Прескочи до съдържание

Индия - Пакистан граница


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел
13 minutes ago, slujitel said:

Темата е страхотна, лошото е, че запали и мен. Тъй като съм жена, как стои въпроса с жените? Аз пътувам с мъжа си, може да дойде с нас и още една жена, неомъжена, това проблем ли е?

Защо да е проблем? Ние ще сме 5 човека - 3 мъже и 2 жени, няма женени/омъжени. Предполагам, че за изцяло женска група няма да е приятно да се движат по улиците, но след като има  и мъж...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пълен мит е положението на жените там. Говоря за Лахор, Исламабад, не Пешавар или провинция Балочистан.

Ако си туристка може и с къси панталони, ама поне до коляното или след него. Иначе аз ходя с клин и туника. Някой жени и с дънки или панталони. С каквото и да си - нали си турист - гледат те, не са свикнали толкова. Дори без ръкави не е проблем, по-важно е да няма много голи крака.

 Към автора - щом сте посещавали Индия - знаете много добре хората. Образованите пакистанци са още по-изтънчени, аз чак помислих първо, че някой са хомосексуални - сториха ми се прекалено внимателни. 

 Освен това масово мъжете си носят традиционните дрехи и е по-трудно да разпознаеш интелигенция от простолюдие, понякога съм виждала гледки от типа - пакистанец на моторче с шалвар-камиз и хвърчи към кафето, после ми казват - ааа, това е комшията, дето завърши Харвард, Оксфорд и е за лятото тук...

 Ще кача малко снимки.

FB_IMG_1500818514901.jpg

FB_IMG_1500742971272.jpg

FB_IMG_1500742952648.jpg

FB_IMG_1500742949250.jpg

FB_IMG_1500742945502.jpg

FB_IMG_1500742935343.jpg

FB_IMG_1500742912427.jpg

FB_IMG_1500742865820.jpg

FB_IMG_1500742870800.jpg

FB_IMG_1500742909426.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

А за жените - ох, те не излизат от кафетата, салоните, заведенията... Ходят и на road trips, шофират много добре... И едно гласене, едни одежди... 

Тъй като там е достъпно да си имаш слуги - има кой да гледа и деца, и къща. Сготвят 2 манджи и хайде в мола. 

Лошото е, че тези мацки не се срещат по улиците да се разхождат, а в колата и после в мола, голд клуба, парка, фитнеса... 

На някой снимки може да има забулени - те обикновено или са се върнали от Саудитска Арабия ( Хадж, Омра), или са били в/до джамия, или е Рамадан. Почти никой не се забулва. Аз поне не познавам.

Иначе съм виждала много по улиците, но тези са от типа пазарджишки цигани, на които им се плаща и затова. Ниски касти, с които образованите не се смесват.

 

В Лахор по сватбите са си заедно, танцуват, разменят погледи и намеци... Боливудски филм е, много красиво. И си имат и гаджета много ясно, ама обикновено мама и тате не знаят.:) Те и други неща правят, ама това е тайна. :lol:

FB_IMG_1500825544545.jpg

FB_IMG_1500825304609.jpg

FB_IMG_1500825221742.jpg

FB_IMG_1500825187564.jpg

FB_IMG_1500825023788.jpg

FB_IMG_1500825006885.jpg

FB_IMG_1500824890184.jpg

FB_IMG_1500824877186.jpg

FB_IMG_1500824823800.jpg

FB_IMG_1500824794160.jpg

FB_IMG_1500824790381.jpg

FB_IMG_1500824707408.jpg

FB_IMG_1500824682559.jpg

FB_IMG_1500824385120.jpg

FB_IMG_1500824292810.jpg

FB_IMG_1500824182361.jpg

FB_IMG_1500824592457.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 48 минути , Happy_Traveler каза:

Пълен мит е положението на жените там. Говоря за Лахор, Исламабад, не Пешавар или провинция Балочистан.

Ако си туристка може и с къси панталони, ама поне до коляното или след него. Иначе аз ходя с клин и туника. Някой жени и с дънки или панталони. С каквото и да си - нали си турист - гледат те, не са свикнали толкова. Дори без ръкави не е проблем, по-важно е да няма много голи крака.

