Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2016-17


Препоръчани мнения

Здравейте, остана ми само един билет да купя от вътрешните полети във Филипините, но се чудя кой полет е добре да избера :scratchhead: .

Дилемата е следната: кацам в Манила в 09:00 часа (полет на Cebu Pacific) и искам да хвана полет за Пуерто Принцеса - според вас ще ми стигнат ли 2 часа, за да хвана този в 11:00 часа? Или по-добре да оставя голяма дупка между полетите и да хвана тези към 13:55 / 15:40 ?  :huh:

Този в 11 е рискован. Може и да не го хванеш, ако предишния ти полет закъснее. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Дилемата е следната: кацам в Манила в 09:00 часа (полет на Cebu Pacific) и искам да хвана полет за Пуерто Принцеса - според вас ще ми стигнат ли 2 часа, за да хвана този в 11:00 часа? Или по-добре да оставя голяма дупка между полетите и да хвана тези към 13:55 / 15:40 ?  :huh:

По-добре си вземи за 13:55 , Себу много често имат закъснения.

И след като си вземеш такъв билет - не пречи да хвърляш по едно око и ако се случи на някоя промоция да излезнат пак билети по 1 песо, или нещо за 10-тина-15 лева - да си купиш и билет за 11:00 часа, та ако първия полет ти е навреме, да се метнеш на по-ранната връзка ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, остана ми само един билет да купя от вътрешните полети във Филипините, но се чудя кой полет е добре да избера :scratchhead: .

Дилемата е следната: кацам в Манила в 09:00 часа (полет на Cebu Pacific) и искам да хвана полет за Пуерто Принцеса - според вас ще ми стигнат ли 2 часа, за да хвана този в 11:00 часа? Или по-добре да оставя голяма дупка между полетите и да хвана тези към 13:55 / 15:40 ?  :huh:

И аз те съветвам за повече време между полетите. Освен това, от коя авиокомпания смяташ да купуваш билета? Ако е от Air Asia, имай предвид, че полетите им за Пуерто Принцеса са от друг терминал и предвиди и време за придвижването между терминалите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако е от Air Asia, имай предвид, че полетите им за Пуерто Принцеса са от друг терминал и предвиди и време за придвижването между терминалите.

Зани хубаво обръща внимание и в тази връзка ще добавя още малко инфо за една особеност. 

Себу  кацат на основния Терминал 3, а Air Asia за вътрешните полети летят от Терминал 4  (Domestic terminal). 

И тук има две възможности за трансфер между терминалите. Единият ще нарека условно "външен" - на картата съм го маркирал в червено , а другият -  "вътрешен" - със зелено. 

Аз като не бях много наясно  първия път и попитах някакъв служител, той ме насочи към "външния" трансфер, което си е прецакване.

Едно че се плаща (това не е болка за умиране, дребна сума беше), но по-лошото е, че е нещо като градски автобус, тръгва чак като се напълни и после се движи по задръстените улици около летището (дано вече са приключили там с ремонтите на пътните възли) и въпреки че разстоянието не е голямо, може да отнеме доста време.

Добрият вариант е с "вътрешния" трансфер - трябва изрично да попитате някой служител да ви насочи откъде да го вземете - то си е шатъл, който първо, че е безплатен и второ - движи се вътре в района на летището и съответно става много по-бързо. 

Инфото ми е от миналата година, може и нещо да се е променило.

 

post-139-0-16472600-1469627457_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите и информацията! 

Полетът в 13:55 е на Air Asia - но предполагам, че ще имам достатъчно време да стигна до другия терминал (освен ако предния закъснее с многооооо часове :( ). 

Иначе, идеята да си купя и билет по 1 песо не е никак лоша. Така ще имам варианти за избор на място :)

За сега, не можах да попадна на такива билети за моите дати и дестинации, но пък дано се уредя за последния билет :)

Връзка към мнение

Кацане в Себу в 12.55ч. ще успеем ли да се придвижим до 14.00 до порта да хванем ферито за Таглибаран.Чета на много места за големи задръствания по мостовете които свързват Лапу Лапу със Себу.Как смятате,на мен ми се вижда малко рисковано.Смятам билетите за ферито да ги купя на място,което допълнително ще ми изяде от времето?Или да се класирам за следващия който е в 16.30ч.

Връзка към мнение

Кацане в Себу в 12.55ч. ще успеем ли да се придвижим до 14.00 до порта да хванем ферито за Таглибаран.Чета на много места за големи задръствания по мостовете които свързват Лапу Лапу със Себу.Как смятате,на мен ми се вижда малко рисковано.Смятам билетите за ферито да ги купя на място,което допълнително ще ми изяде от времето?Или да се класирам за следващия който е в 16.30ч.Пол

Полетите на "Себу" по принцип си закъсняват, а ако сте и с багаж вероятността да изпуснете ферибота е голяма, но ако си вземате билет директно на пристанището ще прецените по кое време сте там и си вземате билет директно на място, за който е най-скоро, а те са често.

Билет за ферибота си вземайте на място, защото са по-евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не бързам за билета ,защото е малко на кантар .На място знам ,че е по- евтино но незнам колко ,на сайта е 400 песо.Колко по рано, е желателно да сме на ферито?Иначе сме само с ръчен багаж.

