Прескочи до съдържание

Лондон - трансфер от Хийтроу към Лутън


luba_rizova

Препоръчани мнения

Здравейте, имам следния въпрос, всъщност е разделен на два подвъпроса - Колко е приблизително времето от кацане на Хийтроу до излизане от летището, в смисъл повече ли е чакането от нормалния случай на други летища, например 30 минути реалистично ли е? А при наличие на чекиран багаж? И втория ми въпрос е в идеалния вариант колко време е предвижването от Хийтроу до Лутън /с кола, или ще ни вземат, или ще си поръчам трансфер/. Питам, защото патката заспала не се усетила, че ноември Уиз минават на зимно часово време и спокойно си мисля, че вечерния полет е в 22 часа, ама той пък е в 21. А кацам на Хийтроу в 17ч. Чудя се дали въобще да си мисля, че има надежда да хвана полета, или направо да го отпиша за следващия ден /но хич не ми се иска, ама хич/. От друга страна, ако купя билет и не успея,  тогава ще ми се наложи спешно да давам грандиозни суми за следващия ден, което също не е ок. Истината е, че просто не знам какво да правя, а дойде време да купувам билети, цените на уиз са ок за момента.

Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, luba_rizova каза:

Здравейте, имам следния въпрос, всъщност е разделен на два подвъпроса - Колко е приблизително времето от кацане на Хийтроу до излизане от летището, в смисъл повече ли е чакането от нормалния случай на други летища, например 30 минути реалистично ли е? А при наличие на чекиран багаж? И втория ми въпрос е в идеалния вариант колко време е предвижването от Хийтроу до Лутън /с кола, или ще ни вземат, или ще си поръчам трансфер/. Питам, защото патката заспала не се усетила, че ноември Уиз минават на зимно часово време и спокойно си мисля, че вечерния полет е в 22 часа, ама той пък е в 21. А кацам на Хийтроу в 17ч. Чудя се дали въобще да си мисля, че има надежда да хвана полета, или направо да го отпиша за следващия ден /но хич не ми се иска, ама хич/. От друга страна, ако купя билет и не успея,  тогава ще ми се наложи спешно да давам грандиозни суми за следващия ден, което също не е ок. Истината е, че просто не знам какво да правя, а дойде време да купувам билети, цените на уиз са ок за момента.

Има шанс. От 5 терминал има автобус за летище Лутън. Отне ми доста време, повече от час, за излизането и предвижването от Т4 до Т5. Билетът се купува от каса на Т5 - 25 паунда. Сигурно може и он лайн. Това ми беше план Б. В Лондон трябва да имаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мнението ми в никакъв случай не е меродавно, опитът ми е много скромен - веднъж ми се е случвало, само че в обратна посока. Не знам дали, защото съм си карък по природа, или винаги е така, но околовръстното на Лондон е абсолютен кошмар, по всяко време на денонощието (е, може би в малките часове да не е така) и всички дни от седмицата. Излизането от Хийтроу (терминал 5 имам предвид) на мен лично ми коства приблизително час - с чакане за багаж и за минаване на граничен контрол. Носете паспорти, понякога става по-бързо. Ако ще летите с България Ер, през терминал 4 - нямам пресни впечатления от струпването на хора там, но терминалът е значително по-малък, та може и да става по-бързо ;) 

 

Сега като се замисля, ако хванете метрото до St. Pancras и от там влакчето до Лутън. Пътуването с метрото ще ви отнеме около час, а с бързия влак до Лутън сте за 15-20 минути.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , luba_rizova каза:

Здравейте, имам следния въпрос, всъщност е разделен на два подвъпроса - Колко е приблизително времето от кацане на Хийтроу до излизане от летището, в смисъл повече ли е чакането от нормалния случай на други летища, например 30 минути реалистично ли е? А при наличие на чекиран багаж? И втория ми въпрос е в идеалния вариант колко време е предвижването от Хийтроу до Лутън /с кола, или ще ни вземат, или ще си поръчам трансфер/. Питам, защото патката заспала не се усетила, че ноември Уиз минават на зимно часово време и спокойно си мисля, че вечерния полет е в 22 часа, ама той пък е в 21. А кацам на Хийтроу в 17ч. Чудя се дали въобще да си мисля, че има надежда да хвана полета, или направо да го отпиша за следващия ден /но хич не ми се иска, ама хич/. От друга страна, ако купя билет и не успея,  тогава ще ми се наложи спешно да давам грандиозни суми за следващия ден, което също не е ок. Истината е, че просто не знам какво да правя, а дойде време да купувам билети, цените на уиз са ок за момента.

Аз бих се подсигурила с още два билета по 20лв. за следващата сутрин. :) 

 

Излизането е сравнително бързо.

