Прескочи до съдържание

Парка Pairi Daiza - заслужава ли си за възрастни?


Roberto Baggio

Препоръчани мнения

Здравейте, планираме 4 -5 дневено посещение на Белгия в края на следващия месец и в момента уточнявам програмата. Като големи фенове на зоологическите градини се чудим дали да не включим в програмата си и парка Pairi Daiza, (да уточня, че сме двама възрастни - няма намесени деца:lol:) Може ли малко повече информация, от хората, които са го посетили - заслужава ли си, колко е голям, колко време отнема разглеждането, достатъчни ли са 4-5 часа или е необходимо цял един ден и въобще струва ли си да жертваме един ден за там на въобще НЕ символичната цена от 30 евро на човек? Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравей! Не съм го посещавала, информацията която имам е от познати, които са били там. Според тях, преживяването си струва, особено за хора, които обичат животните. По тяхна информация, спокойно може да заделите един ден за разходки. От моя гледна точка, лимитиращ фактор е прогнозата за времето, защото както вече съм казвала, в Белгия то често е непредсказуемо. :) Дали си струва да се жертва време и средства и въпрос на лична преценка. Точно както някои не желаят да си губят времето със замъци или църкви, така други смятат че времето в един зоопарк е пропиляно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей и от мен! Ние посетихме Pairi Daiza преди месец и останахме очаровани. Бяхме с 3 годишно дете, което се страхуваше от всякакво животни, в момента ги обожава благодарение на парка. По мое скромно мнение е по-добра от виенската и е направена по-скоро като атракция, отколкото като разглеждане. Има и парен влак, който минава през територията на парка, мисля беше 4 евро. Ние отделихме повече от половин ден и пак не ни стигна. Има места за хапване и почивка. В момента нямам снимки под ръка, довечера като се прибера мога да кача. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както е казала по-горе elenitta Паири Даиса е страхотно място, едно от любимите ми места в Белгия и даже не бих го нарекла зоологическа градина. Ходила съм 3 пъти и пак ще отида тази година. Обновяват го непрекъснато. Наричат го също Градините на света, защото има характерни постройки от различни краища на света: китайската част е огромна, преди 2-3 години добавиха чаения павилион и къщата, има хиндуистки храм от Бали, пещера с дървени скулптури от Нова Гвинея, в частта на Океания пейките са като крокодил и т.н. - всичко е правено от местни занаятчии в съответните страни. Половин ден е недостатъчно, трябва си цял ден. На око 60 км е от Брюксел. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Ushakal каза:

Както е казала по-горе elenitta Паири Даиса е страхотно място, едно от любимите ми места в Белгия и даже не бих го нарекла зоологическа градина. Ходила съм 3 пъти и пак ще отида тази година. Обновяват го непрекъснато. Наричат го също Градините на света, защото има характерни постройки от различни краища на света: китайската част е огромна, преди 2-3 години добавиха чаения павилион и къщата, има хиндуистки храм от Бали, пещера с дървени скулптури от Нова Гвинея, в частта на Океания пейките са като крокодил и т.н. - всичко е правено от местни занаятчии в съответните страни. Половин ден е недостатъчно, трябва си цял ден. На око 60 км е от Брюксел. 

През декември дали работи този парк?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паркът е отворен от април до ноември. Определено е интересен, но се опитайте да отидете през седмицата иначе може да е доста натоварено. През ваканциите доста често получавам имейл започващ с "Моля не идвайте този уикенд...":)(имаме годишен абонамент).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ние се завърнахме от Белгия и в крайна сметка успяхме да посетим парка. Страхотен е! Уникално място, направено с много желание и любов, изключително зелено и добре поддържано. Клетките на животните са много големи, тематично направени и на достатъчно разстояние една от друга. Изкарахме си много хубаво и сме много доволни. Препоръчвам с две ръца :)

