Прескочи до съдържание

Опити за влизане в профила от друго лице


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Вече няколко пъти получавам следното съобщение на мейла от admin@magelanci.com:

 

"Здравей, pazo, 
Засекохме 3 грешни опити за влизане от Sofia, Sofia-Capital, 1000, Bulgaria. 
Ако това не си бил ти, някой може би се опитва да достъпи твоя профил. Опитите бяха неуспешни и IP адреса е блокиран. Все пак, за по-голяма сигурност може да смениш паролата си, особено ако използваш същата и на други сайтове. 
Ако си бил ти, спокойно може да игнорираш този имейл и ще можеш отново да влезеш на 17.08.2017 01:24. "

 

При някой друг правени ли са такива опити за влизане/открадване на профила? Не виждам с какво профила ми в този сайт би представлявал интерес, но все пак какво ви говорят тези опити и има ли основание да се притеснявам, че някой се опитва да ми хакне мейла или банкови или други лични данни?

 

 

Връзка към мнение

При всички положения става въпрос за фалшива тревога според мен. За да разследвам по-подробно, пробвал ли си да се логнеш след като получиш такъв имейл и дава ли ти някаква грешка, че профилът е временно блокиран например?

Връзка към мнение

Извинявам се за късния отговор, но нямах достъп до интернет тези дни.

 

Не съм пробвал да се логна след получаване на такъв мейл, тъй като съм ги прочитал след часове или дори дни. Съобщенията са 4 на брой - от 09.07, 22.07, 16.08 и 17.08. В този период аз със сигурност не съм опитвал да влизам в сайта, камо ли с грешна парола.

Бих се радвал тревогата да е фалшива, но за мое успокоение бихте ли споделили основанието за това предположение?

 

Поздрави за чудесния сайт :)

Връзка към мнение

Всъщност под съобщението, което е изпратено от admin@magelanci.com има бутон "Нулирай паролата ми" и още един активен линк с наименование "Кликни тук за нашата политика по защита на личните данни". Дали мейлите са автоматични и действително от вашия сайт или са фалшиви, каквито ми изпращат уж от името на фейсбук, пейпал и др. такива?

Връзка към мнение
преди 10 часа, pazo каза:

Бих се радвал тревогата да е фалшива, но за мое успокоение бихте ли споделили основанието за това предположение?

 

Естествено, само допускане е след като нямам достъп до компютър, а и не съм наясно докрай с алгоритмите за засичане на опити за хакване на паролата. Но както и ти каза, едва ли профилът тук е толкова важен, че да предполага хакерска атака, а причините поради които може да се случи фалшива тревога са няколко:

 

- Имаш някакъв password manager, който трябва да те логва автоматично и в него е запазена грешна парола

- Предполагам, че е възможно е браузер известията да правят опит да се логнат

- Може алгоритъма да не работи добре, ако използваш споделено IP с други хора (IP-то в първото ти мнение със сигурност е такова)

- и т.н.

 

Просто спекулирам, но според мен нямаш причини за тревога. Все пак е добре да си провериш компютъра за разни гадинки и да смениш пароли, това никога не вреди. 

 

преди 10 часа, pazo каза:

Всъщност под съобщението, което е изпратено от admin@magelanci.com има бутон "Нулирай паролата ми" и още един активен линк с наименование "Кликни тук за нашата политика по защита на личните данни". Дали мейлите са автоматични и действително от вашия сайт или са фалшиви, каквито ми изпращат уж от името на фейсбук, пейпал и др. такива?

От нас са, просто според мен системата не е проработила както трябва в случая :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.