Прескочи до съдържание

Лондон... помогнете за програма


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

предстои ми организирано пътуване, три дни ще бъда в Лондон. Моля да ми помогнете да си съставя самостоятелна програма, за да мога да видя повече забележителности. Хотелът ми е https://www.millenniumhotels.com/en/london/millennium-and-copthorne-hotels-at-chelsea-football-club/.

Дали е удачно да си купя londonpass /ще трябва на място в Лондон, нямам време да я получа тук/?

 

Благодаря, пътешественици!

Връзка към мнение

Дай малко повече информация какви са ти интересите - музеи (и ако да, какви музеи - технически, изкуство и т.н.), забележителности, разходки, паркове? Има ли задължителни места от известните, които ти се ходи. Има ли уж от тези, които са задължителни, но не те интересуват? Въобще, колкото повече подробности дадеш за това как ти си представяш пътуването, толкова е по-лесно да се даде конкретен съвет. 

 

Отговорите на тези въпроси ще помогнат и на въпроса за London Pass, защото в общия случай зависи дали си заслужава или не. 

Връзка към мнение

Ако е първо посещение на Лондон, то спокойно можеш да пропуснеш Лондон пас и да обиколиш други места, които са безплатни и пак интересни и красиви.

Не се втурвай в препускане за три дни да видиш всичко, защото ще се изгуби очарованието.

 

Погледни в Лондон - магелански пътеводител и можеш да се ориентираш какво да посетиш.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

направила съм си резервация за Sky Garden Лондон, хотелът ми е http://www.redlionhotelhillingdon.co.uk/, бихте ли ми помогнали с информация

как да се придвижа до там. Благодаря, че ви има и толкова много неща могат да се научат от вас. Магелански поздрав. Златина

Връзка към мнение
преди 2 часа, ina_bodurova каза:

Здравейте,

направила съм си резервация за Sky Garden Лондон, хотелът ми е http://www.redlionhotelhillingdon.co.uk/, бихте ли ми помогнали с информация

как да се придвижа до там. Благодаря, че ви има и толкова много неща могат да се научат от вас. Магелански поздрав. Златина

Понеже пиша през телефона и ми е трудно да давам линкове, ще помоля да

погледнете поста преди Вашия. Там има линк към пътеводителя за Лондон, в който има подробна информация за транспорта, включително и линк за планиране на маршрут.

А ако някой има възможност, нека да помогне конкретно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, 

Искам да те попитам кои дни си избрала да посетиш Лондон? Резервацията за Скай Гардън е страхотна идея. От там можеш да направиш много снимки на цял Лондон отвисоко. 

И съвсем спокойно можеш да пропуснеш London Eye. Музеите са безплатни... Мисля че повечето от тях. Съветвам те да посетиш British museum - >http://www.britishmuseum.org

Определено има какво да се види. Сигурна съм че ще ти хареса. От там лесно можеш да стигнеш до Covent Garden и Soho - места пълни с пъбове, ресторанти, барове и музиканти по улиците. Както и някои интересни магазини. В същата тази посока е и Националната галерия - достъп свободен. Ако ти се иска да потъне в изобилие от разкошни картини на различни художници... Това всичко е за около 5-7часа в зависимост от това с какво темпо се движиш. 

За транспорта ще е добре ако си за купиш oyster card от магазинчетата за алкохол и цигари... И съответно помоли някой от служителите на underground да ти помогне да я заредиш. Само да те подготвя с това че транспорта в Лондон е скъп и цената за пътуване зависи от коя зона влизаш/излизаш. Съветвам те да направиш една дълга разходка по пешеходната пътека покрай река Темза. Определено си струва. Основните забележителности като Westminster и London Bridge, абатството - определено си заслужава да бъдат видни. 

Не знам какво още трябва да добавя... Весело изкарване! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, ElenaS каза:

За транспорта ще е добре ако си за купиш oyster card от магазинчетата за алкохол и цигари... И съответно помоли някой от служителите на underground да ти помогне да я заредиш. Само да те подготвя с това че транспорта в Лондон е скъп и цената за пътуване зависи от коя зона влизаш/излизаш. 

Още по-добре е вместо купуване на oyster card да се използва безконтактна дебитна карта (става и с издадени от български банки). Само трябва преди първото пътуване да се регистрира на сайта на градския транспорт в Лондон.

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/contactless

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , koliob каза:

Още по-добре е вместо купуване на oyster card да се използва безконтактна дебитна карта (става и с издадени от български банки). Само трябва преди първото пътуване да се регистрира на сайта на градския транспорт в Лондон.

