Прескочи до съдържание

Търся кола под наем в Болоня


Препоръчани мнения

здравейте, трябва ми кола за една седмица в италия от болоня от 25ти август....може ли някой да ме ориентира от къде мога да я намеря по-евтино....погледнах през раян от горния линк но тая отстъпка май я няма вече

имам също и малък проблем, а той е че лимита на картата ми е 2000лв демек 1000 ойро

тази застраховка означава ли че няма да ми удържат/блокират 1400 евро?

zastr.JPG

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение
преди 16 минути , Grishkata каза:

здравейте, трябва ми кола за една седмица в италия от болоня от 25ти август....може ли някой да ме ориентира от къде мога да я намеря по-евтино....погледнах през раян от горния линк но тая отстъпка май я няма вече

имам също и малък проблем, а той е че лимита на картата ми е 2000лв демек 1000 ойро

тази застраховка означава ли че няма да ми удържат/блокират 1400 евро?

zastr.JPG

Цената не е никак зле за една седмица, едва ли ще намериш по-ниска. Отстъпките, за които пишат, се отразяват във вече посочената цена, не се правят допълнително. 

Пробвай и в rentalcars, но цената ще е подобна, вероятно.

Застраховката през брокера няма да те освободи от блокиране на средства, застраховка купена от самия доставчик е варианта за теб, но за нейната цена не мога да кажа, ще я разбереш на място при наемане на колата.

На мен никога не са ми блокирали повече от 600 евро, каквото и да пише в условията. Може би за по-висок клас кола да блокират повече, но за нормална/компактна кола, едва ли.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

В общия случай не е редно да търсиш кола в сайт на авиокомпания. Обикновено това не е услуга, която те самите предлагат, а просто препродават. Все едно да кажеш, че си търсиш хотел в магеланци, докато нашата връзка просто препраща към booking.com. Казвам в общия случай, защото такива гиганти като ryanair може и да договарят някакви отстъпки с доставчици и брокери, но не е нещо, което да приемаш на сляпо доверие, колкото и % отстъпка да изпишат. 

 

Краткия шорткът е следният:

 

- Проверяваш цените в сайтовете на Europcar,  Avis и Budget. Най-вероятно няма да е най-евтино, но там са най-безпроблемните наеми. Ако си нов в областта и те е страх от всичките пинизи на фирмите за коли под наем, може да си навит да платиш малко повече за спокойствие. 

- Проверяш големите брокери - rentalcars, autoeurope, economy car rentals. Нищо чудно вътре да има оферти от същите Europcar, Avis, Budget, които да са на по-добри цени от самите фирми, нормално е. Избягваш всякакви застраховки, които ти предлагат брокерите, дълга тема е, дискутирана многократно, но за целите на краткото резюме тук - просто не сключвай застраховка от такъв брокер. 

- Може да погледнеш и сайтовете на по-популярните лоу кост доставчици - goldcar, interrent. Като цяло са по-евтини, но вървят с една камара уловки за гориво, изминати километри и т.н. 

 

Теглиш чертата и преценяваш дали удобството на по-големите фирми заслужава съответната цена. Можеш да пуснеш и тук за мнение. Тъй като картата ти е ограничена до 1000 евро трябва задължително да се увериш, че няма да искат да ти блокират повече. Ако сключиш застраховка на място, както каза Боби, сумата ще ти стигне със сигурност. Има вариант и да не сключваш тази застраховка и пак да стигне, но за това ще трябва да общуваш с фирмата за да няма лоши изненади. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ти кажа, не зная тази цена къде я гледаш, но ми се струва много ниска.Ние от много години ползваме коли под наем, от кого ли не сме вземали и такава цена за една седмица не съм постигала. 

Погледни хубаво, да не би, нещо да си пропуснал.

За депозита: 

За да го намалиш или въобще да го снижиш до 0 евро, трябва на място да сключиш  пълна застраховка.Както ти е обяснил Георги преди мен - не прави такава застраховка, ако ще вземаш през посредник.Тя не ти снижава нивото на самоучастието. Тя ти служи, ако има инцидент. Тези от фирмата доставчик, са ти блокирали 1000 и кусур евро , удържат си съответните щети, после ти да си искаш възстановяване от посредника.

В Болоня всяка зима вземаме от Голд кар, обикновено излиза с пълната застраховка около 200-250 евро за седмица. Погледни ги и тях. Лятото обикновено има повече търсене и може да е малко повече. 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 58 минути , AlexandraKo каза:

Да ти кажа, не зная тази цена къде я гледаш, но ми се струва много ниска.Ние от много години ползваме коли под наем, от кого ли не сме вземали и такава цена за една седмица не съм постигала. 

Погледни хубаво, да не би, нещо да си пропуснал.

