Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2016-17


Препоръчани мнения

Ще се включа в темата на georgikehayov, обещавам и снимки :)

Ангоно е съвсем близо до Манила, две области след Пасиг - Кайнта, Тайтай и след това е Ангоно.

Областта е известна с художниците си и е своеобразен център на изобразителните изкуства.

 

За любопитните - прикачам снимка на моята приятелка, правена на върха на реконструирания след тайфуна Франк испански фар, на едно от тайните места, за които ще пиша - острова North Gigantes, част от Islas de Gigantes - група много красиви острови, 18 км източно от големия остров Панай.

 

attachicon.gifDSC00839.jpg

Дайте темата за "непознатите Филипини" , стига с тия сватби - има и семейни из форума  ;) !!!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Твърдо съм решил една седмица да изкараме в Боракай .За да бъда по точен в северната му част където са плажовете Puka beach и  Punta bunga beach.Далеч от хорската глъч.Набелязал съм един хотел( не е перфектен)но е на идеалното място  :)

Моля ,да споделите от първа ръка всяка информация за плажовете наоколо ресторанти, капанчета ,магазинчета ако има такива.Всичко ще ми е от полза!

 Благодаря,предварително. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Твърдо съм решил една седмица да изкараме в Боракай .За да бъда по точен в северната му част където са плажовете Puka beach и  Punta bunga beach.Далеч от хорската глъч.Набелязал съм един хотел( не е перфектен)но е на идеалното място  :)

Моля ,да споделите от първа ръка всяка информация за плажовете наоколо ресторанти, капанчета ,магазинчета ако има такива.Всичко ще ми е от полза!

 Благодаря,предварително. :)

 

Не ти трябва никакво упътване за Боракай, острова е малък, пеша се обикаля за един ден, магазини севън елевън има навсякъде а супермаркети знам два, единия е до така наречения МОЛ (група едноетажни бунгала по средата на Боракай (Стейшън 2) а другия километър нагоре по посока твоята дестинация (има само един път натам :) ) а капанчета и ресторантчета да искаш.......

Силно препоръчвам обаче лоу сизън (от Май до Ноември) по малко, но достатъчно хора и места по добрите хотели на прилични цени-бил съм и в силен и слаб сезон.

....и прилагам снимка на приятелката ми (филипинка) от последното ми ходене в Боракай-Януари тази година (семейните да пропуснат тази част) :)

post-4810-0-11629200-1471558877_thumb.png

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Дайте темата за "непознатите Филипини" , стига с тия сватби - има и семейни из форума  ;) !!!

Ауууу, това твоето си е направо завижд,завижд,завииииижд! Чакай да кажат за сватбите, това е трети магеланец, дето си е харесал филипинка.Лично на мен ми стана интересно, ама светът вече така се е омешал, че разстоянията,расите и религиите, явно нямат никакво значение.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не ти трябва никакво упътване за Боракай, острова е малък, пеша се обикаля за един ден, магазини севън елевън има навсякъде а супермаркети знам два, единия е до така наречения МОЛ (група едноетажни бунгала по средата на Боракай (Стейшън 2) а другия километър нагоре по посока твоята дестинация (има само един път натам :) ) а капанчета и ресторантчета да искаш.......

 

От хотела до Д-мол е 4,5км далече ми е ,въпреки че има осигурен шатъл до там.Идеята е около Шангри ла ,къде може да се хапне.Аз намирам само две капанчета на Puka beach.С малко дете няма как да обикаляме много,много.Самият район е много див хълмист,горист като че ли нямам достатъчно опции за хранене.А  хотела храната не е най- добрата.

Редактирано от palioto
Връзка към мнение

Твърдо съм решил една седмица да изкараме в Боракай .За да бъда по точен в северната му част където са плажовете Puka beach и  Punta bunga beach.Далеч от хорската глъч.Набелязал съм един хотел( не е перфектен)но е на идеалното място  :)

Моля ,да споделите от първа ръка всяка информация за плажовете наоколо ресторанти, капанчета ,магазинчета ако има такива.Всичко ще ми е от полза!

 Благодаря,предварително. :)

Привет, кога ще си на Боракай? Аз ще съм  там през септември тази година.

Връзка към мнение

Привет, кога ще си на Боракай? Аз ще съм  там през септември тази година.

boyko,средата на ноември сме там!

Ще разчитам на теб за информация.Ако ще ходиш към Yapak  :)

Редактирано от palioto
Връзка към мнение

От хотела до Д-мол е 4,5км далече ми е ,въпреки че има осигурен шатъл до там.Идеята е около Шангри ла ,къде може да се хапне.Аз намирам само две капанчета на Puka beach.С малко дете няма как да обикаляме много,много.Самият район е много див хълмист,горист като че ли нямам достатъчно опции за хранене.А  хотела храната не е най- добрата.

Разбрах, това с детето не беше ясно, иначе Шангрила си има специални спирки за шатъла и едната е точно на мола, освен такси трайковете ((трисайкъл пишеше по горе колегата живеещ на Филипини)40-150 песо по острова) има по големи трайкове за по 6-8 човека които са ,,градския транспорт,, на Боракай и се движат между стейшън 1, 2 и 3 а цената е твърда, мисля 8 или 10 песо, спираш ги с мятане и слизаш където поискаш (като джипнитата в градовете) та си мисля че за хапване и с детето може да слизате понякога до ,,центъра,, където има десетки ресторанти и капанчета за всеки вкус и джоб. И колкото да искате спокойствие на усамотен плаж, залезите на Белия плаж са страхотни а до отсрещния плаж Булабог трябва да се отиде по изгрев или пък през деня когато има стотици кайтове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Привет :) От Тайланд донесох в офиса малки пликчета с червеи и скакалци с кашкавал. И хората много се изкефиха на такова нещо - никой не беше пробвал преди. Някой има ли идеи за нещо подобно, което мога да донеса от Филипините?

