Прескочи до съдържание

Кола под наем в Доминиканската република


Препоръчани мнения

Здравейте,

предстои ни пътуване в Доминиканската република и мислим трима души да си наемем кола, тъй като сме за кратко и ще падне гонене със времето.

Дати: 31.01.2018 - 06.01.2018 - Пунта кана

Търси се най-евтиното предожение, като се има предвид, че ни трябва, за да стигнем от точка А до точка Б и лукса не е приоритет.

Открих следната оферта, според сайтовете е намалена окоо 60-70 лева, но нямам база за сравнение защото това ми е първото търсене там.Screenshot_2.png.7bb7c121dcbb01939ef0750dd5bdb42b.png

 

Също някакви препоръки какво да гледам за допълнителни скрити такси и уловки?

Редактирано от boogy83
Връзка към мнение

Колите в Доминикана не са евтини. Също проверете историите на хора, които са си наемали кола там - местните търговци, включително представители и партньори на големите фирми, се възползват от това, че пасажерите бъразт да не си изпуснат полета при връщане на колата и затова се заяждат и таксуват клиентите за повреди, които не са причинени от тях. Помислете си дали не искате да си вземете пълна застраховка, за да не си разваляте ваканцията...

Връзка към мнение

Не знам това от кой сайт е, но в днешно време мисля, че е редно да се вижда от кой доставчик е колата. Това е най-важното за поне груба преценка дали ще имаш или няма да имаш проблеми. Ако не е от големите, а е някой местен може да го поразровиш из интернет за ревюта. 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Георги каза:

Не знам това от кой сайт е, но в днешно време мисля, че е редно да се вижда от кой доставчик е колата. Това е най-важното за поне груба преценка дали ще имаш или няма да имаш проблеми. Ако не е от големите, а е някой местен може да го поразровиш из интернет за ревюта. 

http://www.rentalcars.com/DriverExtras.do?showdeexp=1

 

Колата от тук съм я намерил. Дори пише, че има безплатна застраховка срещу кражба и Автокаско. Специална оферта Цената включва застраховка с нулева франшиза.

 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , boogy83 каза:

http://www.rentalcars.com/DriverExtras.do?showdeexp=1

 

Колата от тук съм я намерил. Дори пише, че има безплатна застраховка срещу кражба и Автокаско. Специална оферта Цената включва застраховка с нулева франшиза.

 

 

Доставчика не се ли вижда? На мен това ми беше мисълта, да видиш колко е разликата спрямо някоя стабилна фирма като europcar, и ако е голяма чак тогава да чоплим текущата ти оферта за капани. 

Връзка към мнение

Да споделя и своя опит за кола в почти същия период на същото място:

 

Pick up: 
Sat Dec 23, 2017 at 07:00 PM

Drop off:
Tue Jan 02, 2018 at 07:00 PM

 

Estimated Total: $181.24

Your Car

Hyundai Accent or similar

 

Директно от budget.com

Не ми взеха никакъв депозит. Допълнително предлагат пълна застраховка срещу 22 долара на ден.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Георги каза:

Доставчика не се ли вижда? На мен това ми беше мисълта, да видиш колко е разликата спрямо някоя стабилна фирма като europcar, и ако е голяма чак тогава да чоплим текущата ти оферта за капани. 

Доставчикът му е firefly, от това, което виждам в търсачката.

Връзка към мнение

 

преди 1 час, Гост каза:

Доставчикът му е firefly, от това, което виждам в търсачката.

Да точно така, Firefly е доставчика. Честно казано не съм ги чувал, но аз с коли под наем не съм си имал работа до сега.

Някой има ли опит с тях? Доволни, недоволни?

Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

 

Да точно така, Firefly е доставчика. Честно казано не съм ги чувал, но аз с коли под наем не съм си имал работа до сега.

Някой има ли опит с тях? Доволни, недоволни?

Firefly Car Rental is a low cost car rental brand owned by Hertz

https://en.wikipedia.org/wiki/Firefly_(car_rental)

Ползвал съм ги в Германия, но рално Херц си оперираха локацията. Не съм имал никакви проблеми.

Връзка към мнение

А какви са тия схеми дето ми разправят, че можело да те изгърбят и да кажат, че съм одраскал примерно колата и да плащам за това? При застраховката която е включена (пълно каско) това не би трябвало да може да го правят?

