Прескочи до съдържание

Безплатен билет от Флоренция до Пиза, валиден до 28.5


гост

Препоръчани мнения

Между другото:

 

 

Подарявам жп билет, валиден до 28/5/2013 по направление Флоренция - Пиза, за 2 възрастни и 1 дете.  

 

Нали сме си ганЮвци и не си validate-нахме тикета и се возихме безплатно, щото не мина чичко кондуктор да ни глоби по 24 евро на калпак!

 

Ако има повече желаещи, ще го разиграем на томбола!

Връзка към мнение

Отделих го в отделна тема, повече хора да го видят. Доста декларираха май планове за Италия, дано на някой му свърши работа. 

Връзка към мнение

Обикновено като видят неориентирани туристи не ги глобяват. Местните тарикати - разбирай българи , румънци , албанци , черни и араби кондукторите ги разпознават лесно ... те най-често са изобщо без билети :-) Не ми е приятно , че сме в тази компания , но е факт и съм го виждал с очите си. Виждал съм и няколко пъти как нормални туристи не ги глобяват за невалидирани билети. Разбира се правилата трябва да се спазват и всеки си носи риска.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Е, аз чак във влака разгледах билета и тогава разбрах, че нещо сме сгафили, а малко по-късно и чичкото по уредбата ни информира колко е глобата за невалидиран билет. На връщане си бяхме почтени европейски граждани!

 

Това не ми пречи с удоволствие да го подаря на някой желаещ - все пак са си 20 евро!

Връзка към мнение

Аз имах един такъв случай с невалидиран билет в Италия - толкова бързах да си хвана връзката и съвсем ми избяга от акъла, че трябва да го валидирам. При проверката чичко кондуктор почна да ми говори нещо на италиански, ама му извадих толкова искрено изненадан поглед, че само ми го перфорира и отмина. Виж, един приятел си го бяха глобили в подобна ситуация. Тъй че явно си е до късмет, но все си мисля, че на очевидно неориентиран турист ще му се размине в 9 от 10 случая. 

Връзка към мнение

И аз съм бил в такова положение. :D Накрая да не вземе да се окаже, че май всички сме имали подобни случаи с влакове и билети.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.