Прескочи до съдържание

Здравейте!


Препоръчани мнения

:)

Попаднах тук, търсейки пътеписи за Грузия и Армения. Купих си самолетен билет и имам да изпълня 20 дни със съдържание.

Късно открих, че ми харесва да пътувам и сега се опитвам да наваксам. Но не обичам да планирам, често тръгвам в последния момент, което понякога води до изнервящи ситуации, но гарантирано до приятни изненади.

От дете мечтая за испаноговоряща Америка, но не съм стигнала до там. Още уча испански. Без задоволителни резултати. Познанията ми бяха много полезни в ... Италия. Май пъпът ми е хвърлен в Близкия Изток. Все натам ме влече. Друга отлагана дестинация е Иран. Е, и Африка...  ;)

Поздрави!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Благодаря!

 

Впечатленията ми не са актуални. Бях там 5 месеца преди започването на протестите и беше спокойно. Излишно е да казвам, че много ми хареса, нали? И се надявах, и се надявам да отида пак. Любими места: Sergilla, Св. Симеон, Алепо, Палмира. Виждам, че за Сирия има повече пътеписи, отколкото за Грузия. Ако има интерес, ще публикувам снимки. Ето една сега в по-ниска резолюция (такава имам в момента). Поздрави,

post-539-0-73474800-1377089151_thumb.jpg

Връзка към мнение

Иска ли питане! Ще се радвам да качиш снимки от Сирия в галерията, и без това изглежда че скоро няма да видим други от там...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Качих повечето - остават ми малко от Дамаск, Маалуля и още 1-2 от Алепо. Но избързах с бутона "Публикувай". А и част от снимките отказват да бъдат завъртяни в желаната от мен посока, т.е. не се запазват завъртяни. 

Поздрави

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Качих повечето - остават ми малко от Дамаск, Маалуля и още 1-2 от Алепо. Но избързах с бутона "Публикувай". А и част от снимките отказват да бъдат завъртяни в желаната от мен посока, т.е. не се запазват завъртяни. 

Поздрави

 

Качи ги, аз ще се постарая да ги редактирам, които са на криво :)

Връзка към мнение

Здравей, Childish!

И аз с удоволствие разгледах снимките от Сирия. Беше една от страните, които задължително исках да посетя...

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И сама. То ако винаги чакам подходяща компания, ще си остана вкъщи.  Има си плюсове - не се съобразявам с никого, никой не ми мрънка като изляза преди 6, прибера се към 11 и съм забравила да ям, цял ден обикалям, връщам се да снимам нещо, защото сутринта видите ли слънцето ми е пречило и т.н. Не ми е скучно, защото обикновено се запознавам с други хора, които може да не видя повече. Но има и минуси - много се губя. Вече няколко пъти ме спасяват любезни местни хора. 

 

Сега сама ще пътвувам за Грузия и Армения. Но нещо ми изостава подготовката. Зачетох се тук, че и в авиохрониките. А досега не се бях пристрастявала към форум.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Последното ми пътуване също беше сама. Забравих да отговоря на този въпрос в представянето. Беше в края на май-началото на юни. Кацнах във Валенсия с резервация за първите 3 нощувки и след това започнах да се придвижвам на северозапад, като вечер решавах кой ще е следващият град. Получи се сравнително добре: Валенсия-Теруел-Сарагоса-Памплона-Билбао-Бургос-Луго-Ла Коруня-Овиедо. От Овиедо изпробвах Volotea обратно до Валенсия. Общо 13 дни, 9 града в 7 провинции, 8 паметници на ЮНЕСКО и един от tentative list. Почти като реклама от туристическа агенция го докарах ;-)

Е, имаше два фала: първо самолетът излетя със 7ч закъснение, в резултат на което кацнах в 2-3ч през нощтта и трябваше да взема такси, естествено той не искаше да си пусне брояча и ми излезе по-скъпо. Вторият пропуск беше следствие на предишния: не успях да стана навреме, за да отида до Елче, за да закръгля бройката на 10 града.

Напълно безопасна дестинация за сама жена. Все пак в голямата част си е по Камино де Сантяго.

Виж като бях в Париж за Нова година (е и не само в Париж, не мога да стоя на едно място), това, че не бях сама, не попречи на един французин да ме награби, за да ме целува.

Но един месец, след като се върнах, ми се обадиха от банката, за да ми кажат, че е имало 2 опита за плащане на хотел в Билбао с моята карта. Това е виртуална карта, която използвам само за резервация на хотели в интернет и за закупване на билети за самолет. Наложи се да ми издадат нова с друг номер.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Египет, Мароко, Тунис, Израел, Йордания, Ливан, Палестинска автономия, Сирия

 
Предполагам, че се връщаш насам само за да заредиш с муниции :)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, бях много съмнителен обект за израилтяните първия път с толкова много (според тях) арабски и турски печати в паспорта. На такъв разпит ме подложиха, че за малко да си изпусна самолета. (Те разпитват на излизане.) Тогава визите  за българи оше не бяха отпаднали, но предстоеше да стане и визата беше безплатна. Безплатна израелска виза! Оксиморон. Но описваш всичко, когато подаваш документите - какво работиш, колко печелиш, кога и къде си пътувал. И в моя случай последното не беше достатъчно.

Втория път бяха подготвени и отслабили примката - имаше 4 въпроса, по въпрос на лист, след всеки въпрос "да" и "не" на български и на иврит, и ти посочваш отговора с пръст.

А за Сирия имах нов паспорт. Не можеш да влезеш в страната с израелски печат в паспорта.

 

 

 
 
Предполагам, че се връщаш насам само за да заредиш с муниции :)

Но не бих се шегувала с това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Но не бих се шегувала с това.

 

Е... понякога не ни остава друго, освен да се шегуваме, макар и през зъби, когато гледаме как реднеците методично унищожават люлката на човешката цивилизация. Ирак, Афганистан, Египет, Сирия, да се готви Иран...

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

От дете мечтая за испаноговоряща Америка, но не съм стигнала до там. Още уча испански. Без задоволителни резултати. Познанията ми бяха много полезни в ... Италия. ;)

 

Случайно се натъквам на профила ти и си живото доказателства как мечтите се сбъдват ... понякога по много накуп !  :P

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.