Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, Магеланци,

 

какво да ви кажа: мразя да пиша, но пък обичам да чета. Така че, ще ви чета с удоволствие, ще питам и ще отговарям, ако някой ме пита.

 

Винаги пътувам индивидуално, не съм от хората, които наблягат на количеството, в смисъл, че има места, които не искам да посетя, като САЩ и Източна Азия, например.

 

Пътувала съм главно из Европа и азиатската част на Русия, като на любими места се връщам по няколко пъти.

 

Най-най-най любимо място: Барселона.

 

Провалена екскурзия: Тринидад и Тобаго. Още си пазя паспорта с 3-месечната виза, но....

 

Следваща дестинация: Португалия и Русия, или Русия и Португалия. Зависи накъде ще задуха вятърът! 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Под Източна Азия какво имаш предвид, Тайланд-Сингапур-Виетнам или Южна Корея/Япония?

 

Малка статистическа извадка сме все още, но се забелязва голямо преимущество на Португалия в минали/настоящи/бъдещи планове!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Азия искам да посетя само Арабския полуостров, жълтата раса не ме вълнува - нито Япония, нито Тайланд, нито островните Филипини, Индонезия и т.н.  С интерес, обаче, чета пътеписите от тези места, това ми стига.

 

Забравих и несъстоялата се екскурзия до Йордания, Сирия и Палестина. Вечерта преди нашето пътуване израелците се разгневиха на ивицата Газа и нас ни хвана шубето. Нали знаете: шубето е голям страх! Беше времето на нашата Коледа. Така пропаднаха едни доста скъпи билети  на йорданските авиолинии, но съжалявам само за едно: че не видях Сирия такава, каквато вече няма да е никога! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Напоследък, няколко пъти срещам мнения на хора, които не искат на отидат в САЩ. Предполагам, че това е нещо като противопоставяне на всички, които искат да емигрират там, примесено с омраза към консуматорското общество и такива разни странични мисли, някак си е 'модерно' сега.

А САЩ не е само фаст фууд и небостъргачи. САЩ е също Grand Canyon, Yosemite, Monument valley, Yellowstone и много сруги национални паркове, активния вулкан на Хавай, не ме бива много по писането, но беше едно от най-хубавите ни пътувания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така е, а бих казал че доста хора не е да не искат да отидат, а по-скоро им е по-ниско в приоритетите поради изброените от теб причини. Аз също абстрахирайки се от разходи и цени, ако трябва да си направя списък едва ли САЩ ще влезнат в топ 10, но в същото време едва ли има човек, който да не иска да види Grand Canyon и Yellowstone...

Връзка към мнение

Има една странна зависимост, или поне аз съм забелязал подобна. Хора, които не са посетили САЩ, обикновено се изказват крайно негативно за страната. Нещата се променят буквално на петнадесетата минута при стъпване на американска земя. Съдя от личен опит. Бях отявлен противник на всичко американско, страдах от всички възможни клишета, като започнеш с полицейщината в САЩ и стигнеш до манията за величие на американците. Да, ама нещата се промениха коренно малко след кацането ми на "JFK". В крайна сметка говорим не просто за една държава, говорим за цял континент. Една от големите ми мечти е обиколка на САЩ с автомобил. За жалост няма да мога да следвам през целият път "Route 66", защото голяма част от него вече не съществува, но все пак със сигурност приключението си заслужава...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дали една екскурзия до САЩ  ще ми струва 1000 или 10 000  лева няма никакво значение!

 

Аз просто съм готова веднага да ги наместя в друго направление! Така че и САЩ ще минат без мен, и аз без тях!

 

Имам един познат, който е обиколил 44 щата по време на 10 годишния си престой там. Всеки път го карам да разказва някоя преживелица и ми е много интересно да го слушам, но пак не може да запали искрата в мен!

 

Хайде да не приказвам много, че знае ли човек... Току виж съм ви пратила поздрави от Америка! ;)

Връзка към мнение

Моето отношение към пътуване до Щатите - като махнат визите, може да отскоча за някой фестивал, или голям концерт за 3-4-5 дена. Ама да им минавам унизителната процедура с номерца, дати, пликове...мерси!  :)

Един път съм го правил за UK миналото хилядолетие, и въпреки че тогава мина бързо и безпроблемно, втори път няма да ме видите на опашка пред консулски отдел. 

