Прескочи до съдържание

В търсене на билети до Атланта


Препоръчани мнения

На 11.07.2017 г. в 20:22, Lucky каза:

-Прекачването да не е в Амстердам (май и Париж ще изключа)

 

преди 15 минути , Lucky каза:

Полета е с 4,40 часа прекачване. На отиване в Париж, навръщане в Амстердам. 

Аз се оттеглям.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 33 минути , Lucky каза:

 

Не мога да се свържа с България еър, нито с телефона на паравион. 

 

Пробва ли в сайта на България Еър / Провери резервацията дали ти излиза ?

https://www.air.bg/bg

 

ПП. Офф, заредила съм преди това да ти пращам оферта за билет и не съм я публикувала и сега с новото мнение не мога да я махна

Не и обръщай внимание :)

 

 

Screen Shot 2017-07-12 at 16.41.38.png

Редактирано от funny
Връзка към мнение
39 minutes ago, macf1an said:

 

Аз се оттеглям.

 

Амстердам исках да изключа, поради това, че четох из форуми, че има по-големи проверки, после ми казаха, че няма гаранция, че и на други летища не е изключено това. 

За неопитен човек като мен, който за първи път ще лети, всичко ми се струва сложно и трудно да вземам решение за нещо, което не знам. 

Реших да са тези полети заради цената и заради това, че и в двете посоки е 4 часа престоя. 

То и други изисквания имах, ама явно човек трябва да прецени с кое може да направи компромис и с кое не. 

Например приоритетният бординг е 400 евро (или нещо такова беше премиум вароанта) отгоре за тези билети, което за мен е голяма сума. 

Искаше ми се и часа на тръгване да не е рано сутринта, но явно много искам. 

В началото друго ме информираха, че бординга струвал 10-20 долара, но се оказва, че някои хора дават съвети без да са запознати. Затова реших да се включа в този форум, видях, че доста от вас пътуват и имат широк опит. 

 

Много са ми полезни някои теми, които няма къде да прочета на друго място. 

 

Пробвах и на  сайта на България еър, но ми излиза несъществуваща резервация. 

Още чакам свързване с кол центъра, много пъти опитвам. 

 

Благодаря ви за помощта! 

 

 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Lucky каза:

 

Амстердам исках да изключа, поради това, че четох из форуми, че има по-големи проверки, после ми казаха, че няма гаранция, че и на други летища не е изключено това. 

За неопитен човек като мен, който за първи път ще лети, всичко ми се струва сложно и трудно да вземам решение за нещо, което не знам. 

Реших да са тези полети заради цената и заради това, че и в двете посоки е 4 часа престоя. 

То и други изисквания имах, ама явно човек трябва да прецени с кое може да направи компромис и с кое не. 

Например приоритетният бординг е 400 евро (или нещо такова беше премиум вароанта) отгоре за тези билети, което за мен е голяма сума. 

Искаше ми се и часа на тръгване да не е рано сутринта, но явно много искам. 

В началото друго ме информираха, че бординга струвал 10-20 долара, но се оказва, че някои хора дават съвети без да са запознати. Затова реших да се включа в този форум, видях, че доста от вас пътуват и имат широк опит. 

 

Много са ми полезни някои теми, които няма къде да прочета на друго място. 

 

Пробвах и на  сайта на България еър, но ми излиза несъществуваща резервация. 

Още чакам свързване с кол центъра, много пъти опитвам. 

 

Благодаря ви за помощта! 

 

 

Изключвайки Париж и Амстердам в началото стесни много възможностите за търсене, но това е минало.

Сега е важно да се убедиш, че с резервациите всичко е наред.

 

" ...три от тях са водят билети с имената на трима ни поотделно."

Разпечатай някой от тях и питай хора , които има опит или ги копирай и покажи тук, като скриеш имена, номера и т.н.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

Виж из мейлите, които си получила едни 13цифрени номера на билетите, ако ги има, това са ти билетите. Защо България Еър, не е ли от Букурещ? Приоритетен бординг е 10 евро за нискотарифните компании, иначе е нещо съвсем различно, но не ви трябва. Обикновено веднага след бизнес класата викат семействата с деца, ако не го направят или изпуснете може да изчакате да мине опашката и тогава да минете, не е задължително да се редите цялото време. То пак същото време се чака, дали в самолета или на летището все едно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 57 минути , Lucky каза:

 

 

 

Всъщност какъв е маршрута на билетите и с кои авиолинии ?

 

От Паравион обикновенно електонния билет който изпращат в горния ляв ъгъл има това ( сложила съм произволни цифри и букви) :

 

Booking reference:

 FB/ VM55ZM

Ticket number:

ETKT 623-1198843581

 

 

Проверката в чек май трип и в сайта на авиокомпанията, предполагам я правиш с този номер който съм подчертала в червено ?

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина се извинявам за стеснението при търсенето, изключвайки  тези летища. 

Още преди седмица трябваше да имаме билети и се вързах да чакам туроператор да ми намери, а моят мъж все пак трябваше и предизвестие за отпуска да си пусне, не става в последният момент. 

Разбирам какво искате да ми кажете, извинявам се още един път! 

 

Реших го наосгина в последният момент, седмицата ми измина в ровене и търсене и снощи вече се реших, каквото намеря. 

 

Съфорумец ми каза  да проверя в сайта на Еър франс и нещата се получиха. Там също ми изписа, че е несъществуваща резервация, но за разлика от сайта на България еър мога да проверя по номерата на билетите. Така видях и 6 буквената резервация, която е съвсем различна от тази в мейла ми(точно този booking reference) . Моите предположения са, че агенцията доставчик или както там се наричат Паравион ми дават някакъв  техен си номер на резервация. Чудно, защото прерових всички мейли и действителният номер на резервацията не са ми я написали. 

