Прескочи до съдържание

Здравейте и от мен!


Препоръчани мнения

Привет, другари-пътешественици!

 

От известно време чета блога на Георги aerohroniki.com, но тук все още не бях влизала. Оня ден поправих грешката и си направих профил. ;-) Казвам се Силвия и моите страсти са две - граматика и пътешествия. Откакто се роди синът ми преди година, съм им се отдала напълно - работя като редактор и текстописец на свободна практика, преведох уебсайт-търсачка на евтини полети, разработена от мой приятел (която не работи перфектно все още, но малко по малко и това ще стане) и списвам два блога за пътувания, на български и испански. Освен това, със съпруга ми размъкваме бебето напред-назад из Европа. ;-)

 

Тук съм, защото обожавам да чета и разговарям за пътувания. Ще се опитам да съм конструктивно активна, даже в момента съм се захванала с няколко пътеписчета, ама ще видим кога ще успея да ги приключа.

 

Радвам се да се запознаем.

 

Поздрави,

Силвия 

Редактирано от madam_editor
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да поздравим новата посестрима-магеланка с "Добре дошла" и да я помолим да ни надзирава граматически. Без граматика няма прогрес :lol: !

Хайде като заспи бебето и можеш да си откраднеш няколко мига, би ли ни натракала някой колумбийски пътепис, примерно.

С поздрав,

Връзка към мнение

Здравей Силвия и добре дошла :) Силата на едни е слабостта на други и надявам се няма да ни се караш много за граматиката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се притеснявайте, тук ще влизам без червено мастило ;-) Даже успях да се изложа с непълния член (то кой ли го използва в днешно време) в първата публикация! Добре, че Георги е активирал опцията за коригиране на пост, че ще има да се червя после.

Редактирано от madam_editor
Връзка към мнение

О, и да ни се кара, ще е приятно.

Основната работа на всяка жена е да ражда (етимология "gen, genos" - "тази, която ражда") и да се кара на съпруга си!

От старобългарски "съпруг" означава чифт впрегатни животни, които орат и заедно влачат брачния хомот! :lol:

Най ме кефи исландската граматика, тя не се променя и местните си четат сагите отпреди много векове.

А пък литовската граматика "кърти мифки": фамилните имена на жените веднага показват дали жената е омъжена или не. Ако дадената Солвейга има фамилия Казлаускайте, значи е неомъжена. Ако направи грешката и се омъжи, става Казлаускиене.

Поздрави!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Добре дошла :) Определено има за какво да се притесняваме :)

 

А това "другари" се надявам да си го написала в общоприетия смисъл, а не побългарената му версия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се безпокой за пълния член, в македонския всички имена от м.р. се членуват с пълен член.

Това е голяма смехория по много причини, ама айде да не се дърлям с македонските ни братя. 

Връзка към мнение

Добре дошла :) Определено има за какво да се притесняваме :)

 

А това "другари" се надявам да си го написала в общоприетия смисъл, а не побългарената му версия :)

Не, аз ходя на контрапротестите  :P (Това е майтап, нали става ясно?)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да поздравим новата посестрима-магеланка с "Добре дошла" и да я помолим да ни надзирава граматически. Без граматика няма прогрес :lol: !

Хайде като заспи бебето и можеш да си откраднеш няколко мига, би ли ни натракала някой колумбийски пътепис, примерно.

С поздрав,

Да, да, в момента пиша за Колумбия - бяхме там за около 2 месеца (изкарах 3 години почти без отпуск, за да се случи това пътешествие и най-накрая си го взех накуп - добре че бяха промените в закона, за да "убедят" шефката) Всъщност, хубаво е да кажа, че съпругът е колумбиец и това несъмнено ще оцвети разказа, надявам се пъстро. ;-)  

Редактирано от madam_editor
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Почти съм сигурен, че българо-колумбийската връзка е темпераментна, страстна и пълна с магическия реализъм, който само този континент дава. Бре, късметлия тоз колумбиец! :)

Работи и пиши, да четем, че ЮА ми е голяма страст и мечтая скоро да се метна на някой B-777 за GIG, EZE или LIM.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да отбележа, че тук има място и за протестиращи, непростестиращи, контрапротестиращи и контра-контра-контра протестиращи, стига да не обсъждат темата, че ще се караме :)

 

Чакам колумбийския пътепис с интерес и аз, хората които ме познават отдавна ме бъзикат, че бях фен на един колумбиец пилот от ф1 и до ден днешен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да отбележа, че тук има място и за протестиращи, непростестиращи, контрапротестиращи и контра-контра-контра протестиращи, стига да не обсъждат темата, че ще се караме :)

 

Бре, казвам си, успяхме да притъпим вниманието на Жоро, но той бди, не се предава! :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А сега очакваме да влезе врага с партиен билет... :)  Жоре, бре, любимият форум все още продължава да е девствен на тема политика, което не е хубаво.

Дай да отворим цял раздел "Политика", давам честната си свинска дума, че никога няма да напсувам никого и че има какво да говорим за българската, италианската, руската, колумбийската политика, и всичко това със свойствения ни добър тон и лека закачка.

Как да не обсъдим холандския вицепремиер Лодевейк (гледах го по телевизора) за интересното му мнение за нас, българите.

Не съм ли прав?

Искам раздел "ПОЛИТИКА", моля.

Връзка към мнение

 Всъщност, хубаво е да кажа, че съпругът е колумбиец и това несъмнено ще оцвети разказа, надявам се пъстро. ;-)

Само не споменавай фамилията му. Ако е от известните, и добре познатите ни, ние сами ще се сетим.  :ph34r:

Шегувам се, разбира се.  Добре дошла! ;)

С теб семейно свързаните магеланци с южноамериканци стават двама. За другия ще оставя сама да откриеш кой е. :)

Връзка към мнение

С теб семейно свързаните магеланци с южноамериканци стават двама. За другия ще оставя сама да откриеш кой е. :)

 

Al Bundy (в ролята на Jay в Modern Family е женен за колумбийка), да не се е маскирал някъде :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Казвам се Силвия и моите страсти са две - граматика и пътешествия.

Е, значи си на правилното място! ;)

И не само заради главното - пътешествията, а и за това, че (поне аз лично) не съм виждал друг форум, където да се пише така грамотно, както пишат хората тук!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.