Прескочи до съдържание

До Генуа и обратно


Вероника

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци  :)! Ще бъда на круиз с пристанища по маршрута: Генуа, Марсилия, Барселона,  Тунис (Ла Гуле), остров Сицилия (Палермо), Рим (Чивитавекия), Генуа/. Проучвам възможностите да стигна до Генуа и да се върна в БГ /живея в Пазарджик/. Трябва  да съм на кораба до  17.30ч.  на 30. 11. 2013 г.. Има вариант с автобус /цена двупосочен билет 315 лв./, но се пътува 24-25 часа. Другата възможност е самолет. Разгледах варианти София- Генуа, Истанбул–Генуа, Букурещ-Генуа /цени на двупосочен билет между 200-240 /, но часовете 16. 00 на  пристигане в  Генуа не са удобни. Няма да мога да стигна от летището до пристанището навреме. Връщането на кораба е на 07. 12. 2013 г.  в 9. 00 ч. на пристанището  в Генуа и от там някак си за БГ.  Ще имам нужда и от идеи за отделните градове, които ще посетим за по един ден.  Ще пътувам с куфар и с приятелка. Очаквам с нетърпение мнения и предложения   :).

Връзка към мнение

Да това е начина - от летището в Бергамо хващате шатъл бус до Милано ( последнaта му спирка е точно зад Централната Гара (стига се за час) и оттам с влака до Генуа - 9 евро за II-ра класа около 2 часа път)

Лошото наобратно, че Wizz не летят  в неделя Милано - София ,  а имат полет чак на 09.12 , но пък ще може да разгледате Милано и Бергамо.

На отиване по добре хванете полета на 29.11 , защото Wizz често имат закъснения и да не изпуснете кораба. Например днес полетите им закъсняват с 5-6 часа.

Освен това самата Генуа е забележителен град и си заслужава поне един ден  :)

 

Резервирайте си предварително онлайн билети за Тrenitalia и ще се възползвате от големи отстъпки.

Aко Милано не ви е интересен може да хванете и влак Генуа -Рим (19 евро за II-ра класа около 4.30 часа ) и оттам да летите за София , но ще трябва да останете в Рим два дни.

post-140-0-42232600-1377425135_thumb.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Връщането може да го направите по-интересно, разбира се ,ако имате желание, време, денги и куфарите не ви тъжат. От Генуа с влак може да посетите Пиза, Флоренция и др..., като прибирането ще вие е през Рим.  От Рим  можете да изберете отново WIzz Air, Bulgaria Air  или Alitalia до София. Имат  вариант да се приберете  и от Болоня отново с Wizz Air. Всичко е ваш избор.

 

 

PS. Разгледайте и възможност за прибиране от  Пиза до Букурещ с Wizz Air и от Рим до Букурещ  с Blue Air, както и  с Wizz.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Но сметнете и колко ще струва стигането до Букурещ - струва ми се, че беше 80-100лв за 1 човек с автобус или влак от София до Букурещ + парите за транспорт в самия Букурещ...

Връзка към мнение

Но сметнете и колко ще струва стигането до Букурещ - струва ми се, че беше 80-100лв за 1 човек с автобус или влак от София до Букурещ + парите за транспорт в самия Букурещ...

Това е в двете посоки . Иначе е наполовина . В Букурещ. билетче от летището до центъра или жп гарата с експресния бус е малко над едно евро .

Неудобството е , че те са от Пазарджик и варианта Букурещ е доста неудачен .

Връзка към мнение

Благодаря ви Hollywoodstenk и akair за идеите, които ми дадохте. Сама никога нямаше да стигна до варианта София-Милано-Генуа. Предполагам, че ще се огранича с оставане в Милано за изчакване на обратния полет. Ще имаме възможност да го разгледаме :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съвет със сигурност не мога да ти дам (пък и няма нужда като гледам), но много моля после да споделиш впечатленията си от самият круиз. На мен лично ми е в списъка с нещата, които трябва да опитам и с голям интерес бих прочела всичко, свързано с него  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих посъветвал вечерта преди полета да нощувате в Бергамо. Градчето има красива старинна част и освен това полета за София е много рано , та няма да се налага плащайки прескъп хотел да тръгвате от Милано към летището в три през ноща ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ще бъде вторият ми круиз. Първият беше 4 дневен /3 нощувки/  с пристанища Атина, острови Патмос, Миконос, Кос, Саноторини, Кушадасъ, Атина, Цената му беше 299 € с включен транспорт от София. Беше уникално преживяване. Всяко пътуване ме зарежда с положителна енергия. След круиза това състояние беше многократно по-дълго :) . Писането не ми е силната страна, но ще се опитам да напиша нещо и за  първия ми круиз. 

 Благодаря ти stenk. Всеки един съвет ми е ценен, защото повечето ми пътувания са били организирани. Пътувала съм самоорганизирано само до Лондон, 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.