Прескочи до съдържание

Визови режими на държавите с България


Препоръчани мнения

Картата вече е почти съвършена 😍

Едно малко сиво петънце за озеленяване:

Монсерат/ ISO code    MS

https://www.immigration.ms/countries/visa_not_required

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, mitkobiker каза:

Едно малко сиво петънце за озеленяване:

Златен. Добавих острова - явно е имало липси по таблицата 🙂

  • Браво 2
Връзка към мнение

Според мен Виетнам трябва да е червен или с коментар. Не можеш да се качиш без нищо да правиш и да си вземеш виза там, както в Камбоджа и Тайланд. Трябва или виза, или покана предварително. 

 

Тайланд визите от посолство са 35 евро вече.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Според мен Виетнам трябва да е червен или с коментар. Не можеш да се качиш без нищо да правиш и да си вземеш виза там, както в Камбоджа и Тайланд. Трябва или виза, или покана предварително.

Аналогична е ситуацията и с Мианмар/Бирма. Ако нямаш виза или "покана" може изобщо да не те допуснат до полета за там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

Според мен Виетнам трябва да е червен или с коментар. Не можеш да се качиш без нищо да правиш и да си вземеш виза там, както в Камбоджа и Тайланд. Трябва или виза, или покана предварително.

 

Преди 1 час, mitkobiker каза:

Аналогична е ситуацията и с Мианмар/Бирма. Ако нямаш виза или "покана" може изобщо да не те допуснат до полета за там.

 

Тези неща, според мен, е най-добре да са в колонката "Забележка". Дори тия дето са отбелязани с горни индекси при имената на държавите не се виждат и също няма да е лошо тия индекси да се сложат в тая колонка.

 

Иначе, картата се влияе от това дали има "Да" във "VOA" колонката. Например ако се измисли нещо от сорта на "ДА*" могат лесно да се направят друг цвят (примерно оранжево).

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да, технически ясно. За самата информация говорим, според мен страна, която не можеш да посетиш без предварителна подготовка/заявка не би трябвало да е в едно с другите с VOA. Австралия формално е същото, пак пращаш документи онлайн и те одобряват, ма тя е в червено на картата. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен най-просто би било:

страна без виза - зелена

страна с VOA (без да се налага да правиш каквото и да било предварително) - жълта

страна с виза, вкл. всяка страна изискваща предварителна подготовка да те допусне на територията си (визи,покани,регистрации...) - червена

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 8.10.2019 г. в 10:54, T.E.Lawrence каза:

Не можеш да се качиш без нищо да правиш и да си вземеш виза там, както в Камбоджа и Тайланд. Трябва или виза, или покана предварително. 

Така е. Предполага се, че човекът четящ табличката ще обърне внимание и на другите колонки и най-вече "тема" където обикновено са разяснявани условията.

 

На 8.10.2019 г. в 16:19, ShaMan-H_Fel каза:

Например ако се измисли нещо от сорта на "ДА*"

Така го направих - със звездичка, а във второто мнение е изяснена звездичката 🙂

 

На 8.10.2019 г. в 16:27, T.E.Lawrence каза:

Австралия формално е същото, пак пращаш документи онлайн и те одобряват, ма тя е в червено на картата.

И тук си прав - те официално нямат виза, но имат проверка, която е доста по-сериозна от други държави с виза, а без проверка не се минава, т.е. все едно си е виз.

 

На 8.10.2019 г. в 16:33, patilana каза:

промяна в цвета на Нова Зеландия

Отделих в темата за Нова Зеландия

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Направих оранжеви държавите, които имат "Да*" в полето за VOA. Като се посочат с мишката или изберат има и текст:

Цитат

ВНИМАНИЕ, необходимо е предварително осигуряване на документи!

В легендата съм написал, че оранжевото е за VOA под условие/еTA, така че ако искате и държавите с eTA могат да излизат по същия начин. Друг вариант е да има в колонката Виза "Не*". Ако решите така, кажете и ще го добавя в кода.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Няколко положителни африкански ъпдейта за българския паспорт.

 

Отскоро виза за Гвинея се вади изцяло онлайн от https://www.paf.gov.gn/visa. Цена $80 + $1.60 административна такса, плащане с Visa/Mastercard. Съдейки по номера на апликацията аз съм едва 1624-ия човек, извадил си туристическа виза по този начин 🙂

 

Виза за Сиера Леоне вече може да бъде получена при пристигане на летището във Freetown. Цена $80. Огромно улеснение, тъй като доскоро тази виза беше изключително трудна. Информация има на няколко места, като например тук.

 

Виза за Намибия вече също може да бъде получена при пристигане и не е нужно да се вади предварително. Информация тук и тук.

