Прескочи до съдържание

София(SOF) - Сан Хуан(SJU), Януари-Март


Препоръчани мнения

Би било добре да има един стоп в Ню Йорк  за 2 дни. Период на пътуване- от началото на Януари до края на Март, престой - около 2 седмици.

Стандартно нещата се движат около 1050$, вчера попаднах на 920$, обикновено най-евтини са Америкън през Лондон и Ню Йорк.

Като се има предвид, че ще е зима и може да има бури, мъгли и т.н. си мисля, че не е опция София-Белград с кола, Белград-Осло-Ню Йорк с Norwegian и Ню Йорк - Сан Хуан с Southwest, прекалено рисковано ми се вижда, освен ако не е на половина.

Връзка към мнение

Ей това все още е активно: http://magelanci.com/_/samoletni-bileti/severna-amerika/%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D1%8E-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-450-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-r59

 

София - Ню Йорк - Манчестър за 380 евро. С последния полет на Изиджет става 450. Вече там трябва да се оправиш за Ню Йорк - Сан Хуан, ще погледна довечера как стоят нещата. 

 

Генерално стопоувъра качва цените, та почти съм сигурен, че ако искаш 2 дни в Ню Йорк и да си с един билет ще е по-скъпо, отколкото вътрешен трансфер до пуерто рико на отделен билет. Ама за такива фигури от висшия пилотаж агенциите по-добре се справят, не пречи да им врътнеш да питаш :)

 

Редакция: сега видях, че двупосочните Ню Йорк - Сан Хуан са 250 долара (без да съм гледал southwest), та още повече съм сигурен, че отделни билети ще излезнат по-рентабилно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Линковете на orbitz се отварят.

Стопоувъра бих го правил само ако горе-долу без пари.

Нямам против и на 2 билета да е, след като ще имам буфер от по 2 дни в Ню Йорк и Сан Хуан, въпроса е да няма прекачвания на отделни билети в посока отиване без буфер, защото така може да се 'изгори' лошо.

Също тръгване от Истанбул и автобус до там през зимата отново си е малък риск и може да трябва една нощувка, което също си оскъпява. А и това цялото ще е с двете деца и се замислям.

За сега още нямам готовност, всичко е първоначален проект.

Връзка към мнение

Ами вариантите са това общо взето. Но особено като ще пътувате семейно, според мен спестяванията от Истанбул не са малки, по 100 долара на човек става 400, като получаваш стопувъра също. Но ти си преценяваш, свиркай ако станат по-детайлни плановете, пак ще ръчна :)

Връзка към мнение

Последно за сега, Истанбул - Ню Йорк за 550 долара. От там допълнителен до Сан Хуан за 250. Така ще си сглобиш стопоувъра и ще си под 900 долара. 

Като си говорим за стопоувъра, какво мислиш за Ню Йорк през зимата? В смисъл, вече съм бил през лятото иначе нямаше да има двоумение. Като си представя как разглеждаме града в снега или кишата с децата...знам, че сигурно ти е трудно да прецениш от мое име, но най-общо, красиво ли е през зимата или е киша и кал като в София?

Връзка към мнение

Ми аз бях точно зимата. Айде не в класическата зима, но март месец. Може би защото съм свикнал малко със София, чак толкова не ми попречиха дъжда, снега и кишата. С едни кецове се разхождах цяла седмица, само веднъж ги намокрих и то по моя вина като се пребих на едно стълбище :) Може би с деца ще е една идея по-неудобно, но чак толкова едва ли. 

 

Но може би трябва да прецените какво ви е интересно този път в Ню Йорк. Ако е гадно времето, винаги може да се шибнете в музей, шопинг център, бродуейско шоу или нещо подобно. А и само зимата работи снежната пързалка пред Рокфелер център и в Bryant Park  :)

Връзка към мнение

Ами вариантите са това общо взето. Но особено като ще пътувате семейно, според мен спестяванията от Истанбул не са малки, по 100 долара на човек става 400, като получаваш стопувъра също. Но ти си преценяваш, свиркай ако станат по-детайлни плановете, пак ще ръчна :)

Плановете вече ги има. Трябва ми заминаване около 26 Февруари с връщане на 9 Март, но не мога да купувам до 20-ти, по $$ съображения, трябва да ми се превърти периода на картата. Идеалният вариант е да има стоп за 1-2 дни/нощи в Ню Йорк или друго. Ако беше лято бих направил стоп за една седмица, но Февруари е колкото да видя новият One World Trade Center.

Връзка към мнение

Ами те вариантите са кажи речи същите...

