Прескочи до съдържание

Мексиканските авиолинии Volaris


Препоръчани мнения

Моля, пътувалите с Volaris из Мексико да споделят как са направили плащането. Днес направих резервация, даде ми код и до там. При опит да разгледам резервацията през manage trip излиза надпис да се свържа с тях по телефона. Говорих с банката дали е минало плащането, но ми казаха че въобще нямат заявка за плащане от тях. Свързах се във ФБ с авиокомпанията, потвърдиха ми резервацията, но искат да завърша плащането като им се обадя по телефона в Мексико. Не мога да повярвам, че не мога да платя с въведените данни от картата си, ползвах Дайнерс,и че те не са достатъчни за плащането, а трябва и да се свържа с тях по телефона. Ако не го направя ще анулират резервацията.

Мисля, че @wilks, @Childish, @nomad, @stanimir бяха пътували с тях, как си платихте билетите? Или пък е проблем, че с моя карта се опитвам да платя полетите на приятели? 

Връзка към мнение

Плащането при тези е много интересно. Аз прекарах един цял ден (абсолютно сериозно) в букване на билет с тях. Много им е кофти цялата система, а плащането ми мина с третата карта, която пробрах от поне петия път...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , mililia каза:

Моля, пътувалите с Volaris из Мексико да споделят как са направили плащането. Днес направих резервация, даде ми код и до там. При опит да разгледам резервацията през manage trip излиза надпис да се свържа с тях по телефона. Говорих с банката дали е минало плащането, но ми казаха че въобще нямат заявка за плащане от тях. Свързах се във ФБ с авиокомпанията, потвърдиха ми резервацията, но искат да завърша плащането като им се обадя по телефона в Мексико. Не мога да повярвам, че не мога да платя с въведените данни от картата си, ползвах Дайнерс,и че те не са достатъчни за плащането, а трябва и да се свържа с тях по телефона. Ако не го направя ще анулират резервацията.

Мисля, че @wilks, @Childish, @nomad, @stanimir бяха пътували с тях, как си платихте билетите? Или пък е проблем, че с моя карта се опитвам да платя полетите на приятели? 

Сайтът им е супер скапан - постоянно ми излизат грешки. За моите полети догодина гледах и опции с interjet. Опитай да видиш дали няма алтернативни полети за твоите дати и дестинации с тях, цените не бяха различни когато аз търсих.

Връзка към мнение

Просто го купи през посредник, даже и отстъпка може да уцелиш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моето плащане изобщо не мина. Nomad купи билетите с MasterCard. Ние бяхме в Мексико по това време. Не е трябвало да се обаждаме по телефона.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , mililia каза:

Моля, пътувалите с Volaris из Мексико да споделят как са направили плащането. Днес направих резервация, даде ми код и до там. При опит да разгледам резервацията през manage trip излиза надпис да се свържа с тях по телефона.

Милилия, нямам опит с тях, но щом си получила код, предполагам е за резервация и в рамките на определено време трябва да направиш плащането. Като се логнеш на страницата им, има ли някъде в менюто 'mi reservas' (моите резервации или нещо подобно)? ако има да влезеш там и да направиш плащане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, май наистина ще пробвам през посредник. От Volaris ми потвърдиха, че единствения начин да завърша плащането е да се свържа с тях чрез Call Centar. Опитах с Вайбър дава ми, че има грешка в телефона. Опитах със скайп, включва секретар, който иска да натисна 1 за да говоря с тях, а единствения начин да натисна едно е да набирам телефонен номер и въобще не мога да се свържа.

Няма значение с каква карта правя плащането, просто щом си от чужбина иска разговор. Ей, луди хора!

 

Връзка към мнение

Послушай macf1an

преди 28 минути , macf1an каза:

Просто го купи през посредник, даже и отстъпка може да уцелиш.

Аз ги купих без проблем, от първия път, и то с чужда кредитна карта точно по този начин :)

В моя случай, мисля че беше през momondo.it По онова време с пренасочване през тях с airfinder.it имаше и най-голяма отстъпка (около 20€ по спомен). Уточнявам, че това не значи, че автоматично пак от там ще е най-изгодно. Както сме писали, през някакъв интервал от време сайтовете и съответно отстъпките, които дават, се сменят, сменят се и картите. Просто отдели 1-1.5 часа, и пробвай през по-основните версии на momondo, kayak, skyscanner, tripsta, mytrip, jetcost, budgetair. Като само сменяш държавите. Никога не се знае откъде ще излезе най-добрата цена ;)

 

А в твоя случай, дори и да не търсиш възможно най-ниската цена, просто това ти е шанса да стане купуването и да мине плащането без да се налага да звъниш в трета зона :)

 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.airlinequality.com/airline-reviews/volaris/

 

'Хубави' мнения чета за тази авиокомпания, а май се води добра за региона.

