Прескочи до съдържание

Да си поговорим за Йемен


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

 Кой последно е ходил и на скоро, как е положението?

 

Търся си примерен маршрут и събирам мнения от посетили - къде сте спали, какво сте видяли?

 

 

Връзка към мнение

Не съм ходил, но ще цитирам една статия, която четох вчера: "От 27-милионното население 20.7 се нуждаят от хуманитарна помощ". Някак си не ми струва подходящо за туризъм.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е единствената тема дискутираща Йемен и по-конкретно о-в Сокотра:

 

Както се разбра, дори и там вече не е безопасно или въобще няма достъп, защото ОАЕ са почнали да правят военна база. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам някой от тук да е стъпвал в Йемен след края на февруари 2015 г.                  Йемен е във война с коалицията на СА от тогава.  

 

Официалното правителството и президента са в Аден,защото в Сана и на север са хутси-те.    Страната е в тежко хуманитарно положение.Недостиг на храна,вода....има холера.Не съм сигурен дали от някъде може да се влезе по въздух в Йемен.Сухоземно може би само от Оман,но попадаш в провинция(Хардамут),която има клетки и райони контролирани от ИД. Относно Сокотра...плахи опити на ОАЕ авиокомпании да осъществяват директни полети до острова,но в сайтовете им няма сигурна информация с точно разписание.Начина  по вода,авантюристично и опасно...с кораби за цимент или омански яхти/кораби от пристанище Салалах.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз и още няколко човека обмисляме да посетим Сокотра през Май 2018 .

 

Ще се възползваме от тази оферта: http://www.youngpioneertours.com/tour/socotra-yemen-arabian-sea-tour/

 

Ходи се с чартър от Абу Даби. Това е единствената травъл агенция, която намерих да организира турове до там.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, Happy_Traveler каза:

Аз точно за тези полети до Сокотра си мислех... Бях чула, че има, а не намирам.

И на мен ми се похвали "гид-а" в Сокотра,че почват полети от Абу Даби -Сокотра ,но в сайта на ак изобщо не беше споменато дори,като дестинация. Вероятно са чартъри съобразени с  тур.агенции за които и Жоро споменава.

Връзка към мнение

Хм, интересни дестинации си подхванала - Афганистан, Йемен... 

Предполагам с Ботко и Владо сме последните магеланци посетили Йемен. Дни след завръщането ни започна войната. В темата за Сокотра съм описала нашия маршрут. На континента бяхме организирано с гид и спахме, където ни заведоха. На острова - в палатки по къмпинги и насред нищото. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ами вие тук пишете за разни такива интересни дестинации и на мен малко ми трябва! 

 След като отписах Афганистан на този етап - трябва ми нова мечта, как иначе да живея без мечта! :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мечтай и съобразявай.

Ситуацията,обстановката,

вероятностите.

 

За съжаление има страни,които са опасни,колкото и да са мечтани.Чакаш по добро време и това е.

За някои места и авантюрата може да е неразумна.За други може и да е допустимо...Мечтите не се губят.Може да ги отложиш във времето.Ако са достатъчно силни,когато дойде времето ще ги сбъднеш!Йемен,Сирия,Афганистан, Еритрея,Мали,Сомалия....да не изброявам и други,вкл.райони в уж"по спокойни" страни днес НЕ са най доброто място.Там хората страдат и оцеляват и мечтаят за спокойствие и мир.Как да разположиш мечтите си ако около теб е тъга и нещастие ?

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ами аз затова питам първо, а има много места, които по медиите се говори и пише едно, а всъщност е съвсем друго.

 Мои приятели ако ги питаш - ходят си до Дамаск и твърдят, че нищо страшно нямало, било най-охранявано... 

И тези в Кабул викат, че нищо особено не било...

 

 За Йемен решх да питам, тъй като е много малко в медиите, а и не познавам хора от там. И специално за острова. А чета по блогове за полети с чартъри от ОАЕ...

 

 

 

Връзка към мнение

В Йемен върлува холера и вероятно още куп болести покрай глада и мизерията. Иначе и на мен ми се ходи, преди месец дори сънувах, че съм се върнала там...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 11/08/2017 в 10:49, Botko каза:

 

 

Там хората страдат и оцеляват и мечтаят за спокойствие и мир.Как да разположиш мечтите си ако около теб е тъга и нещастие ?

Точно това си мислех тези дни и аз...

преди 20 часа, Tedy каза:

В Йемен върлува холера и вероятно още куп болести покрай глада и мизерията. Иначе и на мен ми се ходи, преди месец дори сънувах, че съм се върнала там...

Покрай вас следя публикациите на един йеменец. Именно холера. Няма как да се забавлявам насред холера... А иначе е уникална дестинация. 

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Интересен начин за посещение на Сокотра - като маратонци или "публика", с полет от Кайро:

 

http://z-adventures.org/socotra-challenge.html

 

Местата са 40, не е ясно колко остават. Събитието е след 6 седмици.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.