Докато стигнеш до лентите за багаж и той вече излиза.

Половин час може да е ОК. Предполагам, че ще си имате паспорти с вас, защото понякога е доста по-малка опашката за самопроверка.

 

Обаче ... има вероятност и да кацнете далече от терминала, после да ви извозват с автобуси и времето се увеличава.

Не искам да ви стресирам, но понякога по магистралата е кошмарно... Задръстване, коли, чакане...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Mary каза:

Обаче ... има вероятност и да кацнете далече от терминала, после да ви извозват с автобуси и времето се увеличава.

Не искам да ви стресирам, но понякога по магистралата е кошмарно... Задръстване, коли, чакане...

затова не е лошо да обмислят пътуването с градски транспорт. Вероятността Piccadilly line да спре не е толкова голяма, колкото рисковете от пътуване по околовръстното/магистралата. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря, паспорти ще имаме,  винаги си носим с нас. Къде ще кацнем и на кой терминал, хич не знам /полета ще е от Мадрид/. Това за багажа ме успокоява, тъй като за да се вместя във времето, направо си мислех да ходя на презокеански полет без чекиран багаж, а щеше да ми е сериозно трудно. Ще купя билетите на уиз и ще купя някакви други за следващия ден за всеки случай и ще стискам палци да стане. То, щото, всичко се случва и малко да закъснее единия полет и нещата стават страшни. А мъж ми после ще има извинение, ще се обади да каже ,че самолета му е закъснял и ще ходи на работа с ден закъснение, хахахаха. Няма предварително да го планира като отпуска. :lol:

Благодаря за подсказката за пътуване с метро и прочие, аз не знаех, мислех, че е най-бързо с кола/автобус, явно не е. Хъм хъм.

5 minutes ago, Mary said:

Аз бих се подсигурила с още два билета по 20лв. за следващата сутрин. :) 

 

Излизането е сравнително бързо.

Докато стигнеш до лентите за багаж и той вече излиза.

Половин час може да е ОК. Предполагам, че ще си имате паспорти с вас, защото понякога е доста по-малка опашката за самопроверка.

 

Обаче ... има вероятност и да кацнете далече от терминала, после да ви извозват с автобуси и времето се увеличава.

Не искам да ви стресирам, но понякога по магистралата е кошмарно... Задръстване, коли, чакане...

 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , luba_rizova каза:

Благодаря, паспорти ще имаме,  винаги си носим с нас. Къде ще кацнем и на кой терминал, хич не знам /полета ще е от Мадрид/. Това за багажа ме успокоява, тъй като за да се вместя във времето, направо си мислех да ходя на презокеански полет без чекиран багаж, а щеше да ми е сериозно трудно. Ще купя билетите на уиз и ще купя някакви други за следващия ден за всеки случай и ще стискам палци да стане. То, щото, всичко се случва и малко да закъснее единия полет и нещата стават страшни. А мъж ми после ще има извинение, ще се обади да каже ,че самолета му е закъснял и ще ходи на работа с ден закъснение, хахахаха. Няма предварително да го планира като отпуска. :lol:

Благодаря за подсказката за пътуване с метро и прочие, аз не знаех, мислех, че е най-бързо с кола/автобус, явно не е. Хъм хъм.

 

Има билети на Уиз с безплатна смяна на датата. Имаш време да го презавериш за сутринта или за друго пътуване, в зависимост от ситуацията.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , luba_rizova каза:

Благодаря, паспорти ще имаме,  винаги си носим с нас. Къде ще кацнем и на кой терминал, хич не знам /полета ще е от Мадрид/. Това за багажа ме успокоява, тъй като за да се вместя във времето, направо си мислех да ходя на презокеански полет без чекиран багаж, а щеше да ми е сериозно трудно. Ще купя билетите на уиз и ще купя някакви други за следващия ден за всеки случай и ще стискам палци да стане. То, щото, всичко се случва и малко да закъснее единия полет и нещата стават страшни. А мъж ми после ще има извинение, ще се обади да каже ,че самолета му е закъснял и ще ходи на работа с ден закъснение, хахахаха. Няма предварително да го планира като отпуска. :lol:

Благодаря за подсказката за пътуване с метро и прочие, аз не знаех, мислех, че е най-бързо с кола/автобус, явно не е. Хъм хъм.

 

Отделих в нова тема, че стана дълго.

Бритиш Еъруейс от Мадрид и Иберия кацат на Т5. Автоматичната проверка на паспортите работи само за възрастни, предполагам знаеш.

