Прескочи до съдържание

Промяна в разписанието на Qatar airways и stopover в Доха


Препоръчани мнения

 

 

В сук-а живи соколи ли има? Сигурно би било интересно за снимки, ако са там и вечер...

 

 

Има, има:

 

post-1504-0-64744300-1462422645_thumb.jpg

 

post-1504-0-72555800-1462422659_thumb.jpg

 

post-1504-0-13060400-1462422673_thumb.jpg

 

post-1504-0-69541500-1462422688_thumb.jpg

 

post-1504-0-20883900-1462422704_thumb.jpg

 

post-1504-0-31776400-1462422717_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да взема да докладвам и аз.

 

Днес успях да се вредя за тура. Пристигнахме около 20тина минути по-рано и успях да се запиша. Имаше и двама неявили се, но нямаше желаещи да запълнят местата. Не съм особено впечатлен от обиколката, но като за без пари не мога да се оплача.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Извинявам се, че се намесвам. Предстои да купим билет на дъщеря ми за Хонг-Конг на Катарските авиолинии през Доха с 7 часа престой през ноща. Прочетох тук, че летището работи през ноща, защото мен са ме гонили от неработещо летище през нощта, това ми беше най-голямото притеснение. Другият вариант е с престой от 1ч.20 мин, но като ви чета за закъсненията и промените, мислите ли че е рисковано?

 

И да попитам ако някой знае, каца  вечерта в Хонг-Конг 21,30ч. късно ли е за градски транспорт до общежитието в Коулун? а такситата дали са надеждни за сама жена?

Редактирано от Stelitka
Връзка към мнение

Stelitka, няма как да те изгонят от транзитна зона, никъде по света. Час и 20 минути би трябвало да са предостатъчно, ако има някакви проблеми има хора, които могат да организират ускорено минаване през всякаквите проверки за бързащите за полет. Но ако купуваш билет за повече от 2 месеца напред в бъдещето, както е видно от тази тема, можеш да очакваш размествания в разписанието.

Връзка към мнение

 

ShaMan, раздават ли одеала и маски за очи в самолета катарците...? Миналата година Аерофлот даваха одеала, маски и чехли за еднократна употреба.

Връзка към мнение

И аз да питам нещо не по темата, извинете. Ако си вземем от нашето летище, примерно бутилка вино, ще можем ли да минем с нея на прикачването в Доха? Никога не съм се замисляла за подобен сценарий, но сега ми изникна като вариант.

Връзка към мнение

ShaMan, раздават ли одеала и маски за очи в самолета катарците...? Миналата година Аерофлот даваха одеала, маски и чехли за еднократна употреба.

 

Не съм ShaMan, но ще отговоря вместо него. :) Да, катарците раздават одеала, маска за очите, чорапи и четка и паста за зъби. На нас чехли не са ни давали в нито един от четирите ни полета с тях миналия месец.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да питам нещо не по темата, извинете. Ако си вземем от нашето летище, примерно бутилка вино, ще можем ли да минем с нея на прикачването в Доха? Никога не съм се замисляла за подобен сценарий, но сега ми изникна като вариант.

 

На теория, ако е запечатано в плик от безмитната, уж го допускат. От нашата безмитна ще ви кажат същото, както и с турските, например, няма никакъв проблем. На практика, обаче, в Доха е пълно със заядливи индийски наемници, които се заяждат за какво ли не, дори за пакетче ядки последния път. Ако идеята ви е да носите за крайната дестинация, по-добре си купете отпреди това и си го сложете в чекирания багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На теория, ако е запечатано в плик от безмитната, уж го допускат. От нашата безмитна ще ви кажат същото, както и с турските, например, няма никакъв проблем. На практика, обаче, в Доха е пълно със заядливи индийски наемници, които се заяждат за какво ли не, дори за пакетче ядки последния път. Ако идеята ви е да носите за крайната дестинация, по-добре си купете отпреди това и си го сложете в чекирания багаж.

Точно така разсъждавах и аз. Още повече, че на нашето летище не запечатват пликовете с покупки. Благодаря!

Връзка към мнение

Точно така разсъждавах и аз. Още повече, че на нашето летище не запечатват пликовете с покупки. Благодаря!

