Прескочи до съдържание

Как да стигнем до първото непрочетено мнение


Препоръчани мнения

Възможно ли е, когато влизаш да четеш тема през форуми или начална страница, да отиваш директно на последното непрочетено мнение? Така, както беше в старата версия, а в настоящата това е възможно само през активностите. По този начин се избягва излишното скролване на дълги постове, което е досадно когато четеш през мобилни устройства. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , bulpa каза:

Възможно ли е, когато влизаш да четеш тема през форуми или начална страница, да отиваш директно на последното непрочетено мнение? Така, както беше в старата версия, а в настоящата това е възможно само през активностите. По този начин се избягва излишното скролване на дълги постове, което е досадно когато четеш през мобилни устройства. 

Кликваш на датата на последният пост

 

chrome_2017-08-05_18-58-39.png

Връзка към мнение

Аз си влизам винаги през активностите, дори през мобилни устройства.

 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ECC каза:

Не е тук мястото,ако искате ми местете поста.За мен по-големият проблем е,че все още на айфон и айпад,като дам последното мнение,не ми го показва,а ме връща 5-6 мнения назад,които вече съм прегледал.Налага се да мина през всичките вече прочетени и тогава многото снимки ме отегчават,защото вече съм ги гледал.

За съжаление нямам ipad и iphone, а последният път, когато дискутирахме никой друг с такива устройства нямаше проблем. Това го прави на практика неразрешимо за мен, за което съжалявам. 

Връзка към мнение
50 minutes ago, Георги said:

За съжаление нямам ipad и iphone, а последният път, когато дискутирахме никой друг с такива устройства нямаше проблем. Това го прави на практика неразрешимо за мен, за което съжалявам. 

Аз нямам такъв проблем, нито на айфона, нито на айпада. Със сигурност си работи перфектно. Мисля, че ми се е случвало само един път или два пъти и то само в темата "В момента съм..."

А иначе постоянно чета на Macbook и след това продължавам на iPhone или iPad и няма проблем. Отваря се последното непрочетено мнение.

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение
Преди 1 час, bulpa каза:

Имах предвид през тук

 

 

Screenshot_20170805-190704.png

Същото място, "24 мин" е връзка към най-последното мнение в темата. 

Връзка към мнение

Да, но е последното мнение, а не първото непрочетено мнение.

@bulpa, цъкай на черната точка или звездичка пред мнението, ще те отведе точно на първото непрочетено мнение.

Screenshot.png

Ако звездичката е сива, значи всичко е прочетено.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

За съжаление нямам ipad и iphone, а последният път, когато дискутирахме никой друг с такива устройства нямаше проблем. Това го прави на практика неразрешимо за мен, за което съжалявам. 

И при мен се получава.

Забелязала съм, че става в теми с големи/дълги постове с много снимки. 

 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Mary каза:

И при мен се получава.

Забелязала съм, че става в теми с големи/дълги постове с много снимки. 

 

Това може да е свързано с това, че текста се зарежда преди снимките и после като почнат да се зареждат те, почва да подскача. @Emil Chakalov - били влезнал ей тук: https://magelanci.com/forums/forum/57-бонус-програма-на-magelancicom/ и после да цъкнеш на последно мнение на ей тази тема:

 

chrome_2017-08-06_09-42-55.png

 

Там е само текст и виж дали ще се зареди директно последното мнение. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

Това може да е свързано с това, че текста се зарежда преди снимките и после като почнат да се зареждат те, почва да подскача. @Emil Chakalov - били влезнал ей тук: https://magelanci.com/forums/forum/57-бонус-програма-на-magelancicom/ и после да цъкнеш на последно мнение на ей тази тема:

 

chrome_2017-08-06_09-42-55.png

 

Там е само текст и виж дали ще се зареди директно последното мнение. 

Да зареди ми последното мнение.Преди минута исках да отворя последното мнение на Домосед в Разходки в планината и ме върна няколко мнения назад.

Вярно е,че проблемът се появява в теми с много снимки.

Връзка към мнение
преди 23 минути , ECC каза:

Да зареди ми последното мнение.Преди минута исках да отворя последното мнение на Домосед в Разходки в планината и ме върна няколко мнения назад.

Вярно е,че проблемът се появява в теми с много снимки.

Следващ тест, пробвай да кликнеш на последно мнение на някоя от темите със снимките, но недей да скролваш преди страницата да се е заредила до край. Например пак същата тема за Разходки в планината, но не пипай екрана преди да се свършило зареждането. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , ECC каза:

Сега няма проблем.Пробвах в няколко различни теми,вкл. и в "В момента съм..".Отива си на последното мнение.

Ами значи това е. Общо взето преди да се заредят снимките размера им не е известен и за това и прозореца първоначално само с текста се зарежда коректно. Но след това снимките почват една по една и те избутват надолу всичко останало - това няма да е проблем, в случаите, в които си влизал преди това в темите, защото снимките вече са кеширани на твоето устройство, но ако трябва да се зареждат отначало ще трябва да ги изчакаш без да пипаш екрана и всичко ще е ок. В момента, в който пипнеш екрана, устройството спира да скролва заедно с последното мнение и след това зареждащите се снимки те качват в по-ранни мнения, а не последното. Много шашаво го написах, но с две думи, тази връзка към последното мнение работи коректно само ако оставиш цялата страница да се зареди преди да пипаш :)

 

Работя по въпроса за оптимизиране на размера на снимките, респективно скоростта на зареждане, но може да отнеме време. Има обещание и от разработчика, че работят по функционалност да се зареждат само тези снимки, които са ти на екрана, а не всичките, но и това ще отнеме време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.