Прескочи до съдържание

Блокиране на сума на бензиностанция


Препоръчани мнения

Нареждам се аз да си заредя гориво,че ни чака път.Изпълнявам подробно инструкцията описана на бензино-колонката а именно пъхам картата,въвеждам пин код,вадя картата,зареждам гориво и си взимам касовата бележка,след което получавам смс-известие от банката за заявени 120 евро и неосъществено плащане за 20 евро.Аз заредих за 20 евро,а 120 евро бе максимума за зареждане.Звъня на банката и ми казаха,че има плащане за 234 лева=120 евро и ако няма претенция от страна на продавача,мога да оспоря плащането но в офис на банката.

Магеланците с коли,пътуващи из Европа имали ли са подобни премеждия?

Връзка към мнение

мисля, че това е блокирана сума за депозит и след известно време ще ти освободят 100-те евро и ще остане само реалното плащане за 20-те - поне в Италия често се случва така

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , antea каза:

мисля, че това е блокирана сума за депозит и след известно време ще ти освободят 100-те евро и ще остане само реалното плащане за 20-те - поне в Италия често се случва така

Разбирам те напълно,но преди това зареждах по същият начин в Словения и си удържаха реално само заредената сума,без да блокират максималната,затова ми стана странно.

Връзка към мнение
преди 13 минути , krasen_denev каза:

Разбирам те напълно,но преди това зареждах по същият начин в Словения и си удържаха реално само заредената сума,без да блокират максималната,затова ми стана странно.

Да те питам, няма ли бензиностанции с човек, като при нас, все така ли трябва да зареждаме?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За пръв път това ни се случи във Франция. И на нас ни блокираха така 120€, след което няколко дни по-късно възстановиха горницата. Автоматичните колонки, на които се плаща с карта блокират сума като за голям резервоар, понеже транзакцията се извършва преди още да запонче самото зареждание и те не знаят за колко ще заредиш. По въпроса на slujitel - има и бензиностанции със служители - ние като ни изтеглиха така сумата, започнахме да търсим само такива със служител, за да не блокираме много пари за неизвестен период (все пак бяхме тръгнали на road trip до Франция и зарежданията не бяха малко), но понякога нямаше друг вариант, понеже бензиностанциите във Франция не са като в България денонощни и в извънработно време може единствено на тези автоматичните с карта да плати.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Присъединявам се и аз. И на нас ни бяха блокирали някаква подобна сума в Италия когато зареждах, освободи се автоматично след 10-тина дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Потвърждавам, същото важи и за голяма част от бензиностанциите в белгийските градове, където се плаща само с карти (т.е. няма служител). Поне за Брюксел де, за другите градове нямам системни наблюдения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко ще е точно, не се притеснявай. Практика е в Италия , случвало ни се е и в не помня къде още. Първия път е голям шах. Не е много готино, особено, ако разчиташ на тия пари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И във Франция е много разпространено. Мен лично ме дразни, понеже може за 1-2 дни да изхабиш 2-3 резервоара по 120евро всеки, но това е положението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, krasen_denev каза:

Нареждам се аз да си заредя гориво,че ни чака път.Изпълнявам подробно инструкцията описана на бензино-колонката а именно пъхам картата,въвеждам пин код,вадя картата,зареждам гориво и си взимам касовата бележка,след което получавам смс-известие от банката за заявени 120 евро и неосъществено плащане за 20 евро.Аз заредих за 20 евро,а 120 евро бе максимума за зареждане.Звъня на банката и ми казаха,че има плащане за 234 лева=120 евро и ако няма претенция от страна на продавача,мога да оспоря плащането но в офис на банката.

Магеланците с коли,пътуващи из Европа имали ли са подобни премеждия?

Потвърждавам, че и ние на летището в Пиза миналата година имахме подобен случай. Даже докато се усетим го бяхме направили два пъти с две различни карти :) Шашнахме се първоначално, но после ми обясниха, че това се случвало на някои бензиностанции и се правело, за да не заредиш и забегнеш без да си платиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Брани каза:

Потвърждавам, че и ние на летището в Пиза миналата година имахме подобен случай. Даже докато се усетим го бяхме направили два пъти с две различни карти :) Шашнахме се първоначално, но после ми обясниха, че това се случвало на някои бензиностанции и се правело, за да не заредиш и забегнеш без да си платиш.

Вероятно смятат, че е по добре те да ти гепят парите и след това ти да ги гониш ;) Мразя автоматичните бензиностанции, защото и на мен са ми се случвали различни случки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз стигнах до заключението, че повече с карти няма да плащам нито на магистралите...... нито на бензиностанции. Тази година на 20-тина километра преди границата с Италия спираме на бензиностанция да допълним резервоара с по - евтина нафта. Сметката ни е 60 евро, отивам да плащам неуспешна транзакция показват ми бележка  , вадя друга карта с друга сметка пак ми казват неуспешна транзакция, при което съм в шах и мат  , през това време получавам и СМС , че плащането е неосъществено..........зад мен опашка.... вадя евра  в брой и плащам . Позачудих се как пък и с двете карти неуспешна транзакция ....... ама пък що да не - машинарии ,в суматохата даже не се сещам да си взема бележката. Качваме се и тръгваме по магистралата и след малко таралян .....таралян още едно съобщение за не осъщестено плащане и следващо осъществена транзакция............ опппаааааа........ браво! Ко стана ся ?............."изплющяха" ни.

Миналата година във Франция на "плащанка" на магистралата, автомат ни глътна картата и половин час го обикаляхме  като голям камък и  се ядосвахме, сега тая словенка ни "изплющя" пак с картово плащане , което ни кара да вземем решение , че плащанията ни вече  ще са само В БРОЙ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понякога, особено в неделя и не по магистралите разбира се, няма друго място за зареждане освен от машина. Така обикалях 30мин в Бордо една неделя и накрая пак минах през машина искам или не.

