Прескочи до съдържание

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада


Препоръчани мнения

 Аз пък се чудя защо САЩ не прекратят W&T програмите след като със сигурност повечето българи остават нелегално именно чрез тях ?

Поне аз всички които познавам останаха така , минаха на студентски визи , сключваха бракове с местни  и после с години действаха с адвокати , някой още са нелегални.

С W&T се запълват някакви дупки за сезонна работа. Вярвам, че анализът на американците показва,че броя на завърналите се превъзхожда значително броя на останалите. И на тях, явно не им създава толкова голям дискомфорт имиграция с такъв профил и бройка  на фона на всички други имиграционни потоци (виж с централоамериканците от последните месеци е друго).

 

Иначе, да - до невиждани долни падения стигнаха мнозина...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, американците не са принципно против емиграцията - в края на краищата това е държава от емигранти.  Само че гледат да подбират ;).  А в W&Т участват студенти - т.е. млади и образовани хора, нали...

Връзка към мнение

Има немалко които записват следване точно с цел бригадата в САЩ и в 1 - ви курс едва ли си толкова образован.

В най-ранния вариант на програмата се искаше да не си първа или последна година в университета , което имаше добър пресяващ ефект.

В нашенския вариант хора умишлено прекъсваха за да заминат преди последната си година .

Иначе си права , че по-добре такива хора отколкото минаващи нелегално мексиканската граница , но пък именно те оказват тежест в прословутите проценти просрочващи визите , заради което пък САЩ отказват да премахнат визовия режим.

 

Получава се истински омагьосан кръг - докато я има програмата няма как да се вместим в изискваните проценти и решението на проблема може да е единствено политическо.

Връзка към мнение

Абе то имаше някакви промени по WT преди 1-2 години, ама бяха козметични. А и 7000 човека от България по тая програма на година, от които сигурно 2-3-5 процента само остават нелегално там, не са кой-знае колко хора, на фона на нелегалната емиграция от Мексико и другите централно-американски дестинации от които през границата сигурно на седмица се изсипват по толкова. Чудно ми е каква ли е статистиката за Канада, та да са толкова трудни тези визи, щото аз лично познавам само двама човека, които са били в Канада, а за сравнение, зная поне 50 души, които са били в щатите. Само от моят клас по WT ходиха сигурно 10-тина човека вече, че даже и по 2-3 пъти. А за туристите да не коментираме. :)

Връзка към мнение

Емиграцията на латиноамериканците не ни касае.

САЩ изискват просрочените визи на българи да паднат под 10 % за да включат България в програмата за безвизов режим , а със сигурност огромна част от просрочените визи ( на българи ) се дължат точно на студентските бригади.

 

Държавите в ЕС за които САЩ изискват визи са България , Румъния , Полша и Кипър.

За поляците ги разбирам - половин Полша има преки роднини в Америка и ще предприемат големият поход :)

Канада има визов режим единствено с България , Румъния и Чехия.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Емиграцията на латиноамериканците не ни касае.

САЩ изискват просрочените визи на българи да паднат под 10 % за да включат България в програмата за безвизов режим , а със сигурност огромна част от просрочените визи ( на българи ) се дължат точно на студентските бригади.

 

Държавите в ЕС за които САЩ изискват визи са България , Румъния , Полша и Кипър.

За поляците ги разбирам - половин Полша има преки роднини в Америка и ще предприемат големият поход :)

Канада има визов режим единствено с България , Румъния и Чехия.

Според мен грешиш. 10-те процента би трябвало да се отнасят само за туристическите визи, а не и за J1. J1 няма да отпаднат при никакви обстоятелства, така, че не виждам защо ще са в статистиката на откъсите изобщо. VWP програмата е само за туризъм, но не и заместител на WT. А за Канада - хаха, значи не са успели Чехите да се споразумеят за повторно отпадане на визите им. Лоша работа, много лоша.

Връзка към мнение

Според сайта на Канадското правителство, само за България и Румъния се изискват визи измежду страните-членки на ЕС:

 

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-all.asp

 

Условието за попадане в списъка на държави, с които САЩ имат visa waiver е отказите на non-immigrant visitor visa да са под 3%.

 

http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1187

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да Мрън права си и за двете неща :)

Предполагам за Чехия са отпаднали отново съвсем наскоро.