Ако ще слагате бутилка в чекирания багаж, я опаковайте много добре - малко кашонче, аерофолио, всичко това в найлонова торба облепена с тиксо, защото багажите се хвърлят безобразно от хамалите... Да не се окаже след пристигане, че целият ви гардероб за Япония мирише на кръчма. :)

Връзка към мнение

Ние имаме опит с пренасяне на бутилки при дълги полети. Винаги треперя за тези на връщане, защото си нося ценни винени течности. Този път искам да имаме бутилка за наздравица, защото пристигаме вечерта, а имаме празник.Не знам как ще успеем да намерим място за вечеря. Та такива прозаичности.... :)

Връзка към мнение

Аз пък да ви споделя опит с пренасянето на бутилки в чекиран багаж. Има едни опаковки, в които се поставят касетите с тонер за принтери. Нещо като двупластов найлон с въздух между пластовете. Представлява руло. Увивам бутилката в плик и го слагам в рулото. Както и да се хвърля багажа бутилката остава здрава. Заема обаче малко повече място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

Преди малко влязох в сайта на катарците, за да принтирам резервацията си и ми излезе съобщение, че разписанието на полетите ми е променено и трябва да приема промените чрез съответния бутон на страницата им. Промяната се състои в това, че номерът на единия ми полет е сменен (една цифра е различна). Датата и часът на излитане не са променяни. Чудя се на какво се дължи това и какво да правя. 

Връзка към мнение

Щом часовете са си същите, приемай и не се тревожи. Промени често се правят. Най-вероятно са сменили и самолета, който лети.

Връзка към мнение

Ами и самолетът си е същия модел. Интересното е, че не ме бяха уведомили по имейл. Ако не бях влязъл да видя промяната не знам какво щеше да се случи, новият полет е със статус "not confirmed"...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Много полезна информация натрупах от темата-Благодаря!Аз си купих пакета от 125$ и сега силно се надпвам,че няма някой недоспал и крив имигрейшън да ме прецени за неблагонадеждна и да ме затворят 21 часа на летището,че хем ще се пукна от яд хем ще ми трият сол на главата родата начело с мъжа ми за проявеното "вироглавие" и"туристическо любопитство".Ако ме отрежат обаче,го гледам от добрата страна-ще осъмна пред гишето за сутрешните турове :D

Пристигам в 5,45 на летището и от рзказите разбирам,че това време шанса ми за безплатен вечерен тур е почти нулев.Така или иначе като имам виза/ако/   и хотел-трансфер малко се обърквам как да процедирам.Пристигайки хем ще трябва да бързам за проба да се вредя за тура,хем  да си търся трансфера и хотела,ако се вредя за тура ,те ще ме върнат пак на летището и освен след това да си търся хотела :D после ако се добера до хотела.трябва да се чекаутна рано рано преди 6 и да се добера до летището за сутрешния тур....и то голяма обърквация ще стане общо взето.

Нещо което искам да питам е за багажа-чекирания си заминава директно по направление,въпреки 21- часовия ми транзитен престой нали?Защото чух че по някои летища в Европа от съображения за сигурност,при по-дълъг престой те карали да си прибираш и чекираните багажи.Ръчния ясно ще го мъкна с мен ако няма къде да го заключа.

И другия ми въпрос е за парите-каква валута приемат навсякъде-таксита,магазини,такси за музея...и ако е само тяхна,на летището ли да я обменя?

Благодаря предварително.Големи въпроси и вълнения за няколко часов престой,но е добре човек да е максимално "подкован" с информация за чуждо място.


Здравейте - относно визите, случвало ли се е на някой да си плати за хотел и виза и да му откажат в крайна сметка? От българския офис на Катар ми предлагат хотел+трансфер+виза за 125 $ но ми казаха, че по преценка на имиграционните може да ми бъде отказана виза и в тези случаи сумата не се възстановява. Звучи несигурно, но много искам да разгледам Доха. Някакви съвети от първа ръка? Благодаря!

seagull_29 дали няма да се включи и сподели опит?..... май малко от последно питалите,са писали след пътуването си да споделят инфо.

