Прескочи до съдържание

SONY RX10


Препоръчани мнения

Здравей, @veseliache. Когато става дума за фотографска техника, това е един чудесен сайт с ревюта и опция за сравняване на продукти със сходни характеристики. Ползвам го всеки път, когато ме интересува фотоапарат или обектив.

https://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx10

Малко по-долу в статията ще намериш и таблица, в която са сравнени основните характеристики на фотоапарата, който те интересува, и на още четири от същия клас на конкурентни марки.

Но и най-подробната информация онлайн не може да се сравни с преките впечатления. Преди време четох доста за два сходни обектива, но в различен ценови клас. Накрая пет минути в магазина и по няколко тестови кадъра с всеки ме убедиха да избера двойно по-скъпия.

Намери магазин, където избраната от теб играчка е налична, иди на място и поразцъкай. Добре е да имаш под ръка подходяща карта, за да направиш няколко снимки с различни настройки и да ги разгледаш после на голям екран.

Успех с избора!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, veseliache каза:

здравейте, има ли някой SONY RX10 и какво ви е мнението за него? 

Всичко опира до какво целиш с него :) 

 

+ голям зум, ако смяташ, че ще ти е полезен

+ прилична по размер матрица

- плащаш с размер и тегло. 

 

На мен лично по ми допада RX100 серията като концепция и замисъл. За първото поколение ли говориш или по-новите модели?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях се насочила към него, но го смених с Сони а 5000. Проблемът ми беше, че апаратът RX100 се губеше в ръката ми. Не го усещах стабилно. Много е малък и без удобен захват. Моята препоръка е да го видиш "на живо". Иначе от моя съм много доволна. С два обектива. Но въпреки това не е много тежък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Diana Doncheva каза:

Проблемът ми беше, че апаратът RX100 се губеше в ръката ми. Не го усещах стабилно. Много е малък и без удобен захват. 

Да, и аз установих същото  и затова си взех един такъв grip и положението се подобри.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

принципно търся лек апарат, с голям зум и да прави хубави, контрастни и светли снимки. В момента съм с Канон 400 и когато съм на път, в края на деня направо се изкривявам от носенето. Не претендирам, че правя особено добри снимки, но пък ми е мания да щракам. Предпочитам да правя портрети, да снимам сгради и детайли, а пък ако мога да зумна някоя колоритна лично - защо пък не :))).

Относно sony а 5000 -дали прави хубави и контарстни снимки? аз гледах в интеррнет снимки правени с него и да си кажа бнещо не ми допадна...

Връзка към мнение

Апаратът е с два обектива: Обектив 16-50 мм + Обектив 55-210 мм

Аз съм доволна от качеството, но фотографските ми способности са скромни.

Харесах, че могат да се правят добри вътрешни снимки без светкавица.

Първите две снимки са с обектив 55-210 мм

Останалите с обектив 16-50 мм

 

DSC03566.JPG

DSC02789.JPG

DSC01549.JPG

DSC01550.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, veseliache каза:

принципно търся лек апарат, с голям зум и да прави хубави, контрастни и светли снимки. В момента съм с Канон 400 и когато съм на път, в края на деня направо се изкривявам от носенето. Не претендирам, че правя особено добри снимки, но пък ми е мания да щракам. Предпочитам да правя портрети, да снимам сгради и детайли, а пък ако мога да зумна някоя колоритна лично - защо пък не :))).

Относно sony а 5000 -дали прави хубави и контарстни снимки? аз гледах в интеррнет снимки правени с него и да си кажа бнещо не ми допадна...

Този няма да е точно лек. Откъм големите зумове хвърли едно око на Panasonic TZ100, ей тук го коментирахме: 

Спрямо Сони-то недостатък му е, че блендата не е константна (при сони е 2.8 фиксирана, тук е 2.8-4 мисля), но пък размера му е много по-компактен. Но наистина ще е добре да ги пипнеш всички, за доста хора много компактното не е на добре, както пишат и в тази тема и се налага да се купуват допълнителни приставки за захват и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, veseliache каза:

бях на оглед и се спря на Olympus E-M10 Mark II - с два обектива 14-42 мм и 40-130 мм

А снимките на Diana Doncheva са уникални

Страхотен избор :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, veseliache каза:

бях на оглед и се спря на Olympus E-M10 Mark II - с два обектива 14-42 мм и 40-130 мм

А снимките на Diana Doncheva са уникални

Супер! :) Надявам се скоро да публикувате и снимки с новата камера. :) 

При търсенето на добра алтернатива на Canon 600 D се спрях на

Canon G7 X, въпреки че много се двоумих между нея и Sony RX 100. Но все още не мога да се лиша изцяло от огледално рефлексната по време на път и продължавам да се изкривявам. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, Фил каза:

Да, и аз установих същото  и затова си взех един такъв grip и положението се подобри.

Фичо, наскоро и аз взех едно RX100 с калъфче. Подозирам обаче, че ако залепя такъв грип, калъфа /фабричният/ ще стане неизползваем. Имаш ли наблюдения възможно ли е съвместната им употреба?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хммм, аз като купувах моя RX100 II нямаше фабричен калъф. Купих си отделно калъфче.  
Но ми се струва, че е по-вероятно да няма проблем, защото грипът не стърчи много - не излиза отпред пред корпуса на апарата повече, отколкото излиза обективът.  
Все пак - най-точно може да се провери ако се видим на по една бира и донеса моя апарат да пробваме дали ще влезе в твоя калъф, а също и да опиташ как ти стои в ръката. ;)

 

425.jpg.497149b16855be360776a1d8460337ef.jpg458.jpg.8435cdefd613ea256ce53b38f4c7a07f.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 14 часа, Фил каза:

 
Все пак - най-точно може да се провери ако се видим на по една бира и донеса моя апарат да пробваме дали ще влезе в твоя калъф, а също и да опиташ как ти стои в ръката. ;)

 

425.jpg.497149b16855be360776a1d8460337ef.jpg458.jpg.8435cdefd613ea256ce53b38f4c7a07f.jpg

Едвам ме нави :biggrin:

Връзка към мнение
На 18.08.2017 г. в 14:36, Радослав каза:

Фичо, наскоро и аз взех едно RX100 с калъфче. Подозирам обаче, че ако залепя такъв грип, калъфа /фабричният/ ще стане неизползваем. Имаш ли наблюдения възможно ли е съвместната им употреба?

Ако е това, което си мисля, по -скоро не. Моят е с калъф, от ония, ретро дизайна и минава точно там

IMG_20170819_150324.jpg.0ac3ca9813160fefe021c41e1cd8d5d7.jpg

 

IMG_20170819_150341.jpg.f359ed978c5c20b950934e4ffa488098.jpg

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.