За депозита: 

За да го намалиш или въобще да го снижиш до 0 евро, трябва на място да сключиш  пълна застраховка.Както ти е обяснил Георги преди мен - не прави такава застраховка, ако ще вземаш през посредник.Тя не ти снижава нивото на самоучастието. Тя ти служи, ако има инцидент. Тези от фирмата доставчик, са ти блокирали 1000 и кусур евро , удържат си съответните щети, после ти да си искаш възстановяване от посредника.

В Болоня всяка зима вземаме от Голд кар, обикновено излиза с пълната застраховка около 200-250 евро за седмица. Погледни ги и тях. Лятото обикновено има повече търсене и може да е малко повече. 

Явно не сте нааемали в Болоня.

Аз редовно ползвам цена от 30 лева на ден даже не за седмица, а за два дни и то за уикенда.

Конкуренцията на това летище е голяма и цената пада доста, рекордът ми е за 6 евро на ден...

Обичайно фирмите директно дават по-високи цени, но през посредниците винаги излиза нещо за 30тина лева на ден.

На гишето пред мен съм виждал хора на опашката, които докато чакат реда си правят резервация през телефона си, за 10 евро на ден и като стигнаха на реда си служителят още не можеше да ги види в системата, но след 10тина минути им даде кола.

Цените горе са само за наем, застраховка по принцип не взимам и не мога да кажа какво се плаща за нея при различните доставчици.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Явно не сте нааемали в Болоня.

Аз редовно ползвам цена от 30 лева на ден даже не за седмица, а за два дни и то за уикенда.

Конкуренцията на това летище е голяма и цената пада доста, рекордът ми е за 6 евро на ден...

Обичайно фирмите директно дават по-високи цени, но през посредниците винаги излиза нещо за 30тина лева на ден.

На гишето пред мен съм виждал хора на опашката, които докато чакат реда си правят резервация през телефона си, за 10 евро на ден и като стигнаха на реда си служителят още не можеше да ги види в системата, но след 10тина минути им даде кола.

Цените горе са само за наем, застраховка по принцип не взимам и не мога да кажа какво се плаща за нея при различните доставчици.

Напротив, от доста години наемаме в.Болоня,но през януари и винаги с пълна застраховка директно.Никога не сме ползвали посредник.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Гост каза:

Цените горе са само за наем, застраховка по принцип не взимам и не мога да кажа какво се плаща за нея при различните доставчици.

Ето оттук идва разликата в цената с AlexandraKo. Застраховката спокойно може да струва повече от наема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , neuromancer каза:

Ето оттук идва разликата в цената с AlexandraKo. Застраховката спокойно може да струва повече от наема.

Ааа,така може.Застраховката винаги е повече от наема.SRC имам предвид.

Връзка към мнение

с 2 думи да наема само колата, останалото там на място...

миналия път като стана драма с депозита и си спомням че сицили by car имах някакъв супер смешен депозит от 400 евро но нямаха свободни коли...сега гледам че онлайн излиза 800 евро а и тяхната цена за малко по читава кола (понеже сме 4ма) е най-добра и ще букна с тях....излиза ми за 1 седмица ново поло 190лв....на място вече ше видим дали пълна застраховка или депозит и се надявам ако е депозит да е 400 евро както ми бяха казали а не 800 както пише през ryan ако е повече ще си платим пълна застраховка и това е, а и тогава също си платих пълна застраховка и да ви кажа определено ми беше по спокойно...даже не се плаших от камери за скорост хахаха

 

Георги много благодаря за информацията...дума по дума следвах поста ти но в нито един от изброените сайтове нямаше подобна цена като на ryan и затова утре мисля през тях да букна

Връзка към мнение

http://www.economycarrentals.com/promo.aspx?lang=undefined&searchtype=2&x02=873&gclid=Cj0KCQjwqvvLBRDIARIsAMYuvBFNWxk06Z0dsB2b0hLCovXsIg_zXsqVXYu_dKa_3wfCpXr8cW2DK_gaAi5cEALw_wcB

http://www.autoeurope.eu/

Ползвала съм и двата сайта, не съм имала проблеми до сега. Maggiore последно бяха много мили  и опитваха да разрешат проблема, вместо да ни натоварят с разходи. Горните линкове са към посредници, цената е най-добра, после имаш взаимоотношения с фирмата, от която си наел /Avis, Herz, Maggiore.../. Действай, не бой се! Поне 10 пъти съм взимала кола в Италия през тях. Разбира се, чети внимателно условията, но това важи от където и да я наемеш!  В никакъв случай не превишавай времето, в което трябва да я върнеш! Също, премахни чавката от застраховката, защото ще ти препоръчат, или ще си си направил застраховка с excess и от тази няма смисъл. Успех и не се притеснявай!

Screenshot_2.png

Връзка към мнение

Да те предупредя само, че от Болоня доста хора се връщат с глоби. Пълно е с камери. Мен ме щракнаха 2 пъти - педестриална зона и еднопосочна улица. Знаци не видях. Та ми излезе с 96 евро по-скъп рент-а. Иначе взех от Голд кар, през сайта на economycarrentals.com

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.