 

"online booking system is a nightmare"

P Johnson (Mexico) 11th February 2017

 Verified Review | Due to fly Volaris from Puerto Vallarta to Tijuana. The online booking system is a nightmare. Never functions correctly. I tried 3 times to book online. Phone customer service charges you more money than the online system. But the online system never works! The customer service staff are completely unhelpful. Will never fly with this company again. They hide extra charges everywhere. Your ticket price doubles and you don't know why.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може би е знак да не се изсилваш и с Чиапас за двете ти седмици в Мексико. При жеги както сега в София тези дни как се виждаш по цял ден да си навън? Не забравяй и че дните ще са ти около 12ч дълги.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Послушах знаещите и купих билетите през посредник. Даже излезнаха по изгодно с по 5-6 евро на човек и полета на връщане в по-удобен час, тъй като вместо с Volaris ще летят с interjet. Мъката приключи, след като се изтормозих цял ден. Едните взех през италианския Каяк, а другите през италианското Оподо.

 

преди 7 минути , Childish каза:

А може би е знак да не се изсилваш и с Чиапас за двете ти седмици в Мексико. При жеги както сега в София тези дни как се виждаш по цял ден да си навън? Не забравяй и че дните ще са ти около 12ч дълги.

От Чиапас се отказах. Ще бъде следващия път, ако се върна пак в Мексико. 

Билетите бяха за приятели, който ще дойдат с нас с Моника. На тях им бях купила билети от промоцията на Луфтханза до Мексико сити и трябваше да намеря начин да ги придвижа до Канкун. Хората не са пътували сами и трябваше да навързвам и напасвам полетите ни, че да не се затрият някъде в Мексико сити.

Имам потвърдените резервации и мога да въздъхна. Бях се притеснила, че не мога да им купя билетите и не мога да ги придвижа до Канкун, ама благодарение на Мак и Уилкс въпроса се реши лесно.

Благодаря, момчета!

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Да споделя и аз опит с Volaris.

След като прочетох за потенциялните проблеми, реших да търся през посредник, проверих 100 сайта и цена под 80 евро не открих, само едно 59Е с измислена карта. В същото време билетите на сайта на Volaris бяха по 50Е.

Сайта е супер бъгав, купувам 4 билета, той ми дава полета за един пътник, после ми добави багаж за 10Е, нищо, че тарифата е за без, не мога да го махна, 10 пъти опитах след това ми даде обща цена 14000mxn(което е 3 пъти повече), като на предишния екран беше 4000, после всичко се рефрешна и багажа изчезна и остана цена 4100mxn (това е по 50Е на билет). Тръгвам да плащам, отхвърли ми 3 карти, даде ми валиден букинг номер и ми написа да им се обадя.

След това цената скочи и реших, че няма начин. 15 мин на телефона и всичко е наред, обаче за изненада платих 4300mxn, а не 4100mxn, както виждах на сайта.

След това с този номер през сайта не открива такава резервация на manage booking. Човекът по телефона изрекламира мобилното приложение. През него на manage booking няма проблем и резервацията се вижда.

Та така...:)

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес купих билети на сайта на Воларис, всичко ок с плащане, резервацията си излиза после. Веднъж трябваше да чистя бисквитки, защото всяко търсене ми се добавяше в "кошницата", която не мога да изпразня, трябваше да ги купувам всичките (цяла кошница). Но за 5 мин стана всичко, явно имат напредък.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мисля, че имат :) просто е късмет :) В понеделник исках да купя билети - пробвах с няколко различни карти и даваше грешка при плащането всеки път. Слагаше си и някакви допълнителни багажи, които не искахме. Накрая - след 3 часа борба, звъннахме на техния съпорт. От там, първо една девойка, едвам знаеща английски, се помъчи да ни помогне, но като видя, че не разбира ни прехвърли към друг колега. Той беше супер отзивчив, сигурно американец, защото говореше перфектно английски и за 15 мин бяхме купили билетите (простихме му това, че не знаеше за съществуването на България и трябваше да му казваме името буква по буква, и то няколко пъти; както и въпроса - "Имате ли пощенски кодове във вашата страна?", което звучеше все едно не знае човека дали улици имаме, а пък каму ли пощенски кодове :) ) 

След това за 5 мин купихме всички останали билети, през сайта, със същите карти, които преди това даваха грешка 3 часа:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.