Но сега виждам вече и в България еър, и в чек май трип всичко е точно! 

Отдъхнах си. 

Естествено, ако на мен, каръка не се случи това, то.... 

Важното е, че всичко е наред с билетите! 

Връзка към мнение

Браво, Lucky! Радвам се, че драмата с билетите вече е в миналото. Следя развитието на твоя случай с интерес и вярвам, че всички тук ще можем да ти помогнем кой с каквото може. Малко-помалко пъзелът ще се нареди.

Най-вече искрено се надявам пътуването и изследванията да са успешни и накрая да пишеш в темата за похвалите :) 

 

Понеже спомена, че детенцето ви е с аутизъм и както neuromancer отбеляза по-горе, бих те посъветвала да изчакате бординга и да влезете последни в самолета. Ако се предупредят стюардесите или наземния персонал, не мисля, че някой ще ви откаже съдействие в тази посока. Така времето до самото излитане няма да ви се стори дълго и изнервящо. Обикновено всички като влезнат започват едно размятане на чанти из багажниците; разминаването по пътеката става трудно; има хора, които се къпят с парфюми при минаването през duty free :biggrin: и т.н. Също съвет да си приготвите по една дъвка за излитане и кацане с цел отпушване налягането в ушите :) Практикувам този метод всеки път и при мен работи безотказно.

 

Щом ще летите с БГ еър, следи в сайта на летище как са със закъсненията за вашите дестинации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като летиш за първи път , предполагам не знаеш че може да си направиш онлайн чекин и да си избереш места в самолета.

 

За България Еър онлайн чекин-а отваря 24 часа преди полета ( намира се на начална страница ) и става с въвеждане на букинг кода или номера на билета и фамилия на пътуващия.

За Еър Франс онлайн чекин-а отваря 30 часа преди полета и ако влезеш в бг версията на сайта е под раздел " регистрация"

 

Във вашия случай единственото удобство ако се чекираш предварително е, че сама си избираш местата на които ще седите а не разчиташ на преценката на служителя на гишето.  Иначе отново ще се наредите на гишетата за да си дадете багажа.

 

Връзка към мнение

Това с кодовете може да се е получило, ако билетът ви е тикетиран от Делта - компаниите в САЩ ползват друг доставчик (SABRE), различен от доставчика на европейските компании (Amadeus). Та билетът си има един код според България Ер и Ер Франс и съвсем друг според Делта.

Връзка към мнение
преди 11 минути , funny каза:

За България Еър онлайн чекин-а отваря 24 часа преди полета ( намира се на начална страница ) и става с въвеждане на букинг кода или номера на билета и фамилия на пътуващия.

За Еър Франс онлайн чекин-а отваря 30 часа преди полета и ако влезеш в бг версията на сайта е под раздел " регистрация"

 

Ако билетът е купен от Air France не е сигурно, че може да се направи онлайн чекин при България ер. Аз имах подобен казус с болет от Air France и полет изпълняван от JAL за който не успях да се чекирам онлайн. Изписа ми, че трябва на летището да се чекирам.

Връзка към мнение

Не пречи да опита, макар че аз бих се обадила по телефона да обясня какъв е случая и да поискам предварително съдействие от тях за местата според предпочитанията  ( не че съм убедена че точно нашата авиокомпания ще го направи, но част от чуждите такива зная със сигурност че оказват съдействие - KLM, Lufthansa)

Връзка към мнение

Ок, остава чекирането онлайн 24 часа преди полета. 

Вероятно трябва и да се чекирам и за следващият, към Атланта. 

 

За навръщане от Атланта отсега ни е дало места,като гледам seat map, мисля , че ни устройват. Дали има вероятност да се променят? 

Чудя се да купя ли местата за презокеанските... 

Това може ли да стане сега или местата се купуват при онлайн чекирането? 

 

Идея за добре оформен сайт,  в който да видя карта на терминалите в Париж и Амстердам? Искам да се ориентирам какво ме чака. 

 

На борда как плащате, кеш или с карта? 

Връзка към мнение

Ако полетите се изпълняват от Делта, можете да си запазите места по всяко време. За полетите, изпълнявани от Ер Франс, КЛМ и България Ер - 24 часа преди полета.

Ако са ви дали места, надали ще се сменят - някой е минал и ръчно ги е определил.

Места можете да купите по всяко време

На борда приемат (обикновено) само карти.

CDG: http://www.parisaeroport.fr/en/passengers/access/paris-charles-de-gaulle/terminals-map

AMS: https://www.schiphol.nl/en/page/airport-maps/

Летището в Амстердам е много добре организирано - там няма да ви е проблем да се прекачите. В Париж е малко по-неприятно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти. 

Полетите са България еър, Клм и Еър Франс. 

Единият полет навръщане е с КЛМ, опериран от България еър. Това какво точно означава, че е самолет на КЛМ, а български екипаж ли? 

Връзка към мнение

Lucky, това означава, че от Атланта ще летите със самолет и екипаж на KLM, a от Амстердам до София ще летите със самолет и екипаж на България Еър.

Това се налага, защото KLM нямат директен полет от София до Амстердам (респективно от Амстердам до София), а са сключили договор с нашия превозвач да закара пътниците до там и после ги поема на тяхните машини.

Връзка към мнение

Няколко пъти се случва да си купя билети от паравион юк. Не че съм ги избирала, просот дават най-добрата цена  за мен. Тъй като не е ясно кака да се чекира онлайн, с кода който имах, се  наложи да пиша, да ми разяснят. Единият път ми дадоха линк, за чекиране, а  другият друг номер на резервацията...Но действат  бързо...Също не можех да открия билетите  на сайта на компанията изпълняващ полета, та камо лида се чекирам. С комуникацията всичко се оправи.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.