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/contactless

Ползвала съм безконтактна Mastercard debit на ДСК без каквито и да било регистрации.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сърдечно благодаря за всички отговори.

 За втори път ще бъда в Лондон. Пътуването ми е организирано. Утре28.7 летя до Лондон.Хотелът ми е http://www.daysinn.co.uk/hotels/united-kingdom/hounslow/ramada-hounslow-heathrow-east/hotel-overview. Полета ми пристига около 17 часа. Моля дайте идея какво може да се прави наоколо. Пътуването ми е ултра бюджетно.

Другите дати в Лондон са 4-5 август.Някои от забележителностите вече съм посетила, но предишния път не съм ползвала

градски транспорт, а както се казва по преславски "махахме крачоли пеша". Тогава хотелът ми беше до Бритиш музеум.

За мое огромно съжаление, английски знам колкото да си изпрося боя.На 4 август в 10,15 съм резервирала Скай гардън и най вероятно няма да се движим с групата. Благодаря за линка. Ще планирам маршрут/или синовете ми ще го планират/.

На 5 съм в Оксфорд, Уорик и Страдфорд. Ако има нещо, което не трябва да изпускам моля кажете.

Още веднъж благодаря, че ви има.

Връзка към мнение

Малко се обърках относно хотела, тъй като в двата поста си дала различни, но и двата са практически извън Лондон и за да стигнеш до централен Лондон трябва да ползваш транспорт. Хубавото е, че доколкото виждам на картата, близо до Рамада /вторият посочен от теб хотел/ има метростанция на линия "Пикадили" на метрото, т.е. лесно ще можеш да се придвижваш.

 

Ето картата с местоположението на хотела и близката спирка на метрото

 

А ето и линк към карта на метрото: https://tfl.gov.uk/maps/track/tube

Най-близката спирка на метрото до "Скай гардън" е Monument, т.е. ако от Рамада трябва да стигнеш до там, вземаш си метрото от твоята спирка, след което трябва да направиш една смяна, за да стигнеш до Monument. Вариантите за прекачване са различни: например можеш да пътуваш с линия "Пикадили" /тази, с която тръгваш от хотела си/ до спирка South Kensington и оттам да вземеш Circle line (жълтата) в посока Hammersmith или District line (зелената) в посока Upminster. Monument ще ти е десетата спирка след смяната. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ina_bodurova каза:

Сърдечно благодаря за всички отговори.

 За втори път ще бъда в Лондон. Пътуването ми е организирано. Утре28.7 летя до Лондон.Хотелът ми е http://www.daysinn.co.uk/hotels/united-kingdom/hounslow/ramada-hounslow-heathrow-east/hotel-overview. Полета ми пристига около 17 часа. Моля дайте идея какво може да се прави наоколо. Пътуването ми е ултра бюджетно.

Другите дати в Лондон са 4-5 август.Някои от забележителностите вече съм посетила, но предишния път не съм ползвала

градски транспорт, а както се казва по преславски "махахме крачоли пеша". Тогава хотелът ми беше до Бритиш музеум.

За мое огромно съжаление, английски знам колкото да си изпрося боя.На 4 август в 10,15 съм резервирала Скай гардън и най вероятно няма да се движим с групата. Благодаря за линка. Ще планирам маршрут/или синовете ми ще го планират/.

На 5 съм в Оксфорд, Уорик и Страдфорд. Ако има нещо, което не трябва да изпускам моля кажете.

Още веднъж благодаря, че ви има.

Оксфорд,Уорик и Страдфорд организирана екскурзия ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

на 4 и 5 август съм в Рамада. Утре в Хийтроу.

преди 37 минути , mamaivy каза:

Оксфорд,Уорик и Страдфорд организирана екскурзия ли е?

Да организирана от туроператора.

Връзка към мнение
преди 2 часа, ina_bodurova каза:

На 5 съм в Оксфорд, Уорик и Страдфорд. Ако има нещо, което не трябва да изпускам моля кажете.

 

Здравей :) За Warwick и Startford можеш да погледнеш тук... 

 

А за Оксфорд - тук @Mary е направила чудесна словесна снимка... 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 18 часа, koliob каза:

Още по-добре е вместо купуване на oyster card да се използва безконтактна дебитна карта (става и с издадени от български банки). Само трябва преди първото пътуване да се регистрира на сайта на градския транспорт в Лондон.

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/contactless

по този начин /ако ми приеме картата, разбира се/, дневният лимит е 9,50 за зони 1-4 за всякакъв транспорт, така ли?

