Прескочи до съдържание

Въпроси за Будапеща


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

По конкретно за типа билети, тъй като чета че много магеланци за отнесли глоба, поради неправилно избран билет.

Ползвахме само билети за еднократно пътуване, тъй като основно се движехме пеша. Иначе на всяка метростанция/спирка има автомати за билети, като освен монети, може да се плаща и с банкноти.

Връзка към мнение

А има ли възможност за transfer ticket за 530 форинта за придвижване от летището?

Да,билети се купуват от гишето на фирмата за градски транспорт,точно до информация преди изхода.

P.S.За куфарите/ако има/не се купуват допълнително билети,влизат в цената на основния билет.

Transfer ticket са всъщност две билетчета-едно за 200Е,а другото за метрото.Ако сте повече хора внимавайте да не ги объркате,отзад са номерирани с 1 и 2.

Редактирано от mamaivy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не виждам какво толкова му смятате за 3-5лв. Ако сте група до 5 човека и ще пътувате всички заедно по време на целия ви престой, най изгодно излиза групов билет за 3300ф. за 24ч.

Ако не, rik4o ви е казал варианта!

Редактирано от Дидко
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Варианта всеки си го преценя като получи информация за всички възможности. Информацията за Трансфер тикета не беше споделяна досега и смятам, че е ценна. А дали да се смята до 3-5 лева е тема, която е доста обсъждана. Който иска да си го смята, който иска да не си го смятам. 

Редактирано от Vyara
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

С 24 часов билет може ли да се пътува от летището?

В София изгодно ли е купуването на форинти, или там ня място?

 

Може. Всички карти за градски транспорт важат освен за нормалните линии на градски транспорт и за влаковете в рамките на града, за корабчетата на градски транспорт в делнични дни и за зъбчатата железница в Буда.

 

Ако намериш добър курс в София е изгодно да обмениш форинти. В Будапеща на най-добрите места има данък транзакция от 0,3% за обмяна на пари, но има много места с ужасно дървени курсове. Друг удобен и добър вариант е да теглиш пари от банкомат с карта на Уникредит или Банка ДСК. При първата банка тегленето на пари е безплатно, а при втората таксата е 1 евро при ползване на банкомати от групата. Важно е обаче да не избереш фиксиране на курса, защотото ще те прецакат с обмяната.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С 24 часов билет може ли да се пътува от летището?

В София изгодно ли е купуването на форинти, или там ня място?

Ние си купихме форинти оттук, от Тавекс. Там също може да се сменя, в другата тема за Будапеща сме го коментирали. Моля, погледни и там. Най- общо - диапазонът на тамошните обменни бюра е доста голям, трябва да се внимава, а често има и комисионни, които не са малки. Според мен, вземи си оттук. Най - малкото за това, че ще смениш левове за форинти, а не - лев - евро-форинт или лев-долар-форинт.

С Топфлай сме писали едновременно. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, коя е другата тема? И къде да видя възможно най-добрия курс за ориентир?  :)

 

Пишеш в гугъл eur huf и ще ти изкара централния курс. Форинтът се движи всеки ден спрямо еврото в диапазон около 5-10% в рамките на една година.Спрямо него гледай курсовете на чейндж бюрата. В Унгария най добрите чейндж бюра купуват около 0,5% под централния курс плюс 0,3% данък. Има обаче бюра които купуват 20-25% под централния курс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, коя е другата тема? И къде да видя възможно най-добрия курс за ориентир?  :)

Чейнджбюро "Никар" на Витоша и Гладстон. Добър курс и изкупуват ако ти останат форинти /или други валути/ на курса, на който си ги купил от тях. Трябва да си пазиш бележката. Писано е за бюрото в друга тема. Изключително коректни!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По препоръка на Таньо реших да отида в бюрото, за да сменя форинти и при търсене в гугъл излиза друго с това име на Граф Игнатиев 36. Някой да не се заблуди да отиде там. Това на Гладстон и Витоша се намира при търсене на 

Никар 2005.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Курсът на бюрото на "Христо Ботев" 110 също става. Ако там няма някаква валута, точно срещу него - от другия край на булеварда- има друго бюро. Та, дали заради конкуренцията, но хем има шарена валута, хем курсът е добър!

Връзка към мнение

Аз взех малко от Тавекс, останалото в евро, ще гледам където може да плащам и с карта  :)

 

Къде и как се валидират картите за транспорта?

Връзка към мнение

Аз взех малко от Тавекс, останалото в евро, ще гледам където може да плащам и с карта  :)

 

Къде и как се валидират картите за транспорта?

 

Когато купуваш карта от автомат избираш от кога да е валидна. Отделно не се валидират.

Връзка към мнение

по кое време пълнят езерцата в парк Napozoret, много ме беше яд, че са празни, щяха да станат страхотни снимки със замъка?

 

 

ПП. останаха ми форинти, (почти) навсякъде може да се плаща с карта

Изуми ме градският транспорт, почти по всички линии интервалът на движение е 4-6 минути, доста често се чака и по-малко такова нещо не съм виждал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също имам форинти, но смятам да ги върна в чейнджа, от който ги взех. Bad kid ако си се прибирал днес сме били в един полет ;)

 

Не, в сряда :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.