Прескочи до съдържание

Програма за Майорка - 5 дни през август


Алекс

Препоръчани мнения

Привет,

Нашата Майорка се задава и малко помощ няма да ми е излишна. Уж щяхме да висим по плажовете, а то има толкова неща да се видят, че ще е грехота да ги проспим.

Ето програмата, която измислих дотук.

Имаме 2 нощувки в Colonia S. Jordi и 3 в Арта.

 

Ден 1 - Пристигаме към 13 часа и наемане на кола за целия престой. Обяд в Палма и разглеждане на забележителностите до към 18 часа - катедрала, базилика, замък Белвер, площада и някаква улица Passeig des Born. В Палма как стои въпросът с паркирането? Настаняване в хотела, разходка в района и проучване на близките плажове. Тук май ще се насочим към Es Trenc. Нощните плажове позволени ли са?

 

Ден 2 - ставане много рано и разходка до плаж Es Dolc. Дотам дали ще успея да стигна пеша - не знам. Гугъл уж дава някакъв маршрут. После закуска и отправяне към Порто Кристо и пещерите. Не съм сигурна дали да посетим Драк или Амс? По пътя нещо друго интересно може ли да се види? И за колко време се разглеждат пещерите? Тук ни се получава една дупка от няколко часа. Може плаж на Cala Millor или Sa Soma. После към 5 тръгваме за San Salvador - Santuario San Salvador. Доколкото се ориентирам там има манастир, кръст и статуя. Обаче нещо не успявам да открия работното време. Предполагам не е отворено вечер?

 

Ден 3 - тръгване към Арта. Настаняване, плаж и разглеждане на Алкудуя.

 

Ден 4 - плаж, следобедна почивка и вечерта Mirador es colomer и cap Formentor.

 

Ден 5 - Мислих Валдемоса, порт де Солер и някакъв плаж. Но порта не ми изглежда нещо по-различно от яхтените пристанища в Малта и не знам дали си струва да бием път дотам. Мога да го сменя с нещо друго в източната част. Идеи?

 

Ден 6 - спане до късно и наобратно :)

 

Всякакви съвети и предложения са добре дошли.

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

С уговорката, че съм ходила на Майорка много отдавна - много ми харесаха градините Алфабия, както и посещениято във фабриката за изкуствени перли на Majorica.

От пещерите съм ходила в Cuevas del Drac и също беше много хубаво. Входът обаче беше ограничен, определен брой хора за определен час. Иначе е много интересно - скални образувания, подземни езера и малък музикален пърформанс имаше.

 

До Форментор пътят беше дълъг и доста завойчест, но Мирадор ес Коломер, покрай който се минава, определено е много красиво място.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Мерси. Видях, че за пещерите Драк мога да купя билети онлайн и имат безплатен паркинг.

Ако остане ден 5 ще добавя и градините Алфабия.

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

Да се ходи до Солер само заради пристанището - според мен не си заслужава. Съвсем стандартно и обикновено яхтено пристанище, каквото може да се види на много места. Самият Солер е приятно местенце, става за няколкочасово изключително лежерно мотаене с пиене / хапване. Иначе се разглежда за половин час :). Голяма атракция са свободните кокошки и патици... - тълпи немци ахкат и охкат, снимат ги, а местните продават "био яйца" и "био олио" по много евра :). Там обикновено има много туристи, защото един атракционен влак се движи със скоростта на костенурка от Палма до Солер и изсипва тълпи - или поне така беше преди около четири-пет години, когато ходих :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се включвам с уговорката, че съм била много отдавна там . Във Валдемоса съм влюбена! Място, на което ще се върна отново! Мисля, че си заслужава да се види, особена е атмосферата . Sa Foradada i Sa Calobra не ги виждам в плана?

Връзка към мнение
преди 2 часа, reinamarsela каза:

И аз се включвам с уговорката, че съм била много отдавна там . Във Валдемоса съм влюбена! Място, на което ще се върна отново! Мисля, че си заслужава да се види, особена е атмосферата . Sa Foradada i Sa Calobra не ги виждам в плана?

Sa Calobra изглежда добре. Sa Foradada какво е точно? 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Алекс каза:

Ден 5 - Мислих Валдемоса, порт де Солер и някакъв плаж. Но порта не ми изглежда нещо по-различно от яхтените пристанища в Малта и не знам дали си струва да бием път дотам. Мога да го сменя с нещо друго в източната част. Идеи?

Е колко пък чак път да "биете" до там? ;)  Валдемоса - Сойер са около 25км. , крайбрежният път е много живописен. Вярно че има и доста завои, ама за около 40мин. трябвало да се мине разстоянието. :)
Там наоколо аз не съм чувал за някакви готини плажове, така че бих ви препоръчал следното:
- сутринта да си отдете до Валдемоса, да се разходите там, да разгледате Картезианския манастир с килиите на Жорж Санд и Шопен, двореца на Санчо (крал на Майорка, граф на Русийон, сеньор на Монпелие, да не се бърка със Санчо Панса :biggrin:)  , да видите пианото на Шопен и да хванете Шопен за носа :biggrin: 
- после да отидете до Сойер, там да се разходите из стария град,  да посетите музея на модернизма Can Prunera (с произведения на Пикасо, Кандински и Уорхол), разположен в сграда с красива фасада в стил Ар нуво, да разгледате ботаническата градина и да седнете да хапнете в някое от заведенията на площад Plaza de la Constitucion с великолепната катедралата Сан Бартоломео 
- след това препоръчвам да отскочите и да разгледате две живописни селца, нагоре в околностите на Сойер - Форналуч и Бианараич
- и за финал  - по-горе стана дума че има ретро-влак от Палма до Сойер, но също така има и ретро-трамвай от Сойер до Порт де Сойер, така че ви препоръчвам да си оставите колата някъде в Сойер, да си вземете трамвая и да слезнете до Порт де Сойер, да се разходите там, да седнете някъде по крайбрежната около залива и да изпратите слънцето с чаша питие
- после с връщате с трамвайчето до Сойер и от там с колата - до Палма