Връзка към мнение

Привет :) От Тайланд донесох в офиса малки пликчета с червеи и скакалци с кашкавал. И хората много се изкефиха на такова нещо - никой не беше пробвал преди. Някой има ли идеи за нещо подобно, което мога да донеса от Филипините?

Хаха, най-известния филипински деликатес е балут, но се яде топъл прясно приготвен на пара и не можеш да го донесеш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да, за него и аз си помислих, ама няма как да го донеса :)

За парите да питам, сигурно е обсъждано в темите, но нямам време да чета всички на ново :) - гледам в сайта на министерството пише: "Разрешени са вносът и износът от страната на суми до 10 хил филипински песо". Това е около 180 евро. Аз мислех да обменям всичко тук в Тавекс. Но май ще трябва само малка сума песос да взема и другото в долари. Вие как процедирахте с парите?

Връзка към мнение

да, за него и аз си помислих, ама няма как да го донеса :)

За парите да питам, сигурно е обсъждано в темите, но нямам време да чета всички на ново :) - гледам в сайта на министерството пише: "Разрешени са вносът и износът от страната на суми до 10 хил филипински песо". Това е около 180 евро. Аз мислех да обменям всичко тук в Тавекс. Но май ще трябва само малка сума песос да взема и другото в долари. Вие как процедирахте с парите?

Да, хубаво че си прочела-не обменяй предварително! Забраната е за ПЕСО САМО!!! Иначе е мисля 10 000 долара в брой (не съм сигурен) Курса е приличен дори на летището, но в градовете е по добър-пазарен е с малки маржове и без комисион. Банкоматите освен превалутирането от европейската ти карта чарджат и 200 песо на транзакция (около 8 лева) а максималната транзакция е само 10 000 песо. Вероятността да ти ровят в багажа за техните пари в брой е малка, но питат и е забранено. И като всяка страна извън Европа се предпочитат долари-не евро.

Редактирано от Low rider
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да, за него и аз си помислих, ама няма как да го донеса :)

За парите да питам, сигурно е обсъждано в темите, но нямам време да чета всички на ново :) - гледам в сайта на министерството пише: "Разрешени са вносът и износът от страната на суми до 10 хил филипински песо". Това е около 180 евро. Аз мислех да обменям всичко тук в Тавекс. Но май ще трябва само малка сума песос да взема и другото в долари. Вие как процедирахте с парите?

Здравей, кога ще си във Филипините? Аз съм там от 26-ти февруари до 18-ти март.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Константин

да, за него и аз си помислих, ама няма как да го донеса :)

За парите да питам, сигурно е обсъждано в темите, но нямам време да чета всички на ново :) - гледам в сайта на министерството пише: "Разрешени са вносът и износът от страната на суми до 10 хил филипински песо". Това е около 180 евро. Аз мислех да обменям всичко тук в Тавекс. Но май ще трябва само малка сума песос да взема и другото в долари. Вие как процедирахте с парите?

От миналата година може по 50 хил песо да се носят без проблеми. В БГ по-добър курс дават ФакторИН, до като цяло е зле. US $ е схемата и то без дребни банкноти - не ги зимат тук, само в банките.

Долари може и повече от 10К, но трябва да се декларират на летището. Не е трудно , малко документи трябват, ако някои се интересува от процедурата - да пише на лично ;)

Редактирано от Константин
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
На 3/3/2017 в 12:33, Константин каза:

От известно време живея на о.Боракай, тъй че който идва насам - да се обажда за по бира !!!

Ех, че хубавооооо! Завижд, завижд, завиииижд!

Ама, да знаеш, голямо завижд!Така царски си прекарахме там и ядохме  нааай - големите и вкусни лангусти. :dancing:

Като живееш сега там, същото ли е, като когато беше само турист?

Връзка към мнение
На 7.05.2017 г. в 15:40, svetlif каза:

Как е времето началото на септември, някой ходил да сподели? 

Че ми се върти един план с катарските и кредитите на Air Asia през банкок и накрая бали ?

 

Здравей, ходил съм два пъти през септември и е малко на късмет, може да вали, може и да не вали. Общо взето дъжда няма да е проблем, поне за мен не беше. Аз бих отишъл през септември.

Връзка към мнение
Боян Димитров

В момента Катар имат промоция и билета излиза към 1000лв директно или 800лв до Бангкок. Това добре ли е? Виждам, че тука предлагате и други опции. Но колко са удачни, като се има впредвид, че напоследък билетите на уиз до дубай поскъпнаха, а вариантите през Турция са много времеемки (Според мене не си заслужава за 2 седмици екскурзия, 3 дена да си отделиш за отиване и 3 дена за връщане) 

 

 

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към мнение
На 10.05.2017 г. в 17:43, Боян Димитров каза:

В момента Катар имат промоция и билета излиза към 1000лв директно или 800лв до Бангкок. Това добре ли е? Виждам, че тука предлагате и други опции. Но колко са удачни, като се има впредвид, че напоследък билетите на уиз до дубай поскъпнаха, а вариантите през Турция са много времеемки (Според мене не си заслужава за 2 седмици екскурзия, 3 дена да си отделиш за отиване и 3 дена за връщане) 

 

 

Здравей, според мен не е зле. Цената не е лоша, но в момента мисля че вече е малко по-висока. Може да се намери и по-евтино, но с престой от една нощ поне в Дубай. Мислил ли си да комбинира екскурзия до Тайланд и Филипините?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.