 

Гвинея-Бисау също позволява получаване на VOA, като НЕ трябва approval letter (както пише в таблицата).

 

Очаквам постепенно всички африкански държави да вземат пример и да въведат evisa или VOA.

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Очаквам постепенно всички африкански държави да вземат пример и да въведат evisa или VOA.

А дано! Благодарско за прясното инфо, табличката е надлежно актуализирана.

  • Браво 3
Връзка към мнение

Защо след като от доста време се издава безплатна виза в Доха само с чакане на опашка, в сайта на външно пише подобни глупости - https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/qatar

 

Че хотел, че сума, че такса... Егати аматьорите.

  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев
На 14.11.2019 г. в 19:08, Георги Матеев каза:

Гвинея-Бисау също позволява получаване на VOA, като НЕ трябва approval letter (както пише в таблицата).

Още един ъпдейт за Гвинея Бисау: цената за получаване на виза на летището е €85 или $120. Да, точно така, $120 са много повече от €85, но тези официални цифри ни съобщиха на летището преди няколко дни, така че ако някой тръгне натам да носи евро.

 

Иначе въпросната виза (печат в паспорта) се получава за 2-3 минути без никакви въпроси, напълно очаквано беше абсолютно проформа и е само начин за генериране на приходи. Дори издават бележка за платената сума 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Още един ъпдейт за Гвинея Бисау: цената за получаване на виза на летището е €85 или $120. Да, точно така, $120 са много повече от €85, но тези официални цифри ни съобщиха на летището преди няколко дни, така че ако някой тръгне натам да носи евро.

 

Просто не са си актуализирали цената в евро от времето, когато еврото беше много по-скъпо от долара. Тайландците го направиха наскоро, като увеличиха визата на 35 евро, а цената в долари си е пак $40.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Актуална информация за промените в пропускателните режими, свързани с епидемията, може да откриете тук:

 

https://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?ExpertMode=TINEWS%2FN0&user=GF&subuser=GFB2C

 

Отваря се и се рефрешва, чрез кликване в полето с адреса и потвърждаване с Ентер, за да тръгне.

 

 

Алтернатива тук: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
Георги Матеев
На 14.11.2019 г. в 19:08, Георги Матеев каза:

Очаквам постепенно всички африкански държави да вземат пример и да въведат evisa или VOA.

Прогнозата ми постепенно започва да се сбъдва.

 

Най-новото африканско попълнение в eVisa отбора: Южен Судан вече издава електронни визи срещу $100 USD. Официалният сайт е https://www.evisa.gov.ss/

 

Досега тази виза беше абсурдно трудна и убиваше ентусиазма ми. Нямам търпение да се нормализират малко нещата и да запаля към Джуба. Надявам се скоро и Судан да последва южносуданския пример.

 

Между другото https://www.passportindex.org/ дава доста актуална информация за настоящите Covid19 банове в цял свят, може да се търси по конкретен паспорт / националност.

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

От 15 март Ирак улесни значително издаването на визи за граждани на 30 държави, сред които и България.

 

Българите вече могат да получат виза директно при пристигане в Ирак без нужда от каквито и да е предварителни действия. Това важи за всички летища, пристанища и сухопътни граници. Същото вече е отразено и в passportindex.org - visa on arrival/60 days.

 

Благодаря за инфото. Актуализирам табличката.

А дискусията за Багдад е тук:

https://magelanci.com/forums/topic/16620-някой-навит-за-багдад/

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Поредна африканска държава се отвoри: Демократична Република Конго предлага улеснени електронни визи от началото на 2022.

 

Визи се вадят онлайн на https://evisa.gouv.cd/, плащане с Visa / Mastercard, срок за издаване до 3 работни дни.

 

Усещам, че тази година ми предстои разходка до Киншаса 🙂

  • Харесвам 16
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Бразилия ще предлага визи за дигитални номади, тоест хора, които работят отдалечено, докато пътуват по света. Ще се разрешава престой от една година засега, трябва да се покаже договор за отдалечена работа.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ами в интерес на истината не видях да пише някъде на какъв език. 

Може да се кандидатства в консулство или електронно тук

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Йосиф Милчов
преди 4 минути , Marisha каза:

Имам един въпрос са полети с Turkish. Трябва ли ни виза за Панама, че има технически стоп в Панама.

Виза Фри до 180 дни, според паспорт индекс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Marisha каза:

Имам един въпрос са полети с Turkish. Трябва ли ни виза за Панама, че има технически стоп в Панама.

При технически стоп, обикновено става въпрос за зареждане с гориво, а понякога има и пътници до там. И в двата случая щом продължавате не напускате самолета, т.е. не трябват визи, понеже не се влиза в държавата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.