Прескочи до съдържание

Тип електрически контакти по света и преходници за тях


Препоръчани мнения

Tака като си помисля, да. Наполовина по-слабо.

Вентилатора вътре не знам дали ще върти обаче, мисля че да.

Връзка към мнение

Tака като си помисля, да. Наполовина по-слабо.

Вентилатора вътре не знам дали ще върти обаче, мисля че да.

Съмнявам се, ако на сешоара не пише изрично, че поддържа 110V, въобще да заработи. Това да не е сделано в СССР бе братче. :) То или ще тръгне или няма да работи изобщо. Аз не съм електро-инженер обаче, може и да греша, просто ми се струва абсурдно каквато и да е електроника да може да работи с половината напрежение.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Изчетох цялата тема, т.к. в момента и аз търся да си взема такъв адаптер. Като гледам този на Skross изглежда най-доброто, което може да се вземе, но е 61 лв. :/

Някой по-назад в темата каза, че не поддържал контакти в Япония.  Там не са ли като в САЩ? Ако е така значи поддържа и тях без проблем. И на мен ми се иска ако ще давам толкова пари за адаптер поне да ми върши работа навсякъде, където отида и за дълго време.

 

Другото, което имам като опция е този, споменат от Roje от магазина на Tashev Galving, но нещо не го намирам в сайта им за да видя какво представлява. :)

Връзка към мнение

В Япония са на 100V/60Hz, а и единия от двата контакта е по-широк. Иначе с електрониката в повечето случаи проблем няма - масово са с импулсни адаптери от 100 до 240 Волта.

Виж със сешоари, печки-духалки и прочие бързо ще се появи мирис на изгоряло, а може и пламъци  :lol:

Връзка към мнение

Изчетох цялата тема, т.к. в момента и аз търся да си взема такъв адаптер. Като гледам този на Skross изглежда най-доброто, което може да се вземе, но е 61 лв. :/

 

Аз бих заел моя с удоволствие, ако се мернеш на някоя среща. И стига да нямам планирани пътувания из разни екзотики със специални контакти. Трябва да видя дали рутера вкъщи не ми е включен в него де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все още не съм го купил, но този адаптер ми е в списъка за покупки за ЮИ Азия - skross 1.302500. Цената му в българските онлайн магазини е 42 лева и би следвало да работи навсякъде с всякакви контакти.

Връзка към мнение

Георги, благодаря ти много, ще го имам предвид. Но все пак искам да си закупя някакъв адаптер, който да си ползвам дълго време.

 

Tougherty предполагам говориш за този ?  Той работи със всякакви контакти, но в него може да включваш само незанулени/незаземени уреди. Тоест сешоари, духалки и други такива не могат да се ползват с него. Затова е и по-евтин.

 

Прави сте за Япония, там този 3-пиновия няма да свърши работа, защото там са конктите са 2-пинови. 

Връзка към мнение

Ето адаптер за Япония - навсякъде там може да го купиш за 2-3 долара , а повечето хотели ще ти дадат и безплатно.

 

 

post-140-0-35390400-1432498830_thumb.jpg

 

post-140-0-35390400-1432498830_thumb.jpg

 

post-140-0-35390400-1432498830_thumb.jpg

post-140-0-28124300-1432498853_thumb.jpg

post-140-0-32433400-1432498882_thumb.jpg

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

По-скоро ето този http://vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=19110 Той има и заземяване плюс 10А предпазител.

 

Aми това е първия, за който говорихме. Не виждам как ще стане за Япония, след като е 3-пинов,а там контактите са само 2-пинови. 

Според мен нещо послъгват в описанието. Ето всички модели Skross в официалния им сайт:

 

http://www.skross.com/content/product

 

Но явно не е чак такъв проблем, ако там навсякъде може да си намериш от техния преходник и дори ги раздават. 

Стенк, а по-тънките, незанулени европейски щепсели не хлaбчат ли в този aдаптер? Дупките ми изглеждат по-широки, като за "шуко" щепсел?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Аз купих един уж за 120 вида контакти от сайта на Самсонайт, дето го влачих до Япония, за да установя, че това е :mad: 121 вид контакт, за който не става. :angry::mad: От магазин за 100 йени / като едното левче у нас/ си купих адаптор.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Изчетох темата, обаче понеже всеки има конкретни нужди, искам и аз да попитам нещо.
Тези адаптори на Skross изглеждат много добре, обаче доколкото схващам - не може едновременно да се включи щепсел и приставката за USB-тата. Аз имам нужда от адаптор, с помощта на който да мога да си зареждам едновременно таблета и телефона (на 2 USB-та) и фотоапарата - на стандартен щепсел.
Та питането ми е дали някой е виждал нещо подобно в български он/офлайн магазин, че май няма да имам време за поръчки от чужбина.
Става дума за нещо такова:

http://www.aliexpress.com/item-img/All-in-One-Universal-travel-Adapter-with-2-USB-Port-World-Travel-AC-Power-Charger-Adaptor/32367266554.html

 

http://www.amazon.de/dp/B01175DKOO?psc=1

 

All-in-One-Universal-travel-Adapter-with

 

И в допълнение - някой вижда ли някакви недостатъци в такъв тип адаптор?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

И в допълнение - някой вижда ли някакви недостатъци в такъв тип адаптор?