За САЩ отказите са над 10 % , а трябва да паднат под 3 . Само , че отказите ги дават точно американските консулски служби и може съвсем субективно да ги държат винаги над тия заветни 3% :)

Един вид искат да се явяват по-читави кандидати , но как да подменим " материала" ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега погледнах, за 2013, отказаните са около 20%, мислех, че процентът е по-нисък:

 

http://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY13.pdf

 

Тук са всички държави, и тези с visa waiver, но пък там статистиката е леко изкривена, както е обяснено в разяснителния документ.

 

http://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/refusalratelanguage.pdf

 

Румъния и Русия са около 10% отказите.

Връзка към мнение

Приятели са ми описвали преживелиците си по вадене на канадска виза. И просто нямам време, нерви и желание да си загубя няколко дни във вадене и легализиране на документи за да угодя на местните бюрократи, като крайният резултат дори не е гарантиран.

Получих туристическа виза за Канада 2008 година и беше много лесно - събрах си нужните документи, преведох си ги сама без легализация и ги пратих заедно с паспорта по куриер до консулството в Австрия. Получих си паспорта с визата след около 2 седмици. Нямам спомен да ми е било трудно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да ми дадете повече информация, къде и как трябва да подам документи за Канадска виза? Има ли оторизирани фирми, които предлагат съдействие?

Връзка към мнение

Дима - ето това е официалният сайт на канадското правителство за туристическите визи: http://www.cic.gc.ca/english/visit/tourist.asp

 

А ето тук списък с всички необходими документи за хора, живеещи в България: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/visa.asp

 

Информация за визовия център в София: http://www.vfsglobal.ca/Canada/bulgaria/english/index.html

 

От юни 2014 документи за живеещи в България се изпращат единствено до визовият център в София. Те ги обработват и ги изпращат до Букурещ за слагане на визата ако сте одобрени. Всичко отнема около 2 седмици. Ако живеете в друга държава пак на този сайт може да се провери до кой визов център следва да подадете документите.

 

Виждам че пише, че може да се подаде и онлайн, но за този начин нямам информация. Винаги сме подавали само paper documents по пощата.

 

Аз лично мисля, че няма нужда от фирми за съдействие.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, дори и да не говорим за продължителен престой там винаги може да разчекнеш посещение от САЩ с 1-2 дни в Канада, например да видиш Ниагара от другата страна, или да се пошматкаш из Торонто и Ванкувър. В нашия атлас САЩ са маркирали 137 човека, а Канада 30. Макар разликата да идва и от чисто туристическите дадености на двете държави, съм сигурен че ниския процент на Канада е донякъде и заради отвратителните визи. 

Точно... Много исках да стигна до Ниагарския водопад, но по-интересната част е от канадската страна, имах само 1 месец до пътуването и като видях какво искат канадците за виза, просто се отказах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да вмъкна в темата - един приятел ми каза, че от Ню Йорк е вадил канадска виза с български паспорт, бързо и лесно ставало.

Така или иначе Канада повечето хора биха я съчетали с Щатите.

Връзка към мнение

Да добавя - ето това е един от най-важните формуляри: списъкът с необходими документи на Канадското посолство в Букурещ.

http://www.canadainternational.gc.ca/romania-roumanie/visas/52_1.aspx?lang=eng

Този списък се различава за различните посолства и ние винаги сме се ръководили от него, тъй като визите за българи се издават от Букурещ. По последни данни виза центърът в София работи с куриерска фирма Тип-топ.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Дано, въпреки че нерядко в политиката обещанията са малко като оня лаф: "Тати каза, че ще ми купи колело..., ама друг път"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А дано . Като помня кави лакърдии бистрихме и за един Дубай преди няма и година ... то бяха агенции , хотели и бла , бла , а сега е толкова безпроблемно.

Когато обаче едно нещо стане лесно достъпно интереса рязко намалява :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес беше момента да пуснеш за канадска виза ама май държиш силна ръка и няма да е фатално ако го направиш в следващите няколко дни преди картите да се обърнат  :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес беше момента да пуснеш за канадска виза ама май държиш силна ръка и няма да е фатално ако го направиш в следващите няколко дни преди картите да се обърнат  :lol:

 

При канадците процеса за подаване на виза изцяло онлайн ли е?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Не ги искам значи. Като си направят лесен процеса за кандидатстване - тогава. Не бързам :)

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.