Прескочи до съдържание

До Прага с автобус


Препоръчани мнения

Здравейте,

Скоро ми предстои пътуване до Прага. Престоят ми там ще бъде 7 дни. За сега съм се спрял на автобусен транспорт, тъй като не намерих изгодни самолетни билети. Автобусните фирми, които предлагат тези линии са три: Груп ООД, Груп МТ и Юнион- Ивкони. Ако някой е пътувал с някоя от тях до Прага или по друга линия, моля да сподели мнението си!!! Благодаря предварително:)

Връзка към мнение

Преди година съм ползвал автобус на една от двете фирми "Груп", но честно казано нямам спомени коя беше. Прибрахме се от Будапеща до София с автобусът им от Прага, след като Уиз еър "любезно" спряха да летят до София. Преживяването не беше много приятно - автобусът беше стар, шофьорите уморени и сприхави, мястото между седалките малко... Бонус беше, че 90% от пътниците бяха мургавелковци (ще ме прощавате, но не съм особено толерантен към точно тези български граждани)! Плюсът беше, че автобусът пристигна почти два часа по-рано от обявеното, което си беше приятна изненада :)

П.п. Всъщност, пътували сме с Груп ООД - сега проверих.

Редактирано от forry
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей и добре дошъл :) 

 

Като цяло в есенния сезон има добри предложения при прекачвания с нискотарифни авиокомпании. Наскоро имаше една оферта за 50 евро двупосочен. Та ако споделиш датите на пътуването може да видим дали няма да намерим нещо подходящо, което да бие автобусите :)

 

За съжаление нямам скорошен опит с тези фирми, още повече международен. Май е повече въпрос на късмет какъв автобус/шофьор ще се падне, не толкова на самата фирма. Не забравяй да провериш и http://eurolines.com Те работят с Карат-С на българска почва, а може би и с други фирми. Цената не съм сигурен дали отговоря на останалите три, но си заслужава проверката. 

Връзка към мнение

Благодаря за светкавичните отговори:)

Описаното пътуване с автобуса не звучи изобщо приятно, уви:(

Датата на тръгване е 13 септември, а на връщане 21 септември ( плюс минус един ден не е проблем).  Пътуващите сме двама:) Благодаря ви отново :)

Връзка към мнение

Отиването е поне 100 евро с нощувка в Бергамо, не можем да го спасим...за полет след само 2 седмици е тегаво да се намерят ниските цени. 

 

Връщането изглежда доста по-добре:

 

   Wizz Xclusive	   Prague (PRG)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Fri, 20 Sep	10:45	12:05	1 h 20	12.81	EUR
   Wizz Xclusive	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Sofia (SOF)		Fri, 20 Sep	13:45	16:40	1 h 55	14.99	EUR

Т.е. общо 27.80 евро на човек. Това е цена за членове на Wizz Discount Club, Ако нямате цената ще ви скочи на 43 евро на човек (27.80*2+30 евро за членството на един от вас). 

 

Освен това не включва куфар, а само малък ръчен багаж. Ако имате нужда от куфар няма сила, която да бие цените на автобуса :)

 

Има и известен риск, с оглед на това, че прекачването в Бергамо е под 2 часа. Ако полетите са по разписание, както е в огромен процент от случаите не е проблем, но закъснее ли първия, изгаряте с втория. Длъжен съм да направя уточението за да сте наясно с рисковете :)

Връзка към мнение

През май пътувах до Прага и обратно с "Груп". Имаше мургавелковци, но не са били повече от 10-15% от пътниците. На отиване автобусът си беше много читав, шофьорите не се забелязваха, спираха си през 3 часа и целият път мина доста гладко и възпитано. На връщане се падна гадният автобус с тясното между седалките, ама се изтърпя някак. Както казва Георги, въпрос на късмет. Иначе посоката се взема за около 21 часа. 

Връзка към мнение

При мен на връщане от Будапеща с Груп имаше поне 70-80 % мургавелковци . Всъщност още помня всички "бели" хора в пълния автобус - ние двамата , още две бели мацки , едно момче студент и трима бразилци . Всичко друго ... бррр!

Единия дебел мангал мна съседната седалка не спря да люпи семки на земята , да лочи бира и да се оригва. По едно време на градус взе да подвиква на шофера да му  "ядял семето" , щото му взел 20 евро такса за 7 -те чанти в багажното под одобрителния поглед на останалта част от племето  :mad:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нека не залитаме допълнително в хомофобски и расистки коментари, мисля че ситуацията е ясна и без да разказваме повече конкретни случаи, мерси :)

Връзка към мнение

Добре е човек да знае какво го очаква  :)

Иначе шофьорите бяха готини момчета и пристигнахме съвсем по разписание. 

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Георги, благодаря за отделеното време и за предложението! Наясно съм, че е трудно да се намери добра оферта за толкова кратко време...точно затова ще остане автобуса като алтернатива! И да, ще имаме голям куфар...! Като цяло, мненията за Юнион -Ивкони са по-добри, но часовете на пристигане са малко по-странни... ще помислим до утре и ще видим в какво ще се въвлечем:)! Надявам се, Прага да ни се реваншира за дългия път;)

Хубава вечер на всички:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Георги, благодаря за отделеното време и за предложението! Наясно съм, че е трудно да се намери добра оферта за толкова кратко време...точно затова ще остане автобуса като алтернатива! И да, ще имаме голям куфар...! Като цяло, мненията за Юнион -Ивкони са по-добри, но часовете на пристигане са малко по-странни... ще помислим до утре и ще видим в какво ще се въвлечем :)! Надявам се, Прага да ни се реваншира за дългия път ;)

Хубава вечер на всички :)

 

Ако пък имате колебания за какво да правите в Прага може да пуснеш отделна тема, има известни противоречиви мнения, но в крайна сметка всички ще се обединим зад една хубава халба чешка бира :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.