Прескочи до съдържание

Индия - Пакистан граница


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Някой ходил ли е на церемонията при границата между Амритсар и Лахор?

Май ще се отправим натам следващата година и се чудя каква програма в Пакистан да сътворим. Ще обикаляме Северна Индия и по-скоро районът около Лахор ще е от пакистанска страна. Всякакви препоръки са добре дошли.

 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Здравко Ангел
1 hour ago, mililia said:

@Happy_Traveler e била там, даже снимки ни показваше на сбирката.

Посочих я тук, че да види темата и да ви отговори.

Благодаря! Дано се включи, както и някой друг, ако е бил по тез ширини.

Връзка към мнение

ние сме ходили на церемонията,  но не достигна смелост да влезем в Пакистан. Waga border  е единствената граница между двете държави и я затварят в 17:30. Трябва да разровя какво бях събрал като инфо...

най удобно и евтино е с агенцията на сикхския храм. 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
8 minutes ago, stefanrusev said:

ние сме ходили на церемонията,  но не достигна смелост да влезем в Пакистан. Waga border  е единствената граница между двете държави и я затварят в 17:30. Трябва да разровя какво бях събрал като инфо...

най удобно и евтино е с агенцията на сикхския храм. 

Вие значи сте си останали от индийска страна. Ние може би ще е по-добре да пресечем границата и да гледаме от пакистанска страна, за да може след това да си продължим към Лахор. Всъщност има ли някаква разлика от коя страна гледаш церемонията?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Здравко Ангел каза:

Вие значи сте си останали от индийска страна. Ние може би ще е по-добре да пресечем границата и да гледаме от пакистанска страна, за да може след това да си продължим към Лахор. Всъщност има ли някаква разлика от коя страна гледаш церемонията?

Индийската е много по пищна и продължителна.

доколкото си спомням имаше влак между Амритсар и Лахор.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
1 minute ago, stefanrusev said:

Индийската е много по пищна и продължителна.

доколкото си спомням имаше влак между Амритсар и Лахор.

А, добре! Значи ще отидем да гледаме церемонията от индийска страна, а пък на следващия ден ще си преминем в Пакистан.

Благодаря за инфото за влака, защото всъщност не знам с какво ще минаваме границата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

мисля че на границата не може да се спи, контролът е доста строг. и то преди нападението в онзи хотел. а границата я затварят точно преди началото на церемонията.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
Just now, stefanrusev said:

мисля че на границата не може да се спи, контролът е доста строг. и то преди нападението в онзи хотел. а границата я затварят точно преди началото на церемонията.

А, не мислим да спим на границата :) Ще отидем да видим церемонията и после ще се върнем сигурно в Амритсар.

А вие в Амритсар колко дни бяхте?

Връзка към мнение

Преди 6-7 години имахме планове да ходим в Пакистан, но от пакистанското посолство директно ми казаха, че не ми препоръчват посещението на Пакистан. Питах ги ако все пак подадем молба за виза ще ни откажат ли и какво е положението с влизането в Пакистан от към Индия, но отговорът отново беше, че не ни препоръчват посещение на Пакистан с туристическа цел. В крайна сметка променихме плановете и не посетихме Пакистан. От посолството дори не успях да разбера какви са конкретните изисквания за виза.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

препоръчано:

- hotel darbar vew -на повечето карти

местоположението е сгрешено, всъщност е на 50м от храма

- Heritage walk - изключително интересна следобедна разходка

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
3 hours ago, Topfly said:

Преди 6-7 години имахме планове да ходим в Пакистан, но от пакистанското посолство директно ми казаха, че не ми препоръчват посещението на Пакистан. Питах ги ако все пак подадем молба за виза ще ни откажат ли и какво е положението с влизането в Пакистан от към Индия, но отговорът отново беше, че не ни препоръчват посещение на Пакистан с туристическа цел. В крайна сметка променихме плановете и не посетихме Пакистан. От посолството дори не успях да разбера какви са конкретните изисквания за виза.

