Прескочи до съдържание

АЛ МАКТУМ - Дубай - Абу даби - АЛ МАКТУМ с транспорт?


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имаме "ноемврийски" билети с Уиз до Дубай и обратно, от понеделник до понеделник. За сега сме само до тук с организацията, а и си мисля че има време. След като изчетох темите в форума, ме "осени" идеята да разделим нощувките на 5 в Дубай, и 2 в Абу Даби. Проблема, ако маже да се нарече така, е че е че искаме придвижването ни да е само с транспорт. До колкото четох повечето от вас ползват предимно рента карс, но поради "некои съображения" ние не сме  тЕка. За транспорта от летището до Дубай, и след това до Абу даби съм чук благодарение на изчетеното тук. От Абу Даби до АЛ МАКТУМ как е уреден транспорта? Смятаме да сме само с ръчен багаж-по новите условия от октомври на Уиз. В автобуса м/у Дубай и Абу Даби има ли някакви ограничения за багаж? За сега това са ми въпросите. Точно тези дилема ме спира засега да запазвам места за спане.

Връзка към мнение
преди 16 минути , The rider каза:

Здравейте,

Имаме "ноемврийски" билети с Уиз до Дубай и обратно, от понеделник до понеделник. За сега сме само до тук с организацията, а и си мисля че има време. След като изчетох темите в форума, ме "осени" идеята да разделим нощувките на 5 в Дубай, и 2 в Абу Даби. Проблема, ако маже да се нарече така, е че е че искаме придвижването ни да е само с транспорт. До колкото четох повечето от вас ползват предимно рента карс, но поради "некои съображения" ние не сме  тЕка. За транспорта от летището до Дубай, и след това до Абу даби съм чук благодарение на изчетеното тук. От Абу Даби до АЛ МАКТУМ как е уреден транспорта? Смятаме да сме само с ръчен багаж-по новите условия от октомври на Уиз. В автобуса м/у Дубай и Абу Даби има ли някакви ограничения за багаж? За сега това са ми въпросите. Точно тези дилема ме спира засега да запазвам места за спане.

С автобус E101 от Абу Даби до Ibn Battuuta Metro Staiton и от там до летището с автобус F55.

Не съм пътувала с багаж до Абу Даби.

@Roje, ти дали можеш да кажеш нещо повече? :) 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А дали няма директен транспорт от Абу Даби до летището? Да се спести връщането отново в Дубай. Или пък когато пристигнем да направим първо 2 нощувки в Абу Даби, а след това %  в Дубай?

Връзка към мнение
преди 15 часа, The rider каза:

В автобуса м/у Дубай и Абу Даби има ли някакви ограничения за багаж?

Не, няма проблеми с багажа. Куфарите ги прибират в багажното.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 13.08.2017 г. в 17:49, Mary каза:

С автобус E101 от Абу Даби до Ibn Battuuta Metro Staiton и от там до летището с автобус F55.

Не съм пътувала с багаж до Абу Даби.

@Roje, ти дали можеш да кажеш нещо повече? :) 

 

Аз дмислех, че има някакъв такъв директен вариант директно от Абу Даби до летището, без да се минава през Дубай. Иначе става 3 дена път с камили за полета на обратно на Уиз към София. Не знам, най-вероятно ще запазя 7 нощувки В Дубай, а до Абу Даби ще прескочим само за ден.

Връзка към мнение
преди 5 минути , The rider каза:

Аз дмислех, че има някакъв такъв директен вариант директно от Абу Даби до летището, без да се минава през Дубай. Иначе става 3 дена път с камили за полета на обратно на Уиз към София. Не знам, най-вероятно ще запазя 7 нощувки В Дубай, а до Абу Даби ще прескочим само за ден.

Може и да има такъв вариант - просто аз не го знам. :) 

Всъщност отклонението към Дубай не е много голямо. Ibn Battuuta Metro Staiton е в началото на Дубай и времето за достигането до там е около 10 минути след разклона за летището.

Наистина директния транспорт до летището е предимство, но и с градския транспорт, който описах е удобно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мари, ами ти правилно си отговорила. Както винаги си перфектна :) 

 Няма какво да добавя. Това е варианта. С автобус E101 от Абу Даби до Ibn Battuuta Metro Staiton и от там до летището с автобус F55. Багажа се качва нормално в автобуса, с по един куфар не са ни карали никога допълнително да се таксуваме. 

The riderами това е почти като директен автобус. Слизаш от автобуса от Абу Даби и от същото място се качваш на автобуса за летището.

Ако това е причина да отмениш нощувка в Абу Даби... просто няма какво да кажа.

