Прескочи до съдържание

Промяна в разписанието на Qatar airways и stopover в Доха


Препоръчани мнения

Нямам такси, но са малко безсмислени - единствено шезлонгите са удобни. Иначе пак си се чува шума от залата отвън, и е също толкова (кучи) студено. Ако успеете, помолете за одеялце на някое гише информация - може и да се спасите от бяла смърт в пустинята :-)

Връзка към мнение

Всеки може да спи, има тихи стаи само за жени... Ние бяхме в смесена. Вярно е, че не напълно тихо, заради анонсите на полетите, но се преживява. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО добре облечени - предвидете нещо топло за носене в ръчния багаж при трансфера в Доха! Одеяла - няма и не дават на летището :)

За тези стаи има ли специално указние и всеки ли може да си отиде там и да спи или има някакви такси? Съжалявам за глупавия въпрос, досега все съм висял по летища, но никога не ми се е налагало да спя.

Редактирано от violeta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пиша от летището в Доха. В 6.30ч.местата бяха свършили. След обикаляне от гише на гише отговорът беше: Имаме право само на тур. Ако имаме оплаквния, да пишем на ел.поща. Ясно е, че нищо няма да стане. Стоим си тук. Относно тихите стаи - смесените са пълни. В края на коридор на до C11 стаите са празни, но са отделни за мъже и жени, и е доста студено. Добре, че нетът става.

Връзка към мнение

Ако имате Дайнерс карта може да се възползвате безплатно от Ал Маха лаундж бара. Ние така уплътнихме 3 часа и доволно похапнахме арабски вкуснотийки. Даже два пъти влезнахме в един ден и нямаше проблеми. Цената без карта мисля че беше 45 USD.

Връзка към мнение

А за Катар как стоят нещата с визите 

документи  , колко  пари и за колко време стават  

Връзка към мнение

А за Катар как стоят нещата с визите 

документи  , колко  пари и за колко време стават  

 

Кажи речи цялата тема разисква как се взимат визите и откъде. Ако говориш за временните такива, колкото да видиш Доха между полетите.

 

Ако говориш за по-дълга и престой от няколко дни вече е друг въпрос. Може да погледнеш тази тема, но изглежда посолството тук не издава туристически визи, а само бизнес и служебни: http://magelanci.com/topic/3891-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
ЛетящияБалканец

Ние също живот и здраве пристигаме в 17:30. Нещото, което ме притеснява е, че тъй като са ''който превари той завари''(това ми обясниха в една агенция), да не стане така, че щом записванията са от 6 вече местата да са заети. Освен ако наистина има много автобуси и общо взето вземат всички, които са се записали до 19:00, което ще бъде идеалния вариант. Много се надявам някой, който е със същия полет сега до Доха да каже дали е хванал последния тур в 20:00 :)

 

Точно с този полет от София, който каца в Доха в 17:30, пристигнах аз в събота, 2 април. Записването за вечерния тур започва в 16:00 и нямах голяма надежда, че ще има останали места. Въпреки това бях разучил предварително схемата на летището и се насочих направо към tour desk-a (както са споделили преди мен, това е едно бюрце точно под огромната светеща буква "B" в залата с мечето). Когато стигнах там някъде към 18 без нещо, нямаше опашка, зад бюрото един младеж си говореше с една девойка и учтиво ми посочиха една табелка "Closed". Явно наистина местата бяха свършили.

 

Желая ти повече късмет, дано уцелиш ден в който са останали свободни места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно с този полет от София, който каца в Доха в 17:30, пристигнах аз в събота, 2 април. Записването за вечерния тур започва в 16:00 и нямах голяма надежда, че ще има останали места. Въпреки това бях разучил предварително схемата на летището и се насочих направо към tour desk-a (както са споделили преди мен, това е едно бюрце точно под огромната светеща буква "B" в залата с мечето). Когато стигнах там някъде към 18 без нещо, нямаше опашка, зад бюрото един младеж си говореше с една девойка и учтиво ми посочиха една табелка "Closed". Явно наистина местата бяха свършили.

 

Желая ти повече късмет, дано уцелиш ден в който са останали свободни места.

Значи и с нашия полет, който също каца към 17:30 шансовете за тур са ни много малко. Явно наистина тогава е голямата борба. 

Връзка към мнение

Лошо, лошо. :(

 

Явно ще правя тура на връщане. Мисля, че като си "разпъна палатката" пред гишето в 4 сутринта (добре де сигурно в 5, самолета каца в 4) все ще се вредя за тура :).

