Прескочи до съдържание

Пътуване към себе си........най –красивото и вълнуващо пътешествие....


Лея

Препоръчани мнения

 

Едва ли познаваме всички прекрасни места в България, които си заслужават напълно пътешествието.Аз не мога да се похваля, че познавам добре тази страна.....

Иска ми се, ако идеята се приеме от всички Вас, всеки да разказва по нещо интересно за местностите около града, в който живее, за интересни събития, които си заслужават посещението, концерти...така тези, които нямат възможност това лято да прелетят до Малдивите или други екзотични дестинации, ще могат да се телепортират бързо и  с минимални разходи, и  да се насладят на  нещо не по- малко стойностно.......Ценността на всяко нещо се измерва чрез преживяните положителни емоции, които никога не се определят от външни фактори, а винаги преминават през сърцето.....Ето точно така можете да бъдете самотни и неудоволетворени и на Малдивите....но пък да преживеете истински емоционален екстаз по време на някое представление на Античния театър в Пловдив.....

След  10 години във Флоренция, според  статистиките най- посещавания град и един от най красивите......след  12 години в София, аз разбрах, че няма по добро място от Фелибето....да си го кажа като истинска пловдивска майна.....

Каня Ви най тържествено да посетите града това лято.....

Тук енергията е различна......След толкова години далеч от Пловдив, сега преоткривам уникалността му. Непрекъснати  културни събития......аз не се съм по рок концертите Капана фест, но с удоволствие посещавам  опери и концерти на Античния театър и няма да преувеличавам и да Ви лъжа, че всички са ми харесали....но някои постановки съвсем спокойно конкурират италианските майстори .

Да се разходиш на Гребната база / 10 км езеро с огромен парк/ по залез.......когато осветлението от  моста на влюбените се заиграва във водата и  спортистите по кану каяк правят последни дължини, плъзгайки се леко по водата.....а  после да изпиеш чаша леко изстудено розе в градината на някой от ресторантите .....да седнеш безмълвно в Цар Симеоновата градина и да слушаш Пеещите фонтани, а бърборенето на водните потоци да те  успокоява  и зарежда, да се разходиш из Стария град и да седнеш на Небет тепе върху древните камъни съзерцавайки града.......е дааааа, това не са шедьоврите на Ренесанса , с които могат да се похвалят много от градовете в Италия, но кой знае защо аз се чувствам добре тук.....Пловдив е моят град......това е като кръг в който си пътувал  толкова години и си се върнал обратно там откъдето си тръгнал....нещо като преоткриване на самия себе си.....

 

  • Харесвам 29
Връзка към мнение
Светославов

Филибето, Филибето, ама не е на морето :), добронамерена шегичка, разбира се . 

А пътуването към себе си, освен красиво и вълнуващо е и най-трудно. Затова може би някой бяга от себе си на Малдивите (и това трябва да мине за шегичка) :).

Върнала си се, но на ново ниво в спиралата на развитието, разбирам те напълно.

Съжалявам, че в напоследък Пловдив  е оставал някак встрани от скитанията ни, още от студентските години беше любимо място при отиване и завръщане от Рила, Пирин, Родопите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Светославов каза:

Филибето, Филибето, ама не е на морето

Имаше една песен:

Варна, морето, сините вълни,

Пловдив, тепето, готини жени! ;)

 

Така че хич не се обиждаме, ама нали знаеш, че и трудно падаме по гръб.

 

Лея - много красиво си го написала! Наистина не познавам пловдивчанин, който да не харесва и да не се гордее с града си. А това дали ще преоткриеш себе си точно тук е въпрос на много фактори и лично усещане според мен. Не се знае дали след време ако се върнеш във Флоренция няма пак да изпиташ тази тръпка?! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Лея каза:

 

Едва ли познаваме всички прекрасни места в България, които си заслужават напълно пътешествието.Аз не мога да се похваля, че познавам добре тази страна.....

Иска ми се, ако идеята се приеме от всички Вас, всеки да разказва по нещо интересно за местностите около града, в който живее, за интересни събития, които си заслужават посещението, концерти...така тези, които нямат възможност това лято да прелетят до Малдивите или други екзотични дестинации, ще могат да се телепортират бързо и  с минимални разходи, и  да се насладят на  нещо не по- малко стойностно.......Ценността на всяко нещо се измерва чрез преживяните положителни емоции, които никога не се определят от външни фактори, а винаги преминават през сърцето.....Ето точно така можете да бъдете самотни и неудоволетворени и на Малдивите....но пък да преживеете истински емоционален екстаз по време на някое представление на Античния театър в Пловдив.....

След  10 години във Флоренция, според  статистиките най- посещавания град и един от най красивите......след  12 години в София, аз разбрах, че няма по добро място от Фелибето....да си го кажа като истинска пловдивска майна.....

Каня Ви най тържествено да посетите града това лято.....

Тук енергията е различна......След толкова години далеч от Пловдив, сега преоткривам уникалността му. Непрекъснати  културни събития......аз не се съм по рок концертите Капана фест, но с удоволствие посещавам  опери и концерти на Античния театър и няма да преувеличавам и да Ви лъжа, че всички са ми харесали....но някои постановки съвсем спокойно конкурират италианските майстори .

Да се разходиш на Гребната база / 10 км езеро с огромен парк/ по залез.......когато осветлението от  моста на влюбените се заиграва във водата и  спортистите по кану каяк правят последни дължини, плъзгайки се леко по водата.....а  после да изпиеш чаша леко изстудено розе в градината на някой от ресторантите .....да седнеш безмълвно в Цар Симеоновата градина и да слушаш Пеещите фонтани, а бърборенето на водните потоци да те  успокоява  и зарежда, да се разходиш из Стария град и да седнеш на Небет тепе върху древните камъни съзерцавайки града.......е дааааа, това не са шедьоврите на Ренесанса , с които могат да се похвалят много от градовете в Италия, но кой знае защо аз се чувствам добре тук.....Пловдив е моят град......това е като кръг в който си пътувал  толкова години и си се върнал обратно там откъдето си тръгнал....нещо като преоткриване на самия себе си.....

 

Чудесно си го написала...

Човек е щастлив,когато е в хармония със себе си и заобикалящата го среда!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
14 minutes ago, Zaro said:

Пловдив не е просто място, а състояние на духа.

А така! Затова няма бивши пловдивчани . Това е титла, с която се раждаш /евентуално придобиваш по заслуги или натурализация/ и носиш с кеф, независимо къде живееш в момента :)

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, прекрасни думи! И аз съм съгласен, че да си пътешественик е състояние на духа и не е нужно да идеш чак до Малдивите или Хаваите за да се почувстваш щастлив от едно пътуване, а и наистина не всеки има възможност да иде толкова далече. Иронията е, че понякога наистина се получава така, че обръщаме внимание на далечни места, а не познаваме родното си място или мястото, което наричаме наш дом добре. А, това къде ще се чувства човек щастлив зависи не само от това колко едно място е красиво и от вкуса на самия човек, а и от емоциите, които съответното място носи. Аз примерно се чувствам супер в Благоевград заради емоциите, приятелите, спомените, които ми носи това място. След няколко години определено ще направя една семейна обиколка на България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.