Прескочи до съдържание

Най-хубавите френски села


krasen_denev

Препоръчани мнения

Лелеее, страхотни снимки. Буквално се влюбих във Франция, а все още да съм била там. Благодаря ти, че споделяш с нас тази красота!

Редактирано от Roberto Baggio
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ахаха страхотно. Точно вчера правих план за обиколка по провансалските села и почти всички от там разположените са ми вътре. След два месеца ще ги обиколим и ние.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ауч, страхотно :girlsmile: Ей тази тераска/дворче на кръстовището много ми хареса.

 

преди 25 минути , krasen_denev каза:

Бенак-е-Казнак/Beynac-et-Cazenac/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Тони каза:

Ахаха страхотно. Точно вчера правих план за обиколка по провансалските села и почти всички от там разположените са ми вътре. След два месеца ще ги обиколим и ние.

За Прованс ще помагам.Имам много материал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Краси, много красота си ни показал тук.  За колко време обиколихте тези села?

Надявам се, че ще опишеш голямата ви обиколка подробно и с много снимки!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Цвете каза:

Краси, много красота си ни показал тук.  За колко време обиколихте тези села?

Надявам се, че ще опишеш голямата ви обиколка подробно и с много снимки!

Честно да ти кажа не ни отне много време.Обикновено ги добавяхме като бонус за деня,но в няколко случая ги използвахме за следобедна разходка и за спасение от адските жеги.

За да бъда по точен ще ти отговоря по следния начин:

-селцата в Прованс -5 дни.

-селцата по Дордон-3 дни.

Относно описването на обиколката,толкова много има да се разказва,че ще трябва да го правя на части,защото не виждам начин да го събера в един разказ.

 

преди 1 час, Травеолани каза:

Страхотна тема - благодаря! Вие всички тези селца ли обиколихте?

Е те колко са?:) Всички селца в темата са лично посетени. Ако можех да върна времето назад,щях да направя така,че още поне толкова да посетим.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Страхотни снимки и селца.Това са местата във Франция ,които биха ми харесали.В големите градове не знам защо,но някак не ми е приятно и ме отблъскват повечето.Ще ми е интересна подобна тема и за Италия.Там мога да се включа с някой друг фото материал. :)  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Въпреки ме живея от 9 години във Франция ( с прекъсвания) съм бил само в две от селата в официалния списък Les plus beaux villages de France: Perrouges  в департамент Ain, недалеч от Лион и Hell Bourg, La Réunion. Утре ще пробвам да пусна някоя снимчица, че сега съм от телефона. И двете са приказни. Ето го и целия списък впрочем : http://m.les-plus-beaux-villages-de-france.org/mobile/recherche

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Страхотни снимки! Ще се радвам (най-вероятно не само аз) да разкажеш по-подробно за организацията на едно такова пътуване и логистиката около него.

Предполагам сте обикаляли с рент-а-кар? До кой град е най-удобно да се лети ? (задавам въпросите преди да съм погледнал на картата къде точно се намират селцата)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво за темата :)!

 

Аз се включвам с няколко снимки от малкото посетени от мен села от класацията:

- Limeuil (Лимьой) - в Дордон

24082014-IMG_0276_R.thumb.jpg.852597d2527150e6c91a7bf623ea8111.jpg

 

24082014-IMG_0300_R.thumb.jpg.c7c4c22f2f49da87fb504a9c19e6f0af.jpg

 

24082014-IMG_0311_R.thumb.jpg.4028b131d9c6a050fa9fd49f64fb7aec.jpg

 

24082014-IMG_0285_R.thumb.jpg.53c59131e8efbb69db389afdaa6346fd.jpg

 

- Castelnaud-la-Chapelle - изглед към селото от замъка

20082014-IMG_0279_R.thumb.jpg.1e0ceb6115a1a013118334c17b29ebda.jpg

 

20082014-IMG_0287_R.thumb.jpg.2e90035423ad7b9178518adae255c203.jpg

 

- Larresingle (Ларесангль) - в Жерс (по гасконските земи)

22082016-IMG_0455.thumb.jpg.8a6b94cdf75ac0a472c0480e80408790.jpg

 

22082016-IMG_0460.thumb.jpg.0e36d5272a189150a5e7ce701b4ea4b4.jpg

22082016-IMG_0461.thumb.jpg.95591b28279dc56fef05b1524948aca4.jpg

 

И още две, които не са в класацията, но които страшно харесах:

- Lurs (Люрс) - в Прованс - кацнало на висок хълм със страхотна гледка към околностите

Lurs_002.thumb.jpg.549d1e92bbf8d20eddd7317b1d8ffb0d.jpg

 

Lurs_003.thumb.jpg.1bb8721717046d8ec19254b282c3a167.jpg

 

Lurs_013.thumb.jpg.dc64c37f333ac0a5ab22fba0ff92b86a.jpg

 

Lurs_014.thumb.jpg.8898c9fdc781e8d79423bb1ed4b8a165.jpg

 

Lurs_010.thumb.jpg.3c3c184b551c0ad137a5befa5367fb59.jpg

 

- Saint-Orens-Puy-Petit - отново по гасконските земи:

18082016-IMG_0306.thumb.jpg.f6228ab4ed19710e09a015cabc1417c0.jpg

 

