между остров Даш Ролаш и Порто Алегре. Лодките тръгват от Порто Алегре в 9:00, 11:00 и 15:30 ч, а наобратно от острова - в 10:00, 12:00 и 16:30 ч. Пътуването трае 20 минути.

Но информацията е отпреди 10 години, така че най-добре наистина на място да се провери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, Nicro каза:

гледам, че за този юли излизат цени към 390 евра с TAAG през Ангола. До колкото разбрах за Ангола трябват визи и доста препоръчителни ваксини. Някой минавал ли е транзит през Ангола? единият полет е с 18 часов престой в Луанда.

Според wikipedia през Ангола може да се минава транзит без виза, но само ако не напускаш летището. Иначе ваденето на виза е малък кошмар, бях го проучвал миналата година.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хихи, там имало полигамия и мъжете можели да имат до 5 жени.:yahoo:

 

Ето ви малко инфо от руските форуми. В общи линии, нямало нищо за гледане. Красиви белоснежни плажове, вулкани, ама трековете били начинание трудно. Заради глинестата и вечно мокра почва и липсата на туристически пътеки. Руснаците викат да се носи евро.

 

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=649&t=82816&start=20

 

https://tonkosti.ru/Сан-Томе_и_Принсипи

 

https://www.tury.ru/otzyv/id/92773-san-tome-i-prinsipi-san-tome-miramar-by-pestana-hotel-4

 

https://www.tursvodka.ru/countries/sao_tome_and_principe/

 

https://www.tursvodka.ru/countries/sao_tome_and_principe/responses/

 

В последния линк, най-отдолу е това, което съм копирала, информацията е по раздели:

 

 Сан-Томе и Принсипи Ссылки раздела

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Някой питаше за ваксина за жълта треска. Пак по руските сайто четох, че не се изисквало.

И противно на очакванията, нямало кьорав комар.:yahoo:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На връщане от Кабо Верде TAP Portugal ни пускаха рекламни клипчета на Сао Томе и Принсипи. Направи ми впечатление, че е много зелено и свежо и прилича на тропиците. Ние се връщахме от пустиня, а там невероятна растителност. Та ще е супер странно да няма комари. То и ние като бяхме в Боа Виста на Кабо Верде аз комар не видях, но последните смъртни случаи от малария бяха 2 год. преди посещението ни.

Предполагам, че за идващите от Европа не се изисква ваксина за жълта треска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 16 часа, master_of_germs каза:

https://books.google.bg/books?id=wTCyVLanWZwC&pg=PA219&lpg=PA219&dq=how+to+reach+das+rolas&source=bl&ots=RAl-HBz9Ld&sig=EbPQN6KH3Sd52drPooVnLRgvbB4&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiS7Miph6XUAhXL2SwKHSVoCTkQ6AEIaTAN#v=onepage&q&f=false

 

В този пътеводител намирам следното (на страница 221): Ilhuas Rolas Beach Resort осигуряват безплатен трансфер с лодка между остров Даш Ролаш и Порто Алегре. Лодките тръгват от Порто Алегре в 9:00, 11:00 и 15:30 ч, а наобратно от острова - в 10:00, 12:00 и 16:30 ч. Пътуването трае 20 минути.

Но информацията е отпреди 10 години, така че най-добре наистина на място да се провери.

Разучих по имейл и актуалното инфо е следното:

 

Всяка сутрин се тръгва в 08:00 от хотел Pestana в Сао Томе. Пътува се 90 мин. с автобус до пристанището в Порто Алегре и после в 10:00 следва 20-минутен трансфер с лодка до острова. Връщат те следобед по обратния маршрут. Предвидено е да може да се направи като дневен трип от столицата, което звучи супер удобно. Според мен няма нужда от преспиване на острова.

 

Двупосочният трансфер струва 30 евро. Вече си резервирах място за 26.06 :)

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

А какъв е варианта .... за посещение и пътуване между двата острова  - Сао Томе и Принсипе - за лодка ми се вижда много - самолет евентуално .....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, temporary said:

А какъв е варианта .... за посещение и пътуване между двата острова  - Сао Томе и Принсипе - за лодка ми се вижда много - самолет евентуално .....

Има три пъти седмично самолети между двата острова.

http://www.saotomeislands.com/flight.html

 

 

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев
На 6/5/2017 в 16:30, Георги Матеев каза:

Разучих по имейл и актуалното инфо е следното:

 

Всяка сутрин се тръгва в 08:00 от хотел Pestana в Сао Томе. Пътува се 90 мин. с автобус до пристанището в Порто Алегре и после в 10:00 следва 20-минутен трансфер с лодка до острова. Връщат те следобед по обратния маршрут. Предвидено е да може да се направи като дневен трип от столицата, което звучи супер удобно. Според мен няма нужда от преспиване на острова.

 

Двупосочният трансфер струва 30 евро. Вече си резервирах място за 26.06 :)

Това са всички опции за дневен трип от столицата Сао Томе до островчето Ролас, които се предлагат от хотел Пестана. Вариантите включват различен вид изхранване, автобусен транспорт и тн, но всичките задължително имат трансфер с лодка от Порто Алегре.

20170625_115916.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.