и ако съм ползвала транспорта off-peak после може и да получа рифънд от 0,40?

технически как става това с лимита - пак всеки път докосвам картата преди използване на превозно средство при качване /от автобуси и трамваи, а в метрото - на влизане и излизане?/, и веднага след всяко пътуване се задължава картата до достигане на  9,50, или веднъж в края на деня ти оторизират цялата дневна сума? 

ако сме трима, три отделни карти трябват, предполагам?

и последният ми глупендерски въпрос,  как се осъществява контрол в автобусите, в смисъл изобщо съществува ли заниманието *контрольор* там и как точно доказвам, че съм си докоснала картата при качване?

Връзка към мнение
В момента, antea каза:

по този начин /ако ми приеме картата, разбира се/, дневният лимит е 9,50 за зони 1-4 за всякакъв транспорт, така ли?

и ако съм ползвала транспорта off-peak после може и да получа рифънд от 0,40?

технически как става това с лимита - пак всеки път докосвам картата преди използване на превозно средство при качване /от автобуси и трамваи, а в метрото - на влизане и излизане?/, и веднага след всяко пътуване се задължава картата до достигане на  9,50, или веднъж в края на деня ти оторизират цялата дневна сума? 

ако сме трима, три отделни карти трябват, предполагам?

и последният ми глупендерски въпрос,  как се осъществява контрол в автобусите, в смисъл изобщо съществува ли заниманието *контрольор* там и как точно доказвам, че съм си докоснала картата при качване?

Докосване задължително на влизане и излизане - в метрото си има пултове (иначе ще те чарджи най-високата сума за 6-та зона за деня накрая), а в автобуса пултчетата :) са до шофьора.

Как става технически в банковата система - изобщо не ме е интересувало :) 

Три отделни карти, да. 

Тук самият шофьор играе ролята на контрола (не че няма контрольори, но не са много, те са най-вече при трамваите) - пултчето е до него, тоест то или ще светне зелено и ще минеш, или ще си купиш билет. Била съм свидетел как автобуси не тръгват, ако шофьорът се е заял с някого, че не си е платил...

Няма глупави въпроси :) 

Връзка към мнение
преди 31 минути , antea каза:

по този начин /ако ми приеме картата, разбира се/, дневният лимит е 9,50 за зони 1-4 за всякакъв транспорт, така ли?

и ако съм ползвала транспорта off-peak после може и да получа рифънд от 0,40?

технически как става това с лимита - пак всеки път докосвам картата преди използване на превозно средство при качване /от автобуси и трамваи, а в метрото - на влизане и излизане?/, и веднага след всяко пътуване се задължава картата до достигане на  9,50, или веднъж в края на деня ти оторизират цялата дневна сума? 

ако сме трима, три отделни карти трябват, предполагам?

и последният ми глупендерски въпрос,  как се осъществява контрол в автобусите, в смисъл изобщо съществува ли заниманието *контрольор* там и как точно доказвам, че съм си докоснала картата при качване?

Безконтактната карта работи точно като oyster card. Като достигнеш дневния лимит за зоните, през които си минала през деня, спира да ти взема повече пари, а ако са взети - ти връща надвзетата сума. Същото е и за седмичния лимит, а съща така и ако си ползвала само автобуси и т.н. Опитът ми е с три карти и интересното е, че по всяка от тях вземаше операциите по различен начин (по едната блокираше сравнително по-голяма сума за деня например), но накрая всичко нетно беше ок, така че не мога да ти кажа как точно ще работи твоята карта. А от по-горно мнение разбирам, че не е нужна регистрация. Миналата година със сигурност трябваше да се регистрират картите на сайта на градския транспорт, а сега може и да е отпаднало това изискване.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

благодаря и на двама ви, изглежда наистина супер вариант, щом спестява депозита и евентуално дозареждане на ойстера, и е със същите лимити :)@koliob би ли споделил от твоя опит карти от кои български банки със сигурност работят? имам безконтактни дебитни и кредитни MC от ПИБ и Уникредит и безконтактно Маестро

Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

благодаря и на двама ви, изглежда наистина супер вариант, щом спестява депозита и евентуално дозареждане на ойстера, и е със същите лимити :)@koliob би ли споделил от твоя опит карти от кои български банки със сигурност работят? имам безконтактни дебитни и кредитни MC от ПИБ и Уникредит и безконтактно Маестро

От българските съм регистрирал и ползвал Maestro и Mastercard Debit на ПИБ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.