Прескочи до съдържание

С кола до Бодензее, къде да са междинните спирки?


новак

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци. Предстои ни пътуване с моя съпруг до Бодензее с кола. Това ще бъде първото ни пътуване с кола из Европа. И тъй като на отиване ще имаме малко повече време ми се искаше да се превърне в малка ексурзия, а не да се вземат на един дъх 1000 - 2000 км. Мислех си за задължителна спирка в Залцбург. Иска ми се да го "зарибя"  , за да може по често да пътуваме с колата. В момента може да си позволим като време 1- 2 нощувки по пътя/ максимум 3 , но не съм сигурна/ . Надявам се в бъдеще да отделяме повече време. Тъй като засега ще се тръгва на 29-30 август и четох, че сръбско- унграската граница ще е ад, си мислех да пътуваме през Румъния. В грешка ли съм ? Приемам всякакви съвети

Редактирано от новак
Връзка към мнение
преди 19 минути , новак каза:

Здравейте Магеланци. Предстои ни пътуване с моя съпруг до Бодензее с кола. Това ще бъде първото ни пътуване с кола из Европа. И тъй като на отиване ще имаме малко повече време ми се искаше да се превърне в малка ексурзия, а не да се вземат на един дъх 1000 - 2000 км. Мислех си за задължителна спирка в Залцбург. Иска ми се да го "зарибя"  , за да може по често да пътуваме с колата. В момента може да си позволим като време 1- 2 нощувки по пътя/ максимум 3 , но не съм сигурна/ . Надявам се в бъдеще да отделяме повече време. Тъй като засега ще се тръгва на 29-30 август и четох, че сръбско- унграската граница ще е ад, си мислех да пътуваме през Румъния. В грешка ли съм ? Приемам всякакви съвети

Румъния не я препоръчвам за минаване особенно ако се пътува в посока Залцбург.По принцип на границата между Сърбия и Унгария в този период е наистина натоварено,но това не означава,че ще е ад.Ако приемете съвета на магеланци може даже и безпроблемно да преминете.

Ето една карта за да се ориентирате първоначално.

 

59942e41aba2e_.jpg.820ef35c29c0c4f90379b002cd0c1f88.jpg

 

Червената стрелка е граничният пункт при Хоргош,където всъщност е адът на колела!

Сивата стрелка е граничният пункт при Томпа на който може и да почакате към 30-40 минути

Истината обаче е в зелената стрелка където се намира граничният пункт при Бачки Виногради.Пункта е с работно време до 19:00 така,че това трябва да се вземе под внимание.Коли няма почти никакви и ще минете без никакви проблеми,а от там Европа е пред вас.

 

Ето и карта,как да стигнете до този граничен пункт:

 

599430cf02961_.jpg.01f3a58142e56d92acf9b8292d8fdc11.jpg

 

Движейки се по магистралата А1 водеща към границата с Унгария при Хоргош,слезте от магистралата на отбивката за Суботица-север.Тръгнете надясно по Хоргишки пут и тръгнете към Бачки Виногради.Минете над магистралата по надлеза и веднага след това завийте покрай нея надясно.След 50 метра завийте наляво и карайте само направо за да стигнете до граничният пункт.

 

Питайте смело при възникнали въпроси!;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Пуснах маршурта тук https://www.viamichelin.com/

и ми дава да минем през Загреб и Любляна. Доколкото виждам Унгария се избягва. Този маршут по натоварен ли е?

Въобще не съм наясано откъде  да минем

Връзка към мнение

Естествено,че за Залцбург ще ти го даде през Загреб и Любляна и това е оптималният маршрут,но е и скъп.Магистралата в Хърватска е 17 евро а винетката за Словения е 15 евро.

Аз ти написах за преминаването на Унгарската граница,ако случайно решите да минете от там.По пътя през Хърватска и Словения не е хич натоварено,защото европейските турци не минават от там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , krasen_denev каза:

Естествено,че за Залцбург ще ти го даде през Загреб и Любляна и това е оптималният маршрут,но е и скъп.Магистралата в Хърватска е 17 евро а винетката за Словения е 15 евро.

Аз ти написах за преминаването на Унгарската граница,ако случайно решите да минете от там.По пътя през Хърватска и Словения не е хич натоварено,защото европейските турци не минават от там.

Кой ти е казал, че гарарбайтерите не минават и в тази посока? Преди няколко часа имаше информация в другата тема цък, че на сърбо-хърватската граница се чака по 4-5 часа. В тази посока не само е по скъпо, но има още една граница плюс допълнителни путарини, които забавят пътуването.

Връзка към мнение
преди 1 минута , новак каза:

Ясно, значи ще е през Сърбия , Унгария.  Смятаме да сме на границата рано сутринта около 5 часа. Къде ще препоръчате да направим първата нощувка ?

От България минете през Стрезимировци или Връшка чука, а в Унгария влезте през Бачки виногради между 7 и 18:30 часа. При по късно преминаване препоръчвам Топма Келебия. Първото ореспиване ви го препоръчвам в Сегед или Будапеща. От Унгария вече само евентуални катастрофи по магистралите могат да ви объркат плановете.

Връзка към мнение

Ние миналата година го правихме горе долу в същата посока по същото време,но крайната точка беше над Боденското езеро близо до Щутгарт.На отиване минахме през Словения,а навръщане през Унгария.С нощувка в Загреб на отиване и ранни минавания на БГ и Словенската граница.На сръбската граница беше неприятно-около 2 часа.След Залцбург до границата имаше ужасно задръстване и до Мюнхен по магистралата на моменти също се получаваха тапи.На връщане с нощувки в Братислава и Ниш(трябваше да Варна да стигнем).Ако София ви е крайна точка,може би Будапеща е по-добър вариант.

В района около езерото има най-различни интересни замъци.Пък и в Алпите където и да се набутате няма да сгрешите. :)

Връзка към мнение
преди 3 часа, новак каза:

Здравейте Магеланци. Предстои ни пътуване с моя съпруг до Бодензее с кола. Това ще бъде първото ни пътуване с кола из Европа. 

Сигурно всичко вече е планирано и отпуските са взети, но при едно добро планиране приятна алтернатива е един Уиз до Меминген за €10 в посока и една кола под наем за €100-на за 4-5 дни и района е овършан плюс един Лихтенщайн и една източна Щвейцария като бонуси. Освен пестенето на пари ще се спести  и безумните магистрали и граници и търкаляне и чудеса. Само като идея давам този вариант.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.