Прескочи до съдържание

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада


Препоръчани мнения

Привет от Канада.

Не съм влизала от сто години във форума.

 

Не знам как ще се развият нещата, мо мога да ви кажа какво се казва по канадската телевизия.

Канада, няма намерение да отстъпва. Предупредиха кан. Граждани, че ще им трябват визи за Европа и толкоз. Казаха, че Европа щяла да загуби канадски туристи. Те не искали да махат визите, заради циганите. Това е смехотворно разбира се. Поне що се отнася за България. Бг и Румъния си вървят заедно, но дори и с тяхните цигани не виждам какъв им е проблема. Тук да живееш нелегално си е мъчение.

Явно друг им е проблема.

 

За пример.

Канада маха визите за мексиканци в замяна на говеда Т.е да си внасят телешко, колкото си искат. И хич не ги е страх, че ще се наводни с мексикански туристи.

Е, да видим как ще приключат преговорите с ЕС

 

Ако някой все пак се озове в Торонто и иска да мръдне до cottage country, приемам гости с удоволствие/ на 200км северно от торонто/ Зимата е забавно.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Канада обеща наесен да каже кога ще премахне визите за българи и румънци - http://www.mediapool.bg/kanada-obeshta-naesen-da-kazhe-koga-shte-premahne-vizite-za-balgari-i-rumantsi-news251485.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Канада обеща наесен да каже кога ще премахне визите за българи и румънци - http://www.mediapool.bg/kanada-obeshta-naesen-da-kazhe-koga-shte-premahne-vizite-za-balgari-i-rumantsi-news251485.html

И наесен Канада ще каже "когато му дойде времето, още не сте готови".

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И наесен Канада ще каже "когато му дойде времето, още не сте готови".

Може и така да стане, но леко като че ли са ги подпряли. Рано или късно вярвам, че ще можем да ходим в САЩ и Канада само с долари в джоба ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой да знае нещо ново относно това?

 

Потвърждението на уверението бая се забави, мисля вече че и ориентировъчен срок няма, камо ли нещо конкретно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно помня , че от ЕС казаха , че няма да обвързват въпроса с договора за търговия с Канада , както ги плашеха и ще продължат преговорите ...

С думи прости казаха , че сме последна дупка на кавала и няма да си рискуват финансовите интереси заради над или румънците. Със сигурност в Канада са ги разбрали ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хубавото , че споразумението е планирано за подписване само след месец , та някъде в тоя период ще разберем има ли , няма ли истинско решение. Да не излязат с американските номера ;)

 

 

"Визите с Канада отпадат скоро, увери Андрей Ковачев

Автор: news.ng

Визите с Канада отпадат скоро, увери Андрей Ковачев

 

Канада скоро ще даде ясен сигнал за отпадането на визите за български и румънски граждани, прогнозира евродепутатът Андрей Ковачев пред БНР.

 

Той припомни, че двете страни ще откажат да подпишат търговското споразумение с Канада, ако това условие не е изпълнено:

 

„По въпроса за визите ние имаме преговори директно с канадската страна, разбира се с подкрепата на европейските институции. Аз очаквам в съвсем скоро време да имаме ясен, ангажиращ сигнал от Канада за това, кога ще отпаднат визите за български граждани.” – прогнозира европедутатът."

 

П.С. Примерно може да дадат "ясен ангажиращ сигнал" , че визите ще отпаднат през 2063 година.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От Труд онлайн

06.10.2016 • 21:29

 

Министър-председателят Бойко Борисов обсъди с канадския си колега Джъстин Трюдо въпроса с отпадането на визите за български граждани в телефонен разговор, продължил близо час. Разговорът беше поискан от канадския премиер. На него присъства и вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова.

 

Премиерът Трюдо запозна българския си колега с усилията и огромния по обем работа на канадското правителство за отпадане на изискването за визи за български граждани. Трюдо пое ангажимент от 1 май 2017 г. до Канада без визи да могат да пътуват българските граждани, които вече са посещавали страната, притежателите на визи за САЩ, както и представителите на бизнеса. Канадското правителство ще положи усилия до края на 2017 г. без визи до страната да пътуват и всички останали български граждани. Само в случай на забавяне поради технически причини заради огромния обем административна работа и пренастройка на системите, тази дата може да бъде удължена до 1 май 2018 г., но не по-късно.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Добри новини от вчера относно визите за Канада.