18082016-IMG_0308.thumb.jpg.64b3cffc1900e09aca03cb90e057b65f.jpg

 

18082016-IMG_0313.thumb.jpg.9d3cacc3eff2fa1cddf0e31e1fde2da0.jpg

 

 

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 36
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , П.Кръстев каза:

Страхотни снимки! Ще се радвам (най-вероятно не само аз) да разкажеш по-подробно за организацията на едно такова пътуване и логистиката около него.Предполагам сте обикаляли с рент-а-кар? До кой град е най-удобно да се лети ? (задавам въпросите преди да съм погледнал на картата къде точно се намират селцата)

За организацията и логистиката,а и за самото пътуване ще се опитам да напиша пътепис,но тук и сега ще се опитам да дам отговори на въпросите ти.Пътувахме с личният автомобил и изминахме точно 8100 км.Това веднага изключва колата под наем.Периода на пътуване бе 30 дни а кола под наем за такъв дълъг период въобще не излиза евтино,при положение,че и таксите за магистралите са супер високи а и горивото не им е хич евтино,то най-бюджетно ми излезе със собствената ми кола.Обиколихме цяла Франция или поне я прекосихме от изток на запад и после през центъра до Париж и от там към дома.Лично мое мнение,че най-удобно за такава обиколка ще е да се лети до Ница и от там да се стартира обиколката/ако сте с кола под наем/.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Страхотна тема Красене .  Размечтах се за пътуване из Франция, страхони снимки и селца, с нетърпение чакам пътеписа ти :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Невероятни красоти. Досега май съм игнорирала доста незаслужено Франция, но тази тема, а и включванията ти във форума по време на пътуването, промениха това и със сигурност една лятна почивка ще прекараме по вашите стъпки. 

 

Мен ме интересува не е ли пренасищащо цели 30 дни без почивка да сте на път и разглеждане нови места? Да, всяко е красиво по своему, но в един момент нямахте ли нужда от пауза, за да преработени новите впечатления?

И май пътувахте с деца? На колко години са и как изтърпяха това дълго пътуване? Не им ли доскуча? Включвахте ли типично детски обекти като площадки за игра, увеселителни паркове? Ще се радвам на съвети за родителите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Aз след разглеждането на снимките побързах да нанеса всичко на картата и забелязах, че една част от селцата се намират доста близо до Френската Ривиера. Веднага си представих едно 15-дневно пътуване със собствен автомобил от София.... :unsure:

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 3 часа, П.Кръстев каза:

Aз след разглеждането на снимките побързах да нанеса всичко на картата и забелязах, че една част от селцата се намират доста близо до Френската Ривиера. Веднага си представих едно 15-дневно пътуване със собствен автомобил от София.... :unsure:

Веднага почвам да си го предствям и аз :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 4 часа, Masmiya каза:

Мен ме интересува не е ли пренасищащо цели 30 дни без почивка да сте на път и разглеждане нови места? Да, всяко е красиво по своему, но в един момент нямахте ли нужда от пауза, за да преработени новите впечатления?

И май пътувахте с деца? На колко години са и как изтърпяха това дълго пътуване? Не им ли доскуча? Включвахте ли типично детски обекти като площадки за игра, увеселителни паркове? Ще се радвам на съвети за родителите.

Да пътувахме с две деца на 10 и 3 години и пътуването им се отрази добре.Единственото мрънкане бе,че броиха дните до Леголенд/който бе в края на екскурзията/но и аз да бях на тяхно място и аз така щях да правя.Иначе им бе доста забавно,особено по замъците.Купихме им дървени мечове и то бяха битки и дуели,че всеки рицар би завидял.Отделно от това постоянно търсехме да убием дракона и такива детски неща.Баткото пък четеше от пътеводителите и много обичаше да взима брошури с карти и да казва на къде трябва да вървим и от къде да минем за да продължим с посещението на дадена забележителност.В селцата много им хареса,защото си бягаха на воля/и баща им също/ а след това знаеха,че ще ги водя на басейн/заради жегите винаги след 19:00 часа.Площадки за игра-задължително.Дори в Париж,чакайки да се стъмни за да започнат да мигат лампичките на Айфеловата кула,това стана супер лесно на площадката за игра,а шоуто-първото е в 23:00.

 

Дали е пренасищащо за 30 дни според мене абсолютно не,защото нашата програма бе свързана с посещение на Френската ривиера и лукса на Монако и Антиб,Люберон и Прованс,останките от римската епоха в Арл,Ним,Оранж,споменатите в темата селца,Монт Венту,Перигорд и Долината на река Дордон,Пещерата Ласко и нейните уникални рисунки,скалните градове по река Везер,дюни де Пилат,Бордо,Замъците по Лоара,Орлеан,Шартър и Париж.

Как да ти втръсне толкова разнолика обиколка?:)

Съвети за родители-насреща съм с цяла торба изненади! 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 16
  • Браво 4
Връзка към мнение

Ех Франция, Франция! Цял живот да я обикалям само нея, няма да ми омръзне!

Аз си падам много и по Елзас. 

Ето го примерно село Хунавир (Hunawihr) в Елзас.

IMG_0299.JPG

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Иван Попов

Страхотна тема ,благодаря  Красене. Вече имам  желание за пътуване из Франция.Прекрасна природа ,страхони снимки и много яки селца. Благодаря на всички  за  споделеното.:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.