Връзка към мнение

Много полезна информация натрупах от темата-Благодаря!Аз си купих пакета от 125$ и сега силно се надпвам,че няма някой недоспал и крив имигрейшън да ме прецени за неблагонадеждна и да ме затворят 21 часа на летището,че хем ще се пукна от яд хем ще ми трият сол на главата родата начело с мъжа ми за проявеното "вироглавие" и"туристическо любопитство".Ако ме отрежат обаче,го гледам от добрата страна-ще осъмна пред гишето за сутрешните турове :D

Пристигам в 5,45 на летището и от рзказите разбирам,че това време шанса ми за безплатен вечерен тур е почти нулев.Така или иначе като имам виза/ако/   и хотел-трансфер малко се обърквам как да процедирам.Пристигайки хем ще трябва да бързам за проба да се вредя за тура,хем  да си търся трансфера и хотела,ако се вредя за тура ,те ще ме върнат пак на летището и освен след това да си търся хотела :D после ако се добера до хотела.трябва да се чекаутна рано рано преди 6 и да се добера до летището за сутрешния тур....и то голяма обърквация ще стане общо взето.

Нещо което искам да питам е за багажа-чекирания си заминава директно по направление,въпреки 21- часовия ми транзитен престой нали?Защото чух че по някои летища в Европа от съображения за сигурност,при по-дълъг престой те карали да си прибираш и чекираните багажи.Ръчния ясно ще го мъкна с мен ако няма къде да го заключа.

И другия ми въпрос е за парите-каква валута приемат навсякъде-таксита,магазини,такси за музея...и ако е само тяхна,на летището ли да я обменя?

Благодаря предварително.Големи въпроси и вълнения за няколко часов престой,но е добре човек да е максимално "подкован" с информация за чуждо място.

seagull_29 дали няма да се включи и сподели опит?..... май малко от последно питалите,са писали след пътуването си да споделят инфо.

Нали визите станаха безплатни, няма ли да намалят тези 125$ на човек, изедници, сигурно за си затраяли за новината.

https://www.visitqat...tar-easier.html

Катарската транзитна виза

Връзка към мнение

Много полезна информация натрупах от темата-Благодаря!Аз си купих пакета от 125$ и сега силно се надпвам,че няма някой недоспал и крив имигрейшън да ме прецени за неблагонадеждна и да ме затворят 21 часа на летището,че хем ще се пукна от яд хем ще ми трият сол на главата родата начело с мъжа ми за проявеното "вироглавие" и"туристическо любопитство".Ако ме отрежат обаче,го гледам от добрата страна-ще осъмна пред гишето за сутрешните турове :D

Пристигам в 5,45 на летището и от рзказите разбирам,че това време шанса ми за безплатен вечерен тур е почти нулев.Така или иначе като имам виза/ако/ и хотел-трансфер малко се обърквам как да процедирам.Пристигайки хем ще трябва да бързам за проба да се вредя за тура,хем да си търся трансфера и хотела,ако се вредя за тура ,те ще ме върнат пак на летището и освен след това да си търся хотела :D после ако се добера до хотела.трябва да се чекаутна рано рано преди 6 и да се добера до летището за сутрешния тур....и то голяма обърквация ще стане общо взето.

Нещо което искам да питам е за багажа-чекирания си заминава директно по направление,въпреки 21- часовия ми транзитен престой нали?Защото чух че по някои летища в Европа от съображения за сигурност,при по-дълъг престой те карали да си прибираш и чекираните багажи.Ръчния ясно ще го мъкна с мен ако няма къде да го заключа.

И другия ми въпрос е за парите-каква валута приемат навсякъде-таксита,магазини,такси за музея...и ако е само тяхна,на летището ли да я обменя?

Благодаря предварително.Големи въпроси и вълнения за няколко часов престой,но е добре човек да е максимално "подкован" с информация за чуждо място.

 

seagull_29 дали няма да се включи и сподели опит?..... май малко от последно питалите,са писали след пътуването си да споделят инфо.