 

1. Open Jaw София - Ню Йорк - Манчестър за 400 евро: http://www.ebookers.de/shop/airsearch?type=air&ar.type=multiCity&ar.mc.slc%5B0%5D.orig.key=SOF&ar.mc.slc%5B0%5D.dest.key=JFK&ar.mc.slc%5B0%5D.date=27.02.14&ar.mc.slc%5B0%5D.time=Anytime&ar.mc.slc%5B1%5D.orig.key=JFK&ar.mc.slc%5B1%5D.dest.key=MAN&ar.mc.slc%5B1%5D.date=09.03.14&ar.mc.slc%5B1%5D.time=Anytime&ar.mc.slc%5B2%5D.orig.key=&ar.mc.slc%5B2%5D.dest.key=&ar.mc.slc%5B2%5D.date=&ar.mc.slc%5B2%5D.time=Anytime&ar.mc.slc%5B3%5D.orig.key=&ar.mc.slc%5B3%5D.dest.key=&ar.mc.slc%5B3%5D.date=&ar.mc.slc%5B3%5D.time=Anytime&ar.mc.numAdult=1&ar.mc.numChild=0&ar.mc.child%5B0%5D=&ar.mc.child%5B1%5D=&ar.mc.child%5B2%5D=&ar.mc.child%5B3%5D=&ar.mc.child%5B4%5D=&ar.mc.child%5B5%5D=&ar.mc.child%5B6%5D=&ar.mc.child%5B7%5D=&_ar.mc.nonStop=0&_ar.mc.narrowSel=0&ar.mc.narrow=airlines&ar.mc.carriers%5B0%5D=&ar.mc.carriers%5B1%5D=&ar.mc.carriers%5B2%5D=&ar.mc.cabin=C&search=Fl%C3%BCge+suchen от там. От там още 200 до SJU, и 50-ина за easyjet от Манчестър до София, става около 650-700 евро крайна. 

 

2. Без изиджет изпълненията, София - Ню Йорк за 530 евро, там Ню Йорк - Сан Хуан за още 180, стават 720-730 крайна:

http://www.orbitz.com/shop/home?ar.rt.carriers[1]=&type=air&ar.rt.returnSlice.time=Anytime&ar.rt.numAdult=1&ar.rt.numChild=0&_ar.rt.narrowSel=0&search=Search+Flights&ar.rt.child[4]=&ar.rt.child[2]=&strm=true&ar.rt.leaveSlice.orig.key=Sofia%2C+Bulgaria+-+Sofia+Airport+%28SOF%29&_ar.rt.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.rt.child[0]=&ar.rt.leaveSlice.time=Anytime&ar.rt.child[6]=&ar.rt.carriers[0]=&ar.rt.numSenior=0&ar.rt.returnSlice.date=3%2F9%2F14&ar.rt.narrow=airlines&ar.rt.carriers[2]=&ar.rt.leaveSlice.dest.key=NYC&ar.rt.leaveSlice.date=2%2F26%2F14&ar.rt.cabin=C&_ar.rt.flexAirSearch=0&_ar.rt.nonStop=0&ar.type=roundTrip&ar.rt.child[3]=&ar.rt.child[5]=&ar.rt.child[7]=&_ar.rt.leaveSlice.originRadius=0&ar.rt.child[1]=

 

3. Истанбул - Сан Хуан директно, 600 евро: http://www.orbitz.com/shop/home?ar.rt.carriers[1]=&type=air&ar.rt.returnSlice.time=Anytime&ar.rt.numAdult=1&ar.rt.numChild=0&_ar.rt.narrowSel=0&search=Search+Flights&ar.rt.child[4]=&ar.rt.child[2]=&strm=true&ar.rt.leaveSlice.orig.key=IST&_ar.rt.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.rt.child[0]=&ar.rt.leaveSlice.time=Anytime&ar.rt.child[6]=&ar.rt.carriers[0]=&ar.rt.numSenior=0&ar.rt.returnSlice.date=3%2F7%2F14&ar.rt.narrow=airlines&ar.rt.carriers[2]=&ar.rt.leaveSlice.dest.key=SJU&ar.rt.leaveSlice.date=2%2F26%2F14&ar.rt.cabin=C&_ar.rt.flexAirSearch=0&_ar.rt.nonStop=0&ar.type=roundTrip&ar.rt.child[3]=&ar.rt.child[5]=&ar.rt.child[7]=&_ar.rt.leaveSlice.originRadius=0&ar.rt.child[1]=

 