Иначе това, което най-много ме дразни в американците, е калъпираното (ако ви харесва повече - моделираното) мислене на средностатистическия американски гражданин. И нежеланието, а може би и неспособността им, да опитат да избягат от него, да го променят. Не знам, може би така живота им е по-лесен. Те си знаят, мен не ме вълнуват особено.

 

Имам приятели, които упорито ме канят да ги посетя, но аз се инатя. Имам, обаче и един друг в Нова Зеландия, но за там ще стане дума сигурно по-нататък.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Със сигурност много хора, вкл. и мен, ги отвращава полицейщината наречена "издаване на виза" за САЩ. Иска ми се да отида да видя Йосемити, Йелоустоун, Ниагара, Гранд Каньон, обаче не бих се редил за виза в посолството, да ме разпитват като престъпник отново. Преди години, когато трябваше да си вадя виза за Германия бях отвратен от цялата процедура, хем тогава я нямаше "опасността от терористи". Майка ми се разрева от задаваните й въпроси. А бе беше отвратително. Та поради тази причина не бих тръгнал за САЩ. Когато ги махнат визите, тогава ще напирам за ходене там. А лисицата какво казала, като разбрала, че няма да й мине номера - гроздето е кисело. Та толкова за модерния антиамериканизъм.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Има една странна зависимост, или поне аз съм забелязал подобна. Хора, които не са посетили САЩ, обикновено се изказват крайно негативно за страната. Нещата се променят буквално на петнадесетата минута при стъпване на американска земя. Съдя от личен опит. Бях отявлен противник на всичко американско, страдах от всички възможни клишета, като започнеш с полицейщината в САЩ и стигнеш до манията за величие на американците. Да, ама нещата се промениха коренно малко след кацането ми на "JFK". В крайна сметка говорим не просто за една държава, говорим за цял континент. Една от големите ми мечти е обиколка на САЩ с автомобил. За жалост няма да мога да следвам през целият път "Route 66", защото голяма част от него вече не съществува, но все пак със сигурност приключението си заслужава...

National Geographic цял филм направиха по темата с "Route 66". От къде започва, какво по пътя може да се види. Пътуваше си един човек с мотор и разказваше. Много увлекателно.

Връзка към мнение

Мда и аз съм го гледал филма за Route 66 . Доста години съм пускал за залена карта и продължавам да го правя. Живота ми много се промени и сега бих ползвал картата като туристическа виза :-) Макар да не е сред приоритетите ми с кеф бих посетил Америка ... първия път за около месец :-) Може и още тази година да ги рискувам тия 160 долара за туристическа виза.

 

Аз точно обратното съм очарован от жълтата раса най-вече женската половина и арабския полуостров не ми е дори сред Топ 20 по отношение на Дубай и подобни,.Цялата тая бутафория тип Лас Вегас не е за мен. Няколко пъти вече гледам пейзажите от облаците и всичките тия нови небостъргачи сред равната като тепсия пустиня ми се виждат като гротеска. Няма история ... Катар се опитват да следват същия модел , а си е нелепа картинка . Имах и познати там които бяха много въодушевени , но след това смениха с Бахрейн и в крайна сметка са завърнаха в БГ.

С удоволствие бих отишъл само в Египет и Йордания , и може би Оман.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

National Geographic цял филм направиха по темата с "Route 66". От къде започва, какво по пътя може да се види. Пътуваше си един човек с мотор и разказваше. Много увлекателно.

 

Не съм го гледал този филм, но ще се опитам да поправя грешката. Иначе реално съм стъпвал на "Route 66" по време на пътуването ми с кола от Лос Анджелис до Лас Вегас. Има няколко места където магистралата се доближава плътно до стария "Route 66" и естествено там има отбивки с типичните за района заведения тип фургон, които блестят на слънцето и се виждат от много далече...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.