Връзка към мнение

Лошо, лошо. :(

 

Явно ще правя тура на връщане. Мисля, че като си "разпъна палатката" пред гишето в 4 сутринта (добре де сигурно в 5, самолета каца в 4) все ще се вредя за тура :).

Ние на връщане също имаме 8 часа престой, но кацаме към 11 вечерта и излитаме кам 7-8 сутринта. Пак няма да ни огрее. Единствено ще търча към гишето на отиване...  :lol:

Връзка към мнение

Дааа, явно с пристигането в 17:30 ч. едва ли ще имаме шанс да се вредим за безплатния тур :(

 

Някой успявал ли е да се вреди за безплатния тур от 20:00 ч при пристигане с полета от София в 17:30?

 

Най-веротятно ще трябва да се плаща. Визи при пристигане можем да вземем с канадските си паспорти, но все пак са си по 100 риала (около 28 долара) на човек и това отгоре на другите разходи по транспорт и/или турове.

 

Погледнах какви са възможностите за транспорт от летището до града + начини за разглеждане.

1. Автобуси   

 

Автобус 109: Hamad International Airport – Labour Camp – New Airport South – Barwa Commercial Centre – Rus Abu Funtas – Al Adalah Street – Al Wakra Main Street – Al Razi Street – Pearl Roundabout – Majllis Al Taawon Street – Al Wakra Health Centre – Al Shahba – Kanari Turkey – Al Deoudla Street – Al   Rawda Street – Al Wakra (South) – Al Janoub Street – Al Seleen Petrol Station – Umm Said Road – Alcat Project – Mesaieed Shopping Mall – Police Station – Mesaieed Camps – Mesaieed Industrial City

 

 

Автобус 747: Hamad International Airport – New Airport North – Ras Abu Aboud – Oasis Hotel – Doha Club – Rus Abu Aboud – Sana – National Library – A Ring Road – Grand Hamad Street – Al Ghanim Bus Station
 

Тези автобуси са през час, което не е особено гъвкаво, така, че почти ги отхвърлям като опция.

 

2. Такси + двуетажен автобус вечерен тур - от летище Хамад до Souq Waqif би трябвало да е нещо от рода на 10-15 долара в една посока с такси, може би повече при вечерна тарифа на връщане.

 

Ако се отиде до гореспоменатия сук, от там има вечерен тур на двуетажен открит автобус (Doha Bus), който на самата страница пише, че тръгва в 19:00, а малко по-нататък на същата страница - 19:30. Час и половина нощна обиколка на Доха:

 

http://dohabus.com/new/product/night-tour/

 

Билет за възрастен 95 риала, за дете - 45 риала

 

За този вечерен тур се чудя дали автобуса спира за снимки. Хайде с моя апарат мога да направя добри нощни снимки на осветени сгради без триножник, ама чак в движение няма да станат...

 

 

3. Наемане на такси за около 2 часа тур.

Чудя се и колко по-скъпо от комбинация номер 2 би било просто да се наеме такси, което да спре на 3-4 места по за по 10-15 минути, колкото да се слезе за малко и да се поснима.
 

Някой ходил ли е до джамията Abdul Wahhab? Едва ли е като Шейх Зайед в Абу Даби, но пак ми изглежда интересна. Чудя се до колко ли часа е отворена вечер...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3. Наемане на такси за около 2 часа тур.

 

Чудя се и колко по-скъпо от комбинация номер 2 би било просто да се наеме такси, което да спре на 3-4 места по за по 10-15 минути, колкото да се слезе за малко и да се поснима.

 

Някой ходил ли е до джамията Abdul Wahhab? Едва ли е като Шейх Зайед в Абу Даби, но пак ми изглежда интересна. Чудя се до колко ли часа е отворена вечер...

 

За мен таксито е най-подходящия ти вариант. Може и да е от/до точка, а после друго такси.

Бих препоръчал музея за ислямско изкуство и Souk Vakif, наблизо са има и парк между тях. Подходящ е и кратък тегел по крайбрежната :)

 

В джамията не пускаха свободно туристи миналата година поне. Можеш отвън.

А като гледам информацията в Telegraph изобщо немюсюлмани май не допускат :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен таксито е най-подходящия ти вариант. Може и да е от/до точка, а после друго такси.

Бих препоръчал музея за ислямско изкуство и Souk Vakif, наблизо са има и парк между тях. Подходящ е и кратък тегел по крайбрежната :)

 

В джамията не пускаха свободно туристи миналата година поне. Можеш отвън.

