Прескочи до съдържание

Леки промени по форума...


Препоръчани мнения

Понеже тия дни много ръбове ще гладя да не претрупвам форума с нови теми за най-дребните неща ще ги изброявам тук. 

 

Та току що добавих опция за анонимно логване - представлява отметка при влизане в системата, и ако я цъкнете няма да ви има в списъка с онлайн потребителите - това е за по-срамежливите от вас :)

Връзка към мнение

Георги, знам, че в момента дерзаеш по техническата част на Форума, затова бързам да ти пиша за един технически проблем.

Аз съм от маниаците на Opera и чат-пат ползвам Firefox.

Забелязах, че в Операта видът и размерът на шрифта са различни спрямо Лисицата. В Операта е Times New Roman, мисля, и е по-малък и затова четимостта му е по-тегава.

post-120-0-34322200-1365071840_thumb.jpg

post-120-0-78986500-1365071849_thumb.jpg

Обърни внимание, на първата картинка (Опера) първото ти изречение се събира на 1 ред, а в Лисицата е на 2 реда.

И естествено, отговарям на резонния въпрос - с последните версии съм и на двата браузъра. Специално за теб ги ъпдейтнах днес, за да видя дали ще се оправи този проблем.

Успех с изглаждането на някои такива дреболии! 

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение

Записвам си го и ще погледна вечер. Бедата е, че имам само настройка за тип и размер на шрифт. А как ще ги рендва браузера после, май си зависи от твоя край. 

 

Но ще разуча как стоят нещата и ще сложа една опера и аз. 

Връзка към мнение

Да, и аз съм с Операта и ми седи ужасно, както споделих и в блога. Явно си е от браузъра, защото в Експлоръра изглежда далеч по-добре, макар че пак си е криво с този дърварски Times New Roman.

 

 

 

 

Молбата ми към Геогри е поне да промени дифолт шрифта на мненията на Verdana или Arial, защото Times New Roman e много изморителен за четене, особено на по-дълги текстове.  

Връзка към мнение

Primary font е Droid Sans

 

Не съм сигурен как е цялата схема с шрифтовете, възможно ли е оперката да не поддържа тоя шрифт и за това да заминава към Times New Roman?

 

С приоритет ще го проверя това. 

Връзка към мнение

Да, и аз съм с Операта и ми седи ужасно, както споделих и в блога. Явно си е от браузъра, защото в Експлоръра изглежда далеч по-добре, макар че пак си е криво с този дърварски Times New Roman.

 

 

 

 

Молбата ми към Геогри е поне да промени дифолт шрифта на мненията на Verdana или Arial, защото Times New Roman e много изморителен за четене, особено на по-дълги текстове.  

 

Според мен е от браузъра. Аз не ползвам "Опера", но във FF имам куп настройки за шрифтовете, включително по видове писменост. За "Cyrillic" могат да се избират отделни шрифтове по подразбиране за serif, sans serif, mono и т.н. Проверете си при вас (ти и vorbis) какво е положението - сигурен съм, че има възможност за настройване. Всъщност може би това ще ви помогне:

 

http://lois.co.uk/help/access-fonts.asp

 

 

http://www.alanwood.net/unicode/opera_fonts.gif

Връзка към мнение

Primary font е Droid Sans

 

Много важно уточнение! Оказа се, че въобще нямам такъв шрифт и затова Операта го прехвърля на Times New Roman. Хром и Лисицата обаче го пренасочват към някакъв друг, който прилича на него и затова там нещата на пръв поглед изглеждат нормално, но реално пак си е друг шрифт. Един козметичен проблем беше решен.

Връзка към мнение

Същата работа и при мен явно. На Операта изглежда меко казано отвратително, а на Експлоръра е с една идея по-добро, но пак си е гадничко. 

 

Тези екзотични шрифтове са си малко нож с две остриета - предполагам, че и други ще имат подобен проблем. Затова пак ще апелирам към Георги да помисли поне за текста на мненията да заложи на някой по-неутрален шрифт. Спомням си, че специалисти в предпечата са ми казвали, че Verdana-та е най-подходящият шрифт за дълги текстове. Най-малко напрягал очите при четене, защото е опростен, без излишни завъртулки и ченгели.

 

p.s. Горният текст съм го форматирал като Verdana, 12

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изцяло подкрепям мнението на Meidj. Без да съм го знаел това за специалистите в предпечата, всичките браузъри на системите и устройствата ми, си ги фиксирам на Verdana 10 или 12.

 

Chrome, последната версия, засега дава най-добър вид на форума (според мен, и настройките, които съм направил на браузъра).

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Следваща титла - крал и кралица на Магелания. Но предлагам да оставим избора за след няколко години, че от много избори напоследък се чувствам поуморена.  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следваща титла - крал и кралица на Магелания. Но предлагам да оставим избора за след няколко години, че от много избори напоследък се чувствам поуморена.  :D

 

На мен пък тук в Холандия ми писна от крале и кралици. И до там ще стигнем :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен пък тук в Холандия ми писна от крале и кралици. И до там ще стигнем :)

Вие там верно за една година имахте и кралица, и сега крал :)

Връзка към мнение

Едно предложение - линковете от "Последни Дискусии" на началната страница да водят към последното мнение.

 

Това беше предложено вече от akair, за съжаление софтуера не го поддържа като настройка, а и по скромните ми разбирания както са структурирани линковете не знам как да го пипам. Ей сега ще потърся повече информация пак. 

Връзка към мнение

Хм, май го излъгах. Сега трябва да линква към първото непрочетено мнение, ако има такова. Тествай и докладвай :)

 

Ще преправя цялата заглавна страница скоро, обещавам. 

Връзка към мнение

Има някакъв бъг: горе вдясно на "Ново съдържание" ми дава, че няма нищо ново, а на Форуми има сума ти непрочетени (наистина непрочетени, след опресняване)

Връзка към мнение

Има някакъв бъг: горе вдясно на "Ново съдържание" ми дава, че няма нищо ново, а на Форуми има сума ти непрочетени (наистина непрочетени, след опресняване)

Като натиснеш "Ново съдържание", натисни "Форуми" в лявата колона "По вид". Така ок ли е?

Връзка към мнение

Ми честно казано, сега Форуми ми е избрано по подразбиране и показва теми, преди като не показваше не знам как е било, ама явно трябва повече да гледам из екрана  :rolleyes:

Връзка към мнение

Ми честно казано, сега Форуми ми е избрано по подразбиране и показва теми, преди като не показваше не знам как е било, ама явно трябва повече да гледам из екрана  :rolleyes:

Сигурно си браузвал в Галерията или в Новините и от там си натиснал Ново съдържание. Така показва по подразбиране новото съдържание в съответната секция :)

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.