Прескочи до съдържание

Търся билети до о-в Крит през септември


Препоръчани мнения

Здравейте,направихме много хубав план за Крит, благодарение на всичко изчетено тук, но сега имам проблем. До последния момент не можахме да уточним дати по много причини и сега изведнъж се оказа, че единствената възможност е за първата половина на септември-за 5-7 нощувки. Добре, но днес като тръгнах да търся билети цените от преди няколко дни / около 50 евро двупосочен за един човек/ Солун-Ираклион-Солун ги няма / няма нас да чакат/. Ние сме трима възрастни с едно дете. Имам много мъничък опит в търсене на билети и планиране. Ще бъда благодарна, ако някой ме посъветва. Да купувам каквото намеря, да изчакам?Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 17 минути , salomia каза:

Здравейте,направихме много хубав план за Крит, благодарение на всичко изчетено тук, но сега имам проблем. До последния момент не можахме да уточним дати по много причини и сега изведнъж се оказа, че единствената възможност е за първата половина на септември-за 5-7 нощувки. Добре, но днес като тръгнах да търся билети цените от преди няколко дни / около 50 евро двупосочен за един човек/ Солун-Ираклион-Солун ги няма / няма нас да чакат/. Ние сме трима възрастни с едно дете. Имам много мъничък опит в търсене на билети и планиране. Ще бъда благодарна, ако някой ме посъветва. Да купувам каквото намеря, да изчакам?Благодаря предварително!

Виж тук за комбинации от Солун до Ираклион. Изглежда наистина сте закъснели за най-евтините варианти.

Друга опция е с Раян до Ханя, но цените също не са ниски.

Първата половина на септември все още е силен сезон, точно заради семействата с деца :)

 

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
Преди 1 час, salomia каза:

... Ще бъда благодарна, ако някой ме посъветва. Да купувам каквото намеря, да изчакам?Благодаря предварително!

Сигурно си се сетила, да погледнеш и за варианти през Атина, а ферибот? А дори и първо до Санторини и после с фери до Крит...?

Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Сигурно си се сетила, да погледнеш и за варианти през Атина, а ферибот? А дори и първо до Санторини и после с фери до Крит...?

Кола до Солун, Самолет до Санторини и после фери? И на обратно същото? Не ставаше ли дума за 5-7 дни почивка :biggrin:

Връзка към мнение

аз миналата седмица проучвах също цените на билети до Крит в диапазона дни между 17 август докъм 7 септември, във всякакви варианти, и през Солун, и през Атина, с Райън и Eagean, и за Ханя, и за Ираклион, най-евтиният вариант идваше към 120 евро /с едно багажче/, и ако изобщо има повече от 1 билет да се хване на такава цена, че за втори, трети или четвърти се качваше цената, отделно с Райън връщането към София си е рисковано без нощувка в Атина, което вдигаше цената с поне още сто евро общо за трима човека, и загуба на половин-един ден

през Солун тотала го смятах с паркинг и все пак и път дотам

 

и в общи линии май се отказахме от дестинацията...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

аз миналата седмица проучвах също цените на билети до Крит в диапазона дни между 17 август докъм 7 септември, във всякакви варианти, и през Солун, и през Атина, с Райън и Eagean, и за Ханя, и за Ираклион, най-евтиният вариант идваше към 120 евро /с едно багажче/, и ако изобщо има повече от 1 билет да се хване на такава цена, че за втори, трети или четвърти се качваше цената, отделно с Райън връщането към София си е рисковано без нощувка в Атина, което вдигаше цената с поне още сто евро общо за трима човека, и загуба на половин-един ден

през Солун тотала го смятах с паркинг и все пак и път дотам

 

и в общи линии май се отказахме от дестинацията...

 

Късно планирате за ниски цени, започне ли лятото, билетите за септември вече са скъпи. Допълнително, от две години насам забелязвам много повече българи на полетите от Солун.

И пак Крит е от дестинациите с много конкуренция от Солун и съответно по-ниски цени. За по-"екзотичните" гръцки острови пада голямо дебнене.

Връзка към мнение

В момента минимумът София-Атина-София е 35 евро, горе долу толкова е и Атина-Ханя-Атина, само дето трябва и да се напаснат на тия цени.

Връзка към мнение

и установих, че azair не вади правилно цените от Aegean, примерно дава цена около 28 евро, но реално на сайта като отидеш да го букваш цената там е твърдо 98 евро, и така малко търсенето е подвеждащо, но здраве да е :)

Връзка към мнение

Според мен най-изгодно е Солун-Крит с Ryan или Aegean, но за толкова малко време напред и по това време на година, няма как да е евтино и няма да става по-евтино.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз купих още април за втората половина на септември Солун - Ханя с Райън за около 80 евро на човек, така че смятам 100-120 сега е ок да струват за след месец

Редактирано от floros
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.