Ако сте си платили за виза и хотел, няма смисъл да се пробвате за безплатния тур, всъщност не знам и дали се полага. Плюс това, транзитното гише (там където ти уреждат визата и трансфера до хотела) се намира преди секюрити чека на летището, т.е. още преди да имаш достъп до гишето за безплатния тур. А от тура те връщат директно вътре в терминала (след безкрайните им проверки, в това число сканиране на зеници/ лице?, които и без друго отнемат много време). Моят съвет е при пристигане вижте дали ви дават виза + хотел (аз досега не съм чувал да откажат на някой, който си е пратил 125$ но сигурно има и такива случаи, щом ми го казаха от бг офиса) и разгледайте Доха самостоятелно, доколкото ви позволява жегата и времето. Оставете безплатния тур за краен случай, ако по някаква причина ви се направят на интересни, както каза, и не ви дадат виза.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой може ли да даде по-прясна информация за безплатния тур на катарците в Доха. Другата седмица един приятел има кацане в 17:30 от Манила и ще има около 9:30 часа престой. Дали според вас ще успее да се вреди за тура в 20:00 часа? Има ли го още ограничението от само 22 човека на тур (по спомени отпадна)?

Връзка към мнение

А има ли тур в 20 часа?
Ако има - когато слезнеш на летището - първата ти работа е да питаш къде е гишето за тура - учтиви са и ще те упътят (ако помня правилно - буквата В в централната зала). Ако има опашка чинно се подреждаш на нея и си чакаш реда. Ако няма нито опашка, нито служител - питай дали изобщо има тур. Ние ходихме на сутрешния тур.

Ако се вредите на тура - накрая ще ви заведат на пазара и ще ви оставят известно време да се помотате там сами - удобно е да имаш местна валута или дребни долари или евра ако искаш да си вземеш разни неща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
С тези промени на полети и и часове започвате да ме плашите. Аз никога не съм летял с Qatar Airways, защото обикновено полетите ми са из Европа или Северна Америка. Но, през юли съм планирал отиване в Австралия и съм навързал полетите с Qatar Airways, Air Asia и Air Asia X и се надявам всичко да е наред. 

Понеже така или иначе трябва да летя до Сидни и от там да се придвижа до Уолонгонг за конференция, реших, че непремено трябва да видя и Сингапур поне. Но, полетите за Австралия през Сингапур ми излизаха доста скъпи, вкл. и с Qatar Airways, поне по 1600 че и даже 2000 евро според различните сайтове. Затова реших да купя два отделни билета, един Мадрид-Сингапур-Мадрид с Qatar Airways и друг Сингапур-Куала Лумпур-Сидни с Air Asia и Air Asia X. Така общата цена на пътуването ми се редуцира дo 968 евро. И по принцип ви препоръчвам този трик за да получите по-добра цена, да разделяте един голям маршрут на два по-малки.

 

Eто как съм ги навързал полетите:


9 юли, неделя, 09:30 Maдрид - 17:00 Доха, полет QR 148 Qatar Airways

9 юли, неделя, 20:10 Доха – 09:15, понеделник, 10 юли, Сингапур, полет QR 942 Qatar Airways 

Идеята е да се разходя из Сингапур и да нaправя супер интензивен тур както аз си знам. По принцип не се уморявам от пътешествия. Идеята е да се върна на летището да кажем не по-рано от 18:30 при условие, че имам полет за Куала Лумпур едва в 20:45, но една промяна в часовете на пътуване може да ми развали плановете.

 

10 юли, понеделник, 20:45 Сингапур – 21:50 Kуала Лумпур, полет AK718 Air Asia 

10 юли, понеделник, 23:40 Куала Лумпур – 09:45 вторник, 11 юли, Сидни, полет D7222, Air Asia X 

 

На връщане:

15 юли, събота, 10:55 Сидни – 17:30 Куала Лумпур, полет D7223, Air Asia X

15 юли, събота, 19:45 Куала Лумпур – 20:50 Сингапур, полет AK721, Air Asia

 

16 юли, неделя, 02:25 Сингапур – 04:55 Доха, полет QR 945, Qatar Airways 

16 юли, неделя, 07:45 Доха – 13:55 Мадрид, полет QR 149, Qatar Airways 

 

По принцип, като че ли има достатъчно време между полетите, но както писах по-горе при евентуална промяна може да стане засечка или най малкото, да нямам цял ден в Сингапур. Какво мислите за моя план?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.