Абу Даби си заслужава доста повече от един ден. За голяма част от пътувалите в Емирствата това е по-красивата част...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 14 часа, Roje каза:

Ако това е причина да отмениш нощувка в Абу Даби... просто няма какво да кажа.

Абу Даби си заслужава доста повече от един ден. За голяма част от пътувалите в Емирствата това е по-красивата част...

Аз още не съм я направил нощувката за да я отменям.:lol: Просто умуваме по програмата още. Точно заради твоите разкази, а и на други колеги магеланци, съм на вълната да разделим нощувките м/у двата града. 4-5 в Дубай и 2-3 в Абу Даби, а не само на едно място. Трябва да погледна разписанието на двата автобуса и да направя сметка за полета, който мисля че беше 20.15 ч., как ще се получи пътуването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, The rider каза:

Аз още не съм я направил нощувката за да я отменям.:lol: Просто умуваме по програмата още. Точно заради твоите разкази, а и на други колеги магеланци, съм на вълната да разделим нощувките м/у двата града. 4-5 в Дубай и 2-3 в Абу Даби, а не само на едно място. Трябва да погледна разписанието на двата автобуса и да направя сметка за полета, който мисля че беше 20.15 ч., как ще се получи пътуването.

Направи си сметка на времето като имаш предвид, че за автобус F55 от метрото до летището ти трябва час, а и това, че се случва  някои курсове да се пропускат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А в  мола  Ibn Battuuta има ли място за съхранение на багаж? И това е вариант. Като освободим хотела в Абу Даби около обяд, направо да тръгваме към Дубай, и в мола да "убием"  времето до автобуса за летището. Хем да не треперим, а да имаме възможност да хванем и по-ранен курс.

Редактирано от The rider
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

"Нашият" Дубай наближава. Програмата съм я направил, естествено може да я променим в движение. За Дубай са фиксирани по дати и часове само Бурж Кхалифа и сафарито, които сме платили от тук. Другото може да търпи промяна. Не сме почитатели на аквапарковете, аквариума също отпада, но искаме да отидем до Атлантис. Какво можем да правим, видим, ако отидем с монорейла?

И друго. На Ал Мактум има ли офис на Etisalat, за да закупим предплатена карта веднага след пристигането си? И ако има дали ще работи до късно, защото по зимното разписание на Уиз се каца в 21.15?

Редактирано от The rider
Връзка към мнение
Дани Магелани

Едва ли ще купите карта по това време.

И общесъвеният транспорт е на ръба. Най-сигурно е с такси.

С такси от Мадинат Джумейра, който ви препоръчвам, до Атлантис излезе по-евтино от билетчетата за скай влакчето. В едната посока си струва.

Входът на Атлантис от страната на влака е достъпен. Има магазини, кафета, рестотанти и вкусен сладолед с атракции на продавачите. Там е и входа за аквариума. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Едва ли ще купите карта по това време.

И общесъвеният транспорт е на ръба. Най-сигурно е с такси.

С такси от Мадинат Джумейра, който ви препоръчвам, до Атлантис излезе по-евтино от билетчетата за скай влакчето. В едната посока си струва.

Входът на Атлантис от страната на влака е достъпен. Има магазини, кафета, рестотанти и вкусен сладолед с атракции на продавачите. Там е и входа за аквариума. 

Транспорта от летището и аз го виждам че е на ръба. Последното метро от Ибн Батута е в 23.03, това означава че трябва да се хване F55 в 21.31 или N55 в 21.50. Поне ще се доберем до мола и от там може да хванем такси до Ал Барша, ако изпуснем метрото. На "фемилито" много му се вози на Монорейл-а и затова май ще се придвижим то Палмата с него. Ако трябва ще хапнем само по сладолед, по някоя снимка и обратно.

 

Редактирано от The rider
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Нашето пътуване за  съжаление приключи. :(

Като цяло всички сме много доволни.  Малко се бях стегнал преди това, защото това ни беше първо излизане от Европа, а и първи по-дълъг полет, но всичко се оказа напразно. Както бях прочел ОАЕ са по-лесни за самоорганизиране дори от много близки нам държави. Ще си позволя да напиша някои детайли, за които не бях чел във форума(може да не съм им обърнал внимание), а може да помогнат на някой.

Разделихме нощувките на 5 в Дубай и 2 в Абу Даби.

По зимното разписание на Уиз самолетът каца в 21.15. Нашият кацна в 21.00, макар че излетяхме с 20-на мин закъснение.  Бяхме само с ръчен багаж и в 21.30 се бяхме настанили в F55, като по път към изхода си закупихме нол карти. Не бях сигурен дали ще работи офиса на RTA по това време , но всичко действаше. Там може да ги закупят  само кеш, а после си ги зареждахме с кредитни карти. Преди изхода на летището има и офис на ETISALAT, който също работеше. Ако сте с транспорт,последният автобус който може да вземете от летището за да направите връзка с метрото е в 22.31.