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Фил каза:

Е колко пък чак път да "биете" до там? ;)  Валдемоса - Сойер са около 25км. , крайбрежният път е много живописен. Вярно че има и доста завои, ама за около 40мин. трябвало да се мине разстоянието. :)
Там наоколо аз не съм чувал за някакви готини плажове, така че бих ви препоръчал следното:
- сутринта да си отдете до Валдемоса, да се разходите там, да разгледате Картезианския манастир с килиите на Жорж Санд и Шопен, двореца на Санчо (крал на Майорка, граф на Русийон, сеньор на Монпелие, да не се бърка със Санчо Панса :biggrin:)  , да видите пианото на Шопен и да хванете Шопен за носа :biggrin: 
- после да отидете до Сойер, там да се разходите из стария град,  да посетите музея на модернизма Can Prunera (с произведения на Пикасо, Кандински и Уорхол), разположен в сграда с красива фасада в стил Ар нуво, да разгледате ботаническата градина и да седнете да хапнете в някое от заведенията на площад Plaza de la Constitucion с великолепната катедралата Сан Бартоломео 
- след това препоръчвам да отскочите и да разгледате две живописни селца, нагоре в околностите на Сойер - Форналуч и Бианараич
- и за финал  - по-горе стана дума че има ретро-влак от Палма до Сойер, но също така има и ретро-трамвай от Сойер до Порт де Сойер, така че ви препоръчвам да си оставите колата някъде в Сойер, да си вземете трамвая и да слезнете до Порт де Сойер, да се разходите там, да седнете някъде по крайбрежната около залива и да изпратите слънцето с чаша питие
- после с връщате с трамвайчето до Сойер и от там с колата - до Палма

Благодаря. Ние ще сме в Арта, а не Палма. Но това няма такова значение.

Щом препоръчваш, ще отидем.

Така ден 5- Валдемоса, градините Амфабия, Сойер, двете селца, после обратно до Сойер и с трамвай до порта. 

 

Другите дни как ви се виждат?

Връзка към мнение
преди 12 минути , Алекс каза:

Благодаря. Ние ще сме в Арта, а не Палма.

А, сори, не съм обърнал внимание.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Sa Foradada 

преди 3 часа, Алекс каза:

Sa Calobra изглежда добре. Sa Foradada какво е точно? 

Sa Calobra е  един от известните заливи на Майорка, живописен, трудно постъпен( зависи от гледната точка) :) Punta de Sa Foradada e скала в морето с дупка по средата . От пътя Валдемоса - Сойер се разкрива уникална гледка към нея ( изказвам лично мнение, за някой може да му се стори скучно и безинтересно)

foradada.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За една седмица на Майорка отидох на плаж един ден.При все това нямам никакви претенции да съм видяла всичко.Обикалях само с градския транспорт, който е организиран като в Малта.

Палма е любимото място за разходка на кралицата - майка на Испания и заслужава повече от един ден, камо ли няколко часа.

Валдемоса е просто задължителна - прекрасно градче - история, музеи, замък, гледки, ресторантчета.@Фичо я е описал супер.И аз съм влюбена в града.

Влюбих се ,обаче:wub:, и в Долината на слънцето!Костенурчения влак е чудесно средство да видиш бадемовите горички и планинската част на острова.На самата гара, в началото на стълбите, в  стая 2 на 4 метра, имаше изложба на Хуан Миро!До нея, мислех че такива творци можеш да видиш само в големи галерии.Заливът на Порта е наистина малък, но е точно копие на пиратските заливи.Не съм чула някой да ходи там заради яхтите.На "веселата уличка" има супер магазин за бели дрехи(нищо китайско) на разумни цени.

Яхтите са в Палма.Нищо малтийско няма общо с тамошната марина.

Бих избрала пещерата Драк.Вярно е, че пускат на групи,но концерта в пещерното езеро си струва краткото чакане.След него можеш да стигнеш почти до изхода с една от лодките на музикантите.Паркингът е много,много голям и да,безплатен.

Фабриката за перли е салон, в който има щандове за продажба на продукцията.Две работни места,където виждаш процеса на производство и снимки по стените от производствени цехове. Посредата на нищото е.

Скоро някой писа в сайта, че в Манакор бил открит музей на Рафаел Надал.Може да има нещо от детството му, което е непознато за нас.

Аквариумът е хубав.Има голям басейн с акули и други екзотики.Постоях доста и при октопода,че нещо се криеше.След 10-тина минути остана на стъклото да се разучаваме.:lol:

Дано случите на хубаво време през октомври!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7/24/2017 в 17:12, patilana каза:

 

Влюбих се ,обаче:wub:, и в Долината на слънцето!Костенурчения влак е чудесно средство да видиш бадемовите горички и планинската част на острова.

Благодаря много. На кое казват "Долината на слънцето"? Къде се намира и какво е това влакче?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.