4. Истанбул Ню Йорк за 420, от там Ню Йорк - Сан Хуан за още 180 евро, пак става 600, но със stopover-a: http://www.orbitz.com/shop/home?ar.rt.carriers[1]=&type=air&ar.rt.returnSlice.time=Anytime&ar.rt.numAdult=1&ar.rt.numChild=0&_ar.rt.narrowSel=0&search=Search+Flights&ar.rt.child[4]=&ar.rt.child[2]=&strm=true&ar.rt.leaveSlice.orig.key=IST&_ar.rt.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.rt.child[0]=&ar.rt.leaveSlice.time=Anytime&ar.rt.child[6]=&ar.rt.carriers[0]=&ar.rt.numSenior=0&ar.rt.returnSlice.date=3%2F9%2F14&ar.rt.narrow=airlines&ar.rt.carriers[2]=&ar.rt.leaveSlice.dest.key=NYC&ar.rt.leaveSlice.date=2%2F26%2F14&ar.rt.cabin=C&_ar.rt.flexAirSearch=0&_ar.rt.nonStop=0&ar.type=roundTrip&ar.rt.child[3]=&ar.rt.child[5]=&ar.rt.child[7]=&_ar.rt.leaveSlice.originRadius=0&ar.rt.child[1]=

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Забравих, че може да има такси са багажа на някои от авиокомпаниите между Ню Йорк и Сан Хуан...тва ще си го провериш допълнително :)

Връзка към мнение

Вчера изникна в скенера и Трип-а съответно SOF-SJU-SOF 17.2-9.3 на цена от 625e, никъде другаде не излиза дори близка до тази цена, обаче се оказа кеширана или само за един човек, при четирима вече е 675е, което обаче също е доста под останалите търсачки. Още не съм сигурен какво ще правя(докато умните се наумуват...знаете го). Може след обяд и някоя агенция да питам, може би с Амадеус-а ще имат малко повече опции за ръчкане, стига да имат и желание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

675 ми излиза на мен вече, но карай. Ако ти се занимава действай на принципа "ако мине" :) В най-лошия случай ще имаш блокирана сумата по кредитната карта за известно време. В най-добрия ще си спестил доста пари :)

 

ITA изкарва за същите полети над 800 евро, но нямам идея как трипа е комбинирал код шеърите, не показва добре тая информация. Знам само, че се водят полети на КЛМ, макар да няма нито един на тяхна машина :)

Връзка към мнение

Звучи като полет от Панама до Сан Хуан, преди имаше Амстердам до Панама на едни МД дъртоци, тва ще да са полетите, странно, ако не ги води на КЛМ машини...

 

Хотели, локация в Сан Хуан ориентирал ли си се?

Връзка към мнение

Звучи като полет от Панама до Сан Хуан, преди имаше Амстердам до Панама на едни МД дъртоци, тва ще да са полетите, странно, ако не ги води на КЛМ машини...

 

Хотели, локация в Сан Хуан ориентирал ли си се?

 

не, първото е бг ер до амстердам, следват делта до ню йорк и пак делта до сан хуан. Всичко КЛМски код шеъри и на мен ми се видя странно, но абсолютно същите полети на техния сайт излиза над 800 евро. За съжаление trip.bg изписват само компанията, която оперира полета, а не и за кой го оперира...

Връзка към мнение

Не съм се ориентирал още, давай съвети за Сан Хуан

Предполагам вариантите са ти Стария Сан Хуан или Кондадо. Според мен Кондадо е по-добре, по-хубави хотели, приемлив публичен плаж, градинки, магазини, ресторанти, барове. Не знам какъв е бюджета, принципно аз бих избирал максимално близко до лагуната.

 

От Кондадо до Стария СХ си за нула време с не много редовни, но климатизирани рейсчета за под долар. Там има безплатни екскурзоводни влакчо-рейсчета с различни маршрути - колониална архитектура, два готини форта, кокосови орехи с/без ром за възстановяване на водно-солевия баланс и така:) За един ден старият град е ОК.

 

Честно казано СХ писва лесно и бързо - културно и цивилизовано е, не са ми типичните Кариби. Освен това е на океана, плажове и море е ОК, но може да е бурно и хладно. Въпреки това ромче и севиче на брега на океана си заслужават :)

 

Ако имаш време с една кола под наем посока Фахардо има дъждовна гора El Yunque, ако не сте ходили предполагам би ви било интересно, има и турове... Другото е да засилите на юг, примерно Понсе, там вече са бреговете на Карибско море, много по-добре откъм плажове са ми казвали, аз не успях да стигна дотам.

 

Тъй като вероятно си семейно няма да ти препоръчвам ол инклусив уикендите до Доминиканската република :)

 

Весело на острова на boriquas и регедона :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да кажа, че съм взел вече билетите, не знам отбелязва ли се по някакъв специален начин в темата...

Предадох се на Ер Франс+Делта+КЛМ, въпреки, че имам някакви мили на Бритиш, но не ми издържаха нервите да чакам.

Все пак в неделя следобяд ще се изсипе поне един цял кораб 3000 човека, които ще искат да си ходят и това са бая самолети, дори, ако хората се разпределят за следващите 2-3 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.