А като гледам информацията в Telegraph изобщо немюсюлмани май не допускат :)

 

Благодаря за отговора и за линка! Информацията за джамията беше много важна. На мен ми се оформи също подобна идея за такси. Видях там някакъв мейл адрес на tripadvisor форума, където можело да се договори предварително, може и да го пробвам да видя дали ще отговорят и какво ще предложат.

 

Върти ми се в главата да си набележа 5-6 модерни сгради, които ми харесват, да ги обиколим с такси с по 3-4 минути спирки за снимки. Музея за ислямско изкуство ще бъде затворен предполагам след 19-20 ч. Опита ми от подобни места (Емирствата) ми подсказва, че не харесвам когато се опитват да пресъздадат стара традиционна архитектура, която не е автентична (Мединат Джумейра в Дубай, например). Предпочитам да погледам и поснимам модерна архитектура, която си е прекрасна. Souk Vakif автентичен ли ти се видя? То няма как да не е модернизиран де, но поне да има някои елементи на едно 100-150 години... 

 

На летище Хамад влизал ли си в този лаундж, в който пускат безплатно с Дайнърс карта? Струва ли си да давам 45 долара за дъщеря ми при около 7 часов дневен престой на връщане (ако реша, че втори път не ми се ходи из града в жегата)? Деца до 5 години влизат безплатно, но тя е на 7 и е доста висока, за да мине за по-малка :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Благодаря за отговора и за линка! Информацията за джамията беше много важна. На мен ми се оформи също подобна идея за такси. Видях там някакъв мейл адрес на tripadvisor форума, където можело да се договори предварително, може и да го пробвам да видя дали ще отговорят и какво ще предложат.

 

Върти ми се в главата да си набележа 5-6 модерни сгради, които ми харесват, да ги обиколим с такси с по 3-4 минути спирки за снимки. Музея за ислямско изкуство ще бъде затворен предполагам след 19-20 ч. Опита ми от подобни места (Емирствата) ми подсказва, че не харесвам когато се опитват да пресъздадат стара традиционна архитектура, която не е автентична (Мединат Джумейра в Дубай, например). Предпочитам да погледам и поснимам модерна архитектура, която си е прекрасна. Souk Vakif автентичен ли ти се видя? То няма как да не е модернизиран де, но поне да има елементи на едно 100-150 години... 

 

На летище Хамад влизал ли си в този лаундж, в който пускат безплатно с Дайнърс карта? Струва ли си да давам 45 долара за дъщеря ми при около 7 часов дневен престой на връщане (ако реша, че втори път не ми се ходи из града в жегата)? Деца до 5 години влизат безплатно, но тя е на 7 и е доста висока, за да мине за по-малка :)

 

Има модерни сгради навсякъде из Доха. Старини - не :) То и сук-а е интересен по-скоро с живите животни, а не архитектурата. От такава гледна точка може би е добре да погледнеш West Bay и на север - там е концентрацията на новите строежи. Ето пътеписа от миналата година.

 

На Хамад бях в друг лоундж Orix (не приемат Дайнърс, 55 USD). За мен твърдо си заслужаваше. Ако искаш да се поглезите има и басейн на горния етаж (отделна такса). С Дайнърс може в Ал Маха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в лоунджа Ал Маха. Не мога да преценя обаче дали си заслужава. Ние го използвахме през нощта, за да спим на спокойствие. Храната беше добра, така че ако дъщеря ти обича да хапва, там ще можете да ядете и да пиете сокове. Има и плодове. Мисля, че има и някакво ограничение на времето, което може да се стои вътре, но поне през нощта никой не направи проблем.

Връзка към мнение

Има модерни сгради навсякъде из Доха. Старини - не :) То и сук-а е интересен по-скоро с живите животни, а не архитектурата. От такава гледна точка може би е добре да погледнеш West Bay и на север - там е концентрацията на новите строежи. Ето пътеписа от миналата година.

 

На Хамад бях в друг лоундж Orix (не приемат Дайнърс, 55 USD). За мен твърдо си заслужаваше. Ако искаш да се поглезите има и басейн на горния етаж (отделна такса). С Дайнърс може в Ал Маха.

 

Мерси, ще видя пътеписа. Да, голяма част от интересните нови сгради са в West Bay, аз гледах този списък.

 

В сук-а живи соколи ли има? Сигурно би било интересно за снимки, ако са там и вечер...

