Прескочи до съдържание

Бейрут


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

в мен се породи идеята да посетя Ливан и в частност Бейрут, на прима-виста пътуването съм го замислил за догодина 2018 някъде февруари-март за седмица като продължителност, без проблеми за евентуално прекачване някъде. Въпроса ми е от къде да гледам за полет ( Истанбул, Кипър, Букурещ примерно) понеже знам, че това не е период в който има чартъри от София, а и не е дестинация която има промоции на различните авиолинии. До момента най добрата оферта като цена с няколко прекачвания е 365$ двупосочен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Конкретна оферта не мога да дам, но когато ние търсихме билети, най-добри цени бяха през/от Истанбул.

С МЕА цената от Истанбул до Бейрут е по-ниска, отколкото с Туркиш - около 180 долара.

През някои от споменаваните тук сайтове се сваля цената с още 20-тина долара.

До Истанбул може да се стигне с автобус - цена на двупосочен около 80-90лв. или с Туркиш на цена около 100-110евро, когато пуснат промоции, а февруари и март винаги са включени.

 

Друг, вариант е с Aegean през Атина(в момента цената за февруари е около 110 евро), а до там с Раян. Това вероятно е най-изгодния вариант, но не съм проверявала как си пасват полетите.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, потвърдя и аз казаното от Mary. Най-консистентно ниски цени съм засичал от Истанбул. Освен Turkish и MEA, по линията летят и Pegasus, и Atlasjet. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като планирам експедиция дотам септември, да споделя, че Атина-Бейрут-Атина е около 200€/човек в момента - за догодина цените би трябвало да са по-ниски.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Hadzhitodorovi каза:

Тъй като планирам експедиция дотам септември, да споделя, че Атина-Бейрут-Атина е около 200€/човек в момента - за догодина цените би трябвало да са по-ниски.

За септември можеш да погледнеш МЕА от Истанбул - цената е или поне беше доскоро по-ниска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летях София - Атина - Бейрут / Бейрут - Атина - София в края на месец януари.

Полетите купих на промоция през eDreams за общо 116€ с Aegean.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

на прима виста от 18 февруари до 25 февруари от Атина до Бейрут и обратно излизат по около 100 евро на човече + София-Атина мисля, че е горе долу добре до тогава има доста време и ще гледам през различните сайтове за изпилване на цената + прИмоции на сините

Връзка към мнение

На kayak.it твоя полет е 95€ с Visa.

 

По-удачно според мен,  когато наредиш връзките от София ще е да  купиш  два еднопосочни : Атина - Бейрут + Бейрут - София.

 

Тогава цената е 46€+39€. Всичкото 85€.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да каже как е обстановката в Бейрут в момента? Нещо се запалих и аз по Ливан напоследък. Какво друго има за гледане в Ливан ? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

до колкото знам от братовчедка ми обстановката е спокойна ( има места на който не е препоръчително да ходиш, но те на всякъде ги има ) в нета има доста малко информация за Ливан като забележителности, но на първо четене Библос, джамията Мохамед Ал-Амин, катедралата Св. Георги и т.н. зависи какво точно искаш да видиш, атмосфера на средата, планини, замъци или музей

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз когато ходих най-евтино се върза София-Ларнака-София (€20 с Wizz discount club) + Ларнака-Бейрут-Ларнака (€45 с Aegean, купени като 2 еднопосочни билета). Проверете и този вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.