Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за Будапеща


mimi

Препоръчани мнения

Здравейте

За коледа ще пътувам до Будапещ

Ако може да поллуча инф.

За хотел thomas за забележител ост за храна паркирането защото ще бъда с автомобил. За паритеим

БлГодРя.

Връзка към мнение

Здравей и добре дошла. 

Будапеща е красива през зимата. 

Разгледай темите, които са дискутирани тук и тук.

Поздрави,

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми какво да ти кажа, погледнах хотела - с доста нисък рейтитг е, а и паркинга се плаща допълнително. Засякох цените за времето което аз ще бъда в Будапеща - началото на ноември - за горе долу същите пари ще бъда в центъра на града, в апартамент и паркинга ми е без пари (всъщност ако съм в твоят хотел и плащам на ден по 10 евра за паркинг - ще платя повече). Около Коледа не знам какви ще са цените. В града ти препоръчвам да се движиш с метро и градски транспорт, тегаво е паркирането.
Коледните им базарите са лъскави, хубави и много магнетични, но можеш да си напазаруваш същите неща доста по-евтино и с по-добро качество от другаде. Но са си атракция де!
За забележителностите, храната и парите им - можеш да прочетеш доста. Ако имаш конкретни въпроси питай.

Поздрави

Редактирано от temporary
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла. 

Будапеща е красива през зимата. 

Разгледай темите, които са дискутирани тук и тук

Поздрави,

Нещо линковете не са като хората :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми какво да ти кажа, погледнах хотела - с доста нисък рейтитг е, а и паркинга се плаща допълнително. Засякох цените за времето което аз ще бъда в Будапеща - началото на ноември - за горе долу същите пари ще бъда в центъра на града, в апартамент и паркинга ми е без пари (всъщност ако съм в твоят хотел и плащам на ден по 10 евра за паркинг - ще платя повече). Около Коледа не знам какви ще са цените. В града ти препоръчвам да се движиш с метро и градски транспорт, тегаво е паркирането.

Коледните им базарите са лъскави, хубави и много магнетични, но можеш да си напазаруваш същите неща доста по-евтино и с по-добро качество от другаде. Но са си атракция де!

За забележителностите, храната и парите им - можеш да прочетеш доста. Ако имаш конкретни въпроси питай.

Поздрави

Здравейте,

Можеш да си оставиш колата на Kobanya Kispest, което е последната спирка на метрото, там до мола има безплатни места, а и заради мола според мен е сравнително сигурно. Друг изпитан метод, който работи абсолютно навсякъде е да си я оставиш в мола. :D Естествено побългарски някой се е сетил, че може да влезе пеш и да си дръпне ново картонче и когато излизаш излизаш с новото и реално за 1 час е безплатно... Но това второто е "ако искаш да прекрачиш границата".

Будапеща е много приятен град, но ако си семейна по-добре отседни в Буда, която е по-приятната част за живеене, Ако сте за парти, газ към Пеща, където има забавление колкото искаш. Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто си резервирай хотел с паркинг и действай пеша. Не е толкова голяма като град, че да не можеш да я обиколиш за няколко дни тая Будапеща. Отделно има достатъчно супа барове, та все ще влезете да се сгреете някъде. 

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Аз ще бъда за пет дни.хотела ми го препоръча агенция мисля че е на изгодна цена за 220лв с закуска но паргинга идва скъпо и ми газаха че хотела е в център.

Връзка към мнение

Здравейте,

Можеш да си оставиш колата на Kobanya Kispest, което е последната спирка на метрото, там до мола има безплатни места, а и заради мола според мен е сравнително сигурно. Друг изпитан метод, който работи абсолютно навсякъде е да си я оставиш в мола. :D Естествено побългарски някой се е сетил, че може да влезе пеш и да си дръпне ново картонче и когато излизаш излизаш с новото и реално за 1 час е безплатно... Но това второто е "ако искаш да прекрачиш границата".

Будапеща е много приятен град, но ако си семейна по-добре отседни в Буда, която е по-приятната част за живеене, Ако сте за парти, газ към Пеща, където има забавление колкото искаш. Поздрави!

 

Ако е за мен, аз ще съм в V район и ще ползвам подземен паркинг, така че тази врътка не ми е нужна. На mimi може да и свърши работа, но пък остава пак проблема с паркирането нощем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виж "Вила хотел Кристал" в Букинг, за пет дни с вкл. закуска и паркинг излиза цена от около 400лв за двама. 