Ако изпуснем този в14.00,последният е в 16,30 това означава да пристигнем по тъмно в Панглао.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже не видях никъде тема за Карамоан и повечето от васпосещавате предимно отъпкания туристически път които се следва тук на Филипини ,препоръчвам на тези ,които обичат по-изолирани места и природа. Има няколко класни ресорта, и много какво да се види. През 2009 снимахме тв сериите на Сървайвър на Карамоан аилъндс тази година отново Американците снимаха там Сървайвър и някои острови бяха затворени за публик..на 2часа с бус може да се посети Вулкан Майон,Ако някои има интерес и към други такива не особено популярни места тук на Филипините пишете на лично

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако някои има интерес и към други такива не особено популярни места тук на Филипините пишете на лично

 

Мога да ти гарантирам, че много хора имат интерес, така че пускай директно тук, ако искаш и в нова тема - "Непопулярни места във Филипините" или нещо такова. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Утре сутрин ще направя една тема за Филипините . Трикове , опасности ,места и др. Ако някои заинтересован какво е туи нещо филипинска свадба може да доиде на 24 септември ще се женя в дълбоката провинция Пангасинан хаха

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Утре сутрин ще направя една тема за Филипините . Трикове , опасности ,места и др. Ако някои заинтересован какво е туи нещо филипинска свадба може да доиде на 24 септември ще се женя в дълбоката провинция Пангасинан хаха

Чакай сега, това покана за сватба ли е?Че, ако ти се изтурим сто магеланеца накуп, какво ще ни правиш? ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще чакам темата с нетърпение. Доста време прекарах в търсене в интернет на интересни и различни места във Филипините, ама общо взето хората все на едни и същи ходят / или поне пишат за тях :) 

Ще чакаме и някоя друга снимка да покажеш от сватбата :) предполагам, че сватбените обичаи ще са доста различни от нашите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докато чакате снимките от georgikehayov, ето няколко снимки от една филипинска сватба в църквата "Сан Мигел и архангели" в Манила.

 

 

 

post-139-0-77097800-1470754357_thumb.jpg

post-139-0-70196600-1470754359_thumb.jpg

post-139-0-82076800-1470754361_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Чакай сега, това покана за сватба ли е?Че, ако ти се изтурим сто магеланеца накуп, какво ще ни правиш? ;) ;)

Е чак 100 надали Но които е наблизо към 24 септември да ми пише гаха

Тук свадбите, и всякакви обреди и тържества са на почест , например когато някои умре е често срещано да държат тялото в къщата с седмици и всяка нощ има гамблинг в двора на мъртвия пият , шумолят и дават луди пари за да се издукат пред останалите ..

Редактирано от georgikehayov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Утре сутрин ще направя една тема за Филипините . Трикове , опасности ,места и др. Ако някои заинтересован какво е туи нещо филипинска свадба може да доиде на 24 септември ще се женя в дълбоката провинция Пангасинан хаха

 

Супер идея за темата! Аз се каня да напиша нещо подобно от много време, както и за по-неизвестни , но интересни дестинации. Филипините за мен са необятна територия, има страшно много и красиви места, 95% от туристите посещават само 5% от тях.

Поздрави за сватбата! И аз вървя по този път май :) (моята приятелка е от Ангоно, Ризал)

Редактирано от Константин
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Супер идея за темата! Аз се каня да напиша нещо подобно от много време, както и за по-неизвестни , но интересни дестинации. Филипините за мен са необятна територия, има страшно много и красиви места, 95% от туристите посещават само 5% от тях.

Поздрави за сватбата! И аз вървя по този път май :) (моята приятелка е от Ангоно, Ризал)

Ми пишете де, нали за това сме се събрали тук. :)И за нас ще бъде интересно да покажеш места, далеч от туристическите обичайни дестинации из Филипинско. :) Па вземете, та ги покажете тез вашите моми тук! Ние ,като страна на младоженеца, да сме наясно къде ще даваме нашите момци. ;)  ;)  ;) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, да, ще е много добре една такава тема, че дори и не бях чувала за Ангоно, Ризал :) ако може и по някоя друга снимка да се прилага към споменатите места, ще е супер

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се включа в темата на georgikehayov, обещавам и снимки :)

Ангоно е съвсем близо до Манила, две области след Пасиг - Кайнта, Тайтай и след това е Ангоно.

Областта е известна с художниците си и е своеобразен център на изобразителните изкуства.

 

За любопитните - прикачам снимка на моята приятелка, правена на върха на реконструирания след тайфуна Франк испански фар, на едно от тайните места, за които ще пиша - острова North Gigantes, част от Islas de Gigantes - група много красиви острови, 18 км източно от големия остров Панай.

 

post-2786-0-57167500-1470853630_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение
Дани Магелани

[quote name="AlexandraKo" post="167370

Па вземете, та ги покажете тез вашите моми тук! Ние ,като страна на младоженеца, да сме наясно къде ще даваме нашите момци. ;););)

Защо спите, млади българки? Не останаха момчета в тази страна!

Аз като майка на син не съм склонна да си ги даваме! Да вземаме момите - може!

И все пак - честито! Много е красива! Да сте живи и здрави и да се раждат много магеланчета!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Напоследък много бях ангажиран покрай свадбата и не съм направил все още тема .тук свадба да вдигаш си е цяло събитие особено пък в дивата провинция.В близките дни ще се осамотя и ще пиша .Тук тишината и спокоиствието са кът. Пренаселено и страшно шумно защото аз живея сред локалс за сега до свадбата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.