 

Ще споделя моя опит от кандидатстването, в случай че това би било полезно на някой, който трябва да пътува преди отпадането.

 

Кандидатствах онлайн и след по-малко от 3 дни получих положителен отговор.

 

В зависимост от целта на посещението е необходимо да се подготвят различни документи. Не знам дали това важи за всички форми, но някои от тях със сигурност не са подготвени специално за онлайн кандидатстване, като например "Family Information" формата.

 

В нея има три секции, като под всяка има поле за подпис. На няколко места във формата пише, че трябва да бъде подписана на съответните места, но PDF файлът не позоволява той да бъде електронно подписан.

 

В сайта обаче е споменато формите да не се принтират, попълват на ръка и сканират.

 

В крайна сметка няма нужда документите да се подписват, въпреки че на тях пише, че е необходимо.

 

В края на процеса, при изпращането на всички документи, те се "подписват" с името на кандидатстващия, като това важи за всички документи.

 

Основната апликационна форма, въпреки че не се подписва трябва да се "валидира" (има бутон в PDF файла), при което се добавят 5 баркода на последната страница.

Връзка към мнение

Добри новини от вчера относно визите за Канада.

 

И всичко става онлайн, не се ли пращат документи до Букурещ? Нещо такова бях чувал ....

Връзка към мнение

Аз кандидатствам в Англия, но вярвам, че процесът е подобен и ако кандидатстваш в Букурещ.

 

Когато кандидатстваш за виза, ти изпращаш апликацията си на Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC).

 

След като разгледат апликацията ти и ако получиш положителен отговор трябва да изпратиш паспорта си (+ още няколко документа) до най-близкия Visa Application Center (VAC) спрямо това, което си въвел в апликационната форма (има 2 въпроса къде живееш в момента и дали това е държавата, в която кандидатстваш).

 

Тези VAC центрове се управляват от VFS Global, които препращат паспорта ти на посолството. Ти не можеш да изпратиш паспорта си директно на посолството, или поне в Англия е така.

 

Разбира се, въпросната компания събира съответната такса за "услугата" да ти препрати паспорта на посолството и това забавя процеса с 1-3 дни.

 

За да отговоря по-пълно на въпроса - имаш 3 опции за кандидатстване:

 

1. Онлайн, като след това изпращаш само паспорта си

2. По пощата (куриер)

3. На място във VAC център (което реално е пак кандидатстване онлайн, но служител на VAC ще ти помага при попълването на документите, като за това разбира се се заплаща допълнителна такса).

Редактирано от Станислав
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И всичко става онлайн, не се ли пращат документи до Букурещ? Нещо такова бях чувал ....

Документите се сканират и се подават онлайн с application form. Само паспортът се изпраща с куриер до Букурещ, когато го поискат, за да сложат визата в него.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Е , чакаме решението на Валония до края на деня :)

 

Голям цирк. Заради една автономна област от 3-4 млн. души не може да се подпише споразумение, засягащо ~550 млн европейци...

 

Не съм запознат в детайли със CETA, но от магеланска гледна точка се надявам да се подпише най-накрая.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

И аз не съм запознат в детайли със споразумението, но от това, което съм чел тук и там, май е по-добре да си останем с визи и да не го подписват.... :mad:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

ами според мен в случая при липсата на информация е неуместно да се взима страна; споразумението се прави доста на тъмно, а засяга всички; току-виж се окаже, че валонците са единствените, които проявяват здрав разум и си пазят интересите на народа; че свободната търговия е хубаво нещо, ама дяволът е в детайлите... 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За да не навлизам в забранената политечска тема - само давам линкове към споразумението и всеки, който се интересува, може да се осведоми сам от първа ръка, вместо да се доверява на преразкази и пропагандни тълкувания.  ;) 

линк,  линк

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Неприятно е , че двете неща са обвързани което не е много почтено , но това е международното положение.

Засега продължаваме да чакаме. Аз лично много се надявам на положително развитие по визите , щото Air Canada ми избождат очите с тия полети до Америките.

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Да, май белгийците официално са отказали да подпишат... Интересен е коментарът им, че споразумението е 300 страници, с допълнителни анкеси от 1300 страници...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.