  • Valid Passport – with minimum validity of six months along with its photocopy.
  • Visa application form – duly completed.
  • 3 x lates photographs.
  • Proof of Foreign Exchange (US$ 100/- per day)/ Bank Statment
  • Printout of return flights reservations.
  • Hotel reservation.
  • Copy of residence/work permit of Bulgaria for third country nationals.
  • Visa fee of US$ 48/- for single entry and US$ 96/- for multiple entry for Bulgarian nationals.

Това са изискванията на сайта на посолството. Като отидем да кандидатстваме ще пуснем актуално инфо какво точно са ни искали.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Границата затваря мисля в 17:00, след което е церемонията. Тя всъщност е една, но естествено най-добре се вижда как маршируват гардовете на страната, от която наблюдавате. Организираният транспорт от Амритсар струва макс. 200 рупии (бях преди седмици в Амритсар и съзнателно пропуснах церемонията - гледал съм я отдавна, а и съм ходил по мачове през това време), но той пристига късно за преминаването на границата. Да знаете също, че на церемонията няма да ви допуснат с багаж. Забравете за директния влак Делхи - Лахор, той е два пъти седмично и се движи като мравка. Има автобуси и два влака дневно (следобедният също не върши работа) от Амритсар до Атари. После се минават още 2 км, може и с рикша до самата граница. Цялата процеура вътре отнема поне час, по-скоро два. От пакистанската Уага се ходи още малко пеш и след 30-ина километра и най-много час (има транспорт) се появява Лахор - най-красивият град на субконтинента. Ако преминете границата и намерите къде да оставите раниците, може да се върнете за пакистанската церемония и после към Лахор. И да не забравите да викнете по едно "Хиндустан/Пакистан - зиндабад/мортабад" в зависимост от местоположението.  
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 13 часа, Здравко Ангел каза:
  • Valid Passport – with minimum validity of six months along with its photocopy.
  • Visa application form – duly completed.
  • 3 x lates photographs.
  • Proof of Foreign Exchange (US$ 100/- per day)/ Bank Statment
  • Printout of return flights reservations.
  • Hotel reservation.
  • Copy of residence/work permit of Bulgaria for third country nationals.
  • Visa fee of US$ 48/- for single entry and US$ 96/- for multiple entry for Bulgarian nationals.

Това са изискванията на сайта на посолството. Като отидем да кандидатстваме ще пуснем актуално инфо какво точно са ни искали.

Преди 8 месеца си вадих пакистанска виза и предполагам, че условията са все още същите. Ето точното инфо директно от посолството.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги Матеев каза:

Преди 8 месеца си вадих пакистанска виза и предполагам, че условията са все още същите. Ето точното инфо директно от посолството.

Със сигурност условията не са точно такива или са по гъвкави, защото познавам хора, които са влезли сухопътно в Пакистан и те със сигурност не са имали:

 

- двупосочен самолетен билет

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Topfly каза:

Със сигурност условията не са точно такива или са по гъвкави, защото познавам хора, които са влезли сухопътно в Пакистан и те със сигурност не са имали:

 

- двупосочен самолетен билет

Очевидно са посочени условията за влизане в Пакистан по въздух, а ако ще е сухопътно искат допълнителни детайли за маршрута. На мен точно това ми поискаха от посолството в София, като после издадоха виза без проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги Матеев каза:

Очевидно са посочени условията за влизане в Пакистан по въздух, а ако ще е сухопътно искат допълнителни детайли за маршрута. На мен точно това ми поискаха от посолството в София, като после издадоха виза без проблем.

Аз като им казах, че искам влизане по суша се опитаха да ме разубедят да пътувам, но не беше в посолството в София.

 

Как успя да попълниш формуляра? В рубриката кои държави сете посещавали последните две години, има само 5 свободни места :laugh:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Всъщност и ние няма да имаме самолетни билети до Пакистан, ама нали ще имаме до Индия, те ще свършат работа.

@Георги Матеев, ти към Карачи ли ходи, че не помня?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 14 минути , Здравко Ангел каза:

Всъщност и ние няма да имаме самолетни билети до Пакистан, ама нали ще имаме до Индия, те ще свършат работа.

@Георги Матеев, ти към Карачи ли ходи, че не помня?