 

За лаунджа си мислех за Ал Маха, за Орикс лаунджа не бих се набутал със 110 USD за двама, ако ще да е златен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Храната беше добра, така че ако дъщеря ти обича да хапва, там ще можете да ядете и да пиете сокове. Има и плодове. Мисля, че има и някакво ограничение на времето, което може да се стои вътре, но поне през нощта никой не направи проблем.

 

Тя отказва отбрана храна, а яде глупости, та заради ядене не си струва. Аз си мислех по-скоро за по-спокойно прекарване на времето и Интернет и някакви електронни игри (да мога да си включа компютър и/или телефон да се зареждат). Официално го дават до 4 часа престой.

Връзка към мнение

 

В сук-а живи соколи ли има? Сигурно би било интересно за снимки, ако са там и вечер...

 

Соколи не открих, въпреки че и аз търсих. Всъшност има секция на пазара, която е с екзотични птици.

 

За скайлан-а, сравнено с Дубай / Абу Даби имат да наваксват, но са в същата посока поне стилово :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За скайлан-а, сравнено с Дубай / Абу Даби имат да наваксват, но са в същата посока поне стилово :)

 

Да бе, сега се замислих как ми се ходи в някой истински близкоизточен град от типа на Дамаск. Басра или Техеран, а не в мегаполиси, които допреди 30 години са били някакви махали с по 20 глинени къщи и 50 камили.  Друг път, здраве и живот...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тя отказва отбрана храна, а яде глупости, та заради ядене не си струва. Аз си мислех по-скоро за по-спокойно прекарване на времето и Интернет и някакви електронни игри (да мога да си включа компютър и/или телефон да се зареждат). Официално го дават до 4 часа престой.

 

От моя опит по лаунджовете има обикновено сандвичи, пайове, мъфини, такива неща, хубава готвена храна се среща по-рядко, но тогава предните неща ги има. Та едно дете няма да остане гладно, каквото и да яде. Никога не са ми засичали време. Но в този точно не съм бил де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой преди ден-два беше писал точно за лаунджа в Доха, че не засичат време и нощно време се използва за спалня - всеки награбил по няколко стола и чак на сутринта минават да ги разръчкат...

 

Да, ето намерих го - мнението е на mililia:

 

Ако имаш Дайнерс иди в салона. През нощта се превръща на спалня :lol: . Няма много хора, всеки е заграбил по два стола и спи на тях. Към 5.30 сутрин служителите почват да разбутват спящите и да им взимат втория стол.

Ние там изкарахме нощта.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дааа, явно с пристигането в 17:30 ч. едва ли ще имаме шанс да се вредим за безплатния тур :(

 

Някой успявал ли е да се вреди за безплатния тур от 20:00 ч при пристигане с полета от София в 17:30?

 

 

Ние пътувахме с този полет преди три седмици /ден четвъртък/. Стигнахме до гишето около 18,30-18,40 и естествено се оказа, че вече няма места /автобусът е един и взимат 22 ма човека максимум/, та останахме да изчакаме да видим дали някой няма да се откаже - часът за събиране е 19,00. В крайна сметка извадихме късмет поне частично - двама от четирима ни се вредиха. Та в този смисъл, може да изчакате и да видите. Иначе по време на тура нямаш възможност да страниш от групата с изключение на 30-на минути на пазара. Не било кой знае какво /понеже аз си останах на летището и ми разказаха/, но при всички полжвения е по-добре от колкото да трепериш на летището.... задължително трябва да си носите нешо топло в ръчния багаж!

 

Иначе понеже започнах темата с едно питане във връзка с промените на разписанието, в крайна сметка имаше още една промяна, която направи престоя и на връщане от 1,30 часа на 9 , и след като писах на tripsta колко сме разочаровани от това, ни издействаха безплатен stopover пакет/нощувка+виза+трансфер/, на който иначе хората с промо тарифата нямат право. Нощувката всъшност беше денувка /престоя беше от 05,30 до 14,30/ в Доха, но важното , че се сдобихме с безплатни визи и възможност да разгледаме. Цялата процедура от кацането през оформяне на документи и трансфер до хотела отне около 2 часа, но поне ни се размина чакането на километричната опашка за скенерите пред транзитната зала. Хотела беше 4 звезден със огромна стая /голяма колкото около 3 японски/ гледка към морето, абе направо супер, нищо че стояхме там точно около 40 минути /колкото за по един душ/, защото една позната ни чакаше да ни разведе из града. Впечатлен съм от катарците, въпреки, че си мисля, че ако ни бяха пуснали безплатно в лаунджа както помолих първо щеше да им излезе по евтино....  Доха не е нищо особено, но като за един път особено пък с местен гид става.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.