Аз съм доволна от хотелчето и е само на 15 мин от Ержебет, пеша. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, чак толкова не е драматично паркирането в Будапеща, особено, ако мястото, където си отседнал е с паркинг и в центъра (но дори да не е, градският транспорт - метро, автобуси etc. са доста добре организирани и редовни).

Друг е въпросът, ако не можеш да се отделиш от колата си, де.

Внимавайте със зоните за паркиране в центъра, защото автоматите не винаги работят, но пък винаги можете да си купите талонче от хората с жълти жилетки.

Иначе - ето линк с платени паркинги в центъра -  https://www.google.bg/search?sourceid=ie7&q=budapest+parkol%C3%A1s+belv%C3%A1ros&rls=com.microsoft:bg-BG:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rlz=1I7TEUA_enBG601&gfe_rd=cr&ei=yW4qVvz3J6Wz8wf23oWoDw&gws_rd=ssl#q=budapest+parkol%C3%A1s+belv%C3%A1ros&rflfq=1&rlha=0&tbm=lcl

Цените са около 20 евро на седмица.(20-25 EUR)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотел Томаш е най-базовият и евтин във Ференцварош близо до центъра (но не е в центъра, все пак е ок, близо до метро и трамваи, също и пеша). На хубаво място е, но нямай високи очаквания към самия хотел, закуска и т.н. Там е платена зона, по-добре си намери място да я паркираш около Palace of Arts, там имаше поне преди паркинг, плаща се на ден, не е много и е пешеходно до хотел Томаш.

 

Парите... Най-лесно е ако имаш дебитна карта на Булбанк да си теглиш без такса от банкомати на Уникредит директно във форинти. 

Връзка към мнение

в тази връзка и аз имам питанка.

пуснали са една оферта за 150 лв. предколедно. Будапеща за 2 дни. Дали е безопасно по границите, в самата Унгария? 

Връзка към мнение

Будапеща им доста добре уреден градски транспорт, включително и през нощта, така че кола не ви трябва за разглеждане на града - само ще се чудиш къде да я паркираш, а паркинга e 440 Ft/час в централната зона и 350Ft/час в съседната което са съответно 2,8/1,2лв/ч. Освен това има ограничение по часове (2,3,4) за различните места. Билет за паркинг се купува от паркомати, обаче те приемат само монети метални форинти - обикновенно при пристигане човек няма и започва едно търсене... Ако сложиш по-голяма сума от тази за час ти ги прибира и ти преизчислява времето - т.е. с 500 форинта ще ти хване  час и 8 минути.

 

Освен на Булбанк безплатно теглене има и ако си клиент на ДСК на банкоматите на OTPBank.

 

Аз ходих точно като затвориха границата и проблеми нямаше - даже на Келети не личеше, че е имало нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

в тази връзка и аз имам питанка.

пуснали са една оферта за 150 лв. предколедно. Будапеща за 2 дни. Дали е безопасно по границите, в самата Унгария? 

 

До колкото знам в момента няма проблеми, но гаранция за след два месеца няма. Нещата са сравнително динамични, все повече се прокрадва инфо, че Германия може и да затвори границите за мигрантите и тогава идея си нямам какво ще става.

 

А аз да питам - някой знае ли нещо относно законови промени в Унгария за чендж бюрата и за задължаването им да вземат комисионна? Или зададено по друг начин, някой сменял ли е форинти в чейнд бюро?

Връзка към мнение

А аз да питам - някой знае ли нещо относно законови промени в Унгария за чендж бюрата и за задължаването им да вземат комисионна? Или зададено по друг начин, някой сменял ли е форинти в чейнд бюро?

 

Задължение да вземат комисионна няма, но има задължение да плащат данък транзакция, който е 0,3%. Коректните бюра с тесни маржове ти слагат и комисонна, която покрива данъка. Другите бюра мога да пишат с 20 сантиметрови букви No Commision, но през маржа ти режат главата. Ако вадиш пари от бакомат на Уникредит или ОТP, там ти обменят на добър курс парите без да ти удържат данък, но само ако не избереш опцията на бакомата да ти фиксират курса. Фиксираният курс и на двете банки е голямо дърво.

При преводи и плащане с карти в Унгария също има данък върху транзакцията, но той важи само за издадените в Унгария банкови карти.

 

Скоро четох, че и в Гърция, подготвят или вече са въвели подобен данък, но не си спомням точно кои транзакции облагат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

При преводи и плащане с карти в Унгария също има данък върху транзакцията, но той важи само за издадените в Унгария банкови карти.

 

Скоро четох, че и в Гърция, подготвят или вече са въвели подобен данък, но не си спомням точно кои транзакции облагат.

 

Ясно накъде отиват работите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.