Връзка към мнение
преди 5 минути , boogy83 каза:

А какви са тия схеми дето ми разправят, че можело да те изгърбят и да кажат, че съм одраскал примерно колата и да плащам за това? При застраховката която е включена (пълно каско) това не би трябвало да може да го правят?

Да, това ти е спасението, ако имаш пълна застраховка както и да им върнеш колата, няма да плащаш нищо повече.

Или да гледаш внимателно - аз не съм фен на застраховките и винаги оглеждам колата като я взимам и като я оставям.

Понякога снимам състоянието, за да не си измислят нещо после.

Случвало ми се е в Гърция да ми вменяват вина за някакви щети, но тогава дори не се бях разписал за щетите при взимането на колата и нямаха никакъво доказателство, че по време на моя наем са станали щетите.

 

Връзка към мнение

Тези неща са включени в офертата за автомобила дето искам да наема:

  • Застраховка срещу кражба
  • Застраховка Автокаско

Въпроса е, че досега четох общите условия и не мога да разбера това Автокаско пълно ли е? Изобщо как да го тълкувам? Объркано ми е в главата.

Връзка към мнение
преди 8 минути , boogy83 каза:

Тези неща са включени в офертата за автомобила дето искам да наема:

  • Застраховка срещу кражба
  • Застраховка Автокаско

Въпроса е, че досега четох общите условия и не мога да разбера това Автокаско пълно ли е? Изобщо как да го тълкувам? Объркано ми е в главата.

 

Виж си общите условия на резервацията:

 

______________________

Включено в цената на наема

Застраховки и Поктрития

Покритие Загуба (LDW)
Покритието осигурява защита, ако колата бъде открадната или ако каросерията ѝ се повреди по времето, през което сте я наели. Най-високата сума, която ще платите за разходи за подмяна или ремонти, покрити от полицата, е самоучастието Ви. Това покритие е валидно единствено ако спазвате условията на договора за наем.
Гражданска Отговорност (TPL)
Това включва отговорността на шофьора за телесни повреди и материални щети, покрити от полицата. То не покрива телесните повреди на шофьора или щетите по наетата кола. Това покритие е валидно единствено ако спазвате условията на договора за наем.
_____________________________
 
Пише обаче, че въпреки това може да ти задържат депозит (който да покрие горивото, в случай че не им върнеш колата заредена колкото когато си я взел или евентуални закъснения:
 
_______________________________

Депозит / Франшиза

Рент-а-кар компанията ще изиска депозит в размер между US$ 200.00 и US$ 800.00 не включва такса при получаване на автомобила. Депозитът ще бъде върнат след наема, при положение че всички условия са изпълнени.
_________________________________
Връзка към мнение

Най-високата сума, която ще платите за разходи за подмяна или ремонти, покрити от полицата, е самоучастието Ви. 

Рент-а-кар компанията ще изиска депозит в размер между US$ 200.00 и US$ 800.00 не включва такса при получаване на автомобила.

 

Да разбирам, че самоучастието ми ще е между 200 и 800 долара?

 

Това не ми звучи добре.

 

Връзка към мнение

Гледай да има нулева франшиза/самоучастие. Депозита е сумата, която се блокира по картата и обикновено не е 0, дори да нямаш самоучастие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , boogy83 каза:

Най-високата сума, която ще платите за разходи за подмяна или ремонти, покрити от полицата, е самоучастието Ви. 

Рент-а-кар компанията ще изиска депозит в размер между US$ 200.00 и US$ 800.00 не включва такса при получаване на автомобила.

 

Да разбирам, че самоучастието ми ще е между 200 и 800 долара?

 

Това не ми звучи добре.

 

Франшизата е 0, пише го изрично.

Връзка към мнение

От цялото нищене на тази оферта разбирам, че в тая цена колата си има каско и няма нужда да се притеснявам, че може да ме изгърбят с пари за одраскано или причинено от друг удряне по колата? 

Да се хвърлям смело и да резервирам тогава?

Връзка към мнение

Да, точно това означава, ако имаш в офертата нулева франшиза цената е отлична. Погледни дали горивото е пълна до пълна и дали има ограничени километри, това са нещата, които могат да доведат до неприятни надценки. 

 

Гледам странно съвпадение между цените на Firefly и Thrifty, може би един офис оперира под лиценз и на двете фирми. Thrifty се водят по-реномирани уж, ако искаш резервирай чрез тях, ако цената съвпада. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.