От 1 ноември има промяна в разписанието на транспорта- работи от по-рано до по-късно. В петък примерно метрото вече е от 10.00. Става въпрос за червената линия.

В Дубай бяхме в хотел Донатело в Ал Барша. Много сме доволни и от хотела и от местоположението му. Намира се м/у две метростанции.  5 мин пеша до метростанция  Sharaf DG. 10 до Mall of Emirates. А там има всичко до много късно. Препоръчвам хотела.

На сафари бяхме с Rayna Tours. Оттук си бяхме платили директно от сайта на фирмата с 50% намаление. Всичко беше точно. Взеха ни и ни върнаха навреме с джипа от хотела, имат самостоятелен лагер. Другото най вероятно е унифицирано за всички фирми.

За Бурж Кхалифа бях запазил за 16.30. Малко се замотахме и влезнахме към 16.50. Горе седяхме до 18.00 като хванахме гледки и по светло, и залеза, и малко по тъмно. Даже изгледахме и фонтаните от 18.00 отгоре.

Единият ден го бяхме отделили за плаж на Ал Мазмар. Супер е мястото.

Останалото е ясно - Мадинат Джумейра, Атлантис с монорейл-а, суковете, цял ден в Дубай марина-малко плаж, мола и в 17.00 фери-то.

 

 

За Абу Даби.

Там  се пътува само с Hafilat card. Самата карта е безплатна и си я зареждате с колкото пари искате. Ние си купихме на Ал Уахда, където спира 101 от Дубай. Купува се вътре на гише и само кеш. След това може да се презарежда от автомати на по-големите спирки. Едно пътуване с градски бус е 2 аед, с извънградски 3, а до остров Яс е 4. Не разбрах защо някой път ни отчиташе по-малко. Примерно да Яс ни взе 3.64. Чекирате се и на качване и на слизане. Такситата имат първоначална такса 5 аед, 1.82 на км, 0.5 на мин. Минималната сума е 12 аед. Бахме в Cristal Hotel. Хотела е на много комуникативно място-в центъра на Абу Даби. Всичко беше 6 - чистота, персонал и т.н. Препоръчвам го с две ръце. На 5 мин пеша има рейсове за Яс, Джамията, Емирейтс палас и плажа Корниш. М/у впрочем имаше една руска група, която ходеше пеша от хотела на плаж и казваха че е 25 мин, но не сме го пробвали и не мога да го твърдя със сигурност.

Първият ден след пристигането от Дубай и чекирането, посетихме Етихад тауърс . Кащихме се на 74-ия етаж - 85 аед, с включена консумация за 50. Според  мен си заслужава гледката. След това джамията по светло и по тъмно.

Вторият  ден го бяхме отделили за Ферари Уърлд. Бяхме в 11.05 там-малко след отварянето му. И така до 17.00 часа, заедно с хапване и разходка в мола. Честно казано много ни хареса. Най вече на тийнейджъра, но и на мен и жена ми. След това с червения Яс бус(безплатен) малко пообиколихме - до голф игрището и пистата на формула едно. От него слязохме на спирката пред Вайсрой Яс. Не знам дали имахме късмет или просто е разрешено, но се качихме с асансьора на последният етаж - Скай бара. От там гледката е уникална-в краката ти е пистата и „паркираните“ яхти под стаите. Почуствахме се като истински емири!  

Последният ден го бяхме оставили целия за плаж по простата причина че ни отмениха в последният момент направената оттук резервация за Льо Кафе заради някакво събитие по случай откриването на  Лувъра. За това Емирейтс палас остана за следващото ни идване. Лувъра също. Освободихме стаята в 9.00, като оставихме багажа в хотела и в 9.30 бяхме на шезлонгите. И така до 16.30. От там към хотела за багажа, с едно такси(минималната сума 12 аед) до автогаратa и направо към летището. Общо с двата рейса, F55 и 101, е около 2 часа и 40 мин с прекачването . Ние хванахме 101 от Абу Даби в 17.20 и в 20.05 бяхме на летището. Полетът на връщане е в 21.55 ч.

Ако имате някакви въпроси питайте. Много ценна информация получавам от форума, така че ще се радвам ако мога и аз  да помогна с моя скромен опит.

И накрая. В Дубай бихме се върнали след Експо 2020. До тогава най вероятно ще е завършена по голяма част от започнатото строителство. В Абу Даби мисля че си заслужава втори и следващ път само като дестинация за есенно/зимно/ море.