 

Не поддържа италианския стандарт със заземяването по средата.

Наскоро купих като това на снимката именно с тази цел. Струва 2 лв. и стотинки в Щайнбергер на "Ботев". Вярно, че увеличава багажа, но дава една идея повече сигурност.

Travel_Smart_by_Conair_NWG_11C_NWG_11C_G

Връзка към мнение

Време е ООН или някоя друга организация да измисли стандарт за международен контакт! 1950-та година е имало около 25 милиона туристи годишно, а днес туристите са вече над 1 милиард. Нищо не пречи да са определи стандарта и всички хотели и места където отсядат туристи да се оборудват с местен и международен контакт. Така с един елементарен адаптер всички лесно ще могат да ползват контактите, като целта естетвено може да бъде рано или късно целия свят да ползва един и същи тип контакти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Време е ООН или някоя друга организация да измисли стандарт за международен контакт! 1950-та година е имало около 25 милиона туристи годишно, а днес туристите са вече над 1 милиард. Нищо не пречи да са определи стандарта и всички хотели и места където отсядат туристи да се оборудват с местен и международен контакт. Така с един елементарен адаптер всички лесно ще могат да ползват контактите, като целта естетвено може да бъде рано или късно целия свят да ползва един и същи тип контакти.

Има такива, супер-универсални. Единственият проблем ще остане волтажа и честотата на тока.

 

socket_01.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не поддържа италианския стандарт със заземяването по средата.

 

Посоченият от Фичо не го поддържа, но има Скрос World Adapter Pro, който го има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изчетох темата, обаче понеже всеки има конкретни нужди, искам и аз да попитам нещо.

Тези адаптори на Skross изглеждат много добре, обаче доколкото схващам - не може едновременно да се включи щепсел и приставката за USB-тата. Аз имам нужда от адаптор, с помощта на който да мога да си зареждам едновременно таблета и телефона (на 2 USB-та) и фотоапарата - на стандартен щепсел.

Та питането ми е дали някой е виждал нещо подобно в български он/офлайн магазин, че май няма да имам време за поръчки от чужбина.

Става дума за нещо такова:

http://www.aliexpress.com/item-img/All-in-One-Universal-travel-Adapter-with-2-USB-Port-World-Travel-AC-Power-Charger-Adaptor/32367266554.html

 

http://www.amazon.de/dp/B01175DKOO?psc=1

 

All-in-One-Universal-travel-Adapter-with

 

И в допълнение - някой вижда ли някакви недостатъци в такъв тип адаптор?

 

Аз имам Skross World Adapter Pro с приставка за две USB-та. Ако бях прочел темата по-рано, щях да ти го донеса. Не е късно да се видим и другата седмица, ако решиш. Доколкото разбирам обаче, твоята идея е да вземеш адаптор, с който да можеш едновременно да зареждаш през щепсел и USB. Моята не става за тази цел. Или ползваш щепсел, или USB. Не може едновременно. И още нещо за отбелязване. На практика никога не съм ползвал USB-то, но си спомням, че когато взех адаптора го пробвах в къщи и не проработи. Не знам защо, опитах да включа телефона, но нищо не започна да зарежда. Тоест, нямам идея доколко тази USB приставка е съобразена с различните параметри на устройствата, които се включват към нея...

Връзка към мнение

Някой телефони на Самсунг не се зареждат от подобни адаптори, трябва им по-умно зарядно.

Връзка към мнение

Моят е HTC, но доколкото знам на Фичо е точно Самсунг...

Правилно знаеш  ;)  и телефонът ми и таблетът ми се зареждат пред USB, но фотоапаратът ми не може, затова търся адаптор, в който да може едновременно да се включат 1 щепсел и 2 USB.

 

Има скрос с УСБ и контакт едновременно.

Мак, би ли споделил кой е моделът и дали си го срещал в български магазин (реален или електронен)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
Фичо, а защо не вземеш обикновен преходник и троен бг разклонител (от тези без кабел)? Телефоните и таблетите (имам телефон Самсунг) си имат приставка към юсб кабела за зареждане от контакта.

Вчера срещнах във ФБ статия за хитринки, едната от които беше, че хотелските телевизори имат юсб вход и от там може да се зарежда телефон. Не съм пробвала, но пък и не всеки телевизор има.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.