 Към автора - щом сте посещавали Индия - знаете много добре хората. Образованите пакистанци са още по-изтънчени, аз чак помислих първо, че някой са хомосексуални - сториха ми се прекалено внимателни. 

 Освен това масово мъжете си носят традиционните дрехи и е по-трудно да разпознаеш интелигенция от простолюдие, понякога съм виждала гледки от типа - пакистанец на моторче с шалвар-камиз и хвърчи към кафето, после ми казват - ааа, това е комшията, дето завърши Харвард, Оксфорд и е за лятото тук...

 Ще кача малко снимки.

 

преди 48 минути , Happy_Traveler каза:

Пълен мит е положението на жените там. Говоря за Лахор, Исламабад, не Пешавар или провинция Балочистан.

Ако си туристка може и с къси панталони, ама поне до коляното или след него. Иначе аз ходя с клин и туника. Някой жени и с дънки или панталони. С каквото и да си - нали си турист - гледат те, не са свикнали толкова. Дори без ръкави не е проблем, по-важно е да няма много голи крака.

 Към автора - щом сте посещавали Индия - знаете много добре хората. Образованите пакистанци са още по-изтънчени, аз чак помислих първо, че някой са хомосексуални - сториха ми се прекалено внимателни. 

 Освен това масово мъжете си носят традиционните дрехи и е по-трудно да разпознаеш интелигенция от простолюдие, понякога съм виждала гледки от типа - пакистанец на моторче с шалвар-камиз и хвърчи към кафето, после ми казват - ааа, това е комшията, дето завърши Харвард, Оксфорд и е за лятото тук...

 Ще кача малко снимки.

FB_IMG_1500818514901.jpg

FB_IMG_1500742971272.jpg

FB_IMG_1500742952648.jpg

FB_IMG_1500742949250.jpg

FB_IMG_1500742945502.jpg

FB_IMG_1500742935343.jpg

FB_IMG_1500742912427.jpg

FB_IMG_1500742865820.jpg

FB_IMG_1500742870800.jpg

FB_IMG_1500742909426.jpg

Лелеее, голяма красота, би ли описала местата, абе едно малко пътеписче би било чудесно, много те моля, искам и аз там.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Простете невежеството ми, но така и не разбрах по какъв повод се организира тази церемония. Дали се прави всеки ден? Явно е изключително зрелищно събитие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
3 minutes ago, Костов said:

Простете невежеството ми, но така и не разбрах по какъв повод се организира тази церемония. Дали се прави всеки ден? Явно е изключително зрелищно събитие.

Церемонията се провежда всеки ден, в момента, в който затварят границата между Индия и Пакистан. Тази граница е с работно време :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , Здравко Ангел каза:

Церемонията се провежда всеки ден, в момента, в който затварят границата между Индия и Пакистан. Тази граница е с работно време :)

Благодаря за отговора. :) А при отваряне на границата има ли подобна церемония, или просто я отварят като някой магазин? :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
Just now, Костов said:

Благодаря за отговора. :) А при отваряне на границата има ли подобна церемония, или просто я отварят като някой магазин? :)

Отваря се тихомълком и накрая всички избухват, защото е дошло време да си ходят :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , Здравко Ангел каза:

Отваря се тихомълком и накрая всички избухват, защото е дошло време да си ходят :)

Също като при нас - Сутрин като отиваш на работа, не искаш никой да разбере, а вечер като си тръгваш искаш целия свят да знае. :lol:

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@slujitel За пътепис сега пиша от телефона и е малко сложничко. Мога да дам малко линкове. 

@Костов церемонията е понеже 2-те нации от разделението си насам държат да покажат кой е по-по-най. Кой има по-хубав костюм, по-представителна войска, кой какво е постигнал... Все пак това са два братски народа, разделени заради политически и религиозни причини, които правителствата им използват, за да манипулират гласоподавателите. Все едно България и Македония. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

@slujitel За пътепис сега пиша от телефона и е малко сложничко. Мога да дам малко линкове. 

@Костов церемонията е понеже 2-те нации от разделението си насам държат да покажат кой е по-по-най. Кой има по-хубав костюм, по-представителна войска, кой какво е постигнал... Все пак това са два братски народа, разделени заради политически и религиозни причини, които правителствата им използват, за да манипулират гласоподавателите. Все едно България и Македония. 

Ами добре, дай линкове, ще ми бъде много интересно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.