IMG_5780.JPG

IMG_5778.JPG

IMG_5784.JPG

IMG_5802.JPG

IMG_5822.JPG

IMG_5787.JPG

IMG_5847.JPG

IMG_5845.JPG

IMG_5823.JPG

IMG_5848.JPG

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Roberto Baggio каза:

Здравейте, ние се завърнахме от Белгия и в крайна сметка успяхме да посетим парка. Страхотен е! Уникално място, направено с много желание и любов, изключително зелено и добре поддържано. Клетките на животните са много големи, тематично направени и на достатъчно разстояние една от друга. Изкарахме си много хубаво и сме много доволни. Препоръчвам с две ръца :)

Благодаря ти за feed-back-a, страхотно е да имаме информация от посетител! Аз съм субективна, сигурна съм че и ти, но въпреки това, супер е да си имаме пряка информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 8/6/2017 в 17:12, Roberto Baggio каза:

Изкарахме си много хубаво и сме много доволни. Препоръчвам с две ръца

Би ли споделила и малко повече информация относно логистичната страна, за да бъде полезно и на други, които решат да го посетят? С какъв транаспорт отидохте, колко време отнема от Брюксел, например, колко струват билетите до там, а и колко време е добре да се отдели на парка? :)

 

Благодаря предварително.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Здравей, ние бяхме с кола под наем и отидохме директно от летището в Шарлероа..По спомен пътят бе около 45 мин., предполагам от Брюксел ще е малко повече от час. Пред парка има огромен паркинг, цената е 7 евро за цял ден. Входът за парка, който ние платихме на място бе 36 евро на човек (29 евро за дете). Гледам на сайта на парка (https://www.pairidaiza.eu/en)  по-ниски цени, явно online билетите са по-евтини, нека да се има предвид, ако има възможност да се закупят предварително - разликата не е малка. Според мен трябва да се предвиди един цял ден за посещение, ние нямахме тази възможност и отделихме само 5 часа през които откровено препускахме и претупахме доста неща.Това се сещам за  момента, ако има някакви конкретни въпроси съм на разположение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изцяло подкрепям казаното от Roberto Baggio що се отнася до времето необходимо за посещение, както и организацията по самото посещение. Разстоянието между Брюксел и парка е около 60 км с кола, като винаги трябва да се има предвид вероятността от някое друго скромно задръстване по пътя, т.е. поне час. Има и влакове, които пътуват в посока Tournai, като влака трябва да се смени на Ath.

 

Гледам,че билгийското ЖП има сезонни дневни билети до там: http://www.belgianrail.be/fr/loisirs/bexcursions/parcs-naturels-animaliers/pairi-daiza.aspx

които започват на цена от 26 €.  Децата под 3 години пътуват безплатно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз му се каня на този парк, даже взех билети до Шарльороа за края на октомври и точно там виждам проблема - има голяма вероятност времето да е доста скапано. От друга страна, паркът официално е отворен до някой ноември, така че би трябвало да са го съобразили с метеорологичните особености.

Някой бил ли е през есента да каже става ли :polling: или да търся някое френско село в Шампан за уикенд с лошо време :lol:

Връзка към мнение
преди 18 минути , Гост каза:

И аз му се каня на този парк, даже взех билети до Шарльороа за края на октомври и точно там виждам проблема - има голяма вероятност времето да е доста скапано

Ако имаш възможност остави си отворена опция и да прецениш на място в самия ден дали времето е ок за посещания. Ако вали, според мен не е оферта и само ще си хвърлиш парите на вятъра.

Връзка към мнение

Както съм казвала на няколко места що се отнася до времето в Белгия - то е много по-непредсказуемо и от това на острова. Обичайно влажността е много висока, температурите не са екстремно ниски, но е много ветровито. Дъжд вали почти всеки ден или през ден, но дъждовете там рядко са като тези, по нашите ширини - проливни. Ако си с добри дрехи, употребата на чадър е по-скоро непрепоръчителна, поради голямата вероятност същият да се озове в най-близкото кошче със счупени или изкривени метални елементи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.