Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

"Безметежното" пътуване до Нова Зеландия става по-скъпо:

https://www.immigration.govt.nz/about-us/media-centre/news-notifications/government-confirms-electronic-travel-authority-details

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От 1 октомври 2019 правителството на Нова Зеландия възнамерява да въведе предварителна елентронна авторизация за пътуване до страната. Ще струва 9 местни долара

https://thepointsguy.com/news/new-zealand-adds-eta-requirements-for-international-visitors/

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Нова Зеландия въвежда елекронна предварителна регистрация NZeTA за посетителите и такса от 35 долара. Новите правила ще са валидни от първи октомври 2019-та годна цък

цък

 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
1 minute ago, patilana said:

@Topfly новината е в Магеланци още от 25 март. Имаме и такава тема. 

Явно съм пропуснал, но не мисля, че ще навреди да я има на няколко места. Търсех през гугъл в Магеланци NZeTA и нищо не ми даде като резултат...

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Темата е -Нова Зеландия ETA.

Не е проблем, разбира се, да има инфо на сто места. Сещам се и за една друга тема, в която се появи преди дни това инфо. 

Тепърва ще се пише по - активно по нея, макар кивитата да твърдят най-официално, че няма да отказват на никого, а просто им се щяло да намерят начин някои чужденци да подпомагат усилията им за опазване на природата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

добре някой от вас успявал ли е да плaти и след колко време получихте отговор ? има ли хора на които са им изискани допълнителни документи като за Australia? 😄

Връзка към мнение
На 15.09.2019 г. в 10:02, MatriXa каза:

добре някой от вас успявал ли е да плaти и след колко време получихте отговор ? има ли хора на които са им изискани допълнителни документи като за Australia? 😄

?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От името на цялото човечество, и в частност на целокупното българско население, ще изкажа ужас по налагащата се промяна в цвета на Нова Зеландия. От 01.10. 2019 г. се налага вси земляни да имат виза. И територията й да стане червена. 

Самата таблица е повече от добър начин да се осведомим с един поглед за възможността да имаме един проблем по - малко тръгвайки на път. Благодаря ти @ShaMan-H_Fel

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , patilana каза:

От името на цялото човечество, и в частност на целокупното българско население, ще изкажа ужас по налагащата се промяна в цвета на Нова Зеландия. От 01.10. 2019 г. се налага вси земляни да имат виза. И територията й да стане червена. 

Самата таблица е повече от добър начин да се осведомим с един поглед за възможността да имаме един проблем по - малко тръгвайки на път. Благодаря ти @ShaMan-H_Fel

То не е виза, а просто някаква такса онлайн. Между другото ЕС също налага такава такса, а това повече ме касае, защото трима от семейството ми не са с европейски паспорти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виза си го пишат . Има отделна такса за нея  плюс такса за природата. Важи две години. Абеееее.... За Австралия поне не плащаш. 

А това за Европа какво е ? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Същото, отиваш на сайта, плащаш и пътуваш. То е автоматично, никой не ти гледа документи, ама без него не става.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мисля, че разните eTA не са визи. При тях възможността да ти откажат е силно ограничена. Плащането е отделно, има държави с входни/изходни такси, които са в цената на самолетния билет, но, предполагам, се плащат ако минаваш сухопътно. Същото е с визата при пристигане. Може да получиш, но се искат някакви документи, решението дали да те качи или не е на авиокомпанията и е отделно от фактическото наличие на виза. Виза при сухопътно или морско пристигане пак може да има.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съвсем емоционално влязох в темата.

Не мога да споря с никого кое е виза и кое не, но три седмици преди 01.10. 2019 влязох в Нова Зеландия по начина, по който влизам в Турция - подадох си паспорта и ми сложиха печат. Толкоз.

Минимум 72 часа преди следващото ми пътуване към Нова Зеландия ще трябва да вляза в сайта на новозеландското външно министерство , да си въведа данните , да платя двете такси и да получа по електронен път, без задължение да разпечатвам, виза ( те я наричат така - не аз ). Без да сторя това , дори да съм пасажер на круиз или транзитен пътник ( за към Бора - Бора примерно ,дай боже всекиму !) ще бъда спряна от достъп. Както искате, така го наричайте.

С две думи - за Нова Зеландия няма да е като за Турция, за всички българи. Зеленият цвят вече е подвеждащ.  

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
На 8.10.2019 г. в 15:12, ShaMan-H_Fel каза:

Мисля, че разните eTA не са визи. При тях възможността да ти откажат е силно ограничена. Плащането е отделно, има държави с входни/изходни такси, които са в цената на самолетния билет, но, предполагам, се плащат ако минаваш сухопътно. Същото е с визата при пристигане. Може да получиш, но се искат някакви документи, решението дали да те качи или не е на авиокомпанията и е отделно от фактическото наличие на виза. Виза при сухопътно или морско пристигане пак може да има.

какви документи приятел ако оставиш граничния да те стресне.. с една дума е като за канада eTa пак те питат глупости на границата но моля ви не го сравнявайте s USA ili Australia там е по големият цирк

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да ви се похваля - озитата ме пуснаха след като им изпратих допълнителните неща. Сега чакам какво ще решат за останалата част от бандата. Благодаря на всички които ми писаха по темата. 

 

Да ви питам за Нова Зеландия как стоят нещата като виза? Ако отидем до Австралия, да скокнем и до кивитата си мисля аз...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 7 минути , sndos каза:

Да ви се похваля - озитата ме пуснаха след като им изпратих допълнителните неща. Сега чакам какво ще решат за останалата част от бандата. Благодаря на всички които ми писаха по темата. 

 

Да ви питам за Нова Зеландия как стоят нещата като виза? Ако отидем до Австралия, да скокнем и до кивитата си мисля аз...

Привет. Честито! Не съм бил в Нова Зеландия, но знам, че за там нямаме нужда от виза. Погледнах и в табличката в тази тема, и в сайта на МВнР.

Връзка към мнение
49 minutes ago, Граф Вронски said:

Привет. Честито! Не съм бил в Нова Зеландия, но знам, че за там нямаме нужда от виза. Погледнах и в табличката в тази тема, и в сайта на МВнР.

Има нужда от ЕТА: https://nzeta.immigration.govt.nz/

 

Това е ново, от Октомври 2019

 

пускало се онлайн и пристигало за секунди (не е личен опит). Струва $9-12 + $35 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, anita82 каза:

Има нужда от ЕТА: https://nzeta.immigration.govt.nz/

 

Това е ново, от Октомври 2019

 

пускало се онлайн и пристигало за секунди (не е личен опит). Струва $9-12 + $35 

Благодаря за инфото! Това си е пак скрит визов режим. Предполагам, че отново важи само за третия ешалон на членки на ЕС т.е. нас и северните съседи

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Визата вече струва 17 НЗДолара през арр-а или 23 през сайта. Към цената се добавят и 35 НЗДолара такса. 

Ние кандидатсвахме през приложението, по 52 кинта излезе парчето. 

Визата дойде 30 секунди след подаване на апликацията.

Интересното е, че още не са ми дръпнали парите от Революта. Чудя се дали да не си фрийзна картата за ден-два и да ги мина по байганьовски😀

 

П.П. …..дръпнаха ги гадовете алчни

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.