Да, бях в Карачи и района. Ако ще ходите натам и имате въпроси - питайте.

 

преди 53 минути , Topfly каза:

Как успя да попълниш формуляра? В рубриката кои държави сте посещавали последните две години, има само 5 свободни места :laugh:

Написах само 4-5 топ държави за да изглежда по-солидно :) Друг е въпроса, че консулът видимо се ошашка като ми поразлисти паспорта, но нищо не каза.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
Just now, Георги Матеев said:

Да, бях в Карачи и района. Ако ще ходите натам и имате въпроси - питайте.

На този етап не се предвижда да слизаме толкова надолу. Предимно около Лахор ще се мотаем, евентуално да стигнем до Исламабад, ама като гледам какви температури са през май, ще си помислим, че не ми се ще чак толкова да се пържим.

Връзка към мнение
Георги Матеев
В момента, Здравко Ангел каза:

На този етап не се предвижда да слизаме толкова надолу. Предимно около Лахор ще се мотаем, евентуално да стигнем до Исламабад, ама като гледам какви температури са през май, ще си помислим, че не ми се ще чак толкова да се пържим.

Напълно разбираемо... Аз бях в Пакистан през февруари и умрях от жега, та дори не искам да си представям какви са температурите след март :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Охоо, темичка като за мен :dancing:

 Първо да кажа - от страната на Пакистан е не 100, а 1000 пъти по-хубаво, тъй като е много по-близо до Лахор, отколкото Амритсар за индийците и идват много пакистанци. Освен това пакистанците са с по 1 глава по-високи и по-готини според мен. Избират наистина хубави войници. И 2-те нации са еднакво забавни с програма и е страхотно какъв патриотизъм и каква гордост демонстрират. Пакистан/ Хиндустан Зиндабад!

 Визата за Пакистан е супер лесна, а те са супер професионални - обясняват ти детайл по детайл. Точно по процедурата на Г. Матеев. Но разбира се и аз бях с фалшив самолетен билет. 

Иначе аз съм абсолютно за посещение точно на Лахор, после Делхи, после Джайпур. Така много ясно може да проследите историята и мощта на Могулската Империя. И да видите какво е било и какво са им опустошили британците след идването си. Ще видите как скъпоценните камъни са издълбани от стените, а в музеят в Делхи и корони, оръжия.. И разбира се Тадж Махал.

 Колко човека пътувате? Жени има ли? Кой месец? Май месец фиксирано ли е? То май ще се пада Рамадан. Имайте предвид, че е жега, аз харесвам зимите в Лахор на 20 градуса, лятото не е за стоене, тогава бих ви посъветвала да идете в планинските райони - Muree, Shangri La resorts, Hunza Valey, Islamabad. Делхи е същото, че и още по-прашно и жежко, идете на море по-добре.

И стойте при местни хора - и двете нации са царе на гостоприемството - или поне да ви разведат - мога и аз да помогна с хора. За Рамадан догодина - не ходете тогава, освен ако не искате цяла нощ да купонясвате с пакистанците и да спите цял ден. Макар че ако хванете само началото си е супер - малко на гости и после sightseeing.

За Лахор идете в Defence Housing Authority, Gulberg, Model Town, не се навирайте в Christian Colony, освен ако не ви се гледа циганийка тип Столипиново в Пловдив. 

При интерес мога да кача снимки и маршрути.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Здравко Ангел
1 hour ago, Happy_Traveler said:

Охоо, темичка като за мен :dancing:

 Първо да кажа - от страната на Пакистан е не 100, а 1000 пъти по-хубаво, тъй като е много по-близо до Лахор, отколкото Амритсар за индийците и идват много пакистанци. Освен това пакистанците са с по 1 глава по-високи и по-готини според мен. Избират наистина хубави войници. И 2-те нации са еднакво забавни с програма и е страхотно какъв патриотизъм и каква гордост демонстрират. Пакистан/ Хиндустан Зиндабад!

 Визата за Пакистан е супер лесна, а те са супер професионални - обясняват ти детайл по детайл. Точно по процедурата на Г. Матеев. Но разбира се и аз бях с фалшив самолетен билет. 

