Прескочи до съдържание

Планински дестинации


Препоръчани мнения

Еверест за теб е само въпрос на време, убеден съм...представих си нашето знаме на върха!

А не,не. Вече не ставам. Много надебелях и мога само да мечтая. А и аз не съм алпинист, а пътешественик.

Като се видим на някоя сбирка, ще се убедиш, че ме влече биричката...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много несериозно.

Или тук няма планинари, или темата е безинтересна.

Съвсем доскоро моите пътувания бяха основно с планинска насоченост.

Надявам се желанието ми да не се е изпарило съвсем.

Тези снимки сериозно ме вдъхновяват да продължа...

Еверест

attachicon.gif038 - Ogy - Pictures from Kala Patar (39).jpg

Свещеният връх Кайлаш в Тибет

attachicon.gif030 - Kailash (32).jpg

Ама Даблам в Хималаите

attachicon.gif043 - Ama Dablam (18).JPG

К2

attachicon.gifPakistan 2 515.jpg

Аконкагуа 6952 м - моята вертикална граница

attachicon.gif0074 - Aconcagua - The South Summit.jpg

Елбрус

attachicon.gif39 Elbrus.jpg

Килиманджаро

attachicon.gif011 - Kilimanjaro.jpg (66).jpg

Торес дел Пайне - Патагония

attachicon.gif09 - Торес дел Пайне (114).JPG

Серо Торе - Патагония

attachicon.gif012 - Los Glaciares NP (60).JPG

На вулкана Котопакси в Еквадор

attachicon.gif0889 - Котопакси - на върха - 5897м.jpg

 

Е, с такова вдигане на летвата, "сериозни" планинари едва ли се появят скоро.  B)

 

Мен ме интересува по-конкретно Килиманджаро - би ли споделил малко повече подробности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като се видим на някоя сбирка, ще се убедиш, че ме влече биричката...

 

Коледната сбирка ще е между 16.12-21.12.2013 / не сме уточнили датата/, така че се надявам да дойдеш и на биричка да разкажеш с повече подробности. Всички сме впечетлени! :)

Връзка към мнение

''ruwenzogy, между другото, може ли да поразкажеш малко като цяло за подготовката, тръпката и изживяването от планинската експедиция? Убеден съм, че ще е интересно за доста хора. Как се справяш със аклиматизирането? Какво е усещането, ако те тресне височинната болест? :) Имал ли си някакви изживявания "на ръба", все пак се води опасен спорт? Изисква ли се сериозна физическа форма за да качиш някой петхилядник например? Под сериозна физическа форма имам предвид нещо повече от добра кондиция в активна възраст.''

 

 

 

 

 

Ще разкажа, но сега нямам време, че утре заминавам за 12 дни на Канарските острови (Тенерифе) + 2 дни Барселона. Ще се опитам да изкача Пико де Тейде - хахахаха.

Като се върна да е живот и здраве.

 

Не ми се получи с цитата.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мен ме интересува по-конкретно Килиманджаро - би ли споделил малко повече подробности.

За Килиманджаро е най-лесно, но за съжаление и най-безинтересно. Там основното е името.

Изкачването на върха по най-лесния маршрут става за около 6 дни. Правят го всички, които се озоват там

(повечето са за сафари) и не е никакво геройство - само пепеляк и голяма надморска височина. Там е задължително да се наеме гид и носачи, които ти осигуряват почти всичко. В най-евтиния вариант струва около 1000$. Обикновено се съчетава със сафари в Серенгети и Нгоро-нгоро, което струва 500-600$ за 3 дни.

Хубаво е , че вече Еър Арабиа летят до Найроби. В района по-интересна е Маунт Кения.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

''ruwenzogy, между другото, може ли да поразкажеш малко като цяло за подготовката, тръпката и изживяването от планинската експедиция? Убеден съм, че ще е интересно за доста хора. Как се справяш със аклиматизирането? Какво е усещането, ако те тресне височинната болест? :) Имал ли си някакви изживявания "на ръба", все пак се води опасен спорт? Изисква ли се сериозна физическа форма за да качиш някой петхилядник например? Под сериозна физическа форма имам предвид нещо повече от добра кондиция в активна възраст.''

 

 

 

 

 

Ще разкажа, но сега нямам време, че утре заминавам за 12 дни на Канарските острови (Тенерифе) + 2 дни Барселона. Ще се опитам да изкача Пико де Тейде - хахахаха.

Като се върна да е живот и здраве.

 

Не ми се получи с цитата.

Аз съм го качвала Пико дел Тейде - с лифта! :lol: 

Приятно изкарване на Тенерифе, любимо място  ми е :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 години по-късно ...
На 21.08.2013 г. в 15:44, Polina каза:

Това Конче с тия пътечки всеки път като погледна снимка и така ме изкушава...

... цял живот му се каня, ама пусти наследен респект.. Все пак може би скоро 🙏  🍀 

Завчера го гледах от Премката.

На 21.08.2013 г. в 15:50, Zaro каза:

 

От връх Вихрен. Кончето е много специално място, бил съм там само веднъж, а сред моята компания мераклиите за него не са много. 

 

Там човек разбира колко е малък и незначителен. 

 

Чакам синът ми да порасне още малко и с мен...

Сигурно междувременно си го минал със сина 😇

 

На 21.08.2013 г. в 14:18, Polina каза:

Международни върхове аз нямам в списъка ми с посетени , а Рилските езера, както и Мусала, и Вихрен няма да ви ги пускам, защото вече сте ги видели от снимките в галерията, но пък тук ще пусна това: 

Райското пръскало, Стара планина

post-21-0-17583900-1377083206_thumb.jpg

post-21-0-84726100-1377083270_thumb.jpg

и хижа Рай погледната от високо: 

post-21-0-90457600-1377083384_thumb.jpg

 

Малко от Рила... втората тераса под вр. Мальовица

post-21-0-91841600-1377083728_thumb.jpg

Елениното езеро под вр. Мальовица

post-21-0-20852400-1377083794_thumb.jpg

 

 

След броени дни съм на х. Рай, Юмрукчал, Райското пръскало - за първи път; логично: вълнувам се.. Завчера последно Вихрен, но сефте по кръговия; ноември Мусала за пореден път, при това сам сама в целия Мусаленски дял и в делничен ден 🏔️ 🗻 🍀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.