Прескочи до съдържание

В Амстердам за 9 часа


sasho

Препоръчани мнения

С благодарност приемам съвети как да прекарам 9 часа в Амстердам, започвайки от 9 сутрин :lol:. Едва сега забелязах че имам такова дълго прекачване на летището през идващия Понеделник.

Връзка към мнение
Преди 1 час, sasho каза:

С благодарност приемам съвети как да прекарам 9 часа в Амстердам, започвайки от 9 сутрин :lol:. Едва сега забелязах че имам такова дълго прекачване на летището през идващия Понеделник.

Из улиците, в парковете :) летище гара е 15 мин за 4 евро с влак. Ако не си виждал А-дам е това. Ако не искаш голям град си взимаш за 10 евро карта за деня за Waterland и обикаляш селцата на север Маркен, Едам, Волендам . Ето пример:

IMG_20170628_073815_614.jpg

IMG_20170628_075350_046.jpg

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Ходи "гръмни" нЕкоя кака на "фенерите" и пий една бира. Оп, писал си от 9 сутринта, значи първо бирата, че каки толкова рано нЕма. 

 

Съжалявам, ама не можах да се сдържа да не го напиша :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За " каките" не знам, но се разходи с лодка из каналите- това е прекрасен начин да разгледаш Амстердам ако си за пръв път в града. Има много приятни кафенета, музеи колкото искаш ( ако вали е добра алтернатива да се скриеш) ...аз харесвам и магазините за сувенири, мога да изгубя часове в тях. Heineken experience е старата фабрика на марката, която е отворена за туристи. Обиколките са повече от интересни , ще видиш как се е правила бирата с какви двуколки са я транспортирали , накрая ще ви черпят бира. Турът по спомени струваше около 15 евро. За ван Гог няма да говоря, че ми е слабост:) ....ако искаш да видиш най- голямата сбирка на негови картини на едно място- Амстердам е твоя град...и така няколкото часа минали. Хубаво да изкараш , Сашо. А ако правиш нещо ново и интересно , да го споделиш с нас, моля:) ....октомври с mililia ни предстои подобен престой ....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето това винаги го давам като удачна еднодневна разходка из Амстердам: 

 

За музеите не се напъвай, вероятно опашките ще изядат солидна част от деня, споделям мнението на Боби - фокусирай се просто върху шляене по уличките. 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
On ‎6‎/‎30‎/‎2017 at 7:56 AM, Гост said:

Из улиците, в парковете :) летище гара е 15 мин за 4 евро с влак. Ако не си виждал А-дам е това. Ако не искаш голям град си взимаш за 10 евро карта за деня за Waterland и обикаляш селцата на север Маркен, Едам, Волендам . Ето пример:

IMG_20170628_073815_614.jpg

IMG_20170628_075350_046.jpg

Благодаря--вариантът с влака през селата е интересен. В града по каналите и уличките съм се разхождал вече веднъж и алтернативата е добре дошла.

Редактирано от sasho
Връзка към мнение
преди 3 часа, sasho каза:

Благодаря--вариантът с влака през селата е интересен. В града по каналите и уличките съм се разхождал вече веднъж и алтернативата е добре дошла.

Малко уточнение за Сашо и друг, който може да използва тази информация:

Из Waterland има мрежа от автобуси, обслужвани от фирма EBS. Единично возене струва доста, но се предлага дневен билет (за 24 часа от първото ползване). На този сайт има подробна информация http://www.localbus.nl Онлайн може да се купи само дневен билет и то с намаление - 9 вместо 10 евро. С получения по мейл код трябва да се вземе самия билет от ticket office намиращ се на гърба на централната ж.п. гара в Амстердам - на същото място на едно ниво по-горе спират/тръгват и автобусите. Тъй като аз се затрудних в откриването на мястото за билети, гишето на EBS се намира в офиса за билети на железниците.

Връзка към мнение
На ‎2‎/‎07‎/‎2017 в 21:19, Георги каза:

За музеите не се напъвай, вероятно опашките ще изядат солидна част от деня

За музеите в Амстердам, по специално за музея на Ван Гог и Rijksmuseum е силно препоръчително да се закупят билети онлайн. Rijksmuseum е голям и спокойно можеш да си откараш цял ден, което сме го и правили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.