 

Поста ми стана най вероятно малко дълъг и хаотичен, но това е от мен!

Поздрави!

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Още нещо се досетих да споделя.

За джамията отпада дрес кода за дамите. Вече няма смисъл в жегата да обличате дълги панталони, ризи и да носите шалове. Просто вече всички жени ги обличат. само не можахме да разберем по какъв критерий разпределят различните цветове. Жена ми каза, че са им хвърляли по един поглед и са казвали коя какъв цвят да сложи. Мъжете по къси панталони също им даваха облекло. Не знам преди как е било за тях.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Полезна информация научих от поста. Утре заминавам с автобус от Дубай за Абу Даби. Следобед трябва да се върна на Ал Мактум, тьй като полета ми е в 20:50. Въпроса ми е, кои да са нещата (2-3) на брой които да видя в Абу Даби, за повече няма да има време. Няколко часа ще стигнат ли? Едното е джамията, за другото приемам съвети за някое високо място с готина наблюдателна площадка или бар. В колко трябва да хвана Е101 за Ибн Батута, ако искам да съм в 18:30 на летището и от къде се хваща в Абу Даби? Благодаря!

Връзка към мнение

Джамията отнема към 2 часа лежерно. Като искаш кула може да отидеш до OBSERVATION DECK AT 300. Намира се в кулите Етихад срещу хотела Емирейтс (т.е.  може да разгледаш и двете). Сложи по един час и на двете. И това ти стига за Абу Даби. Използвай таксита за предвижване, за да пестиш време. Автобусът се хваща от Абу Даби Сентръл Бус Стейшън (т.е. Където ще те остави на идване). Грубо сложи поне два часа път от Абу Даби до Дубай и после поне 30 минути до Ал Мактум (засечи колко ти е отнело на отиване за база).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , Oldkozel каза:

Джамията отнема към 2 часа лежерно. Като искаш кула може да отидеш до OBSERVATION DECK AT 300. Намира се в кулите Етихад срещу хотела Емирейтс (т.е.  може да разгледаш и двете). Сложи по един час и на двете. И това ти стига за Абу Даби. Използвай таксита за предвижване, за да пестиш време. Автобусът се хваща от Абу Даби Сентръл Бус Стейшън (т.е. Където ще те остави на идване). Грубо сложи поне два часа път от Абу Даби до Дубай и после поне 30 минути до Ал Мактум (засечи колко ти е отнело на отиване за база).

Супер, благодаря ти! От Абу Даби централна автогара хващам Е101 и слизам на Ибн Батута, нали? И от там с Ф55 или с такси до летището? А за скъпия хотел, има ли дрес код или такса за влизане? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 37 минути , adriano1 каза:

Супер, благодаря ти! От Абу Даби централна автогара хващам Е101 и слизам на Ибн Батута, нали? И от там с Ф55 или с такси до летището? А за скъпия хотел, има ли дрес код или такса за влизане? 

Ако си с F55 предвиди си 1 час до летището.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, adriano1 каза:

А може ли от Ибн Батута да се хване такси до летището? 

Предполагам  - да. Аз не съм ползвала. В близост има МОЛ. Ако не от метрото, от там ще може.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.11.2017 г. в 15:59, The rider каза:

Общо с двата рейса, F55 и 101, е около 2 часа и 40 мин с прекачването . Ние хванахме 101 от Абу Даби в 17.20 и в 20.05 бяхме на летището. Полетът на връщане е в 21.55 ч.

 

 

 

Връзка към мнение

Така. Вече съм в автобуса за Абу Даби. Хванах го от Ибн Батута. Пак да уточня за всеки случай- самолета ми е в 20:50. Това значи, че трябва да хвана от централната автогара в Абу Даби 101 около 15:30 макс? И още един въпрос - очертава се проблем с намирането на място за багажа. Някакви идеи? Че ще е тегаво ако съм там с не мога да ида до центъра заради багажа

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Надя Воденичарова
На 4.08.2018 г. в 7:48, adriano1 каза:

Така. Вече съм в автобуса за Абу Даби. Хванах го от Ибн Батута. Пак да уточня за всеки случай- самолета ми е в 20:50. Това значи, че трябва да хвана от централната автогара в Абу Даби 101 около 15:30 макс? И още един въпрос - очертава се проблем с намирането на място за багажа. Някакви идеи? Че ще е тегаво ако съм там с не мога да ида до центъра заради багажа

Здравей, какво направи с багажа? Че и аз мисля да правя същото упражнение в деня на тръгване за България? Какво успя да разгледаш в Абу Даби?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.