А още по-бързо е не с метрото, което се лангърка около час, а с Хийтроу Експрес или Хийтроу конект (по-евтино).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е безплатна смяна на датата. Не плащаш такса за смяна, но плащаш разликата в цената. Между 20 лв и полет в последния момент разликата може да е стотици паунди. Може и да не съм прав де, не съм ги ползвал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, neuromancer said:

Отделих в нова тема, че стана дълго.

Бритиш Еъруейс от Мадрид и Иберия кацат на Т5. Автоматичната проверка на паспортите работи само за възрастни, предполагам знаеш.

А още по-бързо е не с метрото, което се лангърка около час, а с Хийтроу Експрес или Хийтроу конект (по-евтино).

Знам, да, ама ще сме само дърти, така че това не ми е зора. Сега ще видя този Хийтроу Експрес или Конект как са. Видях, че е един час метрото, а после ми дава пак над 50 минути с влак, а и време се губи качване, слизане...  Абе кой какво сам си го направи, никой не може да му го направи.

Връзка към мнение

Да дам и аз моите 5 пенса, макар че ще преповторя доста мнения (извинявам се за което). 

 

Кацане на Хийтроу в 17ч. 

 

преди 1 час, Mary каза:

Излизането е сравнително бързо.

Докато стигнеш до лентите за багаж и той вече излиза.

Половин час може да е ОК. Предполагам, че ще си имате паспорти с вас, защото понякога е доста по-малка опашката за самопроверка.

 

Обаче ... има вероятност и да кацнете далече от терминала, после да ви извозват с автобуси и времето се увеличава.

Дори да не е с автобуси, ако се кацне на отдалечен гейт и пътуването до изхода понякога е 20 минути. Опашките се точат бързо с електронните паспорти. Багажът в бърз, той не е проблем - стига да не е изгубен (извинявам се за дадената опция) :) 

 

Общо време до излизане на база личен опит от отдалечени гейтове: стегнато темпо - около 45 мин. С тичане - половин час. Разхождане - 1 час.

 

Стана 17,45 ч.

 

Излитане на самолета от Лутън: 21.00 ч. -> нормалното време, което се препоръчва да сте на аерогарата, за да си оправите всички бакии, е 2 часа по-рано.

Айде, магеланци сме оправни - един час преди излитане -> 20 часа. 

 

Тоест, имате 2 часа и 15 минути за цялата галимация. 

 

Аз винаги бих препоръчала автобус за по-лесно предвижване. Обаче: 

преди 1 час, Lyubina каза:

Мнението ми в никакъв случай не е меродавно, опитът ми е много скромен - веднъж ми се е случвало, само че в обратна посока. Не знам дали, защото съм си карък по природа, или винаги е така, но околовръстното на Лондон е абсолютен кошмар, по всяко време на денонощието (е, може би в малките часове да не е така) и всички дни от седмицата. 

М25 е драма, а точно в това време на денонощието и в тази отсечка... Постоянно. Аз три пъти щях да си изпусна същия полет на Wizz, като последният път бях тръгнала 4 часа по-рано. Забравяш автобуса - влак, и то експреса.

 

Ще ти отнеме около 15 мин до перона, с изчакването да кажем - 18 часа.  

 

преди 51 минути , neuromancer каза:

Дава го час и 25, без автобуси. Трябва да вземете шатъл от гарата до летището обаче, не е включен в извадката. 

Става 19,30 часа. 

 

Шатъл до самото летище: с изчакването около 0,30 ч. -> стана 20,00 часа. 

 

преди 51 минути , neuromancer каза:

Мисля, че нямаш проблеми...

Мисля, че просто имаш шанс :) но... не разчитай единствено само на него. Лондонският транспорт е фантастичен, стига само да не се появи ню-ню проблем. 

 

Извинявам се за обясненията, отвътре ми дойдоха :biggrin: Успех!

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Хихихи, Рейни, мерси много. Така да се каже, вкара здрав разум в картинката, макар и нехарактерно за водолей :). Но, все си мисля, че това чакане тук-чакане там ще компенсира времето, което ще ни трябва да се предвижим по околовръстното с кола. Така или иначе везните наклоняват да си купя и билет за другия ден, който в момента е на ок цена и да се надявам да не го ползвам. Аз дори търсих полети от Хийтроу вечерта до Бг, но много кьорава работа, нищо няма, освен някакъв безумно скъп на Лот, все ще ми е по-евтино да си взема два билета екстра. Който му е къс ума...   

