Прескочи до съдържание

Тип електрически контакти по света и преходници за тях


Препоръчани мнения

Това е официалната страница: http://www.skross.com/product/en/16/Earthed-3-pole/34/World-Adapter-PRO%2B-USB.html

Има и с един УСБ порт. В България е 39 лева в няколко онлайн магазина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е официалната страница: http://www.skross.com/product/en/16/Earthed-3-pole/34/World-Adapter-PRO%2B-USB.html

Има и с един УСБ порт. В България е 39 лева в няколко онлайн магазина.

Има различни s-cross.

Връзка към мнение

Преди месец си купих от amazon.de SKROSS world adapter pro+USB 2500W.Цена 29евро.Все още не съм го ползвал,но изглежда много добре.

 

Аз също купих този модел преди месец, но от български сайт за електронна търговия. Цената тогава беше 49 лв., виждам, че сега е с 10 лв. по-висока, но доставката е безплатна. Ползвах го в Малта и Италия и съм доволен:

 

http://www.emag.bg/universalen-adapter-skross-3-pinov-usb-adapt-plug-univ-3p-usb-skrs/pd/E7C8KBBBM/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега гледам, че в Южна Корея контактите са тип С и Е, а в Япония са А и В и съответно, на мен също ще ми трябва такъв универсален адаптор. Моля някой да каже, ако е купил такъв скоро от наш магазин. Иначе ще трябва и аз да поръчвнам от китайски сайт. Освен това, може би, ще трябва и разклонител да си понеса,

че два фотоапарата, три ПС дивайса, два телефона, сушоар и пр. на един контакт не става. :angry: :angry: :angry:

 

А можеш да изпиташ и удоволствието да се пъхнеш в някой от безбройните хай-тек магазини там и срещу 5-10 USD ще се снабдиш на място. Обаче има риск да излезеш от магазина с още десетки други джаджи, които не си сигурна дали ще ти трябват :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз също купих този модел преди месец, но от български сайт за електронна търговия. Цената тогава беше 49 лв., виждам, че сега е с 10 лв. по-висока, но доставката е безплатна. Ползвах го в Малта и Италия и съм доволен:

 

http://www.emag.bg/universalen-adapter-skross-3-pinov-usb-adapt-plug-univ-3p-usb-skrs/pd/E7C8KBBBM/

Спомням си, че с теб обсъждахме един travel adapter от Amazon в началото на темата, обаче при мен нещо не дойде адаптерчето (май някви съседи ми го свиха, честно казано, ма не съм сигурен), та не можах да тествам. Ти в крайна сметка купи ли го или директно скочи на тоя Skross? На мен ми изглежда добър, обаче ме притеснява, че няма Японска поддръжка, а ми се искаше като е universal travel adapter, наистина да е универсален, поне за най-известните страни.

Връзка към мнение

Спомням си, че с теб обсъждахме един travel adapter от Amazon в началото на темата, обаче при мен нещо не дойде адаптерчето (май някви съседи ми го свиха, честно казано, ма не съм сигурен), та не можах да тествам. Ти в крайна сметка купи ли го или директно скочи на тоя Skross? На мен ми изглежда добър, обаче ме притеснява, че няма Японска поддръжка, а ми се искаше като е universal travel adapter, наистина да е универсален, поне за най-известните страни.

 

Както казах, купих този, но преди това леко се "ограмотих" по темата. Оказа се, че голяма част от тези адаптори не включват вход "шуко", а това е много важно условие за мен. Тъй като не бях съвсем сигурен дали при поръчка от английския Amazon няма да получа адаптор с UK-ски вход по подразбиране (което е съвсем логично да се случи), реших да не рискувам и след кратко търсене установих, че адаптора се открива и в българските магазини за електронна търговия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както казах, купих този, но преди това леко се "ограмотих" по темата. Оказа се, че голяма част от тези адаптори не включват вход "шуко", а това е много важно условие за мен. Тъй като не бях съвсем сигурен дали при поръчка от английския Amazon няма да получа адаптор с UK-ски вход по подразбиране (което е съвсем логично да се случи), реших да не рискувам и след кратко търсене установих, че адаптора се открива и в българските магазини за електронна търговия...

Странно. Аз имам един универсален адаптер купен от щатите, който позволява да си сложиш какъвто искаш вход и какъвто искаш изход, но е адски голяма тухла и не става за носене. Мислех си, че всички адаптери работят на тоя принцип, но явно не. За мен това би бил най-добрият вариант защото повечето ми техника е или с UK или със Шуко вход, но имам и неща със щатски накрайници, та идеята ми беше да мога да използвам всички тези неща, във която и да е било страна. Явно ще трябва доста да поровя докато намеря нещо качествено, което да ми позволи да правя всичките тези гимнастики. :)

Връзка към мнение

Специално този, който обсъждаме, има само един вход (шуко) и множество изхода + отделна приставка с универсален вход и 2 USB изхода. Формално думите "вход" и "изход" в предишното изречение на практика трябва да бъдат с разменени места, но така сякаш става по-ясно какво точно имам предвид. Тук в България масово се продават адаптори с универсален вход, който се различава от "шуко" по това, че в него не можеш да включиш ютия или сешоар снабдени със "шуко" щепсел. Затова и доста се порових докато открия това, което ми трябваше...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А можеш да изпиташ и удоволствието да се пъхнеш в някой от безбройните хай-тек магазини там и срещу 5-10 USD ще се снабдиш на място. Обаче има риск да излезеш от магазина с още десетки други джаджи, които не си сигурна дали ще ти трябват :)

Предпочитам да си го имам оттук, че нали знаеш, без техниката сме загубени.