В Италия разликите между цените на магистралите и извън тях може да стигне 25+ цента за литър.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имахме подобна случка в Бари. Поставяш картата и пише, че дърпа 100евро. След като заредихме излезе бележка за 34 евро. Понеже беше затворено и имаше един тъмен субект, който навигираше зареждането, естествено започнахме разправия - на развален английски. Той се обади на управителя или нещо такова и той дойде за 10 минути, при което започна обяснение на чист италиански - само това си знае. Добре, че детето го поназнайва, та каза че се задържа цялата сума като блокирана, а плащаме само зареденото. По-късно банката ще отблокира другата сума. Междувременно се свързах и с банката, които казаха да си пазя касовата бележки, и ако не бъде отблокирана сумата да им се обадя. Отблокираха я в рамките на 1 месец. За съжаление съм имала случай (на два пъти) хотел да ми блокира сумата по резервация след нощувките и след плащане и отново я разблокират след повече от 1 месец. Тези хотели вече съм ги зачеркнала. :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Роси 777 каза:

Аз стигнах до заключението, че повече с карти няма да плащам нито на магистралите...... нито на бензиностанции. Тази година на 20-тина километра преди границата с Италия спираме на бензиностанция да допълним резервоара с по - евтина нафта. Сметката ни е 60 евро, отивам да плащам неуспешна транзакция показват ми бележка  , вадя друга карта с друга сметка пак ми казват неуспешна транзакция, при което съм в шах и мат  , през това време получавам и СМС , че плащането е неосъществено..........зад мен опашка.... вадя евра  в брой и плащам . Позачудих се как пък и с двете карти неуспешна транзакция ....... ама пък що да не - машинарии ,в суматохата даже не се сещам да си взема бележката. Качваме се и тръгваме по магистралата и след малко таралян .....таралян още едно съобщение за не осъщестено плащане и следващо осъществена транзакция............ опппаааааа........ браво! Ко стана ся ?............."изплющяха" ни.

Миналата година във Франция на "плащанка" на магистралата, автомат ни глътна картата и половин час го обикаляхме  като голям камък и  се ядосвахме, сега тая словенка ни "изплющя" пак с картово плащане , което ни кара да вземем решение , че плащанията ни вече  ще са само В БРОЙ.

Ние също имахме проблем. Плащала съм с карта при пътуване - Сърбия, Унгария, Авсрия. Два месеца след това се опитвам да платя със същата карта в Германия - неуспешна транзакция. Две минути по-късно имах позвъняване по телефона от банката издател, че картата ми е била блокирана, защото на бензиностанция в източна Европа по време на пътуването ме и били скимирана. Слава богу без да се ползва! Освен това в Сърбия ми се е случвало само да ми слайднат картата , въвеждам ПИН - неуспешна транзакция, втори опит и без ПИН транзакцията минава.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.06.2017 г. в 9:27, slujitel каза:

Да те питам, няма ли бензиностанции с човек, като при нас, все така ли трябва да зареждаме?

 

Първо искам да благодаря на всички за съветите!Днес със задоволство видях че сумата ми е възстановена,но да си призная,че с моя интензитет на зареждане,това блокиране не средства ми е доста неприятно. 

 

Съвет към slujitel- има такива бензиностанции но с доста по високи цени,от порядъка на 10-15 цента повече. 

 

Благодаря ви отново!!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 44 минути , krasen_denev каза:

 

Първо искам да благодаря на всички за съветите!Днес със задоволство видях че сумата ми е възстановена,но да си призная,че с моя интензитет на зареждане,това блокиране не средства ми е доста неприятно. 

 

Съвет към slujitel- има такива бензиностанции но с доста по високи цени,от порядъка на 10-15 цента повече. 

 

Благодаря ви отново!!!

На тези бензиностанции без човек с по-евтиното гориво не може ли да се плаща в брой?

 

Връзка към мнение
12 minutes ago, slujitel said:

На тези бензиностанции без човек с по-евтиното гориво не може ли да се плаща в брой?

 

Може(зареждал съм в Италия ).Но и тогава има лек гърч:-)).Пъхаш банкнота от 10 или 20 евро ,но не може да се ориентираш точно към кой номер маркуч:-))...т.е дизел ли,бензин ли ,скъп бензин ли да ги насочиш парите:-).И така с проба-грешка изгорях първоначално с 10 евро ,но след това се справих.Но лично аз винаги съм гледал да пълня на бензиностанции с човек,въпреки тези 10-20 цента горница.С карта никога не зареждам поради гореспоменатите проблеми:блокиране на сума или кражба на данни.Но всеки сам си избира и си прави сметка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Добре де, ако заредиш фиксирана сума, примерно 20 евро, не взимат ли само 20 евро?

Няма как да знаят за колко ще заредиш преди реално да го направиш. :) Търкаш картата, те блокират 120€, транзакцията приключва. От там нататък вземаш маркуча, наливаш и заминаваш. Те си осчетоводяват сумата, за която си заредил и ти освобождават останалата. Трябва да се внимава с предплащането да не плати някой, да не успее примерно да се справи с колонката и да "тегли една" и да замине, че следващият след него на колонката може да остане много доволен... :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ми имам някакви спомени, че въвеждаш 20 и колонката сама спира на 20. Със сигурност ако плащаш с банкноти е така, няма как иначе. Ама беше преди доста време последния път.

В Италия имаше и на една бензиностанция колонки с персонал и автоматични, на различни цени разбира се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.