Връзка към мнение

Не имаш шанс, а трябва да стане чудо, че да не го хванеш. Направих бруталията да имам само 2 часа промеждутък между 2 полета на 2 различни летища (Станстед и Лутън) и вярно, че с вазелин... ама стана работата. Така, че при тея бая часове със сигурност ще се справиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам, аз лично като правя такива врътки (случвало се е веднъж-два пъти, с жената и две деца де) гледам да летя от същото летище, в случая Хийтроу. Просто направо не гледам Уиз и не се изкушавам :) и чакам промоция на Бритиш. Ако разликата в цената е огромна бих си взел сигурния полет на другия ден с преспиване и бих вмъкнал нещо изкушаващо в програмата за да не ме бият :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да дам отчет какво стана, в случай, че някой друг има същия проблем. Кацнахме на Хийтроу в 17.13ч., Терминал 5,  в 17,40 вече бяхме минали пасконтрола и си чакахме багажа, в 17,47 си бяхме взели багажа и излезли. Бях си поръчала трансфер с шофьор в 17.55, даже се наложи да го чакаме. В 18 часа излезнахме с нега, в 18.45 бяхме на Лутън. Преизпълнихме плана за ранно пристигане. В посоката Хийтроу-Лутън нямаше никакви задръствания, ние пътувахме бързо, комфортно и удобно, в обратната посока имаше доста сериозни. Ако бях разчитала на Нейшънъл експрес, можеше и да закъснея. Има шофьори, не си спазват разписанията въобще. На предния рейс Лутън-Хийтроу се падна един симпатяга, който си пееше целия път, но който като спря на една от спирката /вече се движеше с 20 минути закъснение, да отбележа/, запали си цигарата и още 15 минути си говореше с някакви хора, хич не му дремеше. Когато един от пътниците слезе да му вдигне скандал /закъсняваше за полет човека/, шофьора се качи и през целия път мрънка , как бил много опитен шофьор, не му пукало за Нейшънъл експрес, гледал си нещата така, че да са удобни на него и не му дреме кой каки проблеми има. От Ямайка. С това отношение в онази страна /Ямайка/ явно са стигнали до там. Та така, абсолютно постижимо придвижване като светкавица, но с кола.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 03/12/2017 в 4:37, luba_rizova каза:

Да дам отчет какво стана, в случай, че някой друг има същия проблем. Кацнахме на Хийтроу в 17.13ч., Терминал 5,  в 17,40 вече бяхме минали пасконтрола и си чакахме багажа, в 17,47 си бяхме взели багажа и излезли. Бях си поръчала трансфер с шофьор в 17.55, даже се наложи да го чакаме. В 18 часа излезнахме с нега, в 18.45 бяхме на Лутън. Преизпълнихме плана за ранно пристигане. В посоката Хийтроу-Лутън нямаше никакви задръствания, ние пътувахме бързо, комфортно и удобно, в обратната посока имаше доста сериозни. Ако бях разчитала на Нейшънъл експрес, можеше и да закъснея. Има шофьори, не си спазват разписанията въобще. На предния рейс Лутън-Хийтроу се падна един симпатяга, който си пееше целия път, но който като спря на една от спирката /вече се движеше с 20 минути закъснение, да отбележа/, запали си цигарата и още 15 минути си говореше с някакви хора, хич не му дремеше. Когато един от пътниците слезе да му вдигне скандал /закъсняваше за полет човека/, шофьора се качи и през целия път мрънка , как бил много опитен шофьор, не му пукало за Нейшънъл експрес, гледал си нещата така, че да са удобни на него и не му дреме кой каки проблеми има. От Ямайка. С това отношение в онази страна /Ямайка/ явно са стигнали до там. Та така, абсолютно постижимо придвижване като светкавица, но с кола.

Ще може ли да дадеш детайли за контакт за трансфера, че може да ми се наложи да ги ползвам? Колко струваше?

Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

Ще може ли да дадеш детайли за контакт за трансфера, че може да ми се наложи да ги ползвам? Колко струваше?

Здравей, не беше евтино, 67 паунда, фирмата е https://www.twelvetransfers.co.uk/

Имат невероятен customer support, отговарят на минута та, въобще са супер, за това ги и избрах. Имаше едни London transfers, и на тях им бях писала, при тях може да се плаща и на шофьора, но ги отказах, те бяха малко по-евтини - 64 паунда. Звъняха ми чай в Куба да питат за трансфера, след като два пъти им бях написала, че го отказвам. А тези първите, които ползвах, са светкавични, бях им дала номера на полета, ама грешен - бях дала номера на този от Хавана до Мадрид по погрешка и 5 мин след като им бях писала, получих имейл, че полета каца в Мадрид и вероятно съм имала предвид друг полет. Това ме накара да разбера, че си вършат бързо работата. Колата беше чисто нов мерцедес, не че има значение, аз бях поръчала най евтината кола, ама... Абе пътувахме като баровци. Цената е доста Солена, аз търсих търсих по-евтино, уж пише 49 паунда трансфер, накрая пак е над 60. Доволна съм и с чисто сърце ги препоръчвам. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.