Иначе аз съм абсолютно за посещение точно на Лахор, после Делхи, после Джайпур. Така много ясно може да проследите историята и мощта на Могулската Империя. И да видите какво е било и какво са им опустошили британците след идването си. Ще видите как скъпоценните камъни са издълбани от стените, а в музеят в Делхи и корони, оръжия.. И разбира се Тадж Махал.

 Колко човека пътувате? Жени има ли? Кой месец? Май месец фиксирано ли е? То май ще се пада Рамадан. Имайте предвид, че е жега, аз харесвам зимите в Лахор на 20 градуса, лятото не е за стоене, тогава бих ви посъветвала да идете в планинските райони - Muree, Shangri La resorts, Hunza Valey, Islamabad. Делхи е същото, че и още по-прашно и жежко, идете на море по-добре.

И стойте при местни хора - и двете нации са царе на гостоприемството - или поне да ви разведат - мога и аз да помогна с хора. За Рамадан догодина - не ходете тогава, освен ако не искате цяла нощ да купонясвате с пакистанците и да спите цял ден. Макар че ако хванете само началото си е супер - малко на гости и после sightseeing.

За Лахор идете в Defence Housing Authority, Gulberg, Model Town, не се навирайте в Christian Colony, освен ако не ви се гледа циганийка тип Столипиново в Пловдив. 

При интерес мога да кача снимки и маршрути.

Значи ти си с две ръце за церемонията откъм Пакистан. Ще видим дали пък да не я изгледаме и от двете страни.

Иначе ние Делхи, Джайпур, Агра, Удайпур, Джодпур, Пушкар и всичко околно сме го минало, Раджастан сме го обиколили подробно.

Идеята сега е да сме нагоре из северна Индия. Всъщност не се бяхме замислили за Рамадан, може би ще дръпнем малко и ще отидем април.

Препоръчваш Исламабад, така ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Охоо, темичка като за мен :dancing:

 Първо да кажа - от страната на Пакистан е не 100, а 1000 пъти по-хубаво, тъй като е много по-близо до Лахор, отколкото Амритсар за индийците и идват много пакистанци. Освен това пакистанците са с по 1 глава по-високи и по-готини според мен. Избират наистина хубави войници. И 2-те нации са еднакво забавни с програма и е страхотно какъв патриотизъм и каква гордост демонстрират. Пакистан/ Хиндустан Зиндабад!

 Визата за Пакистан е супер лесна, а те са супер професионални - обясняват ти детайл по детайл. Точно по процедурата на Г. Матеев. Но разбира се и аз бях с фалшив самолетен билет. 

Иначе аз съм абсолютно за посещение точно на Лахор, после Делхи, после Джайпур. Така много ясно може да проследите историята и мощта на Могулската Империя. И да видите какво е било и какво са им опустошили британците след идването си. Ще видите как скъпоценните камъни са издълбани от стените, а в музеят в Делхи и корони, оръжия.. И разбира се Тадж Махал.

 Колко човека пътувате? Жени има ли? Кой месец? Май месец фиксирано ли е? То май ще се пада Рамадан. Имайте предвид, че е жега, аз харесвам зимите в Лахор на 20 градуса, лятото не е за стоене, тогава бих ви посъветвала да идете в планинските райони - Muree, Shangri La resorts, Hunza Valey, Islamabad. Делхи е същото, че и още по-прашно и жежко, идете на море по-добре.

И стойте при местни хора - и двете нации са царе на гостоприемството - или поне да ви разведат - мога и аз да помогна с хора. За Рамадан догодина - не ходете тогава, освен ако не искате цяла нощ да купонясвате с пакистанците и да спите цял ден. Макар че ако хванете само началото си е супер - малко на гости и после sightseeing.

За Лахор идете в Defence Housing Authority, Gulberg, Model Town, не се навирайте в Christian Colony, освен ако не ви се гледа циганийка тип Столипиново в Пловдив. 

При интерес мога да кача снимки и маршрути.

Темата е страхотна, лошото е, че запали и мен. Тъй като съм жена, как стои въпроса с жените? Аз пътувам с мъжа си, може да дойде с нас и още една жена, неомъжена, това проблем ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.