Моля, можеш ли да кажеш, телефоните наши дали работеха нормално в Сеул? Че някъде из нетЯ четох някакво писание, за прпоблеми с комуникацията с родАта в Б ;) г.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Основният проблем в Корея ще е цената на обажданията. За да не разводняваме тази тема - скачай на втория линк от подписа ми.

Както казва @Djgeorgie, слушалката трябва да е 4-бандова, т.е. да поддържа UMTS (2100mhz) или CDMA. Чети в интернет или на кутийката :)

Връзка към мнение

Сега гледам, че в Южна Корея контактите са тип С и Е, а в Япония са А и В и съответно, на мен също ще ми трябва такъв универсален адаптор. Моля някой да каже, ако е купил такъв скоро от наш магазин. Иначе ще трябва и аз да поръчвнам от китайски сайт. Освен това, може би, ще трябва и разклонител да си понеса,

че два фотоапарата, три ПС дивайса, два телефона, сушоар и пр. на един контакт не става. :angry: :angry: :angry:

Вчера си купих универсален адаптер от магазина на Ташев Галвинг- бул. Кл. Охридски 68 е адреса им, но направиха нов магазин на около 30метра по-нагоре от този адрес. Огромен син магазин няма как да не го видиш. Телефоните им са 0700 45454, 02 4395147. Комплекта е универсален адаптер със 7 преходника, които стават за абсолютно всички видове контакти по света. НЕмско производство е , много качествен и стбилен. Струва 22 лв., направо си е без пари. така си решаваш проблема веднъж завинаги :) На мен ми е необходим за пътуването ни до Италия, че и ние носим два таблета, фотоапарат, видео камера, преса за коса, два телефона... да не изреждам нататък :lol:  Ето и опаковката му, за да видиш колко и какви са преходниците в комплекта

post-662-0-47453400-1406124100_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако е четирибандов и 3G телефона, няма да има проблем, иначе не става. В Корея мрежите са само 3G.

Да и в Япония и в Ю.Корея мрежите са 3G само.

Връзка към мнение

На мен ми трябва да става за американските контакти, т. е. да преобразува oт 110V на 220. Този такъв ли е?

 

Повечето модерна електроника, разбирай нещо в последните 4-5 години би трябвало без проблеми да работи и на двата волтажа, сигурна ли си, че ти е необходим и трансформатор? Те обикновено са по-скъпи и доста по-тежки...

Връзка към мнение

Каква е техниката? Виж си зарядните на фотото и телефоните дали пише че работи на 110-220V, ако да, нямаш проблем и ти трябва само адапторче като дискутираните в темата. Ако ще носиш ютия или подобни неща си помисли пак  :)

Трансформатора е към половин килограм (за малки мощности, не става за ютия), продава се по магазините за електроника, прим. Конрад.

Връзка към мнение

Ето ти предложение: http://elimex.bg/product/60282/konvertor-lld150-220v-110v.html

 

Обърни внимание - за уреди с мощност до 150 вата е, има и модел до 200 вата. Съответно - за сешоара забрави - поне киловат и половина е.

Връзка към мнение

Точно този май е обратния случай - за уреди 110 V и мрежа 220, поне така го чета аз...

За сешоар, ако наистина не можеш без него ще е по-добре да си купиш на място, няма да стане с тия малките трансформатори.

Много хотели имат сешоар в стаята.

Връзка към мнение

Аз не зная дали сте забелязали и изчели мненията на Duke, обаче на него точно това му беше проблема мисля, че трябва адаптерчето да поддържа и сешоар, та за това е избрал модела на Skross. Та, като избирате адаптер, внимавайте дали вашият поддържа такива големи мощности и амперажи, щото повечето адаптерчета не поддържат и просто изгарят, дори и след кратка употреба. Все пак един сешоар е между киловат и два, в зависимост от това, колко е мощен. Та... внимавайте, да няма после оплаквания как ви е изгорял сешоара, адаптера, или не дай боже, как сте подпалили хотела. :D

Връзка към мнение

Да, сешоара май ще ми е проблем. В Куба едва ли ще мога да си купя, а и в касапартикулес едва ли ще има, не спим по скъпи хотели, а аз наистина много държа на него. Ще жертвам и 1 килограм от багажа, ако трябва, само ми кажете какво да си купя. И да, мощен е, 2 киловата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.