Прескочи до съдържание

Съвети за посещения на Куба и Доминиканска Република


r.atanasov

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имаме планове да посетим Куба и Доминикана от средата на Януари 2018 до началото на Февруари. 

Към момента сме се спряли на 7 дни в Куба и 7 в Доминикана, изчетохме доста полезна информация във форума, но все още имаме следните въпроси:

 

1. От къде в Европа смятате, че е удобно и изгодно да се пътува до Куба, като се има предвид, че продължителните престои не ни притесняват.

2. Препоръки за пътуване от Куба до Доминикана: Това което намерихме към момента е директен полет от Хавана до Санто Доминго за цена от 600 евро (за 2-ма човека). Смятате ли, че има по-изгоден вариант ?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

 

Връзка към мнение

Директен полет на Pawa Dominicana ми излиза около 235 Евро на човек. Сигурно има и други варианти

Редактирано от Роми
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние летяхме Рим - Хавана с "Кубана" преди 2 години точно по същото време, по което и вие ще летите. Писал съм и за Куба, и за Доминиканската, така че може да видите някакви подробности.

От Куба до Доминиканската летяхме от Сантяго де Куба до Санто Доминго пак с "Кубана".

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, r.atanasov каза:

1. От къде в Европа смятате, че е удобно и изгодно да се пътува до Куба, като се има предвид, че продължителните престои не ни притесняват.

 

Като че ли най-често излизат ниски цени с полетите на Eurowings от Кьолн, но не е задължително. Ще следиш форума и така. 

 

преди 13 часа, r.atanasov каза:

2. Препоръки за пътуване от Куба до Доминикана: Това което намерихме към момента е директен полет от Хавана до Санто Доминго за цена от 600 евро (за 2-ма човека). Смятате ли, че има по-изгоден вариант ?

 

Цените в района не са хич ниски, въпреки малките дистанции. Препоръчвам ти да комбинираш open-jaw билет, отиване до Куба, връщане от Доминикана, така поне ще спестиш малко време, ако не пари. Пак горепосочените Eurowings може да свършат работа. 

Връзка към мнение

Може да порвериет Turkish -  в момента имат промо  за някои дестинации до март 2018 (те имат полет от София). Иначе това е от вчера:

http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/flights-from-many-uk-cities-to-havana-cuba-from-only-330/

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Благодаря на всички Ви за помоща ! 

Букнахме полетите си по следния начин:

 

София -> Кьон

Кьон -> Хавана

Хавана -> Санто Доминго

Санто Доминго -> Брюксел

Брюксел -> София

 

Общо цената излезе около 1600 EUR, като включим и по една нощувка в Кьон и Брюксел ще отиде към 2000 EUR пътуването.

Сега започваме да правим програмата за пресоя в Хавана, към момента сме се спрели на 2 нощувки във Варадеро и 6 в Хавана.

Въпреки, че има много изписано като програма и места за посещение там ще се радвам да споделите всякакви съвети и коментари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, r.atanasov каза:

Въпреки, че има много изписано като програма и места за посещение там ще се радвам да споделите всякакви съвети и коментари.

Така питането ти е много общо и не можем да кажем нищо повече от това да ходиш да четеш другите теми. Та след като си ги прехвърлил, кажи кое ти харесва, кое не ти харесва и може да се опитаме да доошлайфаме, така че всичко да е по твой вкус. 

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Чудих се къде да пусна и тази тема ми се стори най-подходяща.

Все по-тежко става в Куба, наблюдавам един кубински сайт и положението се влошава през последната година.

Това са снимки от магазин, по бензиностанциите има опашки и дават 10л гориво на зареждане..

 

Capture.JPG.74cc1b43ac93707b3b948f31d70a820a.JPGCapture1.JPG.802756b7ba0d2adc4d4009edbf6ab14c.JPG

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
Дани Магелани
Преди 1 час, Яничка каза:

Някой ще ходи ли скоро към Куба? Търси се едно лекарство лосион MELAGENINA PLUS. 

Не много скоро. Планирам да отскоча от Канкун до Хавана в началото на февруари.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

Не много скоро. Планирам да отскоча от Канкун до Хавана в началото на февруари.

Извинявам се, че се намесвам в темата така, но каква е възможността да се отскочи от Канкун до Куба през февруари, понеже и аз ще ходя до Канкун в края на февруари и имам други планове но.....Куба ми е един вид мечта. Много искам да отскоча до Куба.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 42 минути , boogy83 каза:

Извинявам се, че се намесвам в темата така, но каква е възможността да се отскочи от Канкун до Куба през февруари, понеже и аз ще ходя до Канкун в края на февруари и имам други планове но.....Куба ми е един вид мечта. Много искам да отскоча до Куба.

Има директни полети Канкун-Хавана - двупосочен, полет час и нещо в посока, за около 700 лв.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

То ако е 700 лв. аз бих си направил отделно пътувне до Куба. Почти постоянно има Италия- Куба на тази цена, а и Куба не е място което да претупаш за няколко дни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , stanimir каза:

То ако е 700 лв. аз бих си направил отделно пътувне до Куба. Почти постоянно има Италия- Куба на тази цена, а и Куба не е място което да претупаш за няколко дни.

Да и аз така си мисля. И все пак се надявах Дани Магелани да ме светне за някой евтин полет (40-50$), който не съм забелязал. 🙂 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, boogy83 каза:

Да и аз така си мисля. И все пак се надявах Дани Магелани да ме светне за някой евтин полет (40-50$), който не съм забелязал. 🙂 

Ако открия такъв, ще пиша. Може би оферти на нискотарифни АК ще се появят по-късно.

преди 1 час, stanimir каза:

То ако е 700 лв. аз бих си направил отделно пътувне до Куба. Почти постоянно има Италия- Куба на тази цена, а и Куба не е място което да претупаш за няколко дни.

Идеята ми е да спестя два презокеански полета, а не пари. На някои ни се отразяват негативно дългите полети, което не значи ще спрем да летим.😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 16.07.2022 г. в 15:36, Яничка каза:

Някой ще ходи ли скоро към Куба? Търси се едно лекарство лосион MELAGENINA PLUS. 

Намерих лекарството от българин, живеещ в Куба. Ако на някой му потрябва, да ми пише на ЛС, ще го свържа с човека. Получих го за 2 дни по бг куриер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.